Autor Wątek: Browning Black Viper Compact 845  (Przeczytany 6709 razy)

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #15 dnia: 08.12.2019, 12:52 »
Co do ultegry i Black Vipera to jednak różne klasy cenowe.

Przy takim distance feeder kołowrotek dostaje mocno w kość. Opory są spore, zwijanie z dużych odległości w raczej szybszym tempie.

Czy nie szkoda drogiej ultegry do takiego wędkowania ? Dla mnie tak.
Kupiłem świadomie Browningi żeby później nie obawiać się czy po sezonie czy dwóch coś klęknie.

Widziałem ludzi łowiących na Renie w potężnym uciągu właśnie tymi kołowrotkami i po krótkiej rozmowie nikt na nie nie narzekał.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #16 dnia: 08.12.2019, 13:07 »
Czesiek narobiłeś mi smaka na te ultegry. Ciekawe czy była by istotna różnica w długości rzutu w porównaniu z Black viperem i czy poza zmniejszoną wagą są istototne różnice do połowę tańszej ultegry.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #17 dnia: 08.12.2019, 13:20 »
Chciałem dołożyć łożyska w 14000 XTD, koszt spory.
 Czesiu mnie uświadomił w kilku sprawach i żałuję teraz, że nie zapytałem wcześniej bo bym dozbierał do 14000 CI4+.
 Lepsze materiały, lżejszy i kuta przekładnia.
To samo odnosi się do 5500 XTD vs 5500 XTB CI4+.
Więc w 2020 zbieram na CI4+.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #18 dnia: 08.12.2019, 13:59 »
Co do ultegry i Black Vipera to jednak różne klasy cenowe.

Przy takim distance feeder kołowrotek dostaje mocno w kość. Opory są spore, zwijanie z dużych odległości w raczej szybszym tempie.

Czy nie szkoda drogiej ultegry do takiego wędkowania ? Dla mnie tak.
Kupiłem świadomie Browningi żeby później nie obawiać się czy po sezonie czy dwóch coś klęknie.

Widziałem ludzi łowiących na Renie w potężnym uciągu właśnie tymi kołowrotkami i po krótkiej rozmowie nikt na nie nie narzekał.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Napisałem przecież wyraźnie, że przy niższych budżetach Browning lub Okuma to najlepsze wybory do łowienia na dystansie. Przynajmniej wg mnie ;)
Chyba najlepszą opcją do dystansowych feederów jest węglowa Ultegra, ale niestety swoje kosztuje.
Nie porównuje bezpośrednio tych konstrukcji ze sobą.
Czy szkoda Ultegry na takie łowienie?
Hmm... po to się sporo płaci by nie używać? ;)
Spory atut tej wersji, to przekładnia, o klasę wyżej niż w standardowej Ultegrze. Właśnie to sprawia, że łowienie na dystansie cięższymi zestawami nie odbije się specjalnie na sprawności i trwałości napędu.
Mały plus także za obudowę z kompozytów węglowych, jest sztywniejsza, lepiej "trzyma" napęd, redukcja masy przy okazji, to też niezły bonus ;)
Czesiek

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #19 dnia: 08.12.2019, 14:05 »
Co do ultegry i Black Vipera to jednak różne klasy cenowe.

Przy takim distance feeder kołowrotek dostaje mocno w kość. Opory są spore, zwijanie z dużych odległości w raczej szybszym tempie.

Czy nie szkoda drogiej ultegry do takiego wędkowania ? Dla mnie tak.
Kupiłem świadomie Browningi żeby później nie obawiać się czy po sezonie czy dwóch coś klęknie.

Widziałem ludzi łowiących na Renie w potężnym uciągu właśnie tymi kołowrotkami i po krótkiej rozmowie nikt na nie nie narzekał.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Napisałem przecież wyraźnie, że przy niższych budżetach Browning lub Okuma to najlepsze wybory do łowienia na dystansie. Przynajmniej wg mnie ;)
Chyba najlepszą opcją do dystansowych feederów jest węglowa Ultegra, ale niestety swoje kosztuje.
Nie porównuje bezpośrednio tych konstrukcji ze sobą.
Czy szkoda Ultegry na takie łowienie?
Hmm... po to się sporo płaci by nie używać? ;)
Spory atut tej wersji, to przekładnia, o klasę wyżej niż w standardowej Ultegrze. Właśnie to sprawia, że łowienie na dystansie cięższymi zestawami nie odbije się specjalnie na sprawności i trwałości napędu.
Mały plus także za obudowę z kompozytów węglowych, jest sztywniejsza, lepiej "trzyma" napęd, redukcja masy przy okazji, to też niezły bonus ;)
Pomijając trwałość , jakość materiałów i moc. Sądzisz że ulepszona ultegra może być lepsza rzutowo od Browninga i tańszej ultegry ?

