Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2014  (Przeczytany 68929 razy)

Offline Hassan

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #300 dnia: 25.12.2014, 19:18 »
dziś w końcu się udało, nałapałem około 40 płoci, była wyśmienita zabawa do momentu w którym nie zaatakował " aligator ", czyli do około 12.00. totalnie zmieniłem podejście, udałem się na drugi koniec jeziorka, zatoczka osłonięta z każdej strony krzakami liściastymi, nie wiało, tafla jak lustro. garść konopi w wodę, 2x biały na hak i po minucie pierwsza. banan nie znikał do 12, widziałem kilka, skakały po drzewach, ganiały się, nie zwracałem uwagi już później. nagle huk, z 2 metry od szczytówki, pierwsza myśl " krokodyl ", prawie narobiłem w gacie, zwłaszcza, że coś płynęło w moją stronę.
cóż, nieostrożna duża wiewiórka przeskakując z gałęzi na gałąź, spadła mi prawie na głowę. mówię wam, już czułem smród z gaci :)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #301 dnia: 25.12.2014, 19:44 »
Kurde, to niezła przygoda. jednak na rybach to się ciekawe rzeczy potrafią zdarzyć :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #302 dnia: 25.12.2014, 20:19 »
Luk - jak tam Twoj film? Udostępnisz dzisiaj ?
Krzysztof

elvis77

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #303 dnia: 25.12.2014, 21:15 »
Nie wiem,czy nie widziałem takiego lub podobnego makaronu w sklepie wędkarskim,był znacznie grubszy od normalnego i był też kiedyś kolorowy,ale mam wolne do 07.01.2015 i ewentualnie dopiero po powrocie do pracy sprawdzę,bo robię poza miejscem zamieszkania,a tam jest sklep.Znalazłem coś takiego,ale to nie jest chyba to co widziałem  :(
http://www.stil.pl/?proteinowe,43
http://www.stil.pl/?specjalne,42

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #304 dnia: 27.12.2014, 19:40 »
dzisiejszy wypad nad Odrę ,spaliłem trochę świątecznych kalorii.Mróz robił swoje ,zamarzały przelotki i było mało komfortowo ,ale było warto, wreszcie jakaś odmiana od siedzenia przy stole.Wynik szczupaczek 55cm na wobler.
Pozdrawiam
Jacek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #305 dnia: 27.12.2014, 21:25 »
Gratuluje połowu, zawsze to coś na rozgrzanie zimowej atmosfery
Krzysztof

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #306 dnia: 27.12.2014, 21:49 »
U mnie dzisiaj też bardzo ładna pogoda była a ja muszę siedzieć od rana w pracy :/
Nawet żona dzwoniła by się pośmiać zemnie ><
Tyle czekałem na taka pogodę bo jak nie wiało ze hoho to ciągle lało.. A ona się śmiała, że dobry moment wybrałem sobie wtedy na urlop :/

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #307 dnia: 27.12.2014, 21:51 »
z pogodą jak z kobietami, nigdy nie wiesz co ją strzeli od rana :D
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #308 dnia: 27.12.2014, 23:17 »
Graty jaco! Zawsze coś! :)
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #309 dnia: 30.12.2014, 10:56 »
A ja wczoraj zaliczyłem ostatnia wyprawe nad wodę w roku Pańskim 2014 ;)

Byłem nad Tamizą, razem z Peterem54, Grzeskim i Marcinem z PAA. W ogóle rano szok - bo do UK przyszła z opóźnieniej zima. Rano -3 stopnie i szron pokrywający praktycznie wszystko... Na dodatek było mega wysokie cisnienie - 1040 hPa, co przy czystym niebie nie wrózyło niczego dobrego.

Nad wodą nastawialiśmy sie na sandacza i szczupaka, każdy z nas dodatkowo szukał drugą wędką białej rybki... Ale niestety - cisza była straszna - woda natomiast niosła gałęzie i zielsko (pod koniec grudnia!) - przez co łowiło sie cięzej.

