Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 741022 razy)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #870 dnia: 25.02.2017, 15:03 »
Doszły 2 z 3 plecionek z Chin:
- SeaKnight Tri-poseidon 0,165 mm 9,1 Kg
- Kastking Super Power Braid 0,18 mm 9,1 Kg

Cenowo około 8$ za 500 metrów, czyli w okolicach 35-40 zł.

Na szybko testy wytrzymałościowe używając reklamówki z obciążeniem (fajnie amortyzuje gwałtowne podniesienie, ale starałem się delikatnie odrywać od podłogi) i do tego krętlik z agrafką wiązane wszystko podwójnym palomarem:

Tri-poseidon pęka w okolicach 7 kg.
(nie jest przegrubiona, średnica porównywalna z PP 0,15)

Kastking wytrzymał 11 kg, dalej nie sprawdzałem.
(dobry wynik jest spowodowany przegrubioną średnicą, więc pewnie albo błąd w oznaczeniu szpuli lub celowy zabieg, więc można przyjąć kolejną sprzedawaną średnicę za właściwą, czyli 0,22 mm i 11.4 kg wytrzymałości wg danych. Co ciekawe na szpulę typu 6000, czyli 0.35mm/310 m weszło mi tej plecionki w okolicach 230 metrów nawijane na sucho)

Dla przykładu 8 letnia PP chyba 0,15 wytrzymała 6-6,5 kg, a nowa PP 0,15 wytrzymuje 7,5-8 kg.

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #871 dnia: 25.02.2017, 16:08 »
Swojego czasu też kupiłem tego KastKinga i też jest przegrubiony 0,14 -> ~ 0.20
Kupiłem jeszcze MODERN FISHING Brand MAX8X ta jest już 8 splotowa i naprawdę gładka, podobnie przegrubiona 0,14 -> ~0,20
Z uwagi na super gładkość tej drugiej i brak rozciągliwości na pewno będę ja stosował w odległościowym łowieniu na feeder/metode, cena niska a przegrubienie mi akurat nie przeszkadza.
Obydwie plecionki są miękkie (KastKing bardzo miękki), nierozciągliwe i trzymają mniej więcej deklarowaną wytrzymałość.

Tomek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #872 dnia: 28.02.2017, 12:14 »
Doszła ostatnia plecionka z firmy 1st. Stage Unicorn - sygnowana przez Seaknight tri-poseidon.
Rozmiar 0,165 mm i 9,1 Kg, aczkolwiek jest nieco przegrubiona wg mnie na 0,20.

Trzyma średnio 9 Kg

Ogólnie z 3 plecionek śmiało mogę polecić oryginalnego Tri-poseidona, średnica w 100% deklarowana, wytrzymałość około 80% deklaracji.
Cenowo w porównaniu do PP jest 10x tańsza, więc fajna alternatywa dla amatorów zabawy sznurkami.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #873 dnia: 01.03.2017, 22:23 »
Pierdu, pierdu :) Panowie po co te waści po co te sfory :P Właśnie kupiłem jak przyjdzie podrzucę koledze Wonskiemu i zrobi mu sekcje ( oczywiście jak kolega będzie miał czas i ochotę w tym zacnym eksperymencie uczestniczyć )

Wybaczcie, że odnoszę się do tak starego posta, dopiero dziś Kadłubek mnie zagadywał o tego "klona" Baitrunnera D. Jakoś rzadko zaglądam do tematu Aliexpress, widać to błąd...
Temat był bardzo burzliwy i przeczytałem sporo ;)
Pominę tematy polityczne, ekonomiczne itd.
Musicie wziąć jednak pod uwagę, że tak doceniane sprzęty wędkarskie z lat 90-tych to też były chińskie produkty niejako. Co prawda może i taki DAM składał u siebie w Niemczech, ale części pochodziły z Chin, łącznie z naklejkami ;) Wówczas nie było jeszcze takich obowiązków prawnych, by na tych konstrukcjach widniał napis "made in china" skoro poskładano w Germanii :P
A taka Okuma to co? Chińczyk z krwi i kości, a ile osób posiada i chwali sobie ;)

Jeśli będzie taka okazja, to oczywiście zgodzę się i zrobię "sekcję" temu chińczykowi.

