Autor Wątek: Haldorado.hu  (Przeczytany 3609 razy)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Haldorado.hu
« dnia: 28.02.2020, 23:48 »
Ten węgierski sklep bardzo mi się spodobał. Spory asortyment, ceny dość atrakcyjne i bardzo dobry opis sprzętu, co prawda większość w języku węgierskim, pomimo ustawienia języka angielskiego ale od czego jest google translator. Z węgierskiego na polski tłumaczenia są dość sensowne.
Zupełnie inaczej, jak na haldorado.pl, gdzie dostępna jest tylko bardzo mała część asortymentu a opisy są bardzo skromne, jakby okrojone z tych z węgierskiej strony. :)

)Pierwsze zamówienie w końcu 2019 roku. Wędka By Döme TEAM FEEDER Master Carp Pro 360H + zapasowa szczytówka, kołowrotek By Döme TEAM FEEDER Fine Carp 6000 i dwa te wygięte podajniki do metody z rurką. Transakcja poszła sprawnie, płatność Paypal, 5 euro za wysyłkę kurierem do Polski, e-mail po węgiersku, że płatność otrzymana, kolejny, po angielsku o wysyłce i dostawa dotarła DHLem w ciągu ok tygodnia.
Dostawa zapakowana w długi karton z cienkiej tektury. Nie do pomyślenia dla klientów polskich sklepów internetowych, nie mówiąc już o pakowaniu w Drapieżniku.
Obejrzałem dokładnie wędkę i kołowrotek, żadnych uszkodzeń czy braków. Nie połowiłem jeszcze ale bardzo mi się ten sprzęt spodobał. :)

Rozochocony, na początku lutego wybrałem kolejny zestaw, tym bardziej, że cena na stronie była niższa niż zwykle. Zamówienie, płatność Paypal i jakiś błąd. Dostałem jednak wkrótce z Paypal maila, że płatność zakończona sukcesem. Z karty kwota też mi zeszła. Ale się zaczęło: :(

(Na stronie Haldorado w moim zamówieniu status - oczekiwanie na płatność. Następnie po kilka maili dziennie, po węgiersku, że moje zamówienie oczekuje na płatność. Wysłałem im kilka maili po angielsku, ze screen shotami transakcji z Paypal i próby ponowienia płatności z komunikatem, że "This invoice has already been paid". Żadnej odpowiedzi. Po 4 dniach e-mail z systemu, po węgiersku, że zamówienie anulowane, bo niezapłacone.
Zgłosiłem problem na Paypal, dałem 3 dni i przekształciłem to w Claim.  Żadnej odpowiedzi z haldorado.hu do dzisiaj. Chociaż... miałem telefon z Węgier i facet coś do mnie mówił po wegiersku, jak mu odpowiedziałem po angielsku, że ja po węgiersku nie mówię i  zapytałem, czy on mówi po angielsku to się od razu rozłączył. :(

Dzisiaj dostałem maila od PayPal "Ponieważ nie udało nam się uzyskać dodatkowych informacji dotyczących Twojego roszczenia od użytkownika Haldorádó Team Kft., sprawa ta została rozstrzygnięta na Twoją korzyść i przyznaliśmy Ci zwrot pieniędzy" :D

Do dzisiaj nie wiem i pewnie już się nie dowiem, czy problem był po stronie systemu haldorado.hu, który nie odnotował płatności, czy po stronie Paypal i płatność ta nie została przekazana na konto sprzedawcy. Jednak brak jakiejkolwiek odpowiedzi od sprzedawcy uważam za olbrzymi minus. Ktoś tam musi chyba trochę ogarniać angielski albo chociaż potrafi skorzystać z google transtatora i wysłać jakąś odpowiedź.

Resumując, polecam ten sklep osobom zdeterminowanym i cierpliwym. Z ochroną PayPall odzyskamy w końcu pieniądze w razie problemów. Nie wykluczam, że znowu spróbuję zakupu od tego sprzedawcy.

PS. Tomek81 chyba ma lepsze doświadczenia z tym sklepem, mógłby się podzielić.

Pozdrawiam,
Tomek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Haldorado.hu
« Odpowiedź #1 dnia: 29.02.2020, 06:51 »
Dobrze Tomku że kaska zwrócona została :beer: ,bo różnie to bywa i szukaj potem wiatru w polu :facepalm:

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Haldorado.hu
« Odpowiedź #2 dnia: 29.02.2020, 08:40 »
Po raz kolejny nie potrafię pojąć, jak takie rzeczy są możliwe.

Może zamiast pisać, dam takiego fajnego pana, który dobrze to wyjaśnia.
On ogólnie często ma ciekawe przemyślenia, lubię go sobie czasem posłuchać. Z wieloma rzeczami się często nie zgadzam, a jak już kiedyś zahaczył o sport czy ewolucję, to... :facepalm:

Zobaczcie, ile wysiłku wkłada Gabor i Haldorado w reklamę swojego sprzętu na YT. Ile kręcą filmów, materiałów itp. Większość jest po węgiersku, więc i tak dobrze tego u nas nie widać. I potem wszystko siada przez kilku buraków w sklepie, którzy nawet na maila nie raczą odpisać.

