Autor Wątek: Mielonka haczykowa  (Przeczytany 87164 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 566
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mielonka haczykowa
« Odpowiedź #225 dnia: 15.10.2015, 20:47 »
Panowie przeczytałem prawie cały temat mielonki i jestem trochę podłamany w co 4 poście pisze się że nie można stosować mielonki z puchy ale prawie zawsze kilka postów niżej ktoś jest zdziwiony że ta puszkowa mu spada. Osobiście mielonkę używam na karpie od 5 lat ale do metody dopiero we wrześniu na Finale Milo przekonałem się co potrafi.

Nie szukajcie kwadratowych jaj proste rozwiązania są najlepsze. Mielonka z foty jest bardzo fajna bo wystarczająco twarda ale da się ją przetrzeć na sicie.

Wiedziałem, ze Biedronka też robi wędkarskie przynęty!  :D

Ja Wam polecam jeszcze spróbować z tanimi pseudo kiełbasami o kolorze mielonki. Sokołów ma kiełbasę czosnkową, sprzedawaną w porcjach 400 gram, w folii oczywiście. Ma rewelacyjny zapach (w sensie wędkarskim - jeść tego nie radzę) i konsystencję - nie spada z haka. W lodówce wytrzymuje kilka tygodni. Połowiłem już na nią i sobie chwalę. Na pewno jest wiele innych takich produktów. Cenowo jest tańsza od mielonki co jest dużym plusem. Jeden plaster pokrojony w kostkę wystarczy na jedną sesję. Leszczom odpowiada, kleniom wiadomo też, i brzany na to brały. Karp wiadomo też łyknie... :)

Lucjan

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Mielonka haczykowa
« Odpowiedź #226 dnia: 15.10.2015, 21:22 »
Chodzi o tą z fotki?
Jutro będę szykował tą z biedry więc wrzucę fote jak przekroje.
ps. a wiedziałeś że w Lidlu sprzedawali zestawy wędkarskie?(pamiętam czasy jak w Makro można było kupić sprzęt)
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 566
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mielonka haczykowa
« Odpowiedź #227 dnia: 15.10.2015, 21:50 »
No właśnie taka, ale nazwa inna :D  Czego nie sprzedaje Lidl? Czasami fajne rzeczy mieli - mój znajomy ma zestaw świetlików, na najbliższe 10 lat (oferta Lidla swojego czasu).
Lucjan

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 604
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Mielonka haczykowa
« Odpowiedź #228 dnia: 15.10.2015, 22:08 »
W ten weekend planuję użyć mielonki na rzece na przepływance na bolonce. Pomyślałem żeby trochę podnęcić kostkami mielonki tam gdzie będę przesuwał zestaw, próbował tak ktoś? Czy lepiej podać w kulach niewielką ilość z robactwem i zanętą?
Error Team Poland

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 566
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mielonka haczykowa
« Odpowiedź #229 dnia: 16.10.2015, 00:44 »
Zimno już Andrzej, trzeba by uważać z ilością towaru...
Lucjan

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Mielonka haczykowa
« Odpowiedź #230 dnia: 16.10.2015, 06:44 »
Ja tak próbowałem,tylko o innej porze roku,z wysokim stanem wody i dosyć sporo koloru woda miała.Myślę,że o tej porze roku lepiej nie przesadzać z mielonką ;)

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Mielonka haczykowa
« Odpowiedź #231 dnia: 16.10.2015, 09:15 »
W ten weekend planuję użyć mielonki na rzece na przepływance na bolonce. Pomyślałem żeby trochę podnęcić kostkami mielonki tam gdzie będę przesuwał zestaw, próbował tak ktoś? Czy lepiej podać w kulach niewielką ilość z robactwem i zanętą?

