Autor Wątek: Robinson Method Gun FD 506  (Przeczytany 2995 razy)

Offline ProDario

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Robinson Method Gun FD 506
« dnia: 29.06.2020, 23:00 »
witam serdecznie

jestem dario i jestem tu nowy to mój pierwszy wątek

mam wędkę robinson stinger,360,cw-20-60 i próbuje dobrać kołowrotek waham sie miedzy gunem 506 a runner 505
moje łowiska to rzeka warta,czasem jezioro lub staw
 
o runner 505 znalazłem duzo informacji,jaki jest wielki ,jak kreci i t p
niestety o gun 506 nie znalazłem totalnie nic
i dlatego chciałbym porównać jakoś te dwa modele czy odbiegają od siebie jakoś dużo,wielkością,jakością itp(wiem 506 nie ma wolnego biegu),mieszkam na zadupiu nie mam możliwości trzymania w ręce,jesteście moja ostatnią deską ratunku;)

wypowie się ktoś kto posiada?chwalicie czy nie

czy gun jest tak samo duży ja runner?(wizualnie)
może ktoś posiada zdjęcie gun jak wygląda na wędce
która szpula lepsza do dalszych wyrzutów?505 czy 506

cenna runnera około 150
cenna gun około 130
nie wiem czy cenna runnera jest wyższa bo ma wolny bieg,czy po prostu jest lepszy,bo chyba silniki mają te same(jak się mylę proszę mnie poprawić)


proszę o  wypowiedz użytkowników robinsona

dziękuje i pozdrawiam



Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Robinson Method Gun FD 506
« Odpowiedź #1 dnia: 30.06.2020, 00:11 »
Dario, gdzie masz wielkie litery? Zlituj się, bądź Pro.
Jacek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Robinson Method Gun FD 506
« Odpowiedź #2 dnia: 30.06.2020, 09:40 »
Method Gun to typowo budżetowa konstrukcja z zaskokiem ;) Dlaczego z zaskokiem? Bo firmie wyszedł całkiem porządny sprzęt za mikro kasę w porównaniu do jego funkcjonalności i trwałości. Oczywiście nie są to młynki na poziomie Dama czy Daiwy, ale w ubiegłym roku moja ekipa tyrała je na testach w ekstremalnych warunkach i zdały egzamin wzorowo. Nie będę tu wypisywał bzdur katalogowych o świetnych materiałach, których użyto do ich produkcji, ale w fabryce ktoś ewidentnie przykłada się do ich składania.
Jedyne na minus, trzeba dbać i smarować mechanizm składania korbki, bo lubi się czasem przyciąć. 
Jeżeli chodzi o szpulę do dalekich rzutów, to nie jest typowa budowa do dystansu, ale można ją do takich celów używać bo szpula jest nieco wyższa niż przy normalnych kołowrotkach.

Jak chcesz poznać wielkość MG, to zapraszam na nasz film, jest tam powiedziane parę słów o tym młynku i widać go na żywo, szczególnie w 12 minucie-
A propos Runera, to sprecyzuj, o który model konkretnie chodzi? W ofercie jest kilka Runnerów.

Offline ProDario

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Odp: Robinson Method Gun FD 506
« Odpowiedź #3 dnia: 30.06.2020, 10:21 »
 Jędrula- super film,dziękuje bardzo
Ewidentnie widać ze runner jest chyba większy wizualnie



A propos Runera, to sprecyzuj, o który model konkretnie chodzi? W ofercie jest kilka Runnerów.



Chodzi o  ROBINSON METHOD RUNNER 506 FD,jedno co mnie od niego odpycha to wolny bieg którego w ogóle nie potrzebuje.Co pewnie tez wpływa na to ze wydaje się być dość duży.Co do szpuli kolego jak myślisz na której lepiej poleci,runner czy gun?

mi się wydaje ze runner ma szersza szpule

Offline lajon38

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 308
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Robinson Method Gun FD 506
« Odpowiedź #4 dnia: 30.06.2020, 13:01 »
To może warto dopłacić do method mastera 505 QD. W method Gun szpula ma 60mm nie wiem czy to nie za dużo do stingera względem pierwszej nie zadużej przelotki.

Offline ProDario

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Odp: Robinson Method Gun FD 506
« Odpowiedź #5 dnia: 30.06.2020, 13:08 »
 lajon38 -biore go tez pod uwagę mój budżet max to 150 ,od mastera odstrasza mnie hamulec,nie miałem nigdy qd nie wiem czy mi sie to spodoba wiec nie ryzykuje

posiadasz ten kołowrotek?master

Offline lajon38

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 308
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Robinson Method Gun FD 506
« Odpowiedź #6 dnia: 30.06.2020, 13:10 »
Nie posiadam ale zbierał dobre opinie od chłopaków z Robinsona.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Robinson Method Gun FD 506
« Odpowiedź #7 dnia: 30.06.2020, 13:10 »
Na odległość oddawanych rzutów składa się kilka bardzo ważnych elementów. Twój Stinger to nie jest wybitnie dystansowe wędzisko, ale myślę, że przy tych kołowrotkach bezpieczna i w miarę precyzyjna odległość do osiągnięcia, to około 50-60 metrów.

Co do samego M-Runnera, to wieczorem wpadnie tu mój kolega z teamu Mariusz i opisze temat. Ja nie miałem styczności z tym młynkiem.

Offline ProDario

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Odp: Robinson Method Gun FD 506
« Odpowiedź #8 dnia: 30.06.2020, 21:14 »
Jędrula-no tak, ta wędka nie jest typowym dystansem,odległość 50 m w zupełności mi wystarczy. Pytałem o szpule bo się naczytałem właśnie że jednym z elementów dalekich rzutów jest szeroką szpula...

