Autor Wątek: Kiedy i jak na karasia?  (Przeczytany 158347 razy)

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 541
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kiedy i jak na karasia?
« Odpowiedź #241 dnia: 05.05.2020, 16:28 »
Przy łowieniu na metodę w 4 m jeziorku w jakich proporcjach należy wymieszać MMM z pelletem na karasie przy obecnej porze roku?
Marcin

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Kiedy i jak na karasia?
« Odpowiedź #242 dnia: 05.05.2020, 16:59 »
Przy łowieniu na metodę w 4 m jeziorku w jakich proporcjach należy wymieszać MMM z pelletem na karasie przy obecnej porze roku?
U mnie obecnie najlepiej sprasza się 15-20% pelletu.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy i jak na karasia?
« Odpowiedź #243 dnia: 06.05.2020, 18:36 »

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 541
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Kiedy i jak na karasia?
« Odpowiedź #244 dnia: 10.05.2020, 17:09 »

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 541
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 541
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Kiedy i jak na karasia?
« Odpowiedź #246 dnia: 18.05.2020, 10:03 »

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 541
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Kiedy i jak na karasia?
« Odpowiedź #247 dnia: 21.05.2020, 15:01 »

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kiedy i jak na karasia?
« Odpowiedź #248 dnia: 31.05.2020, 19:50 »
Byłem ostatnio połowić trzy razy na nowym jeziorku. Zgodnie z uzyskanymi informacjami jest to jeziorko karasiowo-linowe. Dwie wcześniejsze wizyty wędkarskie na tym jeziorku to blank. Podczas pierwszej wizyty łowiłem metodą "laying on", podczas drugiej łowiłem na slidera. W obu przypadkach przynęta na haczyku była kładziona na dno zbiornika wodnego. Nęcenie było mieszanką zanęty karasiowej, mączki rybnej, ziemi, małej ilości kukurydzy oraz białych robaków.

Natomiast dziś byłem trzeci raz na tym jeziorku w celu przetestowania czy zadziała łowienie w toni. Łowiłem na slidera w dwóch oddalonych miejscach od siebie. Pierwsze nęciłem mieszanką podobną do opisanej powyżej, drugie miejsce nęciłem mało i często tylko pęczakiem. Początkowo łowiłem przez trzy godziny kładąc przynętę na dnie zbiornika. Nie było żadnego brania. Po ustawieniu gruntu tak, aby przynęta na haczyku była w toni tak ok. 1,3 m pod powierzchnią wody zaczęło się coś dziać i zaczęły brać ryby. Najpierw małe karasie, później większe sztuki. Spotkaliście się może z taką sytuacją, że karasie brały tylko z toni, a nie brały wcale jak przynętą na haczyku była położona na dnie? Przypuszczam, że może być to spowodowane tym, że woda przy dnie nie jest ogrzana tak jak przy powierzchni. Wiosna w tym roku jest chłodniejsza niż w zeszłym roku.

Jeziorko ma ok. 4 m głębokości i jest wąskie a długie. Jest umiejscowione w niecce z wysokimi brzegami. Praktycznie naokoło brzegi są zarośnięte drzewami, która chylą się ku wodzie.
Marcin

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kiedy i jak na karasia?
« Odpowiedź #249 dnia: 01.06.2020, 16:04 »
Byłem ostatnio połowić trzy razy na nowym jeziorku. Zgodnie z uzyskanymi informacjami jest to jeziorko karasiowo-linowe. Dwie wcześniejsze wizyty wędkarskie na tym jeziorku to blank. Podczas pierwszej wizyty łowiłem metodą "laying on", podczas drugiej łowiłem na slidera. W obu przypadkach przynęta na haczyku była kładziona na dno zbiornika wodnego. Nęcenie było mieszanką zanęty karasiowej, mączki rybnej, ziemi, małej ilości kukurydzy oraz białych robaków.

Natomiast dziś byłem trzeci raz na tym jeziorku w celu przetestowania czy zadziała łowienie w toni. Łowiłem na slidera w dwóch oddalonych miejscach od siebie. Pierwsze nęciłem mieszanką podobną do opisanej powyżej, drugie miejsce nęciłem mało i często tylko pęczakiem. Początkowo łowiłem przez trzy godziny kładąc przynętę na dnie zbiornika. Nie było żadnego brania. Po ustawieniu gruntu tak, aby przynęta na haczyku była w toni tak ok. 1,3 m pod powierzchnią wody zaczęło się coś dziać i zaczęły brać ryby. Najpierw małe karasie, później większe sztuki. Spotkaliście się może z taką sytuacją, że karasie brały tylko z toni, a nie brały wcale jak przynętą na haczyku była położona na dnie? Przypuszczam, że może być to spowodowane tym, że woda przy dnie nie jest ogrzana tak jak przy powierzchni. Wiosna w tym roku jest chłodniejsza niż w zeszłym roku.

Jeziorko ma ok. 4 m głębokości i jest wąskie a długie. Jest umiejscowione w niecce z wysokimi brzegami. Praktycznie naokoło brzegi są zarośnięte drzewami, która chylą się ku wodzie.
Podbijam.
Marcin

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kiedy i jak na karasia?
« Odpowiedź #250 dnia: 05.06.2020, 18:39 »
Może ktoś coś wie?
Marcin

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kiedy i jak na karasia?
« Odpowiedź #251 dnia: 05.06.2020, 19:57 »
Spotkaliście się może z taką sytuacją, że karasie brały tylko z toni, a nie brały wcale jak przynętą na haczyku była położona na dnie? Przypuszczam, że może być to spowodowane tym, że woda przy dnie nie jest ogrzana tak jak przy powierzchni. Wiosna w tym roku jest chłodniejsza niż w zeszłym roku.

Nikt Ci nie odpisuje, bo tu w grę może wejść cała masa zmiennych, poczynając od tego o czym piszesz, czyli temperatury. Pamiętaj, że przy dnie możesz mieć np. strefę beztlenową (strefę martwej wody). Takie strefy są w wielu płytkich jeziorach, szczególnie "jeziorkach karasiowo-linowych", czyli takich o których piszesz. Jest to wynikiem postępującej eutrofizacji tego jeziora. Rzucając do wody ciężkie kule zanęty lub grube ziarna wywołujesz zainteresowanie głodnych ryb, które krążą gdzieś w pobliżu. Jednak instynkt nie pozwala im żerować przy dnie. Dlatego krążą w toni. Widziałem już coś takiego podczas moich nurkowań i testów podwodno-nawodnych ;) Jednak równie dobrze mogą być inne przyczyny takiego, a nie innego zachowania ryb.

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 541
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Kiedy i jak na karasia?
« Odpowiedź #252 dnia: 17.07.2020, 11:58 »

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 541
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Kiedy i jak na karasia?
« Odpowiedź #253 dnia: 02.08.2020, 17:47 »

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 541
  • Reputacja: 1111
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Kiedy i jak na karasia?
« Odpowiedź #254 dnia: 07.08.2020, 15:08 »