Autor Wątek: Ankieta do pracy magisterskiej - BLOGOSFERA KULINARNA  (Przeczytany 9375 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - BLOGOSFERA KULINARNA
« Odpowiedź #15 dnia: 30.04.2015, 14:02 »
P^k - motorem gospodarki jest biznes, duży i mały. Trzeba miec łeb na karku aby coś dochodowego otworzyć. Bedąc mistrzem łopaty nie zrobi sie juz raczej kariery, choćbys kopał rowy z prędkością małej koparki, nie osiągnie się bogactwa w ten sposób (ale mozna żyć 'na poziomie'). Tak naprawdę trzeba mieć po prostu łeb na karku. Co do robotnika - to nie jest on żadnym motorem napędowym, jest trybem w maszynie. Teraz gospodarkę napędzaja właśnie prywatni właściciele biznesów - to oni tworzą miejsca pracy, nie sami robotnicy. Im mniejsze podatki tym więcej zarobi i właściciel biznesu i robotnik, jest to system naczyń połączonych, obydwoje sa ważni - lecz bez właściciela ten drugi nie będzie miał pracy... Teraz bogaci raczej są Ci co myślą, maja pomysł, wizję, są pracowici - im bardziej sie będzie takich wspierać, tym lepiej będzie miał robotnik. Zazwyczaj złe traktowanie ludzi pracy bierze się z zakładów państwowych (nawyki z socjalizmu - ludzie udawali że pracowali a rząd udawał, że płaci, i tak zostalo) oraz ze zbytniego obciążenia podatkowego właśnie małego i więszego biznesu.
Zazwyczaj właściciel prywatny - często 'Pan w garniturze' zasuwa 60  godzin tygodniowo, bo pracuje sam na siebie i wie, że musi tyle harować aby 'mieć'. Opieprzać może sie natomiast często urzędnik, chociażby w takim ZG PZW :D

Bycie magistrem niczego juz nie gwarantuje - i słusznie. Podstawą wynagrodzenia powinna być praca która się wykonuje, i która ma określona wartość, a nie sam tutuł który niczego nie daje. Najwięcej milionerów (zdobytych 'od zera') to ludzie z wykształceniem średnim jakby co.

W dzisiejszych czasach wiele rzeczy uległo zmianie - słowo robotnik jest juz często nieaktualne. Teraz jest 'fachowiec', 'specjalista', 'technik', 'operator'... Słowo robotnik bardziej odnosi się do kogos niewykwalifikowanego. A czy sam robotnik wytwarza dobra? Ktoś to projektuje, ktoś ustawia wszystko, linie produkcyjną, załatwia materiały, zbyt... Sam robotnik już jest tylko częścią całego systemu.

Co zaś się tyczy profesora - nie po to się kształcił aby projektować korki do paliwa lub kafelkować. Powinien umieć uczyć, znać na wylot swój fach, dziedzinę nauki. Lepiej aby nie próbował projektować korków... ;D
Lucjan

river

  • Gość
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - BLOGOSFERA KULINARNA
« Odpowiedź #16 dnia: 30.04.2015, 14:42 »
http://wrzesnia.info.pl/g/wrze%C5%9Bnia/item/2139

Nie chodzi mi tu o norki jakby co....

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - BLOGOSFERA KULINARNA
« Odpowiedź #17 dnia: 30.04.2015, 14:50 »
Wyobrażasz sobie przypadek, by operator koparki konstruował sprzęt bez wiedzy inżynierskiej?
Wielu inzynierow bazuje sie opiniach owych "operatorow' bo sami sa za tepi i nie maja praktyki. Inzynieria polega na wykorzystaniu wiedzy naukowej i technicznej. Ktos kiedys madrze powiedzial, ze dobry Kierownik to taki, ktory zaczynal od "lopaty" a nie nabyl wiedzy z podrecznikow czy tez odziedzczyl stanowiska w spadku.

