Autor Wątek: Mimicy Green Helo  (Przeczytany 1791 razy)

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 387
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Mimicy Green Helo
« dnia: 20.07.2022, 00:17 »
Jako spory entuzjasta żyłek prologica, postanowiłem wrócić do mimicry lecz tym razem w nowej odsłonie jakim jest wersja green helo.

Jak być może niektórzy się orientują, wielokrotnie polecałem tutaj na forum mimicry mirage xp, na którym przełowiłem praktycznie 3 sezony. Z czasem zaczęło się kombinowanie i szukanie czegoś lepszego a zarazem tańszego. Mowa oczywiście o żyłce do ciężkiej metody, która ma dobrze sygnalizować na dystansie, świetnie latać i tonąć a przy tym być wytrzymałą. Brzmi jak jednorożec? Niby tak :)

Green Helo chodził już za mną od jakiegoś czasu i finalnie postanowiłem odsunąć polecanego przeze mnie gardnera i sprawdzić, czy nowa mimicra jest równie kultowa jak jej starsza wersja.

Wg producenta została ulepszona po całości. Oprócz koloru (tytułowa zieleń), została polepszona także cała struktura.

Mimicra jak to mimicra, jest sztywną żyłką i w tym przypadku wiele się nie zmieniło, chociaż nowa wersja wydaje się nieco bardziej miękka. Moim zdaniem ogólnie mimicry jest jedną z najlepszych żyłek pod kątem osiąganych dystansów i tutaj również nic się nie zmieniło - Lata fenomenalnie. Wg moich obserwacji poprawiły się właściwości tonące, gdyż tonie momentalnie i przy wietrznej pogodzie praktycznie nie występuje zjawisko "banana". Zdecydowanie tonie najlepiej ze wszystkich żyłek jakie do tej pory miałem okazje testować.

Co do wytrzymałości to również mam wrażenie, że się poprawiła, szczególnie na węzłach. Mirage xp była wytrzymała, jednak po czasie lubiła strzelać na węzłach np przy zaczepach. W przypadku green helo, mam wrażenie, że węzeł jest pewniejszych + po kilku wypadach i wielu zaczepach, tylko raz poszła na węźle. W przypadku reszty, strzelał hak :)

Największy minus to cena, która zaczyna się od 130 zł w górę... (U drapieżców nawet 160). Niemniej jest to pewniak, który nie ma prawa zawieźć. Czy warto dopłacić do nowej wersji zamiast kupić mirage xp za kilka dyszek taniej? Moim zdaniem warto, dla samego faktu lepszego tonięcia.

Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mimicy Green Helo
« Odpowiedź #1 dnia: 20.07.2022, 01:54 »
Nie wiem, ale sztywne żyłki do rzutu się nie nadają...
Nawinąłem Technium i jest tragedia, do tego jest szorstka, że swinger się na niej nie przesuwa...
Na drugiej dałem Exage i o niebo lepsza.
Te mimicry chodzą za mną, ale jak są sztywne to nie ma sensu, wolę Katrana Synapse Neon do rzutu, do tego łowię w nocy, więc dodatkowy plus kolor fluo.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 387
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mimicy Green Helo
« Odpowiedź #2 dnia: 20.07.2022, 23:01 »
Nie wiem, ale sztywne żyłki do rzutu się nie nadają...
Nawinąłem Technium i jest tragedia, do tego jest szorstka, że swinger się na niej nie przesuwa...
Na drugiej dałem Exage i o niebo lepsza.
Te mimicry chodzą za mną, ale jak są sztywne to nie ma sensu, wolę Katrana Synapse Neon do rzutu, do tego łowię w nocy, więc dodatkowy plus kolor fluo.

Tzn do sztywności techniuma jej daleko ;) Nie jest to drut, ale jest wyczuwalnie sztywniejsza od standardowych żyłek. Przekłada się to na lepszą sygnalizacje brań z dystansu + w moim odczuciu lepiej schodzi ze szpuli. Wszystkie swoje rekordy dystansowe robiłem właśnie na mimicry.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Mimicy Green Helo
« Odpowiedź #3 dnia: 31.08.2022, 10:25 »
Używałeś Prologic Mimicry Mirage XP ? cena nie zabija. Czy są w miarę miękkie.

 Od 3 lat mam nawinięte Prologic Miminicry Interceptor 0,28 - 0,30. Mają bardzo dobre właściwości przy rozciąganiu i są cholernie mocne . Jak potrzebuję zrobić mocny przypon na żyłce to robię właśnie z Inter...(miękki)

 Obecnie mam strzałówkę z Prologic 0,60 i jest sztywna jak cholera(drut/tragedia).  Do porównania Starbaits 0,60  jest miękka i ładnie przechodzi przez przelotki. Pro.. szybciej tonie od Star...(testowałem) Stara strzałówka z Pro... była dużo lepsza ale się skończyła.
 Ostatnio nawinąłem, Daiwa Infinity Duo 0,31. Miękka(przegrubiona) ale słabsza od starego Interceptora. Słaba rozciągliwość i wolniej tonie od Pro.. Wagowo w średnicy żyłki Inter... wypada lepiej, ma więcej mocy niż Daiwa 0,31.
 Rwałem, testowałem, rzucałem, ciągałem...
Więc pytanie, czy Mirage XP jest miękka, ma dobrą rozciągliwość i moc jak Interceptor. Cena za 1000 m nie jest zabójcza.

Edit: To teraz wiem, że używałeś XP ... po 3 sezonach mogła pękać na węzłach. Sporo przełowiłeś... Jak się sprawdziła przez 3 sezony, nie warto przepłacać. Na pewno, jest bardziej miękka od Helo, o której piszesz. Może troszkę wolniej tonie ale nie będzie sztywna jak koci ogon.  Zakupię XP zwykłego i będzie tani i dobry za 1000 m, a węzły sobie sprawdzę. :)
 Z Iner... odciąłem około 80 m. i jest jak nowa. Możliwe, że powinieneś w XP odciąć z 80 m i węzły by lepiej trzymały. Nierozciągnięta żyłka o wyjściowym parametrze, nie narażona na światło słoneczne i wodę.
...to królestwo...

Pozdrawiam.