Autor Wątek: Ankieta do pracy magisterskiej - BLOGOSFERA KULINARNA  (Przeczytany 9150 razy)

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - BLOGOSFERA KULINARNA
« Odpowiedź #30 dnia: 30.04.2015, 18:18 »
Paweł inżynierowie, lekarze, naukowcy itp. to są osoby, które opierają swoje teorie/projekty/wyniki badań na obserwacjach. Nie wymyślają tego z powietrza. Zapewniam Cię, że przeciętny inżynier najpierw obejrzy ten korek 100 razy, przetestuje na 100 różnych sposobów zanim go ulepszy, bądź zaprojektuje nowy.

Nauka nie polega na siedzeniu paniska w fotelu i klepaniu w pasjansa. To są długie obserwacje, badania. Nie pięciominutowy zryw i stworzenie czegoś z dupy.

Na swoim przykładzie mogę Ci powiedzieć, że ja swoją wiedzę opieram na wielu obserwacjach w wielu różnych przypadkach. Robotnik  nie ma po prostu szans zdobyć takiej wiedzy bez przestudiowania różnych przypadków w ogródku, w którym pracuje bez zrozumienia teoretycznego tematu.

Oczywiście zdarzają się na prawdę inteligentni robotnicy. Wtedy tylko można żałować, że nie zostali np. inżynierami i nie poszerzyli swojej wiedzy bardziej.

Ja tutaj piszę o wykształceniu, nie o zdobyciu dyplomu, bo to jest różnica i to duża. Niestety.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - BLOGOSFERA KULINARNA
« Odpowiedź #31 dnia: 30.04.2015, 19:35 »
Jezu a juri zapodal temat i ani razu nie widzialem zeby ponownie zabral glos
a tu wystarczy iskra ...........
na ryby panowie na ryby
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ankieta do pracy magisterskiej - BLOGOSFERA KULINARNA
« Odpowiedź #32 dnia: 30.04.2015, 20:26 »
Idę, idę... :D
Lucjan