Autor Wątek: Cormoran Feeder Speciland Ultra 3,90 m; 300 g  (Przeczytany 2002 razy)

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Cormoran Feeder Speciland Ultra 3,90 m; 300 g
« Odpowiedź #15 dnia: 19.10.2020, 19:35 »
No kilka słów a moja koncepcja łowienia legła w gruzach xd, lowienie zylka cieńszą od 0.30 jest nierealne według mnie jeśli kosz z towarem może liczyć nawet te 250-300g

Są jeszcze plecionki (z tym że podniesiona rzeka to różne dziwne obiekty spływające z nurtem, dlatego plećka nie zawsze się nadaje), poza tym im cieńsza linka tym koszyk może być lżejszy.

a z długością to znalazłem ten sam kij ale tylko i wyłącznie w długości 4.20 więc nie wiem czy nawet stawiając go pionowo wiele zmienie, dzięki w takim razie bo myślałem że samym cw rozwiąże sprawę

Zawsze to 30 cm więcej i wybór odrobinę sensowniejszy :D

Ogólnie nie radzę zaczynać brzanowania od środka szerokiej rzeki bo jak widzisz żeby tam dorzucić i utrzymać zestaw to trzeba się nakombinować zdrowo i możliwe wyrzucić dużo kasy w błoto (ja kombinuję teraz żeby moje surfcastingowe inwestycje się zwróciły :(). Poza tym brzana to nie tylko główny nurt ale i opaski, główki i inne takie dziwne zakamarki bliżej brzegu. Jeśli rzucisz koszyk z denkiem w obiecujące miejsce i po paru minutach w wodzie ściągniesz go a w środku będzie trochę żwiru to może być tam brzana i to niejedna.

A do tego taki Korum 2 lub 2,5 LBS a nawet odpowiednia karpiówka albo jakiś dłuższy feederek do 150g starczy z naddatkiem. Skup się najpierw na znalezieniu brzany obczajeniu jak ją nęcić i co założyć na hak żeby chciała to zjeść a sporty ekstremalne to dopiero wtedy jak nabędziesz doświadczenia :D

Powodzenia! :beer:
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Jacula2001

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Odp: Cormoran Feeder Speciland Ultra 3,90 m; 300 g
« Odpowiedź #16 dnia: 19.10.2020, 19:59 »
Bardzo dziękuję za wszelkie rady tylko ja takim federem dysponuje i łowię już trochę lat, a mojim miejscem gdzie znalazłem te brzany to właśnie opaska, główki u mnie odpadają bo praktycznie nie istnieją że względu na to jak mocno są zasypane łachami piachu, środkowy bieg Wisły nie oszczędza xd, i te owe opaski są to wewnętrzne zakręty bądź proste odcinki gdzie często koryto idzie blisko brzegu, skupiam się na takich miejscach nie bez powodu bo nigdzie indziej tej brzany nie ma, trafiają się małe sztuki na zewnętrznych zakrętach gdzie dno jest kamienisto- żwirowe ale tam częściej i tak wita mnie leszcz jak w większości wypadów z nastawieniem na białoryb no dobra pierwszy melduję się sumek na czerwone ale jego nie licze

Offline Jacula2001

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Odp: Cormoran Feeder Speciland Ultra 3,90 m; 300 g
« Odpowiedź #17 dnia: 19.10.2020, 20:02 »
W takim razie przemyśle wszystkie za i przeciw i na coś się zdecyduje, jestem z tego samego odcinka co kolega z forum Wiechu o ile nie przekrecilem nicku więc on w niektórych swoich odpowiedziach już pokazał swoje spojrzenie na sprawę

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Cormoran Feeder Speciland Ultra 3,90 m; 300 g
« Odpowiedź #18 dnia: 19.10.2020, 20:29 »
skupiam się na takich miejscach nie bez powodu bo nigdzie indziej tej brzany nie ma, trafiają się małe sztuki na zewnętrznych zakrętach gdzie dno jest kamienisto- żwirowe ale tam częściej i tak wita mnie leszcz jak w większości wypadów z nastawieniem na białoryb no dobra pierwszy melduję się sumek na czerwone ale jego nie licze

Brzany są podobne do kiełbi w zachowaniu trzymają się w stadzie z tym że małe sztuki "idą" pod prąd pierwsze, większe i ostrożniejsze trzymają się na końcu. To że ich nie złowiłeś to nie znaczy że ich tam nie ma. Ja ponad pięć lat za sporą brzaną się uganiałem i w końcu ostatnio dane mi było królową złowić w miejscu gdzie do tej pory same małe łowiłem a popełniłem po drodze chyba wszelkie możliwe błędy w sztuce.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline w-mfeeder

