Autor Wątek: Sposób na tołpygę  (Przeczytany 29042 razy)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na tołpygę
« Odpowiedź #60 dnia: 09.01.2020, 08:09 »
U nas na Mazowszu nie ma takich wód. Okonia tu nie liczę bo tam łowić nie lubię, jakbym chciał łowić wśród takich tłumów, zabrałbyn wędki na przejażdżkę tramwajem i miałbym to samo.
Wód nie macie? Na każdej wodzie PZW są karpie a na wielu ryby ponad 20 kg. Szkoda czasu i pieniędzy na komercje w tym hobby nie chodzi o to by złowić ne wiadomo ile ryb, tylko aby przechytrzyć te "dzikie" ryby...

Ja tam komercji lubię, większość wód PZW jakie mam pod nosem to syf, plus dużo większe prawdopodobieństwo dostania w łeb niż złowienia karpia... Idź teraz nad taką wodę, zabierz sprzętu za kilka tysięcy, i ciesz się bezrybiem, siedząc w syfie i nasluchujac z każdej strony czy jakaś grupa pijakow nie nadchodzi właśnie nad wodę "zrelaksować się".

Nie kwestionuje urody wód PZW a komercji, ale do licha, czy rowerzyści się licytuja kto jest prawdziwym bo jeździ po lesie, a kto tylko udaje bo jeździ po ścieżkach rowerowych...? ??? :facepalm:

Jakoś nikomu tutaj nie przeszkadzało jak Lucjan kręcił swoje filmy nad komercjami w UK i tak samo szanujmy swoje wybory co do miejsc łowienia....

Kozi nic do Ciebie nie mam, jesteś moim zdaniem najlepszym karpiarzem tu na forum, wyniki masz świetne, pozytywnie zazdroszczę Ci czasu i możliwości jakie posiadasz, ale ja, komercyjny wędkarz nie chce czuć się gorszy z powodu takiej a nie innej formy wędkarstwa...

Sory za off
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na tołpygę
« Odpowiedź #61 dnia: 09.01.2020, 08:48 »
Ja tam komercji lubię, większość wód PZW jakie mam pod nosem to syf, plus dużo większe prawdopodobieństwo dostania w łeb niż złowienia karpia... Idź teraz nad taką wodę, zabierz sprzętu za kilka tysięcy, i ciesz się bezrybiem, siedząc w syfie i nasluchujac z każdej strony czy jakaś grupa pijakow nie nadchodzi właśnie nad wodę "zrelaksować się".

Nic dodać, nic ująć :thumbup: Jeżdżę na ryby odpocząć, złowione i tak wypuszczam, nie jeżdżę na komercje aż tak często, żeby mnie to rujnowało finansowo, jak nie złowię nic, to i tak uznaję dzień za udany. Moim zdaniem, komercje to przyszłość wędkarstwa rekreacyjnego, a nie jestem wyczynowcem, z wędkarstwa nie żyję. PZW jako wody przez tę organizację zarządzane - OK, jeśli ktoś tak woli, jego wybór, PZW jako organizacja - dla mnie zdecydowane nie, podziękuję.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Klimas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bo łowić to trzeba łumić !
  • Lokalizacja: Biała Piska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na tołpygę
« Odpowiedź #62 dnia: 09.01.2020, 08:58 »
Nie odbiegając od tematu.. Moj rok należał właśnie do tolpyg. Złapałem ich naprawdę sporo w przedziale od 1,5 - 11 kg. Oczywiście wszystko na komercji 8) uważam że jest bardziej waleczna ryba od karpia :p może zależy od wody ale te akurat byly silne(stracilem kilka podajnikow przez szybkie odjazdy po braniu - błąd przy odklipowaniu zylki) . Jedynie co mi przeszkadzalo to ten śluz :-\ podbierak trzeba dobrze wyplukac. Jeżeli chodzi o przynętę to wszystko złowione na jedna kulke pop-up. Myślę że to nie przypadek bo jak były słabe dni i karpie nie chciały współpracować to wystarczyło założyć kuleczke i czekać.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na tołpygę
« Odpowiedź #63 dnia: 09.01.2020, 09:01 »
Nie odbiegając od tematu.. Moj rok należał właśnie do tolpyg. Złapałem ich naprawdę sporo w przedziale od 1,5 - 11 kg. Oczywiście wszystko na komercji 8) uważam że jest bardziej waleczna ryba od karpia :p może zależy od wody ale te akurat byly silne(stracilem kilka podajnikow przez szybkie odjazdy po braniu - błąd przy odklipowaniu zylki) . Jedynie co mi przeszkadzalo to ten śluz :-\ podbierak trzeba dobrze wyplukac. Jeżeli chodzi o przynętę to wszystko złowione na jedna kulke pop-up. Myślę że to nie przypadek bo jak były słabe dni i karpie nie chciały współpracować to wystarczyło założyć kuleczke i czekać.

