Autor Wątek: Preston Super Feeder 3,90  (Przeczytany 6761 razy)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Preston Super Feeder 3,90
« dnia: 27.04.2019, 13:28 »
Witam. Czy ma ktoś z kolegów jakieś doswiadczenie z tą wędka?

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/wedki-korum-i-preston/29612-preston-super-feeder-390m.html?search_query=Preston+super+feeder&results=14

Biorę go pod uwagę jako dystansowca na 70-80 metrów do koszykow typu Bullet i Hybrydy Guru. W krótkiej korespondencji z drapieżnikami odpisali mi że kij ogarnie 40 gram z towarem, akcja pół paraboliczna, cokolwiek to znaczy ale na więcej nie było czasu z powodu zamieszania przed majówka. Mamy do tematu wrócić później. Ale pomyślałem że może ktoś z was ma coś do dodania w sprawie tej wędki.

Poniżej opis producenta:


Wędki Preston Super Feeder - Seria wędek zaprojektowana pod kątem klasycznego feeder'a. W ofercie znajdują się trzy modele o długości: 3,30, 3,60 oraz 3,90m. Wykonane ze stosunkowo mocnych blanków o sporym zapasie mocy gwarantującym wyrzut koszyków w rozmiarze Large, jednocześnie umożliwiającymi stosowanie cienkich żyłek przynowych oraz małych haczyków.

Producent: Preston
Długość: 3.90m (3-elementowa, dł. transportowa 138cm)
Waga: ok. 240g
Ciężar wyrzutowy: 70g
Szczytówki: 2x 2,5mm węglowe (1oz, 2oz),ok.55cm
Wędka Super 3,90m została zaprojektowana i wykonana do połowu ryb klasycznym koszykiem zanętowym w zasięgu do 80m. Umożliwia komfortowy hol zarówno drobnej, białej ryby jak i "bonusów".


Ktoś coś? W necie cisza, może jacyś "anglicy" napiszą co na wyspach się mówi o tym modelu. Pozdrawiam serdecznie :thumbup:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Preston Super Feeder 3,90
« Odpowiedź #1 dnia: 27.04.2019, 14:31 »
Posiadam ten kijek ale w wersji 3,6 m. Co chcesz wiedzieć? :)
Zbyszek

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Preston Super Feeder 3,90
« Odpowiedź #2 dnia: 27.04.2019, 14:45 »
Świetnie Zbyszku.

Chodzi mi o ugiecie, prace, jakość wykonania, dystans, wielkość pierwszej przelotki, celność czyli wszystko to co tygrysy lubią najbardziej :)

No i wrażenia z holu, i użytkowania. Gdzie używasz, do czego i jak Ci się sprawdza? Z góry dziękuję za odpowiedź :beer: :thumbup:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Preston Super Feeder 3,90
« Odpowiedź #3 dnia: 27.04.2019, 16:29 »
Kupiłem ten kijek pod koniec marca. Kij bardzo ładnie wykonany, nie ma nadlewek lakieru. Ładnie się ładuje, rzuty są powtarzalne, celne. Przelotki są większe niż w podobnym kiju Trabucco, szczególnie spore są na szczytówkach. Byłem z nim kilka razy na rybach, łowiłem płotki na dystansie 40 m, żyłka 0,18 mm i koszyk 30 g. Akcję określiłbym pomiędzy szczytową a półparabolą. Za te pieniądze, to świetny kij. Też miałem wątpliwości, pisałem do Drapieżców, a ostatnio bardziej im ufam, niż swojej żonie :)

Zbyszek

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Preston Super Feeder 3,90
« Odpowiedź #4 dnia: 27.04.2019, 20:48 »
Dziękuję Zbyszku. Leci :thumbup:

Jesteś dystansowcem o ile dobrze pamiętam więc tym bardziej Twoja opinia w sprawie tego kija jest dla mnie cenna.

