Autor Wątek: Daiwa Cast'izm Feeder 13,6ft - prezentacja po zakupie  (Przeczytany 5672 razy)

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Daiwa Cast'izm Feeder 13,6ft - prezentacja po zakupie
« Odpowiedź #15 dnia: 02.12.2018, 09:14 »
A ja bardzo dziękuję za porównanie!

Ryba1987

  • Gość
Odp: Daiwa Cast'izm Feeder 13,6ft - prezentacja po zakupie
« Odpowiedź #16 dnia: 02.12.2018, 20:20 »
Dopiero teraz zobaczyłem że ten filmik dodałeś ;D

PM mocny kij, zobaczymy na wiosnę tego castizma :)

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Cast'izm Feeder 13,6ft - prezentacja po zakupie
« Odpowiedź #17 dnia: 06.12.2018, 17:04 »
Otrzymałem właśnie z AD nowiutkiego Daiwa Cast'izm Feeder 136 HQ, i wprawdzie Kuba opisał kijek bardzo dokładnie, dodam od siebie jeszcze parę szczegółów i przedstawie porównanie do wcześniejszego modelu CMF13MHQ-AD (który pojawia się sporadycznie w sprzedaży)

Wraz z wędką otrzymujemy w miarę solidny pokrowiec do transportowania uzbrojonej wędki w kołowrotek. O ile cordura z której został wykonany pokrowiec wygląda na solidny materiał o tyle "krawiec" w zwężonych odcinkach poza przestrzenią na kołowrotek pożałował materiału i zasuwając zamki trzeba uważać na dolnik przy pierwszej przelotce (największej), albowiem suwak zamka dosłownie trze po przelotce.

Pokrowiec posiada uchwyt do przenoszenia obszyty antypoślizgowym tworzywem ekologicznym, a w części górnej pokrowca znajdują się szlufki do troków lub mocowania pokrowca podczas transportu z innymi bagażami. Zakonczenie pokrowca to szlufka-troczek do wieszania pokrowca, mi osobiście brakuje w tym miejscu typowego oczka usztywnionego lub karabińczyka (chyba następna oszczędność na wykonaniu)

Pokrowiec wewnątrz obszyty tkaniną podszewkową, w której znalazła się przestrzeń na tubę ze szczytówkami.

Szczytówki węglowe, które otrzymujemy w komplecie sa bardzo starannie wykonane,  i w nawiązaniu do poprzednich modeli tej wędki brakuje mi większej przelotki szczytowej oraz oznaczania kolorem (malowania) przynajmniej do pozycji 3 od góry przelotki. Przeprowadziłem poglądowy test szczytówek, celem zobrazowania ich pracy " na sucho". Jak widać otrzymujemy uniwersalny arsenał od drgającej (2 oz) do ciężkiego i dalekiego rzucania (5oz)
 
wzrokowcom przedstawie porównanie poprzedniego modelu z obecnym, i Wam pozostawiam ocenę czy wizualizacja wypadła na korzyść czy :thumbdown:
dodam  tylko od siebie , ze trzymając w ręku nowego Cast'izma mam wrażenie naprawdę dopracowanego kija  z pełnym zakresem mocy. Być może jest to wrażenie subiektywnej nowości kija, ewentualnie profilowanego dolinka, wędki, (bo na pewno uchwyt jest inny) w każdym razie wrażenie na :thumbup:

Zakończenie dolinka również znacznie się zmieniło, poprzedni model posiadał wykończenie gumowe, obecny, frezowany aluminiowy korek z logiem Daiwa. Przy prezentacji na zdjęciach "nowy model" jest nad dolnym poprzednim modelem Cast'izma

