Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2018  (Przeczytany 390928 razy)

Offline Szymeq

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 463
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • C&R!
  • Lokalizacja: Przywidz
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #975 dnia: 22.04.2018, 18:36 »
Pochwalę się, nic nie złowiłem bo na rybach nie byłem :D
Wczoraj cała batorówka porezerwowana, dziś zawody :(
Chyba trzeba będzie siatki kupić i zacząć startować w zawodach bo inaczej to się w tym sezonie w weekendy chyba nie połowi :(
Na pzw zapraszamy jest się gdzie wykazać

Kto wie, może też by się pochwalił, że nic nie złowił :P
Pozdrawiam, Szymeq ;)


Offline andre1975

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 484
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Bruksela / Łagów (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #976 dnia: 22.04.2018, 18:52 »
A mnie po 2h z złowiska wygoniła dzisiaj burza >:O
Andrzej

Ryba1987

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #977 dnia: 22.04.2018, 19:04 »
Pochwalę się, nic nie złowiłem bo na rybach nie byłem :D
Wczoraj cała batorówka porezerwowana, dziś zawody :(
Chyba trzeba będzie siatki kupić i zacząć startować w zawodach bo inaczej to się w tym sezonie w weekendy chyba nie połowi :(
Na pzw zapraszamy jest się gdzie wykazać

Kto wie, może też by się pochwalił, że nic nie złowił :P

15 lat pzw opłacałem i nic z tego na dobra sprawę nie było.. w tym roku koniec nastąpił z pzw z mojej strony

Jutro ponoć od 13u mnie deszcz.. a miałem w piłkę grać :(

Offline lragus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #978 dnia: 22.04.2018, 21:01 »
Dzisiaj znowu komercja i znowu Szczęsne, wiem często ostatnio ale znajomi chcą ze mną jeździć :D Punkt 6:00 z kuzynem meldujemy się na łowisku pod furtką stoi już kilka osób- weekend w końcu. Około 6:30 zestawy lądują w wodzie, na początku cisza, do godziny 10 ja i kuzyn mamy po kilka karasi i po dwa 1,5-2kg karpie, i nadal cisza. Na całym łowisku około 25 wędkarzy u których padają pojedyncze karasie i liny.
Liczyłem, że po południu ryba ruszy i nie myliłem się,  paręnaście minut po 12 kilkukrotne przygięcie szczytówki zacinam i siedzi, ryba płynie w kierunku brzegu i nie stawia oporu myślę znowu karaś, gdy podpływa bliżej widzę że to AMUR i to jaki długi! Zaliczył 2 odjazdy zanim dał się podebrać, ląduje w podbieraku i nagle zrobił świecę i wyskoczył z podbieraka, znowu odjazd. Po dość szybkim holu mam go na macie! Mój pierwszy w życiu amur i to jaki- waga pokazała 6kg jestem mega zadowolony! Zestawy znowu w wodzie po kilku minutach sytuacja się powtarza, kilkukrotne przygięcie i znowu łatwy hol do brzegu, znowu amur, identyczny! No co za dzień! Po kilku minutach porządny odjazd i znowu amur który niestety zerwał mi przypon gdy szarpnął w podbieraku i wyskoczył z niego. Szkoda, ale nic łowimy dalej, pada karp około 5kg, i znowu piękny odjazd i znowu amur 6,5kg. Później wyciągnąłem jeszcze 3 karpie około 2-3kg i jednego spiłem. Około 15 zawinęliśmy się do domu.

Tego dnia złowiłem 3 amury 2 o wadze 6kg i jeden 6,5, jeden wyskoczył z podbieraka więc był prawie mój, do tego 6 karpi największy około 5kg i kilka karasi.

Wiem, że to kolejna relacja z tego łowiska, w której to napiszę chcecie wierzyć to wierzcie nie to nie. Ale łowiłem tylko ja! Nie liczę oczywiście tych kilku karasi i linków, które złowili inni.
Dzień mega udany moje pierwsze w życiu amury i to w dodatku 4!

Ps. Sorry za wygląd na ostatnim zdjęciu ale trzeba było chronić się przed dość silnym wiatrem
Pozdrawiam wszystkich Łowców :D ;D :) 8)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #979 dnia: 22.04.2018, 21:16 »
Z młodą wybrałem się na ryby.

Niestety dziś wszystko zajęte i pojechałem po raz pierwszy nad zbiornik, którego jeszcze w życiu nie odwiedziłem. Wszędzie pełno, a tam tylko 4 osoby. Wszyscy łowcy bez siaty. To chyba nie mój okręg... ;)

Młoda przejęła od taty odległościówkę. Po pierwszych 5 rzutach oddanych przez tatę zaczęła zarzucać sama. Pierwsze rzuty, lekkie poprawki, sugestie i można powiedzieć, że łowi już sama.
Teraz musimy popracować tylko nad precyzją i będzie bardzo dobrze. Nawet jej robaków nie muszę zakładać na haczyk.

Nawet udało mi się uzbroić i zarzucić klasyczny koszyk ze skrętką, ale mimo kilku sygnalizacji nie miałem czasu obsługując córkę.

