Autor Wątek: Dlaczego allegro.pl?  (Przeczytany 19709 razy)

Offline stoperjagi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • moczę kije bo lubię
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #75 dnia: 15.11.2016, 17:32 »
Jeśli jest różnica w wędce 20zl to nawet nie bawię się w wysyłania bo tyle samo wyjdzie przesyłka. Wiadomo sklepy internetowe nie mają czynsZu itd. Itd. Sam zawsze idę do sklepu dotykam sprawdzam i dopiero porównuje ale różnice są kolosalne. Dodajmy również że na allegro również sprzedają sklepy internetowe. Tam chyba szybciej znajdują klientów.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
A kto za nich płaci czynsz? Trzymają to w domu?

To nie jest do końca tak.

A jak wytłumaczyć fakt.
Wchodzę do sklepu w wawie i proszę farbę. Gość mówi 40zl. Mówię, że na aukcji 25 a on, że w sklepie drożej. Idę do auta po tel. Klikam kup teraz. Płacę. Wchodzę i mówię. Dzień dobry chciałbym odebrać zamówienie. Odbieram i wychodzę.

Gdzie tu sens i gdzie logika?
Przecież sklep internetowy też ktoś musi ogarniać, muszą to gdzieś trzymać i przecież jeszcze prowizja za wystawienie i sprzedaż. Wyszło ich z 22zl a w sklepie chcą 40

Głupota
Ten sklep nie działa normalnie, widocznie nastawia się na sprzedaż w internecie a marże robi na zwykłym obywatelu. Znam ludzi którzy prowadzą sprzedaż na allegro i normalnie pracują. I na starcie mają mniejsze koszty na składkach do ZUS, to ok 1000zl. Towar trzymają w domu, więc oszczędzają na koszcie magazynu (w domu i tak czynsz musieliby płacić). A nie mówię o firmach, które dostały dofinansowanie, bo to jeszcze dodatkowy zastrzyk gotówki. Jak to wszystko przełożymy na cenę to mogą sprzedawać na minimalnej marży.
Mirek

Offline martino

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • C&R
  • Lokalizacja: Jelenia Góra
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #76 dnia: 15.11.2016, 18:52 »
Jeśli jest różnica w wędce 20zl to nawet nie bawię się w wysyłania bo tyle samo wyjdzie przesyłka. Wiadomo sklepy internetowe nie mają czynsZu itd. Itd. Sam zawsze idę do sklepu dotykam sprawdzam i dopiero porównuje ale różnice są kolosalne. Dodajmy również że na allegro również sprzedają sklepy internetowe. Tam chyba szybciej znajdują klientów.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
A kto za nich płaci czynsz? Trzymają to w domu?

To nie jest do końca tak.

A jak wytłumaczyć fakt.
Wchodzę do sklepu w wawie i proszę farbę. Gość mówi 40zl. Mówię, że na aukcji 25 a on, że w sklepie drożej. Idę do auta po tel. Klikam kup teraz. Płacę. Wchodzę i mówię. Dzień dobry chciałbym odebrać zamówienie. Odbieram i wychodzę.

Gdzie tu sens i gdzie logika?
Przecież sklep internetowy też ktoś musi ogarniać, muszą to gdzieś trzymać i przecież jeszcze prowizja za wystawienie i sprzedaż. Wyszło ich z 22zl a w sklepie chcą 40

Głupota
Ten sklep nie działa normalnie, widocznie nastawia się na sprzedaż w internecie a marże robi na zwykłym obywatelu. Znam ludzi którzy prowadzą sprzedaż na allegro i normalnie pracują. I na starcie mają mniejsze koszty na składkach do ZUS, to ok 1000zl. Towar trzymają w domu, więc oszczędzają na koszcie magazynu (w domu i tak czynsz musieliby płacić). A nie mówię o firmach, które dostały dofinansowanie, bo to jeszcze dodatkowy zastrzyk gotówki. Jak to wszystko przełożymy na cenę to mogą sprzedawać na minimalnej marży.

Też znam takie osoby co pracują normalnie a allegro dodatkowym zarobkiem. Trzymają towar w domu albo jak ktoś kupi to zamawiają towar dopiero od producenta :) więc koszta czynszu itd. maleją do zera :)

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #77 dnia: 15.11.2016, 21:16 »
Panowie, jeśli chodzi o marże sklepów stacjonarnych względem allegro to polecam wybrać się do sklepu "Rybka" w Elizówce koło Lublina. W sklepie tym jest tak, że każdy przedmiot znaleziony na allegro i sprzedawany przez sklep, a nie osobę prywatną, jest u nich zawsze tańszy o minimum 1 zł :) Zawsze sprzętu szukam na allegro a później ruszam do nich na zakupy :) Genialny sklep i przemiła obsługa, polecam 8)

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #78 dnia: 15.11.2016, 21:55 »
Panowie, jeśli chodzi o marże sklepów stacjonarnych względem allegro to polecam wybrać się do sklepu "Rybka" w Elizówce koło Lublina. W sklepie tym jest tak, że każdy przedmiot znaleziony na allegro i sprzedawany przez sklep, a nie osobę prywatną, jest u nich zawsze tańszy o minimum 1 zł :) Zawsze sprzętu szukam na allegro a później ruszam do nich na zakupy :) Genialny sklep i przemiła obsługa, polecam 8)
Uczciwy układ. Super sklep




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #79 dnia: 30.08.2018, 17:36 »
Allegro wprowadziło nowa usługę jakby ktoś jeszcze nie wiedział.  Allegro Smart. Darmowe( tylko najpierw trzeba wykupić usługę) niektóre przesyłki, nawet przez rok.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #80 dnia: 30.08.2018, 20:13 »
Allegro wprowadziło nowa usługę jakby ktoś jeszcze nie wiedział.  Allegro Smart. Darmowe( tylko najpierw trzeba wykupić usługę) niektóre przesyłki, nawet przez rok.

Trzeba zastanowić się czy każdemu jest to potrzebne, gdyż tylko niektóre ofer posiadają ta usługę. Niemniej jakiś postęp jest :D!
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #81 dnia: 30.08.2018, 20:24 »
Allegro bije się z chińczykami o rynek, takich podbijek będzie więcej. Zdrowiej dla nas ;)

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #82 dnia: 30.08.2018, 20:35 »
Ta oferta ma swoje ograniczenia, ale ma też i plusy. Myślę, że warta rozważenia.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!