Autor Wątek: Humana - legendarny dodatek do zanęt z czasów PRL-u  (Przeczytany 3311 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Humana - legendarny dodatek do zanęt z czasów PRL-u
« Odpowiedź #15 dnia: 03.02.2019, 23:24 »
W dzisiejszych czasach lepszym zamiennikiem byłoby ..... whey protein dla sportowców.

Używał ktoś tego na rybach? Z uwagi na to, że mam tego towaru w kuchni od groma, to może na wiosnę pobawię się w jakieś mikstury. Może. Obecnie izolat białka serwatkowego, który jest znacznie droższy od koncentratu serwatki (mówię tu "białku" dla sportowców, kulturystów itp.) zawiera ok. 90% samego białka wraz z egzogennymi aminokwasami.Ponadto ilość aminokwasów egzogennych jest w izolacie zdecydowanie większa, aniżeli w koncentracie. Dodatkowo w takim izolacie jest obniżona zawartość węglowodanów, tłuszczów, no i laktozy. Taki izolat jest uzyskiwany na drodze bardziej zaawansowanej metody produkcji (w niskiej temperaturze) niż taki koncentrat serwatki, co zapobiega destrukcji wartościowych składników. Jak ktoś to pił, to chyba zauważył też, że sama rozpuszczalność takiej odżywki białkowej (mówię o izolacie), jest o wiele lepsza niż koncentratu. No i dodatki smakowe są zdecydowanie smaczniejsze w izolacie, aniżeli w koncentracie. Izolat ma zdecydowanie lepszy smak niż koncentrat. Jest sporo badań na sportowcach, co do różnic pomiędzy izolatem, a koncentratem (np. szybsze wchłanianie). Jestem ciekawy czy tak samo działałoby to na ryby :P

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Humana - legendarny dodatek do zanęt z czasów PRL-u
« Odpowiedź #16 dnia: 03.02.2019, 23:26 »
Syp Arku, syp. Będą przyrosty.

A za dwa lata będziesz zmieniał sprzęt na mocniejszy ;)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Humana - legendarny dodatek do zanęt z czasów PRL-u
« Odpowiedź #17 dnia: 03.02.2019, 23:33 »
Tylko szkoda mi to będzie utopić w wodzie w stawie. Wolę jak mi to idzie w muskle ;) Na bicku zobaczę jakieś efekty, a pod wodą może być z tym różnie :P 

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Humana - legendarny dodatek do zanęt z czasów PRL-u
« Odpowiedź #18 dnia: 03.02.2019, 23:40 »
Ale wyobraź sobie, takie płocie po 5 kg ;) Może warto sobie trochę odjąć od ust? ;D

Ciekaw jestem, jak wypadałoby to białko w porównaniu z takim "karpiowym", co się do kulek sypie. Możliwe, że jednak są podstawy do jego stosowania.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Humana - legendarny dodatek do zanęt z czasów PRL-u
« Odpowiedź #19 dnia: 03.02.2019, 23:43 »
Jest produkowane, z tego co pamietam daje sie je dzieciakom, ktore nie tolerują innych marek i jest najdroższe z dostępnych marek..
Kaszek próbowałem wiele. Humana, za radą rodziców, Babilon, Bebiko, Nan, Enfamil...
Pierwsza tylko Babilon, Druga tylko Bebiko.
Na inne miały gastro wstręt.

Każde dziecko toleruje inne kaszki.
Co do ryb, najnowsze wynalazki dostarczają więcej apetycznych składników dla ryb. Humana na której się wychowaliśmy nie jest super lepsza od innych. Wtedy nie było nawet mleka w proszku.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Humana - legendarny dodatek do zanęt z czasów PRL-u
« Odpowiedź #20 dnia: 03.02.2019, 23:44 »
Humana to odżywka najbardziej zbliżona składem i właściwościami do mleka ludzkiego.
Nie ryzykował bym dla ryb ;)
No dobrze, do mleka kobiety ;D
Pozdrawiam,
Tomek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Humana - legendarny dodatek do zanęt z czasów PRL-u
« Odpowiedź #21 dnia: 03.02.2019, 23:50 »
Ale wyobraź sobie, takie płocie po 5 kg ;) Może warto sobie trochę odjąć od ust? ;D

Ciekaw jestem, jak wypadałoby to białko w porównaniu z takim "karpiowym", co się do kulek sypie. Możliwe, że jednak są podstawy do jego stosowania.

To już lepiej pójść grubiej. Pójść po prostu ze strzykawką nad wodę i walić do wody teścia, omnadren, winstrol, czy też metanabol w tabletkach wrzucać. Albo HGH na bogato ;)

Też jestem ciekawy jak takie białko ma się do tego "karpiowego". Dobry izolat np. taki  https://pl.biotechusa.com/nowosci/2015/08/27/BioTech-USA-Iso-Whey-Zero-opis-sk%C5%82ad-dawkowanie-i-opinie/ , kosztuje około 220 zł za ok. 2,3 kg. Żal walić do wody :P


Offline magister82

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Reputacja: 3
Odp: Humana - legendarny dodatek do zanęt z czasów PRL-u
« Odpowiedź #22 dnia: 18.02.2019, 20:10 »
A tak skłoniony tym artykulem bylem w Tesco, i na przecenach była Humana za 8 zł więc wziąłem, potestuję wiosną.