Nie wiem jak chcesz ja prezentować na włosie czy normalnie na haku. Bo przy przepływance i zawieszeniu mielonki na haku może ona często starczać na jeden "przejazd". A powiedz w jakie ryby "celujesz" używając tej mielonki?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 566
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mielonka haczykowa
« Odpowiedź #232 dnia: 16.10.2015, 09:27 »
Mielonka to dużo kalorii. Jest OK na komercje i karpie, ale na rzeki nadaje sie raczej jako przynęta. Można ją barwić jeźeli woda jest czysta, na żółto lub czerwono. Ale działać będzie to dobrze na klenie i brzany, które lubią kaloryczne bomby. Na inne ryby o tej porze roku bezpiecznie jest korzystać z dendrobeny, rosówek, białych, kasterów, czasami też kukurydzy, a z takich rzeczy lepiej już użyć pelletów.

Mielonkę można dawać do gruntowania, ale też jako przynętę raczej. Miks teraz musi być odchudzony.

Andrzej, o tej porze roku polecałbym Ci chleb tostowy, spreparowany. Zmieszany z zanętą (lub nie), na hak lub włos krążki chleba. O wiele lepiej rokująca przynęta, chyba, że wynierasz się na 'grubego zwierza'.
Lucjan

stefan..k

  • Gość
Odp: Mielonka haczykowa
« Odpowiedź #233 dnia: 18.10.2015, 15:32 »
Poczytałem sobie ten temat i dzisiaj oprócz innych przynęt zabrałem na łowisko komercyjne mielonkę -po poszukiwaniach w kilku sklepach kupiłem sokołów na wagę.
Dzisiejszy efekt przy bardzo kiepskiej pogodzie -11 karpi -łowiłem je na kukurydzę, białe robaki, czerwone robaki, kombinacje tych przynęt ale nie na mielonkę!
Mimo wielokrotnych prób -a ryba na 100% była w  łowisku o czym świadczą liczne ocierania się o zyłkę sygnalizowane na szczytówce pickera z założoną mielonką jak w studni a wystarczyło zmienić przynętę brania były od razu, dodam jeszcze że wrzuciłem punktowo kilka kosteczek mielonki razem z kukurydza w łowisko. Mój sasiad łowił metodą na pellet i tez złowił sporo karpi a więc ryby żerowały w miarę dobrze. Chyba nasze rybki nie wiele mają wspólnego z angielskimi.

Offline WojThuz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Mielonka haczykowa
« Odpowiedź #234 dnia: 18.10.2015, 15:45 »
A w tym roku od maja zakładałem na grunt na metodę prawie zawsze mielonkę i często miałem na nią lepsze efekty niż np. dwa ziarna kukurydzy. A łowię w Polsce.
Wojciech

stefan..k

  • Gość
Odp: Mielonka haczykowa
« Odpowiedź #235 dnia: 18.10.2015, 15:57 »
Spróbuję jeszcze gdzie indziej, w każdym razie na tym łowisku ryby omijaja mielonkę szerokim łukiem pomimo w miarę dobrego żerowania.

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 095
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mielonka haczykowa
« Odpowiedź #236 dnia: 18.10.2015, 16:35 »
Jako zamiennik proponuję frankfurterki. Świetnie trzymają się na haku w przeciwieństwie do różnej jakości mielonek.  U mnie gustują w nich karpie, klenie i brzany.
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mielonka haczykowa
« Odpowiedź #237 dnia: 18.10.2015, 20:40 »
Ciekawy pomysł z frankfurterką :) Jeszcze nie próbowałem.
Ja lubię mocno nabijać podajnik, rzucam też stosunkowo daleko i dlatego mielonka nie jest przeze mnie zbyt często stosowana.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mielonka haczykowa
« Odpowiedź #238 dnia: 18.10.2015, 21:06 »
Ciekawy pomysł z frankfurterką :) Jeszcze nie próbowałem.
Ja lubię mocno nabijać podajnik, rzucam też stosunkowo daleko i dlatego mielonka nie jest przeze mnie zbyt często stosowana.
Mateusz to spróbuj Hybrid z PVA tam mielonki nie rozdusisz ;)
Robert

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mielonka haczykowa
« Odpowiedź #239 dnia: 18.10.2015, 22:15 »
Tak, mam zamiar potestować, ale to już w przyszłym sezonie :)
Pozdrawiam
Mateusz