Autor Wątek: Feeder Arm - Orzeszyna Arkadiusz - prezentacja  (Przeczytany 8980 razy)

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Feeder Arm - Orzeszyna Arkadiusz - prezentacja
« dnia: 20.03.2017, 18:50 »
Poniższy tekst to kolejne trudne zadanie w moim recenzenckim dossier. Jeśli ktoś już teraz zastanawia się czemu trudne to szybko śpieszę z odpowiedzią - bo nie jest łatwo pisać o rzeczach oczywistych i o kawałku aluminiowego profilu. Jednak fakt, że pisząc w sieci mogę sobie pozwolić na odrobinę inny styl sprawia, że całkiem lekko przelewa mi się myśli na klawiaturę w moim acerku.

Przedmiotem dzisiejszej prezentacji jest Feeder Arm produkcji Arkadiusza Orzeszyny.
Zanim jednak przejdę do właściwiego tekstu zaznaczę, że opisywane ramię dostałem od Arka za darmo o czym pewnie wielu z Was wie śledząc jego wątek. Oczywiście nie zmienia to mojego spojrzenia na opisywany produkt ale dla spokoju ducha warto o tym napisać.

Myślę, że jeśli zacząłbym w tym momencie opisywać do czego służy feeder arm czyli ramię do feedera to wielu z Was mogłoby się obrazić dlatego tą część z pełną premedytacją pomijam. Jeśli jednak ktoś z odbiorców tego tekstu miałby problem z identyfikacją zastosowania tego przedmiotu to zdjęcia wyjaśnią chyba wiele.



Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów ramion i każdy z Nas mógłby z miejsca podać kilka najbardziej popularnych w tej właśnie kategorii.  Jedne są lepsze, inne gorsze. A jakie jest to? Chciałbym napisać, że o tym właśnie będzie dzisiejszy tekst ale z opinią jest jak z dupą. Każdy ma własną a do tego świadomy wędkarz ma swoje własne preferencje i oczekiwania. Dlatego, też nie będę go zachwalał czy też polecał w jakiś szczególny sposób a po prostu postaram się w miarę rzetelnie przedstawić plusy i minusy zastosowanych rozwiązań.

Skoro już wstęp mam za sobą przejdźmy szybko dalej.
Feeder Arm Arka składa się z dwóch elementów:
- profil aluminiowy 32/20 mm, ścianka o grubości 2mm,
- rurka aluminiowa, fi 16 - długość 30 cm.
Całość malowana proszkowo na kolor czarny.

Jeśli chodzi o długość głównego profilu to istnieje możliwość indywidualnego ustalenia tej wartości. Ja chciałem by wymiar ten wyniósł 100cm. Czemu? Bo uznałem ten wymiar za optymalny dla mnie, dla moich wędek i do moich zastosowań.

Całość wygląda bardzo dostojnie i prezentuje się bardzo ładnie.



Ramię przystosowane jest do montażu na wszystkich nogach o średnicy 25mm.
Za pewność montażu odpowiada specjalny, oryginalny i nie kaleczący nóg zacisk z bardzo wygodnym pokrętłem. 



Na poniższym zdjęciu chciałem dokładnie pokazać w jakim stopniu zacisk dochodzi do nóg naszych foteli lub koszy.
Takie rozwiązanie ma duże znaczenie jeśli chodzi o stablizację i luzy na nodze.
Ramię po założeniu i dokręceniu trzyma się naprawdę pewnie i sztywno.
Pomimo zmian pozycji, przekładania itp. na nodze mojego Cuzo nie stwierdziłem żadnych śladów uszkodzenia.



Jak widać na zdjęciach ten feeder arm nie ma przegubów i nie ma typowej dla tego typu akcesoriów możliwości regulacji góra dół. Tutaj zastosowane zostało odrobinę inne rozwiązanie.
Za wysokość na jakiej spoczywać będą nasze szczytówki odpowiedzialna jest rurka które przechodzi przez otwór w ramieniu.