Do Baitrunnera D to mu "daleko", zapewniam. Jednakże tego się nie da zdiagnozować od tak.
Wygląd zewnętrzny faktycznie zbliżony, ale bez przesady, różnic też jest sporo. Czarny korpus i złota szpula to nie wszystko.
W bebechach też widzę różnice, łożysko oporowe, przekładnia, rzucają się od razu w oczy.
Żeby porównanie było sensowne, trzeba by zestawić ze sobą tegoż "chińczyka" i shimanowskiego baitrunnera za tą samą kwotę, a nie młynek za 30$ z młynkiem za 130$.

Nie mam na myśli tego, że kołowrotek z aliexpress jest nic nie wart, że nie działa, że nie ciągnie ryb. Powiem więcej, może i będzie działał przez 10 lat, może i bez awarii.
Jak więc określić różnicę? .... hmm....
Jedyne co mi się nasuwa to porównanie do zegarków.
Na ten przykład, mój ojciec ma stary zegarek, radziecki jeszcze, chodzi po dziś dzień, nie spóźnia się, nie spieszy, w czym jest więc lepszy czy gorszy niż np Rolex?
Rozumiecie co mam na myśli ? ;)
Czesiek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #874 dnia: 01.03.2017, 22:46 »
Spoko Czesiu, dostaniesz go to "naprawy" póki co przesyłka odpoczywa już 7 dni w Tallinie :)
A przy okazji gratuluję artykułu w gazetce :D
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #875 dnia: 01.03.2017, 23:06 »
A taka Okuma to co? Chińczyk z krwi i kości, a ile osób posiada i chwali sobie

Okuma to Tajwańczyk, a Tajwan to Republika Chińska, ale nie Chińska Republika Ludowa!

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #876 dnia: 02.03.2017, 07:11 »
A taka Okuma to co? Chińczyk z krwi i kości, a ile osób posiada i chwali sobie

Okuma to Tajwańczyk, a Tajwan to Republika Chińska, ale nie Chińska Republika Ludowa!

Masz rację ;) Przepraszam.
Tajwan to dla mnie też Chiny :facepalm:
Czesiek

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #877 dnia: 05.03.2017, 20:42 »
Witam serdecznie.

Troszeczkę dłuższa recenzja zakupów z Ali które zrobiłem na przestrzeni ostatnich 5 miesięcy. Przepraszam z góry za brak zdjęć, ale mój telefon jest przedpotopowy a nie chcę męczyć brata sesją. Jeśli ktoś chciałby coś konkretnego zobaczyć to zapraszam na priv.

1. Świetliki

Przede wszystkim zauważyłem, że prawdopodobnie są słabsze od "naszych". A przynajmniej tak mi się wydaje, gdyż nie sprawdzałem jeszcze na nocnej zasiadce jak się prezentują w porównaniu z świetlikami z naszych sklepów. Nie oznacza to jednak, że są one złe - dla osób, które potrzebują świetlika na 4-5 godzin powinien wystarczyć, na całą noc może się okazać że potrzebne będą dwa.

Kupiłem 50 sztuk za 10.08 zł

2. Stopery

W zasadzie tutaj nie ma nad czym się rozpisywać. Stoper jak stoper, wygląda i działa normalnie, po 5 sztuk na kółeczku.

W zestawie 120 sztuk, kupiłem je za 5.06zł

3. Krętlik z agrafką

Solidne. Agrafka dobrze się "zapina i odpina", bez różnic z innymi, które posiadam.

100 sztuk za 10.97zł

4. Waga

Pokazuje dokładnie, mam w domu wagę kuchenną oraz łazienkową i sprawdzałem. Różnic do 5kg nie było na żadnej wadze, kuchenna odpadła, obciążenie 10kg pokazywało 2 dag mniej niż na łazienkowej, myślę że można to uznać za błąd statystyczny.

Cena: 11.49zł

5. Plecionka

Przegrubiona, kupiłem 0.13mm a dostałem 0.18. Producent podaje, że 0.13 ma wytrzymałość 6kg natomiast mi strzeliła na węźle przy 7.4, 7.2 a za trzecim razem 8.4 kg wytrzymała i odpuściłem.

