Autor Wątek: Wypadająca szczytówka w feederze  (Przeczytany 3952 razy)

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadająca szczytówka w feederze
« Odpowiedź #15 dnia: 23.04.2019, 18:59 »
Miałem podobnie: po iluś tam rzutach szczytówka się przekręcała... W nowej wędce. A ponieważ kiedyś dorabiałem sobie tipy, odnalazłem lakier w spray'u i... jedno obszczanko styknęło. Grunt, żeby psikać z daleka i mgiełką pokrywać powierzchnię. Ja wiem, że przy takiej średnicy tipa 99 % lakieru idzie w kosmos. Ale lepsze to niż nadlewki.  ;)

Offline Tasior

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rzeszów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wypadająca szczytówka w feederze
« Odpowiedź #16 dnia: 28.04.2019, 17:02 »
Kup swieczkę z wosku pszczelego, posmaruj element, podgrzej przez sekundę, przetrzyj szmatką i na kilka wypadów pomaga. Jeżeli już masz bardzo zrysowane łącze kup smar grafitowy, posmaruj łącze delikatnie wytrzyj i złącz wędkę jak uznasz, że jeszcze mało powtórz operację :D :)
Adam

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wypadająca szczytówka w feederze
« Odpowiedź #17 dnia: 28.04.2019, 18:44 »
Dzisiaj wypadła mi szczytówka od nowego feedera i poszybowała za koszykiem. Dzięki Opatrzności. :beg:
Nie ogarniałem zbyt dobrze tego feederka i żyłka owinęła się wokół szczytówki. Mało brakowało a skróciłbym szczytówkę o 2 cm :facepalm:.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Tasior

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rzeszów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wypadająca szczytówka w feederze
« Odpowiedź #18 dnia: 28.04.2019, 18:51 »
:fish: Ja we Frenzeem Precision raz straciłem szczytówkę. Poleciała do wody za koszykiem i zerwała żyłkę. już nie znalazłem :'(



Edycja administratora (pisownia):
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2757.0
Adam

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wypadająca szczytówka w feederze
« Odpowiedź #19 dnia: 03.05.2019, 23:36 »
Dobrze spasowana szczytówka nie powinna wypadać ani przy bliższych zarzutach ani przy dalszych. Niestety dzisiaj dopasowanie szczytówek jak i jakość zamocowania przelotek jest fatalna.:-X Mam jeszcze feedery z końca ubiegłego wieku i tam spasowanie jest idealne. Ostatnio kupowałem na targach wędkę za 600 zł. Podczas próby ugięcia szczytówka została sprzedawcy w ręku.:-\ Ponieważ nie jest to dla mnie duży problem, wziąłem jednak tą wędkę,że względu na inne jej walory.

Prawidłowo dopasowana szczytówka powinna się wsuwać od początku z lekkim oporem aż do ok. 3,5 cm. Wadą jest luźne wsuwanie się szczytówki i blokowanie na ostatnim milimetrze. Niedopuszczalne jest klekotanie tak założonej szczytówki lub zbyt płytkie je osadzenie.

Co więc możemy zrobić? Reklamować, w przypadku bardzo drogich wędek. W przypadku budżetowych poprawić fabrykę. Przysłowiowy Chińczyk ma pewnie 30 - 40 sekund na dopasowanie szczytówki i co trzecią skopie, my mamy tego czasu znacznie więcej, żeby w domowych warunkach, móc niestety poprawić fabrykę.

Jak to zrobić w domowych warunkach?
Przydatna jest suwmiarka o dużej dokładności lub mikrometr do zgrubnej oceny ale to absolutnie niekonieczne.

Jeśli szczytówka wchodzi do końca ale ma luzy, należy ją pogrubić. Są różne szkoły, np. lakier, ja stosuję klej dwuskładnikowy na bazie żywic.
Następnie dopasowujemy jej grubość tak, żeby wchodziła z lekkim oporem, do końca. Można szlifować delikatnym papierem ściernym, można zbierać nadmiar nożykiem. Byle równomiernie, żeby po osadzeniu nie klekotała. Odradzam umieszczenia jej szczytu w wiertarce, grozi to złamaniem szczytówki, czego, niestety doświadczyłem.

Jeśli szczytówka wchodzi zbyt płytko, należy ją doszlifować na całej długości ok 3,5 cm. Według wskazań jak powyżej.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 503
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wypadająca szczytówka w feederze
« Odpowiedź #20 dnia: 28.06.2020, 21:03 »
Pryśnij szczytóweczkę lakierem samochodowym w sprayu a potem jak wyschnie delikatnie zeszlifuj  i będzie git.
Jakiego rodzaju lakieru samochodowego w spracy najlepiej użyć do pryśnięcia szczytówki? W jaki sposób najlepiej nanosić jest lakier w sprayu na szczytówkę?
Marcin

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 503
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wypadająca szczytówka w feederze
« Odpowiedź #21 dnia: 30.06.2020, 20:13 »
Cytuj
Jakiego rodzaju lakieru samochodowego w spracy najlepiej użyć do pryśnięcia szczytówki? W jaki sposób najlepiej nanosić jest lakier w sprayu na szczytówkę?
Podbijam. Może ktoś coś?
Marcin

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 503
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wypadająca szczytówka w feederze
« Odpowiedź #22 dnia: 01.07.2020, 20:32 »
Hop-siup.
Marcin

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wypadająca szczytówka w feederze
« Odpowiedź #23 dnia: 01.07.2020, 20:38 »
Pińcet razy o tym gadano. Proszę: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=3187.0
Jacek

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 503
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wypadająca szczytówka w feederze
« Odpowiedź #24 dnia: 01.07.2020, 20:49 »
Kilka słów wyjaśnienia. To nie chodzi o pomalowanie szczytówki feedera bo farba wyblakła albo zeszła całkiem. Chodzi mianowicie o sposób naniesienia lakieru samochodowego na część szczytówki feedera wchodzącą w gniazdo w blanku, aby pogrubić właśnie tą część szczytówki wchodzącą w blank.

Marcin

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wypadająca szczytówka w feederze
« Odpowiedź #25 dnia: 01.07.2020, 21:03 »
Cza była pisać :) Farba nie nadaje się do takich celów, bo szybko się zetrze. Niedawno koledzy podawali swoje patenty na tego typy przypadłości. Wspominano o żywicy dwuskładnikowej, o kleju cyjanoakrylowym. Prosty w stosowaniu jest Epidian 5, bo składniki dozuje się w proporcji 1:1, kosztuje niewiele, dostępny jest w drogeriach i sklepach z farbami. Po naniesieniu delikatnej warstwy sprawdzisz co i jak, później albo powtórzysz czynność, albo zeszlifujesz naddatek.
Jacek