@Luk - to prawda ale ten wlasnie zwykly szary czlowiek "robol" wymusza na producentach lepszych i tanszych produktow a zatem inicjuje zdrowa konkurencje a ktos kto ustawia linie produkcyjne musi pomyslec jeszcze o tym,ze ktos musi przy nich pracowac.
Cytuj
Teraz gospodarkę napędzaja właśnie prywatni właściciele biznesów - to oni tworzą miejsca pracy.
Wracamy wiec do pkt wyjscia -co po miejscach pracy jesli nie bedzie kogo na nich obsadzic?

Inzynieria ma rowniez jeden minus!- Przyczynia sie do zwiekszenia bezrobocia!
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - BLOGOSFERA KULINARNA
« Odpowiedź #18 dnia: 30.04.2015, 14:56 »
Najwięcej milionerów (zdobytych 'od zera') to ludzie z wykształceniem średnim jakby co.

Z tym najwięcej, to bym nie przesadzał Luk. Miłek, Cupiał, Karkosik, ktoś jeszcze?? W świecie Gates, ale to dziwny przypadek geniusza.

Nie sam papier się liczy, ale wiedza. Wiedza, którą jesteś w stanie zdobyć właśnie poprzez solidne wykształcenie.

http://wrzesnia.info.pl/g/wrze%C5%9Bnia/item/2139

Nie chodzi mi tu o norki jakby co....

To ja może kontra :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Czarnecki

http://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Filipiak

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Starak

i w ramach parytetu :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Irena_Eris

Też zaczynali od zera. Tzn. od wykształcenia.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - BLOGOSFERA KULINARNA
« Odpowiedź #19 dnia: 30.04.2015, 14:59 »
Wielu inzynierow bazuje sie opiniach owych "operatorow' bo sami sa za tepi i nie maja praktyki.

Sorry, ale na jakiej Ty budowie byłeś? No, chyba że sam jesteś tym operatorem, który sądzi, że jest mądrzejszy od swojego szefa. Nie, nie jest.
Generalnie zasada jest taka, że im więcej wiesz, tym stajesz się bardziej świadomy swojej niewiedzy i braków. Idiota zawsze będzie się uważał za najmądrzejszego na świecie.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - BLOGOSFERA KULINARNA
« Odpowiedź #20 dnia: 30.04.2015, 15:03 »
Dominik, ja pisałem o milionerach na świecie a nie w Polsce ;D

Oczywiście, że wiedza jest strasznie potrzebna. Ale nie jest konieczna wcale aby dobrze prosperować. Zobacz takiego właściciela Polsatu - zbudował imperium mając umiejętność robienia biznesów, o telewizji nie wiedział nic :D

Co się zaś tyczy koparek i inzynierów - to jest wiedza praktyczna i teoretyczna. Często właśnie taki operator czy majster wie lepiej i więcej od inzyniera, któremu brak praktyki właśnie. Aczkolwiek żadnych teorii o wiedzy jednych i drugich bym nie tworzył.
Lucjan

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - BLOGOSFERA KULINARNA
« Odpowiedź #21 dnia: 30.04.2015, 15:06 »
Wielu inzynierow bazuje sie opiniach owych "operatorow' bo sami sa za tepi i nie maja praktyki.

Sorry, ale na jakiej Ty budowie byłeś? No, chyba że sam jesteś tym operatorem, który sądzi, że jest mądrzejszy od swojego szefa. Nie, nie jest.
Generalnie zasada jest taka, że im więcej wiesz, tym stajesz się bardziej świadomy swojej niewiedzy i braków. Idiota zawsze będzie się uważał za najmądrzejszego na świecie.
Pijesz cos do mnie?

Tak, idiotow na szczeblach kierowniczych spotykam bardzo czesto.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

river

  • Gość
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - BLOGOSFERA KULINARNA
« Odpowiedź #22 dnia: 30.04.2015, 15:09 »
Dominik, ja pisałem o milionerach na świecie a nie w Polsce ;D

Oczywiście, że wiedza jest strasznie potrzebna. Ale nie jest konieczna wcale aby dobrze prosperować. Zobacz takiego właściciela Polsatu - zbudował imperium mając umiejętność robienia biznesów, o telewizji nie wiedział nic :D


Luk

Zaczynasz podawać przykłady osób o których chyba nie wiesz jakie mają powiązania a nie że są tacy super od zera do bohatera...
Może jeszcze najbardziej znanego Jana w PL podamy.... :)

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - BLOGOSFERA KULINARNA
« Odpowiedź #23 dnia: 30.04.2015, 15:14 »
Wielu inzynierow bazuje sie opiniach owych "operatorow' bo sami sa za tepi i nie maja praktyki.

