Autor Wątek: Aromatyzowanie pelletu  (Przeczytany 899 razy)

Offline matejzi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Aromatyzowanie pelletu
« dnia: 16.05.2019, 15:08 »
Witam wszystkich jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość jeśli temat się powtarza, więc tak kupiłem pellet skretting 8.5mm z myśla o nęceniu lecz widziałem wielu ludzi którzy zakładają owy pellet na włos i teraz moje pytanie oprócz zwykłego pellletu na który mam zamiar próbować chciałbym zrobić inne smaki. Mam dużo atraktorów ale w proszku, i tutaj moje pytanie czym zalać pellet żeby atraktor się do niego przylepił myślałem o oleju rybnym ew nawet minimalnie zwykłego ew czy z takiego atraktora w proszku da się jakoś zrobić dip/syrop żeby w tym go moczyć, z góry Dziękuje

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 409
  • Reputacja: 1970
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aromatyzowanie pelletu
« Odpowiedź #1 dnia: 16.05.2019, 15:19 »
Po pierwsze edytuj swój post. Wielkie litery i interpunkcja są tutaj nie tylko mile widziane, ale wręcz wymagane.

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Moryc

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków/Skarżysko
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aromatyzowanie pelletu
« Odpowiedź #2 dnia: 16.05.2019, 16:24 »
Z neutralnych to gliceryna spożywcza, ale jak maja byc smierdziele to olej rybi ok.

Offline marian190975

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 416
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraśnik
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aromatyzowanie pelletu
« Odpowiedź #3 dnia: 16.05.2019, 17:46 »
Osobiście stosuję płynne atraktory którymi traktuję pellet. Używam  pelletu aller aqua jeżeli chcę mieć ciemny kolor i o smaku kukurydzy,   jeżeli chcę jasny. Łyżeczka do herbaty  atraktoru  do pojemnika z pelletem, dobrze potrząsnąć, kilka dni i gotowe. Obecnie szykuję pellet o smaku czosnku na bazie aller aqua z dodatkiem oleju czosnkowego używanego w hodowli gołębi. To drugie namoczenie sprzed godziny i dlatego jest mokry, do jutra to wchłonie, będzie suchy ale już super pachnie.  Szukałbym do tego celów pelletów o jak  najbardziej spokojnym i neutralnym zapachu.