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Haldorado.hu
« Odpowiedź #3 dnia: 29.02.2020, 13:31 »
Po raz kolejny nie potrafię pojąć, jak takie rzeczy są możliwe.

Może zamiast pisać, dam takiego fajnego pana, który dobrze to wyjaśnia.
On ogólnie często ma ciekawe przemyślenia, lubię go sobie czasem posłuchać. Z wieloma rzeczami się często nie zgadzam, a jak już kiedyś zahaczył o sport czy ewolucję, to... :facepalm:

Zobaczcie, ile wysiłku wkłada Gabor i Haldorado w reklamę swojego sprzętu na YT. Ile kręcą filmów, materiałów itp. Większość jest po węgiersku, więc i tak dobrze tego u nas nie widać. I potem wszystko siada przez kilku buraków w sklepie, którzy nawet na maila nie raczą odpisać.


Gliny Natura tak samo niestety ;/
Tomek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Haldorado.hu
« Odpowiedź #4 dnia: 29.02.2020, 21:13 »
Tomek, z Gliny Natura to jednak gorzej.
Haldorado.hu, w przypadku udanej płatności wysyła jednak maila po węgiersku, że płatność przeszła i drugiego, w języku ustawionym na koncie o planowanej dostawie.
No i chyba była jednak próba kontaktu telefonicznego, po węgiersku :-\. A kasę Paypal mi zwróci :)

Po zakupie w Gliny Natura od dokonania płatności do zapukania kuriera do drzwi nie wiedziałem nic >:(
Na szczęście teraz już Flagman jest dostępny w innych sklepach i nie trzeba kupować w Gliny natura.

A Haldorado.hu nie skreślam. Mają ciekawą, dla mnie ofertę. Nie wiem jednak jak z gwarancją i reklamacjami.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline sander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 51
Odp: Haldorado.hu
« Odpowiedź #5 dnia: 29.02.2020, 21:59 »
Co do haldorado to zamawiałem tylko raz i wszystko poszło sprawnie i bez problemów. W gliny natura zamawiałem dwa razy wędki dla znajomych i za każdym razem brakowało po 1 szczytówce do wędek. Wprawdzie zostały dosłane, ale niesmak pozostał. Nie zamierzam już tam zamawiać zwłaszcza, że oferta flagmana wychodzi po rabacie w drapieżniku sporo taniej.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Haldorado.hu
« Odpowiedź #6 dnia: 04.03.2020, 19:57 »
cd. mojej historii.
Następnego dnia roboczego od rozstrzygnięcia sporu przez PayPal dostałem zwrot całej kwoty.

Na pewno jeszcze coś kupię na Haldorado.hu.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Haldorado.hu
« Odpowiedź #7 dnia: 29.06.2020, 21:48 »
No i znowu mnie pokusiło i zamówiłem. Poprzednie niepowodzenie to był problem transakcji na PayPal. Tym razem poszło gładko. Wędka, kołowrotek, zapasowe szczytówki i podajnik dart do metody. Zamówienie we wtorek, późnym wieczorem. W środę po południu informacja, że spakowane i można płacić. Zapłaciłem, tym razem bez problemów i w czwartek informacja, że wysłano. Dzisiaj, poniedziałek kurier dostarczył wysyłkę.
Nie wiem, jakim cudem towar dotarł bez uszkodzeń :facepalm:. Pomijając wgniecione pudełko od kołowrotka. Całość spakowana w prostopadłościan z cienkiego kartonu a w środku: Wędka w materiałowym pokrowcu. Do wędki przywiązana foliowa torebka z oryginalnym kartonikiem z kołowrotkiem, żeby nie latało. Zapasowe szczytówki w tubie o ściance ok 1 cm. Chyba ciężarówka mogłaby po tym przejechać, bez szkody. Ale tuba za krótka, więc doklejono drugą, krótszą, oszczędzając taśmę. Tuby się rozdzieliły w transporcie, bo ciężkie a taśma wąziutka.
Na kartonie żadnego znaku "ostrożnie", sklejony firmową taśmą ale tak oszczędnie, jakby była ze złota. Miejscami się poodklejała. Za towar wart ponad 200 EUR i jeszcze za spakowanie liczą sobie 1,61 EUR :facepalm:

Nie wiem, czy wystarczy mi odwagi, żeby kupić coś tam znowu, chociaż...

Tego samego dnia odebrałem dostawę z Drapieżnika. Chyba nic nie muszę dodawać.
Pozdrawiam,
Tomek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Haldorado.hu
« Odpowiedź #8 dnia: 29.06.2020, 22:18 »
Powie tak: Ty fuksie :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Haldorado.hu
« Odpowiedź #9 dnia: 29.06.2020, 23:01 »
Ale sprzęcik fajny, jak ostygnę i połowię, to może się pochwalę.
Pozdrawiam,
Tomek