Kupowałem jednak "DAIWA TOURNAMENT" a teraz widzę zupełnie inaczej opakowany produkt, w opiniach też można zauważyć że od pewnego czasu dodają zdjęcia z Pe Super.

Płaciłem 16.33zł za 150m

6.Żyłka

Szkoda nawet komentować. Kupiłem 0.28, wytrzymałość 10.8 kg a na testach strzeliła raz na węźle przy 2.5kg a dwukrotnie gdzieś pośrodku między obciążeniem a wagą przy 3-4kg. Rozciąga się niesamowicie ale jest po prostu do ...

Ale uwaga - nie przegrubiona. Tylko że kijowa.

cena:12.21 za 300/500m

7. Haczyki

Byłem pozytywnie zaskoczony jakością haczyków. Niesamowicie ostre, dosyć smukłe, z ostrym zadziorem który jest jednak dosyć mały. Miały okazję na jesień zapiąć parę ryb, żadna nie spadła i oceniam je bardzo pozytywnie.

Słyszałem jednak komentarze, że ktoś dostał je zupełnie nienaostrzone. W tym przypadku można jednak po prostu zażądać zwrotu pieniędzy.

Cena: 16.01zł za 600 sztuk

8.Pellet na gumce

Prawdopodobnie ten czerwony to pellet ochotkowy. Pachnie...ciekawie. Charakterystyczny zapach, rozmiar ok. 6mm a długość 1-1,5cm. W zimnej wodzie rozpuścił mi się po ok. 30 minutach czyli do metody powinien się "na strzał" nadać. Na wiosnę na pewno przetestuję. Gumki praktycznie identyczne co gumki drennan micro, obydwie nie strzeliły przy 10mm pellecie a trzymałem je ok. godziny.

Cena: 5.58 za 100 sztuk.

9. PVA

Rozpuściła mi się z pakunkiem po 10s w wodzie ok. 20*C. Pozostał glut :(

Cena: 8.00 za 50 sztuk

10. Wiertełko

Identyczne jak produkt pewnej firmy z kopiami podajników, M....o. Wszystko dobrze pasuje, wierci łatwo nawet w twardych pelletach. Aller aqua 11mm cierpliwie znosił powolne wiercenie i nie "strzelał" mimo że wiertło wydawało się początkowo trochę za grube.

Cena: 4.56zł za zestaw.

11. Sygnalizator elektroniczny

Kupiłem go w promocji gdyż mój sygnałek po 4 latach służby został doszczętnie zalany i przestał działać pomimo wielu prób przywrócenia życia.

Mamy 3 funkcje.
1. Głośność, do wybrania 4 poziomy. 1, najcichszy jest wystarczający dla mnie, wędkarze siedzący 10-15m ode mnie go nie słyszeli [a głusi nie byli]. Najgłośniejszy jest...bardzo donośny. Bardzo bardzo.

2. Ton, 3 różne tony bardzo różne.

3. Czułość, 4 poziomy czułości. Największa czułość daje sygnał po pociągnięciu ok. 0,5cm żyłki, najmniejsza po 4-5cm. Przydatna funkcja na wietrzne warunki i nocki, kiedy człowiek nie chce słyszeć co chwilę "pik" mysz mu bombę ruszyła albo nietoperek w żyłkę uderzył.

Do tego jest działające wejście do swingerów/hangarów. Sama sygnałka bardzo przyjemna w dotyku, materiał wierzchni przypomina mi trochę foremkę do podajników mikado/drennan. Solidnie wykonane, wkręca się do podpórki bez problemu. Bateria-akumulator 9V, instrukcja po angielsku lub niemiecku w zależności jak się trafi prawdopodobnie, no ale co tutaj za bardzo jest do tłumaczenia.

Kupiłem go promocyjnie za 13.16zł

12. Kukurydza pływająca

Drugie podejście do kuku pływającej. Poprzednia nie przyszła, dostałem zwrot i postanowiłem kupić od innego sprzedawcy, do tego różnokolorowa.