Około 11 tej Marcin miał branie na trupka i po krótkiej walce wyholował szczupaka 74 cm - rybę dnia. Zębaty był pokiereszowany lekko - widac było dziwne szramy - ciekawe po czym. Miał też rane kłutą, jakby od dzioba kormorana.

Nie działo sie nic juz dalej - około 14 tej miałem lepsze branie na feederze i udało mi się złowic płoć taka 25-28 cm. Co ciekawe od jakiegoś czasu zacząłem kombinować z dendrobena na włosie - i znowu się sprawdził ten patent, myślę, że będzie to juz mój typowy przypon. Nie musze uzywać haków z zadziorem wtedy (na rzeki) - zaś ryba sie pięknie zacina dzieki konstrukcji całości. Polecam każdemu - zaczęło sie od leszcza 66 cm na Trencie - gdzie ot tak załozyłem sobie rosówkę na włosa...

Siedzielismy w mrozie do 19.30. Chłopaki spinningowali w międzyczasie, kombinowali z róznymi przynetami i nic. Mieliśmy kilka jazgarzy na koncie i kiełbików i to tyle!  Inni wędkarze tez nie mieli kontaktu z rybą - tak więc nasz dorobek nie stawiał nas w złym świetle. Mimo ciepłych ciuchów zmarzłem (złe buty, słąba izolacja) tak, że jeszcze mam dreszcze...




Marcin ze szczupakiem 74 cm









Peter54 w akcji. ;)

Lucjan

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #310 dnia: 30.12.2014, 11:12 »
Gratulacje ,super relacja z sesji mróz też dopisał.U mnie już minus 6 i po wyjazdach :o
Pozdrawiam
Jacek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #311 dnia: 30.12.2014, 20:24 »
Dzisiaj korzystając z przerwy związanej z włamaniem do miejsca gdzie pracuję, odwiedziłem Grześka z PAA który obławiał nasz lokalny ciek - jakim jest rzeczka Wandle. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nic tam nie plywa ale to tylko złudzenie... ;)

Grzesiek pokazał mi gdzie łowi i tak siedząc, przeszedłem sie dalej i zobaczyłem ładny dołek. Zaproponowałem spróbowanie w tym miejscu i przenieslismy wędki. W momencie gdy Grzesiek szedł po kilka rzeczy - nastapiło silne branie na pellet 12 mm. Miałem okazję zaciąć ostatnia rybę w  2014  roku ;) Grzesiek szybko dokończył dzieła (jak na brzankę 2 minuty to szybko) - i piękna wąsata dama wylądowała w podbieraku. Miała ponad 2 kg, była rozkosznie piękna i grubiutka. Zacięta była za końcówkę wargi, tak więc mielismy sporo szczęścia.

Opłacało się wpaśc na godzinkę, widok brzany podniósł na duchu!


Grzesiek i brzana...



Zacięta była za końcówkę wargi...



Razem z brzaną do podbieraka wpadła strzebla, czyli minnow - rzeczny koszmar! ;)



Brzana z powrotem w wodzie,  dochodzi do siebie...



A to miejscówka obok - klasyka dżezu w UK...
Lucjan

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #312 dnia: 30.12.2014, 20:40 »
Piękna ryba zdrowa. Jesienią ryby z zimnej wody są takie zdrowe. I grubiutkie, już niektóre ikrę produkują.

A tam chyba ktoś wózki ze sklepu wrzucił do wody??
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #313 dnia: 30.12.2014, 20:49 »
A niby śmieci nad woda to tylko u nas!!
Arek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2014
« Odpowiedź #314 dnia: 30.12.2014, 20:54 »
Obok jest hipermarket... Grzesiek łowiąc dzis pogonił 8 młodych Murzynów chcących utopić w innym miejscu rzeki dwa rowery. Skubańce rzucali w niego kamieniami - bali się go ;)  Tak właśnie pojawiaja się tam śmieci - zazwyczaj małolaty sa za to odpowiedzialni. Jest pełno też innych śmieci - puszki po polskim piwie na przykład....
Lucjan