Autor Wątek: Strategia na naszej wyprawie  (Przeczytany 99105 razy)

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #525 dnia: 31.03.2018, 17:17 »
Sezon jak widzę rozkręca się już u większości :thumbup:
Ja w tym roku co prawda zacząłem już w lutym, ale te trzy krótkie sesyjki to zdecydowanie zbyt mało. Brak czasu i choróbska skutecznie uziemiały mnie w domu do tej pory. Dzisiaj też odpuściłem po długim namyśle. Chłopaki z teamu raniutko śmigali nad wodę, a ja po 3 w nocy z roboty wytruty wróciłem :)
Nie będę już więcej biadolił, tym bardziej, że światełko nadziei pojawiło sie na horyzoncie...W najbliższy piątek zaklepałem urlop, wszystko wskazuję na to, że uda mi się zaliczyć pierwszą nockę, albo dwie w tym roku na ukochanej żwirowni. W końcu nowy namiot, wyrko i kilka innych pierdół przejdzie swój chrzest. Planuję łowić grubo, z nastawieniem na karpie, przy użyciu mega i zwykłej metody. Daj Panie Boże by pogoda pozwoliła zrealizować te zamierzenia O:) ;D

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #526 dnia: 31.03.2018, 20:26 »
Marcinie brawo :bravo:
Efektywna strategia.
Batorówka?
Tak Batorówka. Jutro powtórka, lub usiądę znów na małym stawie. Co od 16 do 19 się tam działo opowiem w wynikach.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #527 dnia: 31.03.2018, 20:47 »
Marcin, jakiej długości miałeś przypon?
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #528 dnia: 31.03.2018, 21:14 »
Eee aż musiałem sprawdzić. Animal mają w gotowcach 30cm.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #529 dnia: 31.03.2018, 21:39 »
:thumbup:
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #530 dnia: 01.04.2018, 22:13 »
Jutro choćby mnie miało wywiać do krainy oz testuje dwa zestawy. Pierwszy, w którego nie wierzę to metoda z pelletem kiełbasianym zalanym red agressorem.
Drugi to tradycyjny koszyk z ziemią maczką i robactwem.

Dan znać jak się zdecyduje

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #531 dnia: 02.04.2018, 20:46 »
Blank :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 190
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #532 dnia: 02.04.2018, 20:47 »
Szkoda, ale chociaż nad woda byłeś  :), a innym to nie dane >:(.
Marek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #533 dnia: 02.04.2018, 21:02 »
Moja strategia na jutro wzięła w łeb, z powodu nie doleczonych zatok. :( A myślałem nad nią pół zimy.
Dokładnie planując zanęty, przynęty, nawet pod konkretne stanowisko.
Szkoda tylko, że dzień wolnego się "zmarnuje" ...

Od dzisiaj myślę nad nową strategią, tym razem przed sobotą.
Inne łowisko, głębokość, rodzaj dna, zwyczaje ryb, a zatem zestaw podstawowych zanęt ulegnie zmianie.
Cel podobny, większe karpie.
;)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #534 dnia: 02.04.2018, 21:27 »
Szkoda, ale chociaż nad woda byłeś  :), a innym to nie dane >:(.
Ze 3 godziny. Niedzielne 5'C i wiatr wiejący wzdłuż zbiornika zrobiły swoje.
Jedynie stali bywalcy zawodów rozgrywanych na Batorówce wyciągnęli jakieś ryby. A Mnie czeka powtórka zajęć z podstaw tradycyjnego feedera. Co nie robiłem było splątane. 4 razy zmieniłem zestaw i właśnie sobie przypomniałem, że jeszcze z czapki muszę wyciągnąć haczyk :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #535 dnia: 03.04.2018, 09:20 »
Na jutro strategia podobna jak poprzednio. Będziemy testowali nowy kij kupiony od jednego użytkownika z forum :)
Nie będzie jokersa bo moje zasoby już się wyczerpały. Zamiast tego w glinie  z zanętą powędruje martwa pinka w ilości około 125ml.
Ryba jest jednak dalej, więc będę łowił na 30m od brzegu.Ostatnio postawiłem na łowienie bliżej chciałem sprawdzić czy ryba już podeszła bliżej , łowiłem na 20m a kolega został na 30m. Kolega zdecydowanie złowił więcej ryb ode mnie.Wniosek jest prosty jeszcze szukamy i łowimy ryby dalej. Tradycyjny zestaw running rig , i polujemy za wiosenną płocią.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #536 dnia: 04.04.2018, 14:05 »
I wszystko zagrało jak należy. Tak jak założyłem łowić i tak się stało. Rybka całe 4 godzinki w łowisku. Łowiłem na 30 m od brzegu. Już ryba można powiedzieć że zaczyna żerować. Brania bardziej intensywniejsze. Wynik 27 płotek.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Mateusz96