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #20 dnia: 28.02.2020, 19:59 »
Przy ocenie możliwości rzutowych ważny jest także rodzaj nawoju. Ultegra ma bardzo wolny posuw szpuli przez co nawój jest prawie równoległy- zwój tuż obok zwoja.  Jest to dobre przy zyłce a już nie tak dobre przy cienkiej plecionce. Plecionka przy mocniejszyn holu ryby czy ciągnięciu np zielska na koszyku lubi wcinać się między zwoje leżące poniżej i podczas następnego rzutu czujemy jak zaciśnięte zwoje się wyszarpują. Żyłka ma mniejsze tendencje do takich psikusów.
Myślę , że do plecionki lepszy jest młynek o nawoju krzyżowym   Przy nawoju krzyżowym tego zjawiska nie zauwazyłem jednak używałem wtedy Fuego 6000LT i Excellera 6000LT.  To młynki o dużej szpuli ale nie big pity.  Krzyżowy nawój posiada cast'izm 25 QDA używany w sporcie ale to bardzo drogi młynek.  Podobno gdzieś pojawiła się się tańsza i uboższa wersja cast'izm'a ale ja jej nie widziałem.
Wiesiek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #21 dnia: 28.02.2020, 20:22 »
Wiesiu a to nie czasami Daiwa emcast 25a ;)

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 852
  • Reputacja: 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #22 dnia: 28.02.2020, 21:47 »
Dokładnie tak jak Tomek piszę daiwa emcast 25a. Mam i używam dość mocny kołowrotek ,dwie szpule aluminiowe do dalekich rzutów z okrągłym klipem, przyzwoicie nawija żyłkę ,92 cm nawoj . Ale to już duża maszyna ponad 500 gr daiwa lt 6000 przy nim to maleństwo.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #23 dnia: 29.02.2020, 06:49 »
Mam Daiwe emcast lt 4000 i to jest malutki Baitrunner zresztą 5000 to samo jest tylko szpula bardziej głębsza ,gabaryt ten sam ;),Daiwa emcast 25a w porównaniu do innych mini big pitów i tak nie jest potworem ,większość młynków podobnych oscyluje z wagą koło 600gr albo wzwyż :thumbup:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #24 dnia: 29.02.2020, 06:59 »
Fajną opcją na dalekie dystanse, jest jeszcze młynek DAM quick 5 lc 5000 fd ,znajomy zakupił sobie do kompletu z Daiwa windcast feeder 3,6m 150gr i śmiga to naprawdę pięknie, choć waga młynka 574gr tragedii nie ma ;)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #25 dnia: 29.02.2020, 07:07 »
Łowiłem kiedyś spro long cast 460 o wadze 570g i stwierdzam,że tak ciężkie kręcioły ,nie nadają się na feeder,także proponuję zwracać uwagę na ten aspekt,bo można zabić przyjemność z wędkowania,wieszając ponad pół kilo złomu na lekkich wędkach. Te 5-10m dystansu więcej,nie jest tego  warte.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #26 dnia: 29.02.2020, 07:13 »
Zgadzam się Michale ,sam jestem zwolennikiem lekkich zestawów ,ale Daiwa windcast feeder  ma fajne szerokie przelotki i naprawdę świetnie się ładuje przy rzutach ,z tym młynkiem DAM jest konkret zestaw na odległości  :thumbup:

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #27 dnia: 29.02.2020, 22:00 »
Zgoda, cięzki kręcioł to nic przyjemnego,  dlatego przy łowieniu na Wisle zamiast ultegry 5500 często zakładam Daiwy 6000LT które są o wiele lżejsze.  Używam koszyków 60-100g i rzadko łowię tam na dystansie większym niż 50-60m.  Ale i tak oznacza to ciężkie życie dla młynka bo niezbędne jest częste zwijanie i przerzucanie zastawu więc kołowrotek mocno dostaje w kośc. (na rzece to absolutna konieczność- przestajesz nęcić  to przestaniesz wkrótce łowić).   Trzeba więc czegoś solidnego. Nie mam pojęcia ile te moje daiwy pożyją, na razie po sezonie (ok 30-40 wypraw) nie widzę objawów zużycia. Zobaczymy co będzie dalej.
Wiesiek

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Browning Black Viper Compact 845
« Odpowiedź #28 dnia: 29.02.2020, 22:42 »
Dam Ci rozwiazanie takie,jakie i ja stosuje,pompuj wędką nawet przy zwijaniu samego koszyka. Dwukrotnie wydłużysz żywot kołowrotka.

Co do wagi młynków,to sam ustalam max granice na 400 g ,przy dystansowym łowieniu i 300g na mniejszych odległościach.