Autor Wątek: Dobór sprzętu dla nowicjusza  (Przeczytany 102154 razy)

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 011
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #300 dnia: 16.08.2019, 13:05 »
Jeżeli bywasz na tym łowisku co pokazujesz na zdjęciu, to nie łatwiej, podejrzeć jakimi kijami łowią inni na takie odległości. :-\ Jeżeli znajdziesz osobę łowiącą po samą wyspą tak krótkim kijem, to się po prostu wypytaj co to za wędka.
Praktycznie nikt feederem nie łowi, same gruntówki/karpiówki. Ja teraz łowię TRABUCCO SYGNUM TXL SUPREME 360/90 i pod wyspę podajnikiem 50 gr dorzucam ale nie jest komfortowo łowić tam w lato ze względu wąskich wejść do wody ;) może faktycznie wezmę Flagman Mantaray Elite Feeder 3,60m // 110g i nie będe sie zastanawiał czy 330cm dorzucę czy nie

Offline Hyde

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #301 dnia: 16.08.2019, 14:00 »
Tak patrzę na zdjęcie tego łowiska i wydaje mi się ono znajome. Sierpc?

Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #303 dnia: 16.08.2019, 22:07 »
W sprawie żyłki 24km otrzymałem od sklepu informację, że nie są podane na szpulach wytrzymałości i że jest to szpula "przed konfekcjonowaniem" cokolwiek to znaczy , produkcja niemiecka jakości średniej.
Z kolei na szpuli widnieje jedynie:

Co do wielkości to szpula jest rozmiarów zgrzewki wody mineralnej 1,5l. :-)
Teraz mam zapytanie o jakość wykończenia wędzisk.
Dziś dotarło jedno wędzisko Cormoran. Czy to norma, że kilka przelotek jest poprzekaszane w nowym wędzisku? Wystarczy delikatnie poodginać i ustawić ( można ? )ale czy często się to zdarza?
Druga sprawa to w miejscu mocowania przelotek tam gdzie jest zalakierowana "nić". Przy dwóch przelotkach wygląda to tak jakby z lakiery na wierzchniej warstwie powstał bąbelek i sobie pękł. Czy to powód do niepokoju/reklamacji czy norma i nie należy się tym przejmować?
Wygląda to tak:

Trzecia sprawa to wspomniany tu przez kolegów Nevis. Czy jest to wędzisko lepszej jakości niż np. Jaxon Genesis Pro MF ?  W czym tkwią różnice? Oglądałem kilka filmów o Nevisach i chwalą... ale wiadomo, reklama. Podoba mi się patent na szczytową przelotkę gdzie jest mniejsze ryzyko obcięcia przy zarzucie, ale czy to się sprawdza?
Dziś przeglądając kołowrotki Daiwa Ninja wpadłem na kijki do feedera tej firmy. Jak z kolei one się spisują porównując do Jaxona?
Zamówiłem co prawda Jaxona, ale że sklep czeka na dostawę ( już dość długo ) to mogę jeszcze zmienić wybór. Tylko czy warto?

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #304 dnia: 16.08.2019, 22:47 »
Porównanie Daiwy z Jaxonem to jak porównać Fiata z Toyota... Rozumiesz? Inna liga. Daiwa to firma legenda, moim zdaniem bardzo mocny konkurent dla Prestona czy Drennana.

Ale model Jaxon Genesis Pro Method Feeder w swojej klasie cenowej skutecznie się "broni" w stosunku do modeli Daiwy w tej samej cenie,jak np. Black Widow...