Rurka odpowiedzialna za regulację wysokości a jednocześnie będąca wyjściem na podpórkę dla Naszych wędek przechodzi przez otwór w profilu głównym i unieruchamiana jest jedną śrubą.



Takie rozwiązanie się sprawdza i utrzymuje całość stablinie i nie ma tam miejsca na luzy. Nie należy równiez obawiać się, że rurka się zsunie pod obciążeniem.
Sama rurka zakończona jest hydraulicznie zaciskanymi mosiężnymi końcówkami.
Jedna z tych końcówek posiada standardowy gwint pasujacy do wszystkich gwintowanych akcesoriów dedykowanych do ramion. Więc spokojnie wkręcimy się w nią dowolną podpórkę czy też nasadkę.
Zapewne przypadkiem ale bonusowo po dokręceniu nasadki trafia się opcja jej regulacji lewo-prawo. Jest to bardzo przydatne zwłaszcza gdy podczas regulacji i ustawienia ramienia zmniejszamy kąt pomiędzy nim a fotelem. 



Bardzo podoba mi się to "złote" odcięcie bo nadaje ramieniu dostojności i klasy. Po prostu fajnie wygląda choć oczywiście nie każdemu musi to odpowiadać.



Nie trzeba nawet korzystać z ramienia by już po pokazanych wyżej fotkach stwierdzić, że takie rozwiązanie odbiera nam część możliwości i szans na różnorodne ustawienie wyskości bo zakres manewrowania jest dość ograniczony. Jednak wydaje mi się, że w zamian dostajemy coś innego. Zwiększona sztywność i mniejsze przenoszenie drgań na szczytówki. Monolityczna konstrukcja dla wielu jest powodem dyskryminującym ale dla innych wręcz zachecającym. Dodam jeszcze, że na rynku dostępne są też inne produkcje wykorzystujące tego typu rozwiązanie.



Z racji tego, że pominąłem we wstępie biografię twóry ramienia to jednak warto tutaj zaznaczyć, że Arek nie jest amatorem czy też hobbystą dłubiącym sobie po godzinach pracy, gdzieś w piwnicy czy w garażu. Arek to rzetelny rzemieślinik i właściel firmy produkującej akcesoria i osprzęt dla wędkarzy. Choć w tej branży jest początkujący to umiejętności zdobyte przy jego głównym zajęciu oraz doświadczenie wędkarskie sprawiają, że mamy kolejnego poważnego gracza na rynku.

Po tej krótkiej prezentacji przyszła pora na przedstawienie moich subiektywnych opinii i odczuć.
Najłatwiej zacząć od tego, że cały zestaw po prostu mi się podoba.
Jeśli chodzi o mnie to jako, że łowię w komercyjnych wannach a moje ulubione miejscówki na PZW mają spadek i dojście do samego lustra wody to ograniczenia wynikajace z braku standardowych regulacji wysokości wcale mi nie przeszkadzają. Szczerze mówiąc jeśli nie trafiłoby mi się to ramię to kupiłbym zapewne Prestona (model który oferuje w zasadzie takie samo rozwiązanie).
Nie jestem "techniczny" ale od początku wydawało mi się, że właśnie monolityczna konstrukcja pozytywnie przekłada się na to co dla mnie jest najważniejsze. Czyli na stabliność. Powszechnie wiadomo, że drgania z fotela przenoszą się na szczytówki ale chodziło mi o dopasowanie takiego rozwiązanie które będzie je minimalizować. I to się udało co potwierdzą koledzy którzy mieli już kontakt z tym ramieniem. W błędzie będzie jednak każdy kto pomyśli, że nie ma żadnych ruchów. Tak się chyba nie da. Oczywiście, że są ale w stopniu który mogę zaakceptować.
Jeśli chodzi o wędkowanie na rzekach to mam wrażenie, że brak możliwości uniesienie naprawdę wysoko ramienia a co za tym idzie szczytówek może decydować o braku przydatności tego arma w tym sposobnie połowu. Z pewnością są również na wodach stojących miejscówki o dużych spadkach i konieczności opuszczenia końcówki ramienia poniżej lini montażu. Jednak i w takich przypadkach pamiętać należy o tym, że regulacja góra dół to nie tylko regulacja na ramieniu ale to może być również regulacja pod dolnikami. A jest przecież taka opcja i są "fajki" które to umożliwiają. Cudów się tym nie dokona ale zawsze jest to dodatkowa opcja regulacji.
Dużym plusem moim zdaniem jest również możliwość personalizacji zamówienia i dostosowania arma do własnych potrzeb.