Złowiła same małe plotki do 15 cm, też nie za dużo, ale skupiliśmy się na technicznych aspektach łowienia.

W pewnym momencie, 7m od brzegu,  zobaczyłem spław lina. Nie jakiegoś tam linka tylko ryby pod 60cm.
Ja tam jeszcze wrócę.
Zdjęć niestety nie będzie, bo wszystkie zawierają zbyt charakterystyczne elementy otoczenia.
Takie zielone piękności trzeba chronić.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Sebek Francja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez wędki czuję się jak nie facet
    • Wędkarstwo Francuskie
  • Lokalizacja: Reims
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #980 dnia: 22.04.2018, 21:33 »
Widać, że rybki poczuły wiosnę.
Gratuluje wszystkim czasu spędzonego nad wodą.

Nam też udało się w końcu rozpocząć sezon rzeczny, woda jeszcze mega wysoka ale leszcze dobrze współpracowały.
Udało mi się złowić około 30 leszczy w przedziale 2 do 3 kg oraz jednego rodzynka 65 cm i 4 kg.
Jedna spinka suma bądź karpia i nic więcej.
Pozdrawiam


Offline JacekB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #981 dnia: 22.04.2018, 21:39 »
Seba piękne łopatygraty
Będzie film z wyprawy na leszcze?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Sebek Francja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez wędki czuję się jak nie facet
    • Wędkarstwo Francuskie
  • Lokalizacja: Reims
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #982 dnia: 22.04.2018, 21:45 »
Seba piękne łopatygraty
Będzie film z wyprawy na leszcze?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
tak, pod koniec tygodnia. Udało się zebrać trochę fajnego materiału. Nagrane brania albo ześlizgnięcie się do wody podczas wypuszczania ryby.

Offline Xeo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #983 dnia: 22.04.2018, 23:06 »
Ja dzisiaj wpadłem na starorzecze u siebie. Liczyłem na karasie a trafiły się krasnopióry. Wielkością nie grzeszyły ale wypad można zaliczyć do udanych. Czas chyba ruszyć na rzekę z przystawką
Majówka na mazurach więc zobaczymy co tam się przytrafi. Wiem jedno 01/05 melduję się ze spinnem za zębatym

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #984 dnia: 22.04.2018, 23:32 »
Na dziś zaplanowałem zabawę z batem, udała się całkiem nieźle. Pojechałem na wyrobiska pożwirowe w Bobrownikach. Bat 5m, spławik 0,6 g, żyłki 0,12/0,10. Zanęta płociowa z dużą ilością mielonych konopi. Bardzo mi brakowało takiego łowienia, płocie i wzdręgi brały prawie cały czas, do zmroku. Sporo takich powyżej 20 cm, kilka jeszcze większych. Oprócz tego trochę uklejek i ryby dnia ;), krąp i linek.





Artur

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #985 dnia: 23.04.2018, 10:19 »
Super połowy, gratulacje :bravo: :thumbup:

Wczoraj wybrałem się na komercję Dąbrowa koło Poznania. Spojlerując: na koniec po rozmowie z właścicielką okazało się, że kilka dni wcześniej było zarybienie mniejszym karpiem (1-2 kg, kilka 4 kg). Ryba brała bardzo dobrze, będąc od 8-13 (z przerwą koło godziny) złowiłem 1 karasia i 19 karpi. Karpie takie 1-1,5 kg ale cieszę się z ilości :). Widziałem, że ludzie łowili ale albo trafiłem na super miejsce albo trafiłem z zanętą bo nie mieli takich wyników (nawet Ci siedzący po mojej lewe i prawej stronie).
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #986 dnia: 23.04.2018, 10:59 »
Ostatki kleniowe już za mną. Teraz trzeba poczekać na lato i owoce, bo na przynęty mięsne ciężko już o fajnych rozmiarów klenie. Coraz częściej do przynęty dochodzi drobna ryba albo mięsożerne krąpie i płocie. W tym czasie wracam do swojej ulubionej metody czyli spławika, gdyż w maju znów czeka mnie rozłąka ze spławiczkami na rzecz spina :) Poniżej kilka zdjęć z moich ostatnich wiosennych kleni oraz z powrótu do spławika. Każde następne klenie będę traktował już jako przyłowy :)









Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 321
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #987 dnia: 23.04.2018, 12:55 »
Piękne kleniska :thumbup: :beer:. Już tęsknie za Odrą. W weekend majowy atakuję, jak będzie dobra woda :beg:.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #988 dnia: 23.04.2018, 13:20 »
Robert

Offline daminek1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 34
  • Lokalizacja: Lubliniec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #989 dnia: 23.04.2018, 15:56 »
Jakiś czas temu wrzuciłem zdjęcie żółwia złapanego na Feeder. Chodź byłem zadowolony z okazu, to teraz nie jestem. Chętnie spotkał bym się z właścicielem co go wypuścił do wody i mu hak na suma w dupe wsadził. To niby żółw a oto jego losy https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=345788832611309&id=138699649986896. Nie wiedziałem gdzie to wstawić więc moderatorzy, przeniescie

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam Damian :-)