Jeżeli Twój budżet się nie zmienił to i wędki bym nie zmieniał. Co innego gdyby Ci wpadło ze 150 zł extra, ale w tym budżecie masz wg mnie najlepsza opcje.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #305 dnia: 16.08.2019, 22:58 »
Niedoróbki lakieru standard w tej kasie . Co znaczy, że przelotki są poprzekaszane krzywe? Dobrze rozumiem czy może chodzi ci że są ustawione pod kątem. Co do żyłki to wychodzi na to że to jakieś Mikado przed ich przepakowaniem.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #306 dnia: 16.08.2019, 23:01 »
Azymut konkretnie oglądałem Daiwa Ninja X-Feeder/Daiwa Ninja X Method Feeder który to kij jest niewiele droższy od Jaxona.
Co do budżetu to istnieje prawdopodobieństwo że dodatkowa 100 wchodziła by w grę :-)
Planuję zakup Ninja 4000A i zgrało by się fajnie i firmowo i kolorystycznie :-)

N3su jakby to opisać... są w linii, ale dwie zamiast patrzeć na czubek wędziska to patrzą w lewo/prawo o kilka/kilkanaście stopni
Czyli z tym lakierem nie ma co się bawić w odsyłki itp? Nie wpływa to na "sprawność" wędziska?
Jak rozszyfrowałeś że żyłka to mikado?

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #307 dnia: 16.08.2019, 23:07 »
Azymut konkretnie oglądałem Daiwa Ninja X-Feeder 3,60 który to kij jest niewiele droższy od Jaxona.
Co do budżetu to istnieje prawdopodobieństwo że dodatkowa 100 wchodziła by w grę :-)

N3su jakby to opisać... są w linii, ale dwie zamiast patrzeć na czubek wędziska to patrzą w lewo/prawo o kilka/kilkanaście stopni
Czyli z tym lakierem nie ma co się bawić w odsyłki itp? Nie wpływa to na "sprawność" wędziska?

Skoro wpadlo Ci 100 zł extra, to na Twoim miejscu schowałbym gotówkę do skarpety i poczekał na kolejny szczęśliwy dzień. Jak dobijesz do 150 zł to wziąłbym z serii Genesis pickera 2,7 metra z wyrzutem do 45 gram jako wędkę do bliskich odległości, czy na wiosenne łowienie.

Przy Twoim skromnym arsenale, uważam że zakup pierwszego pickera będzie lepszym wyjściem niż szukanie wędki do 300 zł zamiast wybranego już modelu.

Dużo na tym nie ugrasz, i dlatego dużo lepszym wyjściem będzie dołożenie sobie drugiego feedera, a pierwszej Twojej różdżki :)


Edit:

158 złotych dokładnie.

https://allegro.pl/oferta/wedka-jaxon-genesis-pro-method-feeder-2-70m-15-45g-7629635986?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_w%C4%99dkarstwo&ev_adgr=W%C4%99dkarstwo&gclid=CjwKCAjwqNnqBRATEiwAkHm2BDnoXtpGGxdHfJJXteJArmXNZdDzXP0Tfd8WIPUjWWPFSSM83LXRbRoChfIQAvD_BwE
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #308 dnia: 16.08.2019, 23:08 »
Niedoróbki lakieru nie ale już krzywe przelotki nieosadzone w jednej linii odchodzące na boki to już tak. I takie osadzenie to już wada fabryczna.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #309 dnia: 16.08.2019, 23:12 »
Niedoróbki lakieru nie ale już krzywe przelotki nieosadzone w jednej linii odchodzące na boki to już tak. I takie osadzenie to już wada fabryczna.
Przelotki są w jednej linii. Tylko ze dwie "patrzą nie wprost przed siebie" tylko ciut na bok. No nie wiem jak to opisać. Jakbym złapał przelotkę palcami jak klucz w zamku i obrócił ją lekko w stronę lewą/prawą to byłoby idealnie. Są na stopkach więc chyba nic nie uszkodzę jak je leciutko naprostuje?
Tak zrobiłem w teleskopie robinsona i nic złego się nie wydarzyło.

Azymut a czy te daiwy o których wspomniałem są w czymś lepsze/gorsze od Jaxona Genesis MF?
Bo wizualnie mnie się daiwa podoba bardziej i spasowanie czysto estetyczne lepsze , to tak z laickiego punktu widzenia. Widzę że są wersje do 80g...