Sorry, ale na jakiej Ty budowie byłeś? No, chyba że sam jesteś tym operatorem, który sądzi, że jest mądrzejszy od swojego szefa. Nie, nie jest.
Generalnie zasada jest taka, że im więcej wiesz, tym stajesz się bardziej świadomy swojej niewiedzy i braków. Idiota zawsze będzie się uważał za najmądrzejszego na świecie.
Pijesz cos do mnie?
Zadaje pytania. Słowo idiota nie zostało użyte do Ciebie, spokojnie.
Po prostu wiedz, że bez znajomości całkowania, macierzy i innych pierdółek, które nie są znane robotnikom w kosmos byśmy nie polecieli.
Bez znajomości hydrauliki płynów robotnik dalej machałby szpadlem. Kopałby pewnie super sprawnie, ale mimo wszystko szpadlem.
Bez znajomości biologii, chemii i innych bzdur umarlibyśmy z głodu, bo naturalnym rolnictwem jesteśmy w stanie wyżywić tylko 2 mld. ludzi.
Bez znajomości ekonomii wciąż byśmy uprawiali handel wymienny w obrębie jednej, małej wioski.
Do tego jest potrzebne wykształcenie zdobyte na wyższej uczelni, gdzie Pan profesor przekazuje swoją wiedzę zdobytą przez wiele lat. Wierz mi, bądź nie głównie za pomocą praktyki (wieloletnich badań, wyciągania wniosków), a nie siedzenia na tyłku i układaniu pasjansa.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - BLOGOSFERA KULINARNA
« Odpowiedź #24 dnia: 30.04.2015, 15:20 »

Oczywiście, że wiedza jest strasznie potrzebna. Ale nie jest konieczna wcale aby dobrze prosperować. Zobacz takiego właściciela Polsatu - zbudował imperium mając umiejętność robienia biznesów, o telewizji nie wiedział nic :D

cytat z wikipedii dotyczący Z. S-Ż:


Posiada wykształcenie średnie techniczne. Nazwisko Solorz przyjął po zawarciu małżeństwa z Iloną Solorz, natomiast nazwisko Żak przyjął po rozwodzie z pierwszą żoną i poślubieniu Małgorzaty Żak. Wcześniej znany także jako Piotr Krok, Piotr Podgórski.

16 listopada 2006 przyznał, że podpisał zobowiązanie do współpracy z Departamentem I MSW PRL[2]. Jako agent do współpracy z wywiadem został zwerbowany 18 października 1983 i do 26 czerwca 1985 był zarejestrowany pod pseudonimem Zeg. W latach 80 XX w. został mu wydany paszport konsularny[3].

Mając wydany taki paszport za "zasługi" można było trochę łatwiej w tamtych czasach startować w biznesie. Bardziej dałbym przykład D. Miłka.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - BLOGOSFERA KULINARNA
« Odpowiedź #25 dnia: 30.04.2015, 15:29 »
Wielu inzynierow bazuje sie opiniach owych "operatorow' bo sami sa za tepi i nie maja praktyki.