Mam problem z akcją, nie lubię szczytowej, a boję się że długość 3,9 taka może mieć chodź Drapieznicy piszą coś o pół parabolicznej. Możesz jeszcze z łaski swojej napisać kilka słów jak ta wędka pracuje. Domyślam się że na plotce tego nie sprawdzisz, ale jak myślisz o holu karpia, lina czy leszcza ta wedka z dystansu 70 metrów,

Jeszcze raz dziękuję Ci za okazana pomoc :beer:

P. S. No i jak sprawują się szczytowki bo ostatnio koleżanka Ania pisała recke o Preston Tyson i tam szczytowki okazały się porażka. Czy w tym modelu Prestona jest im coś do zarzucenia?
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline DarkStag

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder, grunówka + sygnałki, bat
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Preston Super Feeder 3,90
« Odpowiedź #5 dnia: 27.04.2019, 23:48 »
Cześć, to mój pierwszy post na forum (choć czytam regularnie od ok 3 lat) więc chciałem się przywitać :)

Posiadam ten kijek od lutego 2019.
Kupiłem z myślą o dystansowym łowieniu z plecionką w tym sezonie (wcześniej miałem tylko jednorazowe oświadczenie pożyczonym z Robinsonem Stingerem 3,9 m i choć zestaw latał na 80 m to niecałe 400g wagi kija to dla mnie za dużo do komfortowego łowienia).
Przed zakupem rozważałem też Flagmana Sherman 3,8 (macałem na Rybomanii w Warszawie ale jakoś nie zrobił na mnie wrażenia) i szkocka Daiwa Ninja 3,9 (pisałem do Drapieżców i ma małą przelotke startową). Kupiłem go trochę w ciemno, bo nowość, bo cena.

Kija używałem do tej pory dwa razy.
Pierwszy raz na rozpoczęciu sezonu 9 marca na jeziorze. Plecionka Daiwa 0,10 strzałówka 0,28 żyłka, koszyk 40g dystansowy z obciążeniem z dołu (Jaxon, polecam chyba najtańsze na rynku i latają jak wściekłe, wcześniej miałem jakieś Prestony dwa razy droższe). Łowiłem z betonowego mola wiec nie mierzyłem na distance stickach ale liczeniu obrotów korbką wychodziło ok 75m (młynek Daiwa Procaster Evo rozmiar 4000), choć zdarzały się rzuty dalsze.
Niestety wypad bez kontaktu z rybą więc bez wrażeń z holu, ale w odczuciu jest to kij pod białoryb tak max do 5 kg (komfortowy hol). Mz. Jest bardziej miękki niż sztywny. Szczytówki cienkie, czułe.
No właśnie, szczytówka, byłem z kumplem który na koniec łowienia zapytał się czy może rzucić moim kijem (swoje ma max 3,3). Rzucił dość ostrożnie (ja ładowałem wcześniej ile się da) strzałówka na węźle nie nabrała prędkości, splątało się i szczytówka pękła przy końcowej przelotce (kumpel ma ten sam  kijek w wersji 3,3 więc oddał mi swoją :)
Drugi raz używałem na koniec zawodów na komercji gdzie nic się nie działo i szukałem ryby na dalekim dystansie. Ponownie pletka 0,10, podajnik Preston 45g, znów nie mierzone ale było 60m+. Wpadł karp 4,5kg, nie było większych problemów z holem.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Preston Super Feeder 3,90
« Odpowiedź #6 dnia: 28.04.2019, 00:00 »
DarkStag, czyli podgądałeś :P  Większość to podglądacze, którzy nie chcą się podzielić z innymi swoim doświadczeniem, pomocą - radą.  Miło będzie jak sam zrobisz wpis z "Witam"
 
Wpis Mateusza (Mateo)
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=607.0

Do dzieła :)
 E: rąsia za pomocny wpis, :thumbup:
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Preston Super Feeder 3,90
« Odpowiedź #7 dnia: 28.04.2019, 07:44 »
DarkStag dzięki Ci bardzo :thumbup: :beer: w sumie wygląda na to że jest to to czego szukałem. Chyba się skusze 8)

U mnie jak ryba odsuwa się w stronę wyspy to siedzi na 60 metrze, dlatego nie będę kupował plecionki, zostanę przy żyłce, sporadyczne rzuty na dalszą odległość na innym zbiorniku, super, takie info powinni zamieszczac producenci. Życie stałoby się prostsze :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Preston Super Feeder 3,90
« Odpowiedź #8 dnia: 01.05.2019, 20:56 »
Dobra, pękłem. Wędka właśnie kupiona w zestawie z koszykami zippla :P

Dobrze ze moja żona jest żona wędkarza, siostra wędkarza i córka wędkarza 8) wtedy negocjacje są prostsze he he :-X

Dam znac jak przyjdzie jakie są moje odczucia względem niej :thumbup:

https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Preston Super Feeder 3,90
« Odpowiedź #9 dnia: 08.05.2019, 22:09 »
Witam znowu. Wędka doszła więc podzielę się swoimi odczuciami.