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #310 dnia: 16.08.2019, 23:26 »
Jeśli tylko lepiej się poczujesz, bo "Jaxon" szczypie oczy, to kup kij od Daiwy. Czy Ninja będzie lepsza? Jest dylemat...
Jacek

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 083
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #311 dnia: 16.08.2019, 23:26 »
Norbas, ten Cormoran to odleglościówka APM ?? Jeśli tak, to jakiś feralny egzemplarz Ci wysłali, bo ten który mam ja, 390/28 nie ma tych wszystkich wad.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #312 dnia: 16.08.2019, 23:34 »
Jeśli tylko lepiej się poczujesz, bo "Jaxon" szczypie oczy, to kup kij od Daiwy. Czy Ninja będzie lepsza? Jest dylemat...
Nie "Jaxon" szczypie tylko kolorystycznie co ja poradzę że zieleń butelkowa mniej do mnie przemawia niż czarny z czerwienią :P
Chodzi tylko o o czy jaxon czymś wygrywa czy są to w użytkowaniu/jakości/pracy wędziska podobne bo wtedy można się też kolorem sugerować dobierając pod zestaw 8)

Norbas, ten Cormoran to odleglościówka APM ?? Jeśli tak, to jakiś feralny egzemplarz Ci wysłali, bo ten który mam ja, 390/28 nie ma tych wszystkich wad.

Tak, to APM ale 390/40 bo 390/28 jest już nie osiągalna niestety.
W zasadzie jeśli dwie przelotki lekko zezowate da się ustawić, to jedyna wada to ta "niedoróbka lakiernicza". Na fotce pokazana ta większa, przy drugiej przelotce jest sporo mniejszy defekt podobnego rodzaju.


Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 083
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #313 dnia: 16.08.2019, 23:44 »
Podejrzewam, ze z racji tego iż te wędki sprzedały się jak świeże bułeczki, to trafił Ci się jakiś ostatni egzemplarz, który gdzieś tam się wcześniej nie sprzedał przez te mankamenty, które wymieniłeś. Jak masz czas, to ja bym reklamował. Widać, ze to jakiś feralny kijek. Trochę dużo tych wad. W moim APM nie ma się do czego przyczepić.
PS. Jak nie możesz się doczekać na tego Jaxon MF, a masz możliwość kupić w stacjonarnym sklepie Daiwa MF 330/80, to ja bym się nie zastanawiał. Ta Daiwa jeszcze bardziej uniwersalna niż Jaxon. Akcja podobna, większy zapas mocy i jakość wykonania na pewno nie gorsza niż u Jaxona. W końcu to Daiwa. :D

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #314 dnia: 17.08.2019, 00:00 »
Stan sklep to troc_szczecin na allegro czyli max-fish.pl
Kupiłem jedną z 7 sztuk jakie wystawiają nadal na alledrogo. Zapakowane było idealnie więc kurier nie zawinił.
Gdyby jeszcze nie to że bardzo ich prosiłem o sprawdzenie pod kątem wad/nadlewek/ubytków to rozumiem. Jednak prosiłem o sprawdzenie a jak widać zostało to zignorowane... A szkoda bo dziś musiałem weryfikować jakość egzemplarza z odległości tysiąca kilometrów z pomocą żony i zdjęć/kamerki... i te "usterki" przyćmiły radość z zakupu.

Co do Daiwy, nie mam jak pomacać , tylko zakup przez internet...
Jaxona mogę zamienić na Daiwę z dopłatą , tylko czy Daiwa sprawdzi się również na mniejsze ryby, czy najsłabsza szczytówka pokaże ich brania? Bo że na większe na pewno to się domyślam po samym CW :-)

Tylko dlaczego 330 a nie 360??? Na moich łowiskach mam gdzie machnąć więc dłuższa mi nie wadzi. Takiej długości Jaxona wybrałem jako taki "standard".
PS. mam nadzieję że tym razem to nie są jaja? :)