Ok czekam za kolegą Mariuszem :)

Offline michal89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opolskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Robinson Method Gun FD 506
« Odpowiedź #9 dnia: 30.06.2020, 22:10 »
Chodzi o  ROBINSON METHOD RUNNER 506 FD,jedno co mnie od niego odpycha to wolny bieg którego w ogóle nie potrzebuje.Co pewnie tez wpływa na to ze wydaje się być dość duży.Co do szpuli kolego jak myślisz na której lepiej poleci,runner czy gun?

mi się wydaje ze runner ma szersza szpule

Mam ten kołowrotek, ale w wersji 406. Tutaj wrzucałem parę zdjęć tego kołowrotka z podstawowymi wymiarami.
Dodać muszę że za pierwszym razem trafiłem chyba na jakiś wadliwy egzemplarz, bo niesamowicie skręcał żyłkę. Ale serwis Robinsona zadziałał na duży + ;)
Na chwilę obecną nie mam większych zastrzeżeń do tego sprzętu. :)

Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Robinson Method Gun FD 506
« Odpowiedź #10 dnia: 30.06.2020, 22:11 »
Jędrula-no tak, ta wędka nie jest typowym dystansem,odległość 50 m w zupełności mi wystarczy. Pytałem o szpule bo się naczytałem właśnie że jednym z elementów dalekich rzutów jest szeroką szpula...

Ok czekam za kolegą Mariuszem :)

Heyka.
Wywołany do tablicy, to się melduję :D.
Niestety nie jestem w stanie zrobić tego o czym pomyślałem na początku jak poczytałem rozmowę, a mianowicie zrobienia Ci foty wszystkich tych trzech kręciołów w wielkości 500 razem. Method Guna mam mniejszego rozmiaru -400.
Na fotach masz od lewej Method Runnera, Method Guna i Method Mastera II. Średnica zewnętrzna szpuli w pierwszym i trzecim to koło 55 mm. Method Mastera zrobiłem na ręce żebyś miał porównanie co do wielkości - uwaga wielkość moich dłoni jest średnią europejską :D
Pytałeś o Method Runnera - łowię na niego od czerwca 2018 i biorąc pod uwagę jego cenę to nie mam do niego uwag, tym bardziej, że męczę go często, zwłaszcza nad rzeką. Widziałem kiedyś jeden egzemplarz z żyłką nawiniętą w lekki stożek, ale z tym idzie sobie poradzić poprzez zmianę lub dodanie podkładki. W każdym bądź razie mój egzemplarz mnie nie zawiódł. Nie czyściłem go do zdjęć, więc sam widzisz, że nie leży u mnie w szafce ;D.
Method Gun tak jak Jędrzej pisał, miał być w założeniu budżetowym kręciołem, wyszedł chyba lepszy niż się spodziewano. Maciej (Kucus 22) wytargał na niego od jesieni kilka kabanów ponad 10 kg na feedera. Plus to na pewno dobrze działający hamulec. Zobaczymy jak będzie z trwałością - mamy je od września zeszłego roku - tak jak i zresztą Method Mastery II.
Method Mastery I chwaliło sporo osób, ale problemem było dostawanie się żyłki pod szpulę. W przypadku MMII problem według mnie jest wyeliminowany. Co prawda na jakimś forum czytałem wypowiedź jednego wędkarza, że w jego kołowrotku się to dalej dzieje, jednak nie wiem, czy problemem nie jest np. zbyt duża ilość nawiniętej żyłki. W moim MMII w każdym bądź razie nie spotkałem się z tym problemem.
Przepraszam, że nie podaję jakiś super danych technicznych - każdy może to pooglądać w katalogu. Dla mnie kręcioł w takich pieniążkach ma być funkcjonalny, z bez zarzutu działającym hamulcem i ma mi nie przeszkadzać w łowieniu.









Offline mariospin

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Robinson Method Gun FD 506
« Odpowiedź #11 dnia: 30.06.2020, 22:34 »
A w tym filmie łowię na Method Gun o ile dobrze pamiętam na "pięćsetki" podpięte do kijów TX2. Ja to jestem ten najsympatyczniejszy, to łatwo poznasz :D :D :D :D :P



Offline ProDario

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Odp: Robinson Method Gun FD 506
« Odpowiedź #12 dnia: 01.07.2020, 09:54 »
 mariospin- dziękuję za tak obszerną wypowiedz,fajnie mi to pokazałeś,super fotki,dzięki za takie zaangażowanie w temat;)
 o to mi chodziło;)
Szukałem czegoś o tych młynkach i znalazłem,nawet więcej niż myślałem. Wcześniej nie znałem waszych filmów.(dam suba)

dla jasności piszesz o Method Mastera II.Rozumiem ze jest druga wersja tych kołowrotków?ja znam taką
Robinson Method Master QD 505,ten kołowrotek opisujesz jako drugą wersje?

method mastera odrzuciłem od razu bo własnie wyczytałem gdzieś że lubi wkręcać żyłkę pod szpule,ma qd.Nie wiem czy spodoba mi się to ale na fotkach w moich oczach wychodzi najlepiej.Mam od was tyle informacji ze teraz wszytko przeanalizuje i jak kołowrotek dojdzie to wkleję focie,zobaczycie wtedy co wybrałem

dziękuje jeszcze raz za pomoc w moim temacie;)
pozdro

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Robinson Method Gun FD 506
« Odpowiedź #13 dnia: 01.07.2020, 20:55 »
Super sprawa ,że mamy na forum kolegów, którzy testują Robinsona i na gorąco mamy wasze opinie ,szacun panowie :beer: :bravo:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Robinson Method Gun FD 506
« Odpowiedź #14 dnia: 01.07.2020, 20:56 »
A możecie coś skrobnąć chłopaki, o młynku power feeder fd ;)