Kuleczka o zapachu owocowym? Szczerze to nie miałem nigdy tołpygi (chyba, że na którejś z spinek :P) i chętnie poczytam od łowców co to za okaz i z czym to sie je, wędkarsko oczywiście, nie kulinarnie :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sposób na tołpygę
« Odpowiedź #64 dnia: 09.01.2020, 09:08 »
1. Klimas: prawdopodobnie będę koło Ełku w te wakacje. Jak łowisz te tołpygi gdzieś blisko to może tam wpadnę - chętnie sprawdzę ich siłę.

2. Mam parę wód PZW z ładnymi karpiami w swojej okolicy, ale z bramu czasu nie mam szans ich eksplorować.
Natomiast jak łowię na komercji to "wyczynowcy" (teamy i różne takie) często przyjeżdżają, w większości przypadków mimo super sprzętu, zanęt i przynęt
i nieraz ładnych bannerów radzą sobie przeciętnie.
;)

Offline Klimas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bo łowić to trzeba łumić !
  • Lokalizacja: Biała Piska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na tołpygę
« Odpowiedź #65 dnia: 09.01.2020, 09:38 »
Oczywiście zapraszam. Może jak się uda to jakieś wspólne łowienie :) Tu komercji jest jak na lekarstwo wiec nawet nie ma w czym wybierać. Jest to wanna z rybami ale zrelaksować się można.
Jezeli chodzi o przynętę to tak - owoc. Jak ktos chcę konkretniej to zapraszam na prv. 8)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sposób na tołpygę
« Odpowiedź #66 dnia: 09.01.2020, 10:42 »
Mario ja myślę,że nie jeden z nas na wodzie PZW ,zrobi lepszy wynik niż nie jeden zawodowiec ;)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 899
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Sposób na tołpygę
« Odpowiedź #67 dnia: 09.01.2020, 10:56 »
;)
;)

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sposób na tołpygę
« Odpowiedź #68 dnia: 09.01.2020, 18:22 »
Na pewnej wodzie nic się nie działo dlatego dodałem mleka w proszku licząc na tołpygę.
No i złowiłem.
Kumpel podpatrzył, zabrał mi mleko i dodał do swojej zanęty.
I złowił tołpygę.
Podobno Nigdy wcześniej nie wpadły dwie tołpygi w ciągu jednego dnia na tym łowisku.

Polecam mleko w proszku na wielkie tołpygi.
Zenon Martyniuk.

Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sposób na tołpygę
« Odpowiedź #69 dnia: 09.01.2020, 19:14 »
Nawet jesteś do Zenka podobny... :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline tata1959

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radymno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na tołpygę
« Odpowiedź #70 dnia: 09.01.2020, 19:27 »
Boohal. Dodaj jeszcze zmielone (całe) nasiona słonecznika, trochę krwi mielonej i co tam chcesz w podobnym stylu a "padnie" więcej tołpyg. ;)

PS. Prośba do adminów o wyczyszczenie lub wydzielenie z wątku szerokiej dyskusji około karpiowej bo zaciemnia to "tołpygowy" klimat tego topicu.
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sposób na tołpygę
« Odpowiedź #71 dnia: 09.01.2020, 20:04 »
Nawet jesteś do Zenka podobny... :P
Jak do tego doszło nie wiem.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sposób na tołpygę
« Odpowiedź #72 dnia: 09.01.2020, 20:07 »
Boohal. Dodaj jeszcze zmielone (całe) nasiona słonecznika, trochę krwi mielonej i co tam chcesz w podobnym stylu a "padnie" więcej tołpyg. ;)
Tak, tak. Ja wiem, że typowo pod tołpygę powinno się zrobić słup. Choć ta krew mnie trochę dziwi. Ratowałem się co miałem pod ręką ;)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline tata1959

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radymno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sposób na tołpygę
« Odpowiedź #73 dnia: 10.01.2020, 06:46 »
Krew też ładnie "dymi" zaś słonecznik pracuje "do góry" świetnie ale najlepiej jak zanęta jest nawadniana tuż przed założeniem na sprężynę.
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.