Dostałem 35 czerwonych, 23 różowe, 15 żółtych oraz 29 zielonych - a więc 102 a nie 100 sztuk. Pachną "tworzywem sztucznym" ale pracuję już nad tym, część dodałem do kulek w liquidzie, część do pelletu aller aqua, jeszcze inne do kukurydzy cukk wanilia a połowę zostawiłem luzem, zapach chyba chłoną bo po 24h w pellecie i zamknięciu ich na kolejne 24h w pudełku czułem tylko piękny zapach allera. Pływają, po godzinie nadal pływały więc zadanie spełniają. Miękkie, nabijają się na włos, na haczyk pewnie też.

Cena: 9.53 zł

13. Koraliki

100 sztuk za 2.00zł . Różnokolorowe i tyle :)

14. Opaska na kij

Rewelacyjne. Grube, materiał jak karimata którą miałem. I przede wszystkim fajnie trzymają.

Cena to 8.06 za 2 sztuki.

15. Moskitiera

Mam problem z komarami, które w czasie nocek gryzą mnie po twarzy i nie działa na nie nic. Moskitiera mam nadzieję problem rozwiąże :)

Wykonanie solidne, bardzo drobne oczka i dosyć dużo "miejsca" w środku. Moskitiera w formie kapelusza.

Cena: 8.05zł

16. Sztuczne glizdy

200 sztuk małych, czerwonych glizdek, które w 6-7 ładnie pasują do micro gumki drennana i fajnie się prezentują. Rzecz jasna wpieprzyłem je do ziemi z kompostem co by zapachu dostały - i dostały, gwarantuje to moja mama :D

Cena: 5.05zł


Z rzeczy, które doszły to tyle. Nie doleciała jedynie kuku pływająca żółta za którą dostałem kasy a czekam na 7
1. Stopery do włosa
2. Urządzenie do rozszerzania gumek
3. 2500 gumek micro
4. Easy loop
5. Sygnałka
6. Dwa hangary.
7. Pozycjonery.

Podejrzewam, że w nadchodzącym tygodniu przyjdą hangary z sygnałką[jedna paczka] oraz pozycjonery gdyż sygnałki są w Warszawie od wczoraj natomiast pozycjonery od 15 dni są w OE[od tego czasu 10-18 dni trwa dostarczenie do domu zazwyczaj]. Przyjdą - to opiszę.

Offline SzymonDG

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #878 dnia: 06.03.2017, 19:26 »
Przeglądając Ali natrafiłem na pokrowiec identyczny ja Trapera :P
Chińczyk
Traper
A tu Chiński Prologic :D

6. Dwa hangary.

Kurdę kolega już całe hangary zamawia na Ali :P :thumbup:

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #879 dnia: 06.03.2017, 20:04 »
Kurdę kolega już całe hangary zamawia na Ali :P :thumbup:

Literówka rzecz jasna, chodziło o hangery :D

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #880 dnia: 08.03.2017, 22:21 »
Dzisiaj paczka dostarczona po 21 dniach ;D pancernie zapakowane , kilka gratisów; Drapieżnik ma konkurencje ;D :P :P
Czesiu w najbliższym czasie dostaniesz kołowrotek do analizy :)
https://pl.aliexpress.com/item/FyshFlyer-TA12FR-Series-Spinning-Reel-Double-color-Aluminum-Spool-CNC-Handle-Non-slip-Knob-Front-and/32388196123.html
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #881 dnia: 08.03.2017, 22:23 »
Dzisiaj paczka dostarczona po 21 dniach ;D
Jak wrażenia "na sucho" ??, jaki rozmiar ?

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #882 dnia: 08.03.2017, 22:23 »
o czekam na wynik analizy z niecierpiwoscią
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #883 dnia: 08.03.2017, 22:37 »
Mam 4000 i 6000, na sucho 4000 kręci tak samo lub lepiej niż Stella którą kręciłem na Targach w Poznaniu - serio! Wolny bieg przełącza lekko, płynnie. Dodatkowa szpula metalowa  pomarańczowa - super. Nakrętka mocująca korbkę jak dla mnie do poprawy gdyż jest pomalowana na srebrny kolor (pewnie będzie schodził kolor) i jest z jakiegoś plastyku.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #884 dnia: 08.03.2017, 22:41 »
Janusz, te najdroższe Stelle kręcą gorzej niż moje Trabucco Auris za 80zł :D ;D Ciekaw jestem, co stwierdzi o tym kołowrotku nasz forumowy ekspert :)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)