Wprawdzie miałem przekonać się fizycznie nad woda, niestety brzegi skute lodem na zbiorniku, ale nie odpuściłem sobie i porzucałem trochę na łace koszykiem 40g  i z kołowrotkiem Lexa 4000 i naprawdę to leci..... moc jak drzemie w nowym Cast'izm-ie jest potężna, z poprzednika jestem również bardzo zadowolony, jednak tutaj wyważenie, dłuższy, wyprofilowany dolnik robią swoje a ponadto praca i wygaszenie drgań jest diametralnie inne.
Oczywiście każdy będzie miał swoje zdanie na temat tego kijka i fajnie , bo nie twierdze ze każda nowość nas cieszy i posiadając już nowy sprzęt próbujemy w nim dostrzec jak najwięcej pozytywów, ale również opinie innych Kolegów pozwalają na chłodno podjąć decyzje o zakupie bądź tylko wiedzy o tym sprzęcie.
Przepraszam za "rozstrzelenie" tematu na kilka postów, chciałem dokładnie przedstawić pewne elementy a ograniczenia wielkosci plikow na to nie pozwalają żeby całość zmieścić po jedną kreską

   
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Cast'izm Feeder 13,6ft - prezentacja po zakupie
« Odpowiedź #18 dnia: 06.12.2018, 17:29 »
cd.załączników do w/w posta:
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Cast'izm Feeder 13,6ft - prezentacja po zakupie
« Odpowiedź #19 dnia: 06.12.2018, 17:32 »
Szczytówki węglowe, które otrzymujemy w komplecie są bardzo starannie wykonane.
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Cast'izm Feeder 13,6ft - prezentacja po zakupie
« Odpowiedź #20 dnia: 06.12.2018, 17:35 »
Wzrokowcom przedstawię porównanie poprzedniego modelu z obecnym:
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Cast'izm Feeder 13,6ft - prezentacja po zakupie
« Odpowiedź #21 dnia: 06.12.2018, 17:38 »
c.d....a tak prezentuje się z Ninja LT6000, pewnie trochę za lekki wagowo ale jak na razie będzie musiał podołać w boju
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Cast'izm Feeder 13,6ft - prezentacja po zakupie
« Odpowiedź #22 dnia: 06.12.2018, 17:39 »
Małe smaczki dla wzrokowców:
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline ju-rek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Cast'izm Feeder 13,6ft - prezentacja po zakupie
« Odpowiedź #23 dnia: 06.12.2018, 18:11 »
Cytuj
porzucałem trochę na łace koszykiem 40g  i z kołowrotkiem Lexa 4000 i naprawdę to leci
Przy takim niesiłowym rzucie, ile metrów?

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa Cast'izm Feeder 13,6ft - prezentacja po zakupie
« Odpowiedź #24 dnia: 06.12.2018, 18:13 »
Świetna kontynuacja prezentacji hobby za reckę leci

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa Cast'izm Feeder 13,6ft - prezentacja po zakupie
« Odpowiedź #25 dnia: 06.12.2018, 18:14 »
Dzięki Jureczku za prezentację. :thumbup:
Piotr

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Cast'izm Feeder 13,6ft - prezentacja po zakupie
« Odpowiedź #26 dnia: 06.12.2018, 18:23 »
Przy koszyku 40g + troszkę gliny (z łąki) 73m, przy czym zaznaczam ze to rzuty próbne, łąka Panie.... psy....., właściciele i i facet z wędką :P, bałem sie machać mocniej bo kijek z pokrowca a na dworze ok -1, miałem ze sobą sznurek 5 m i jak geodeta ;D, ale da sie na pewno wycisnąć o wiele więcej
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa Cast'izm Feeder 13,6ft - prezentacja po zakupie
« Odpowiedź #27 dnia: 06.12.2018, 18:31 »
Jurku, dzięki za dodanie swojej części do prezentacji :thumbup:
Teraz czekamy aż weźmiecie te cuda nad wodę ;)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Cast'izm Feeder 13,6ft - prezentacja po zakupie
« Odpowiedź #28 dnia: 06.12.2018, 20:22 »
Hmm, czy poprzedni model miał przelotki typu "K" a ten nowy już tylko standardowe ?
Tak to wygląda na fotkach.
Tomek