- wygląd bardzo fajny, czarna, matowa, bez znaków szczególnych, wykonana estetycznie, bez nadlewek, ubytków czy niedorobek. Podoba mi się.
- szczytowki 1 i 2 Oz, obie węglowe, czułe, z dużymi przelotkami
- blank mięsisty, kryje w sobie moc niewątpliwie, nie należy ta wędka do chudzielców ale chyba ciężko o to przy takiej długości
- praca wędki bardzo mi się podoba i lubię taka, bo przy próbie podniesienia butelki 0,75 litra wędka pracowala w 3/4 długości, płynnie, równomiernie, głęboko
- pozostałe 1/4 banku raczej nie odpowiada za pracę w tej wedce bo jest wyraźnie mocniejsze i sztywniejsze, to jest raczej moc zarzutowa, oraz broń na bonusowe okazy,
- wędka na sucho dosyć wolno gaśnie,
- dobrze leży w dłoni, posiada wycięcie pod przedramie do holu,
- nie jest to szybka wędka, blank raczej mocno sprężysty, ale ma to swoje plusy w postaci większej amortyzacji w trakcie holu a także przyjemności z wędkowania,
- jej praca nie jest szczytowa.

To tyle na sucho. Ogólnie dobrze leży w dłoni, podoba mi się, poczułem chemię do niej, i mam zamiar częściej z niej korzystać niż pierwotnie zakładałem.

Wędka kupiona w ciemno, ale jest to dokładnie to co sobie wyobrażałem o wedce 3,9 metra dla mnie.

Pozdrawiam kolegów
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Preston Super Feeder 3,90
« Odpowiedź #10 dnia: 08.05.2019, 23:04 »
A jak z jej ciężarem?
240 g jak na tą długość, to świetny wynik.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Preston Super Feeder 3,90
« Odpowiedź #11 dnia: 09.05.2019, 00:40 »
Nie wazylem jej ale może faktycznie tyle ważyć
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline stefan-k

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 29
Odp: Preston Super Feeder 3,90
« Odpowiedź #12 dnia: 14.07.2019, 16:58 »
Witam,
Mam pytania odnośnie wędki z tematu.
1. Czy spokojnie ogarnia kosze dystansowe w wielkości "large" 40g +towar.
2. Czy ma trzy równe składy -chodzi o transport gotowego zestawu z kołowrotkiem.
Z góry dziękuję.

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Preston Super Feeder 3,90
« Odpowiedź #13 dnia: 17.01.2020, 11:52 »
Witam.
Czy ktoś jeszcze posiada ten kijek i coś może o nim napisać.
Jaką średnicę ma wędka przy uchwycie kołowrotka, fi przelotki startowej, jaka praca pod rybkami 1-2kg? Czy da się tym machnąć z kosxykiem 40g na 60-70m?
Pozdrawiam.

Offline stefan-k

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 29
Odp: Preston Super Feeder 3,90
« Odpowiedź #14 dnia: 17.01.2020, 14:57 »
Ja też nie dostałem odpowiedzi i kupiłem ten kijek w ciemno.  Pod rybkami 1-2 kilo będzie pracował super bo to  delikatny kijek, przez to też raczej zapomnij o  powtarzalnych rzutach na 60-70m koszykiem 40g -chyba że to malutki koszyk. Może przy dobrej technice rzucisz nim na taką odległość koszem 30g. -oczywiście piszę o koszach dystansowych przy klasyku bo methodą to prawie każdym kijem się tyle rzuci. Kij ma duże przelotki włącznie z tymi na szczytówkach ale ich nie zmierzę bo kij już sprzedałem i kupiłem w to miejsce Superę 3,8/80g. Dodam jeszcze tylko to że przy holu pierwszej ryby 0,5kg leszczyka pękł mi zaraz za łączniem ze szczytówką -Drapieżnik od razu wymienił mi ten element bez odsyłania