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Warmińsko - Mazurski Feeder
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Cormoran Feeder Speciland Ultra 3,90 m; 300 g
« Odpowiedź #19 dnia: 19.10.2020, 22:46 »
Pytałem już między zdaniami o ten kij ale nikt nic o nim nie napisał więc stwierdziłem, że temat pominięty lub niezauważony. Czy ktoś testował kij Cormoran Feeder Speciland Ultra 390/-300g, jakie są wasze spostrzeżenia?
Nie wiem jak te Specilandy, ale wiem, że Flagman ma kije  używają na dużych rzekach jak Dunaj np i są to kije do 250 i 300g i na Ukraińskich forach mają dobre opinie :)

Offline Jacula2001

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Odp: Cormoran Feeder Speciland Ultra 3,90 m; 300 g
« Odpowiedź #20 dnia: 19.10.2020, 23:17 »
Wiesz możesz mieć rację, może to jakiś nie fart połączony z całą masa błędów, w takim razie może za drobno łowiłem, za biednie, na pewno zejdę z technik z serkiem na rzecz jakiś nisko budżetowych pelletów
 

Offline Jacula2001

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Odp: Cormoran Feeder Speciland Ultra 3,90 m; 300 g
« Odpowiedź #21 dnia: 19.10.2020, 23:23 »
Dzięki kolego za wskazanie tego wędziska

Offline Hapek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: DE
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Cormoran Feeder Speciland Ultra 3,90 m; 300 g
« Odpowiedź #22 dnia: 20.10.2020, 01:22 »
Ja sam od niedawna zacząłem łowić Brzany, mam 2 feedery do 180g właśnie od Cormorana a od niedawna Korum Barbel 13ft 2,5lb i powiem że już nie łowie na te feedery ten Korum jest mega. Przede wszystkim jest lżejszy 330g ten Speciland 390g, po drugie jest tańszy (u mnie w Niemczech widzę 10€ różnicy). Cały blank i uchwyt jest bardzo smukły a nie jak trzonek od łopaty, jedyny minus to długość transportowa (1.9m)  ale ja mam kombi więc nie narzekam. Brania widać bardzo dobrze nawet drobnicy, do tego żyłka nie plącze się na szczytówce tak często jak na feederach. Używam na niej koszyków 160g + towar + pva. Łowie na Renie, na Wiśle nigdy nie łowiłem ale z tego co się orientuję to jest podobny uciąg (1000m3/s+).
Więc jeśli długość transportowa cię nie odstrasza to bierz Koruma, będzie pan zadowolony :D .   

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 510
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Cormoran Feeder Speciland Ultra 3,90 m; 300 g
« Odpowiedź #23 dnia: 20.10.2020, 01:55 »
Jacula, czytałeś wątek o brzanach?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Cormoran Feeder Speciland Ultra 3,90 m; 300 g
« Odpowiedź #24 dnia: 20.10.2020, 07:37 »
Dobrze Hapek mówi! Mam tego 13 stopowego Koruma i jestem pod wrażeniem tego kija (a i c.w. ma zacny jak na 2.5LB). To że nie kupię drugiego tylko karpiówkę też 13ft w dwuskładzie to tylko dlatego że mój Surfblaster to Koruma nie pasuje. Możesz go także stosować na karpie - tylko że na rzuty 150m nie licz, za wolno szczytówka gaśnie.

Może to był fuks ale królowa wzięła na białe z ponad półtorametrowym przyponem, złowiłem jeszcze dwie księżniczki też na białe tylko przypon circa 70cm. Przypadek? Możliwe... choć nie sądzę. Po za tym to co możesz traktować jako mało ważny szczegół też może mieć duże znaczenie na przykład jaki jest czas między wstępnym nęceniem a zarzuceniem zestawów. Co taki Des Taylor w bardzo przystępny sposób wytłumaczył...


A... jeszcze jedno... Nie musisz kombinować z wędziskami żeby nastawiać się na brzany ze środka Wisły. Wystarczy łódka lub ponton ;) Niekoniecznie Twoja :D Sera też bym nie skreślał jako przynęty z z zaznaczeniem że do tego sera brzanę trzeba przyzwyczaić. Zmniejszenie jego oczojebności też pewnie by pomogło - jednak taki ser pierwszy leszcz zobaczy niż brzana wyczuje (Luk mi zwrócił na to niedawno uwagę jeśli chodzi o kukurydzę).


I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.