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 1
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #537 dnia: 07.04.2018, 23:45 »
Witam, mam pytanko do bardziej doświadczonych kolegów. Często wedkuje na łowisku komercyjnym o powieszchni ok 2ha. Jest tam bardzo dużo karasi i sporo karpi i amurów od 5 do 16kg. Głębokość łowiska srednio 2m, na środku wrzucone są gałęzie i łowisko wypłyca się nawet do 80cm. Poszukuje błędu który popełniam w lowieniu latem. Pierwsze miejsce to miejsce blisko krzaków, wprowadzam tam ok 5 koszyków (na klipie) z zaneta, peletami i kukurydza. Potem łapie tam metodą, na gumce przeważnie dumbelsy Drennan. W tym miejscy nigdy nie złapałem karpia, zawsze duże ilości karasi. Drugie miejsce przygotowuje sobie pod brzegiem, strzelam tam peletami z procy, mało i czesto. Tutaj łowie karpie ale jest to przeważnie jedna sztuka na całodniowy wypad, maksymalnie dwie. Wiem, ze w tym łowisku jest dużo karpi i chciałbym kiedyś złowić ich 5 czy 6. Gdzie popełniam błąd, może jakies propozycje ? Za mało towaru ? A moze trzeba zalożyć największą methode i przynęty wieksze niż 12mm ? Dodam, że używam. Sonubaits F1 i Match Method Mix. Zawsze mix 50:50 z peletami 2mm.  Z góry dziękuję za odpowiedź ;) przepraszam jeżeli to zły wątek ale nie wiedziałem gdzie to napisać...

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #538 dnia: 07.04.2018, 23:58 »
Mateusz96 - ja żeby rozgryźć ( jako tako) nowe łowisko potrzebuję kilku - kilkunastu wyjazdów. Trudno dać dobra radę na odległość.
Krótko:
- lokalizacji miejscówek nie ograniczałbym do 2 miejsc
- ja stosuje co najmniej kilkanaście kombinacji pelletów/zanęt do koszyka i jak łowię większe ryby to raczej duże koszyki do metody
- do tego raczej przydało by się zastosować wiele różnych przynęt i dobrać te co się tam sprawdzą
Wiele na ten temat masz w różnych wątkach na forum sig.
Tu jest kopalnia wiedzy.
;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Strategia na naszej wyprawie
« Odpowiedź #539 dnia: 08.04.2018, 00:01 »
Mateusz, jeżeli łowisz na bliskiej odległości, warto zadbać o to, aby żyłka przy podajniku była zatopiona. Jeżeli szczytówka jest wysoko a łowisz na dystansie np. 10 metrów, to często ryba zahacza o podajnik. Karpie się płoszą, mniejsze ryby trochę mniej.Spróbuj użyć stopera, który przesuwasz za podajnik około 60-100 cm, oblepiasz go pastą wolframową. Zatopi żyłkę przy podajniku i poprawi prezentację zestawu. Wolniej też napinaj żyłkę, dając jej zatonąć, to znaczy spocząć na dnie. Przemywanie żyłki gąbką nasączoną wodą z płynem do mycia naczyń co kilka zarzutów, sporo pomoże.

Kolejna porada - spróbuj nęcić takie miejsca przy brzegu w miarę regularnie, aby łowić tam dopiero po pewnym czasie. Użyj kukurydzy, sypnij tam zanęty. Karp gdy poczuje się pewniej, zaczyna żerować i jest mniej ostrożny, często jest ich kilka. Dlatego warto 'budować' sobie takie miejsce, nie łowiąc w nim, ale regularnie dosypując towaru, najlepiej  procą. Trzeba zwracać uwagę na karasie jeżeli jest ich dużo, bo mogą wyżerać to co się sypie. Dlatego dobra jest kukurydza. Jeżeli mówisz o dużych karpiach - 10+ kg, to rzeczywiście używaj większych przynęt. Pellet 14, 16 mm, kulki od 15 do 20 mm, duże dumbellsy, trzy lub cztery ziarna kukurydzy na włosie...
Lucjan