Sorry, ale na jakiej Ty budowie byłeś? No, chyba że sam jesteś tym operatorem, który sądzi, że jest mądrzejszy od swojego szefa. Nie, nie jest.
Generalnie zasada jest taka, że im więcej wiesz, tym stajesz się bardziej świadomy swojej niewiedzy i braków. Idiota zawsze będzie się uważał za najmądrzejszego na świecie.
Pijesz cos do mnie?
Zadaje pytania. Słowo idiota nie zostało użyte do Ciebie, spokojnie.
Po prostu wiedz, że bez znajomości całkowania, macierzy i innych pierdółek, które nie są znane robotnikom w kosmos byśmy nie polecieli.
Bez znajomości hydrauliki płynów robotnik dalej machałby szpadlem. Kopałby pewnie super sprawnie, ale mimo wszystko szpadlem.
Bez znajomości biologii, chemii i innych bzdur umarlibyśmy z głodu, bo naturalnym rolnictwem jesteśmy w stanie wyżywić tylko 2 mld. ludzi.
Bez znajomości ekonomii wciąż byśmy uprawiali handel wymienny w obrębie jednej, małej wioski.
Do tego jest potrzebne wykształcenie zdobyte na wyższej uczelni, gdzie Pan profesor przekazuje swoją wiedzę zdobytą przez wiele lat. Wierz mi, bądź nie głównie za pomocą praktyki (wieloletnich badań, wyciągania wniosków), a nie siedzenia na tyłku i układaniu pasjansa.

Zeby nad czyms myslec i cos unowoczesniac to trzeba tego liznac od podstaw i nic tu po calkach i duzych mocach obliczeniowych!
A co do podboju kosmosu to nie przypadkowo Lajka byla przed Gagarinem.

 
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - BLOGOSFERA KULINARNA
« Odpowiedź #26 dnia: 30.04.2015, 15:46 »
Zeby nad czyms myslec i cos unowoczesniac to trzeba tego liznac od podstaw i nic tu po calkach i duzych mocach obliczeniowych!
A co do podboju kosmosu to nie przypadkowo Lajka byla przed Gagarinem.

Dokładnie. Trzeba liznąć, a potem wyciągnąć wnioski. Człowiek wykształcony jest lepiej predysponowany do takich rzeczy. Ktoś, kto bezwiednie macha szpadlem nie wpadnie na pomysł stworzenia koparki. Nie zauważy, że ciecz nie jest ściśliwa i można ją wykorzystać do kopania, no bo niby jak? Przecież nie czyta, nie prowadzi naukowych obserwacji. Co najwyżej udoskonali szpadel. Młotkiem.

Co do Łajki, hmmm. Chcesz powiedzieć, że to psy stworzyły loty w kosmos?
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - BLOGOSFERA KULINARNA
« Odpowiedź #27 dnia: 30.04.2015, 17:19 »
Radzieckie :D
Lucjan

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - BLOGOSFERA KULINARNA
« Odpowiedź #28 dnia: 30.04.2015, 17:47 »
Zeby nad czyms myslec i cos unowoczesniac to trzeba tego liznac od podstaw i nic tu po calkach i duzych mocach obliczeniowych!
A co do podboju kosmosu to nie przypadkowo Lajka byla przed Gagarinem.

Dokładnie. Trzeba liznąć, a potem wyciągnąć wnioski. Człowiek wykształcony jest lepiej predysponowany do takich rzeczy. Ktoś, kto bezwiednie macha szpadlem nie wpadnie na pomysł stworzenia koparki. Nie zauważy, że ciecz nie jest ściśliwa i można ją wykorzystać do kopania, no bo niby jak? Przecież nie czyta, nie prowadzi naukowych obserwacji. Co najwyżej udoskonali szpadel. Młotkiem.

Co do Łajki, hmmm. Chcesz powiedzieć, że to psy stworzyły loty w kosmos?

Nie rozmawiamy o operatorze koparki, ktory odkryl swoje cechy wrodzone do majsterkowania a o inzynierze, ktory probuje ulepszyc dzialanie korka do paliwa, ktorego nigdy nie trzymal w rece.

Jasne, ze nie. Chcialem tylko zaakcentowac, ze praca nad czyms ma sens tylko w przypadku gdy pozna sie to cos w praktyce a nie tylko przeczyta z ksiazek.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

elvis77

  • Gość
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - BLOGOSFERA KULINARNA
« Odpowiedź #29 dnia: 30.04.2015, 18:07 »
Czyli rozmawiacie o niczym.