Moje doświadczenia z tym ramieniem ograniczają się do jednego wypadu nad wodę i dwóch brań ale póki co ramię oceniam pozytywnie. Mam nadzieję, że ująłem najważniejsze plusy i minusy tej konstrukcji. Na tej podstawie każdy może ocenić sam i zdecydować czy to rozwiązania dla niego czy też nie. Osoby które się ze mną zgodzą jak i te mające inne zdanie będą miały rację. Bo każdy ma inne potrzeby i oczekiwania.
Celowo jednak pominąłem kwestię ceny. Czemu ? Bo nie chcę nikomu zaglądać do kieszeni. A produkt wart jest tyle ile ktoś chce za niego zapłacić. Nie ma za drogich rzeczy. Po prostu Nas najczęściej nie stać na to, co moglibyśmy kupić dysponując większym budżetem.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 472
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Feeder Arm - Orzeszyna Arkadiusz - prezentacja
« Odpowiedź #1 dnia: 20.03.2017, 19:01 »
Napiszę krótko super prezentacja.
Leci :thumbup:
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Arm - Orzeszyna Arkadiusz - prezentacja
« Odpowiedź #2 dnia: 20.03.2017, 19:01 »
Recenzja wyczerpująca i napisana bardzo przyjemnie dla oka :-) Dobra robota!

Jak pojadę na ryby to w końcu zrecenzuje swoje Adaptery do F5R bo też są świetnie wykonane. Arek robi naprawdę świetne akcesoria.

Offline arkady1321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 046
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Arm - Orzeszyna Arkadiusz - prezentacja
« Odpowiedź #3 dnia: 20.03.2017, 19:15 »
Duże brawka :thumbup:

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Feeder Arm - Orzeszyna Arkadiusz - prezentacja
« Odpowiedź #4 dnia: 20.03.2017, 19:52 »
Faktycznie, rozpisałeś się nad kawałkiem aluminium ;D




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline lu kas

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PL/UK - UK/PL
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder Arm - Orzeszyna Arkadiusz - prezentacja
« Odpowiedź #5 dnia: 20.03.2017, 19:59 »
Bardzo przydatna recenzja i dość ciekawa opcja arm'a.

Jeśli chodzi o wędkowanie na rzekach to mam wrażenie, że brak możliwości uniesienie naprawdę wysoko ramienia a co za tym idzie szczytówek może decydować o braku przydatności tego arma w tym sposobnie połowu.
W sumie to i w tych przypadkach da rade sobie poradzić. Wystarczy tą rurkę umieścić maksymalnie jak najwyżej a dolnik wędki opieramy o ziemię. W mojej opinie takie ustawienie szczytówek zdaje się być zadowalające.
"Nigdy się nie tłumacz – przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą" - Mark Twain

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Arm - Orzeszyna Arkadiusz - prezentacja
« Odpowiedź #6 dnia: 20.03.2017, 20:14 »
Bardzo przydatna recenzja i dość ciekawa opcja arm'a.

Jeśli chodzi o wędkowanie na rzekach to mam wrażenie, że brak możliwości uniesienie naprawdę wysoko ramienia a co za tym idzie szczytówek może decydować o braku przydatności tego arma w tym sposobnie połowu.
W sumie to i w tych przypadkach da rade sobie poradzić. Wystarczy tą rurkę umieścić maksymalnie jak najwyżej a dolnik wędki opieramy o ziemię. W mojej opinie takie ustawienie szczytówek zdaje się być zadowalające.
Wstyd bo nie wpadłem na to.
 :facepalm:

Dzięki za podpowiedź.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline lu kas

