Autor Wątek: Porównanie Matrix Accesory Chair vs Cuzo F2 feat Korum Deluxe Ruckbag  (Przeczytany 15631 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Ważę tylko 80 kg, ale nie wyobrażam sobie, by to zjechało. Nawet niedokręcone trzyma jak diabeł sołtysa. Jest po prostu dobrze zacisk skonstruowany i koniec.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Chciałem tylko dodać że zamiast dopałek na nóżki można kupić regulowanej długości nogi d25 od Matrixa. Coś około 130zl za dwie sztuki.
Nie mniej ja mam dorobione dopałki na tokarce.

Offline jazgarek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 118
Chciałem tylko dodać że zamiast dopałek na nóżki można kupić regulowanej długości nogi d25 od Matrixa. Coś około 130zl za dwie sztuki.
Nie mniej ja mam dorobione dopałki na tokarce.

Przerabiałem teleskopowe nóżki d25 Matrixa. Kiepska sprawa, brakuje stabilności. Dopałki sprawują się nieporównywalnie lepiej.
Kuba

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 994
  • Reputacja: 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Panowie,

A czy wiecie może jaka jest wytrzymałość, max. obciążenie tego fotel? I czy nie opuszcza się samoistnie pod ciężarem na przednich nogach, zaciskach? Jak ma to podobno miejsce w niektórych fotelach konkurencji?

Ważę około 95 kg. Nic się nie opuszcza i nawet nie trzeba dokręcać blokad przednich nóg na beton.

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 822
  • Reputacja: 153
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Chciałem tylko dodać że zamiast dopałek na nóżki można kupić regulowanej długości nogi d25 od Matrixa. Coś około 130zl za dwie sztuki.
Nie mniej ja mam dorobione dopałki na tokarce.

Przerabiałem teleskopowe nóżki d25 Matrixa. Kiepska sprawa, brakuje stabilności. Dopałki sprawują się nieporównywalnie lepiej.

A no to fajnie że napisałeś bo rozważałem ich kupno :)
 :thumbup: dla Ciebie.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Podczepię się pod wątek. Możecie polecić jakiś sprawdzony pokrowiec na fotelik Matrix?
Marcin

Offline frank_lucas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 233
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Torba Korum Chair and Net Bag XL powinna pomieścić te krzesełko
Wojtek
Darzbór

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odgrzewam kotleta :)

Od pewnego czasu posiadam dwa fotele Matrixa, czyli duży - Delux( leci mu 4 sezon) i mały. Zacząłem stawiać na mobilność i mniejsze gabaryty stąd taka sytuacja.

Niemałym będzie zaskoczeniem ( dla mnie był wielkim) fakt, że różnica wagowa między fotelami jest marginalna - okolice 100g !

Niestety nie posiadam zdjęć potwierdzających ten fakt- ciężko było samemu zrobić. Jeśli jednak będzie potrzeba, postaram się o fotki ;)
Ważyłem sprawdzoną wagą wędkarską, powiedzmy, że przyzwoitej jakości. Nie jest to może super precyzja, ale chodzi tutaj o pewne porównanie, a nie o aptekarską dokładność.
Ważyłem krzesła w pełnym wyposażeniu fabrycznym- paski, przedłużki będące na wyposażeniu Deluxa. Mały to masa 5,05-5,10kg, duży (Delux) to 5,15-5,20kg.
Większy fotel, to wyraźnie większy gabaryt ale i wygoda, bez kosztu w postaci dodatkowych kilogramów.

Kombinowałem dalej, czyli możliwość podpięcia dużego fotela pod plecak Koruma. Po różnych kombinacjach doszedłem i do tego ;) Nie ma problemu, tylko fotel należy postawić „do góry nogami”.

Jeśli ktoś ma pytania i wątpliwości postaram się pomóc i wrzucić jakieś zdjęcia.

Porównanie wielkości:








Czesiek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
:o

Kurde, to mały mógłby spokojnie z kilo mniej ważyć >:O
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Raczej nie. To pewnie kwestia odrobinę dłuższych rurek. Reszta konstrukcji pewnie taka sama

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Trochę odkopię wątek, bo poszukiwana mobilnego krzesła trwają w najlepsze.
Jako że o krzesłach Koruma opinii prawie nie ma, to wpadł mi w oko Matrix Delux.
Czy przy prawie 190 cm i 110 kg będzie ok na kilkugodzinne wypady w dzicz? I czy przy takich gabarytach spokojnie go podepnę pod duży plecak Koruma?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Jeśli tutaj nie zajrzą, to pisz PW do Czesia i Fishy. Oni używają takich zestawów.

Edit: Kilka postów wyżej Czesiu napisał, że go podpina, tylko trzeba do góry nogami.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Podepniesz bez problemu Wspomniany Czesiu najczęściej podpina do tego plecaka mniejsze krzesło Matrixa, ale na dłuższe wypady zabiera Deluxa i też go podpina pod ten plecak

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Zgadza się.
Mam plecak Koruma ten „mniejszy” - compact, z możliwością dopinania krzesła. Mniejsze krzesło z Matrixa zaspokaja 85% potrzeb i wyjazdów. Jest minimalnie lżejsze niż te duże, natomiast bardziej kompaktowe i poręczne- wiadomo, gabaryty. Duże krzesło również można pod plecak podpiąć i przetransportować bez większych minusów takiego rozwiązania. Wygoda jest wyraźnie większa. Na długie zasiadki, kilka dni nad wodą czy podobne sytuacje duży fotel będzie lepszym wyborem.
Myślę, że przy podanym wzroście i masie ciała nie będzie problemu z użytkowaniem, zarówno małego jak i dużego fotela. Mimo wszystko są one mocne, a blokady nóg świetnie trzymają.
Duży fotel mam chyba 5 sezon. Tapicerka wypłowiała, gdzieniegdzie obił się lakier, ale cała reszta 100% sprawności.
Czesiek

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Super, bardzo Wam dziękuje za pomoc :bravo: :bravo: :bravo: