Autor Wątek: Okuma 8K - prośba o opinie  (Przeczytany 16382 razy)

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Okuma 8K - prośba o opinie
« dnia: 02.11.2018, 11:05 »
Witam, noszę się z zamiarem zakupu kołowrotka Okuma 8K w wersji czarnej lub surf. Proszę użytkowników o opinię na temat sprzętu. Jeżeli macie coś innego w podobnych pieniądzach to również chętnie przeczytam opinie. Zaznaczam kołowrotek może być z wolnym biegiem również ale typu big pit.

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Okuma 8K - prośba o opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 02.11.2018, 11:31 »
Kolega ma 2 sztuki od lipca i jest w nich zakochany. Pracują bez zarzutu. Trochę ryb już wyciągnął, ale max 10kg.
Jedyny problem to skręcanie korbki, która za bardzo się nie chowa.
Dla mnie osobiście są za ciężkie. Ja mam Okumę Distance Pro Integrator, różnica w wadze ponad 200g.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Okuma 8K - prośba o opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 02.11.2018, 15:55 »
Okuma 8k to solidna maszyna, miałem w rękach. Jest waga, czuć moc, świetny nawój żyłki i cena przystępna ;) Myślę, że w tych pieniążkach ciężko o coś lepszego, i 5 lat gwarancji jak się nie mylę :D Drugą opcją może być Anaconda PC 52, ale droższa troszkę jest, choć mnie ten młynek prześladuje :P

Jeżeli potrzebujesz zaś solidnego big pita to polecam z czystym sumieniem TICA Ccepter GTB albo FOX FX11. Sam posiadam i jestem szczerze zadowolony, kołowrotki porządne i na lata ;)


Edycja moderatora:
Prosimy o używanie opcji "modyfikuj", w miejsce pisania kilku postów bezpośrednio pod sobą.

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Okuma 8K - prośba o opinie
« Odpowiedź #3 dnia: 13.04.2019, 16:34 »
Odświeżam temat Okumy 8K ponieważ zastanawiam się nad wyborem tego kołowrotka a pomiędzy dużo droższym Shimano SpeedMaster 14000 XTC ewentualnie Ultegrą 14000 XTD. Proszę użytkowników o opinie, zdaje sobie sprawę iż co do SpeedMastera może być problem z porównaniem ponieważ to dość nowy sprzęt ale proszę porównajcie do Ultegry.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Okuma 8K - prośba o opinie
« Odpowiedź #4 dnia: 13.04.2019, 16:50 »
Okuma 8k, to solidna maszynka zbiera pochlebne opinie i finansowo nie boli tak bardzo ;),jak masz jednak kasę  to kup ultegre albo nowy emblem od Daiwy :thumbup:

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Okuma 8K - prośba o opinie
« Odpowiedź #5 dnia: 13.04.2019, 17:17 »
Za gotówkę to raczej tego nie kupię. Z tego co wiem to Ultegra i SpeedMaster różnią się rodzajem hamulca na korzyść tego drugiego pozostałe podzespoły takie same. Za dwie Okumy zapłacę 50 zł więcej niż za jednego SpeedMastera.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Okuma 8K - prośba o opinie
« Odpowiedź #6 dnia: 13.04.2019, 17:41 »
Biorąc Okumy nic nie ryzykujesz, to solidne maszyny miałem w rękach jest wszystko co potrzebuje karpiarz, ja myslę że to  młynki na lata i w dobrej cenie ;)

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Okuma 8K - prośba o opinie
« Odpowiedź #7 dnia: 13.04.2019, 17:44 »
Masakra ciężko wybrać.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Okuma 8K - prośba o opinie
« Odpowiedź #8 dnia: 13.04.2019, 17:53 »
Jak lubisz klasyki to zerknij na starego Emblema x black t w decathlonie są ,maszyny nie do zajechania na lata,i chwalone od lat przez większość karpiarzy , 300zł za sztukę i z głowy problem masz czy z rzutu czy wywózka dadzą radę ;)

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Okuma 8K - prośba o opinie
« Odpowiedź #9 dnia: 13.04.2019, 18:30 »
Widziałem je ostatnio tylko on nie ma szybkiego hamulca. Mam 3 Słoniki Vader 8000, które też nie mają szybkiego hamulca. Jeszcze ich nie używałem.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Okuma 8K - prośba o opinie
« Odpowiedź #10 dnia: 13.04.2019, 20:18 »
Zerknij sobie na DAM quick sls 570fd świetna maszyna z szybkim hamulcem w dobrej cenie ,myślę że spełni wszystkie twoje oczekiwania ;)

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Okuma 8K - prośba o opinie
« Odpowiedź #11 dnia: 13.04.2019, 21:03 »
Odświeżam temat Okumy 8K ponieważ zastanawiam się nad wyborem tego kołowrotka a pomiędzy dużo droższym Shimano SpeedMaster 14000 XTC ewentualnie Ultegrą 14000 XTD. Proszę użytkowników o opinie, zdaje sobie sprawę iż co do SpeedMastera może być problem z porównaniem ponieważ to dość nowy sprzęt ale proszę porównajcie do Ultegry.

Speedcast,a teraz nowy Speedmaster, to najbardziej budżetowa "Ultegra". Zabrali jedno łożysko i szpulę zapasową, ciut gorzej go wykonano, trochę detali, no i w sumie tyle.
Ultegra ma również szybki hamulec, ciutkę inny niż Speedmaster, ale... jakiejś przepaści to tam nie widzę ;)

Odnośnie Sonika, czy innych maszyn.
W większości kołowrotków z przednim hamulcem można zrobić QD. Czasem jest to bardzo proste, czasem trzeba pogłówkować nieco, jeszcze bywa tak, że podkładki trzeba wymienić. Ale i tak z 95% maszyn z przednim hamulcem jest do ogarnięcia ;)

Czesiek

Offline Hotpoint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ardiansson
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Okuma 8K - prośba o opinie
« Odpowiedź #12 dnia: 13.04.2019, 21:06 »
@Wonski czy wiesz może jakiego typu jest przekładnia we wspomnianym DAM Quick? Odlew czy frezowana i w ogóle co ona jest warta?
Wujek Dobra Rada

Offline The_gie

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Okuma 8K - prośba o opinie
« Odpowiedź #13 dnia: 31.05.2019, 11:28 »
Do posiadaczy OKUMA 8K.
Czy u Was też jest wyczuwalny luz na korbce, tak jak by wieloklin był nie dopasowany ?
Kołowrotek oglądałem na targach i nie wyczuwałem takiego luzu, kupiłem w sklepie internetowym okume i przyszła z luzem na korbce, odesłałem na wymianę, otrzymałem inny egzemplarz (każdy kołowrotek ma nume seryjny) i również na nowym egzemplarzu czuć luz.



Offline Seba643

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Okuma 8K - prośba o opinie
« Odpowiedź #14 dnia: 08.06.2019, 22:55 »
Cześć , posiadam 2 okumy 8k i tak na dwoch na korbie jest wyczuwalny delikatny luz na obu. Też reklamowałem i przyszly z tym samym. ale obecnie juz ich używam i podczas holu itd nie czuc luzów za to niesamowitą moc :)