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PL/UK - UK/PL
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder Arm - Orzeszyna Arkadiusz - prezentacja
« Odpowiedź #7 dnia: 20.03.2017, 20:27 »
Zdarza się najlepszym ;)
"Nigdy się nie tłumacz – przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą" - Mark Twain

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Arm - Orzeszyna Arkadiusz - prezentacja
« Odpowiedź #8 dnia: 20.03.2017, 23:14 »
Chciałbym napisać, że o tym właśnie będzie dzisiejszy tekst ale z opinią jest jak z dupą. Każdy ma własną a do tego świadomy wędkarz ma swoje własne preferencje i oczekiwania. Dlatego, też nie będę go zachwalał czy też polecał w jakiś szczególny sposób a po prostu postaram się w miarę rzetelnie przedstawić plusy i minusy zastosowanych rozwiązań.

Podoba mi się podejście :D Oczywiście recenzja na duży + uważam, że rzetelna i w znacznym stopniu ukazująca i obnażająca zarówno wszystkie plusy jak i minusy konstrukcji :) Jedno jest pewne - ramię jest dobrą alternatywą dla istniejących już na rynku, jak i myślę, bardzo rokującą inicjatywą. Myślę, że wraz z oczekiwaniami zamawiającego, Arek jest w stanie rozwiązać problem braku regulacji Arma, nie tracąc przy tym na stabilności, która dla wielu z nas, jest kluczowa :) Mario leci :thumbup: za dobrą recenzję :)
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Feeder Arm - Orzeszyna Arkadiusz - prezentacja
« Odpowiedź #9 dnia: 20.03.2017, 23:20 »
Opisane ramię jest przeznaczone dla wędkarzy, którzy chcą właśnie takiego ramienia, nie innego.
Tutaj nie ma co szukać dziury w całym ;)
Jacek

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Arm - Orzeszyna Arkadiusz - prezentacja
« Odpowiedź #10 dnia: 21.03.2017, 06:06 »
Opisane ramię jest przeznaczone dla wędkarzy, którzy chcą właśnie takiego ramienia, nie innego.
Tutaj nie ma co szukać dziury w całym ;)

W życiu nie czytałem trafniejszej puenty. :thumbup:

 ;D ;D ;D
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Feeder Arm - Orzeszyna Arkadiusz - prezentacja
« Odpowiedź #11 dnia: 21.03.2017, 07:36 »
Mhy Radku ;D




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline pawel899

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Arm - Orzeszyna Arkadiusz - prezentacja
« Odpowiedź #12 dnia: 11.12.2018, 11:42 »
Właśnie odebrałem ramię od Arka. Wykonanie super :thumbup: Paczka dotarła szybko, bardzo dobrze zabezpieczona, polecam.
 :)

Offline wobek82

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płock
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Arm - Orzeszyna Arkadiusz - prezentacja
« Odpowiedź #13 dnia: 11.01.2019, 16:11 »
Do mnie dzisiaj, także dotarło ramię od kolegi Arka. Najwyższa jakość wykonania jest tu widoczna w każdym detalu. Do kupna skłoniła mnie opinia, że ramię jest bardzo stabilne. Feeder arm jest mocowany jednopunktowo, bardzo solidnym zaciskiem, i to rozwiązanie daje niesamowitą sztywność i prostotę montażu. Pierwsze testy dopiero na wiosnę, ale oczywiście na "sucho" już podpiąłem do mojego Matrix Accessory Chair i powiem, że to będzie mega trafiona inwestycja.  ;D
Pisząc, nie mogę też nie wspomnieć o samej osobie Arka. Jest przesympatycznym, służącym pomocą i poradą fachowcem , ale i wędkarzem. Myślę, że właśnie dlatego, jego produkty są przemyślane i niezwykle praktyczne.
Tak trzymaj Arku.  :thumbup:

Offline Kolejarz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 1
Odp: Feeder Arm - Orzeszyna Arkadiusz - prezentacja
« Odpowiedź #14 dnia: 03.03.2020, 22:54 »
Czy kolega Arek nadal robi takie ramienia i jak się z nim skontaktować???!!!