Autor Wątek: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy  (Przeczytany 70284 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« dnia: 11.09.2015, 00:21 »
Ciekawy kanał Marcina i jego debiutancki film, robiony kamera podwodną...

Polecam obserwację jak się zachowują leszcze, jak szybko przepływają nad przynętą...

Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #1 dnia: 11.09.2015, 08:24 »
Ciekawy materiał.
Ale: przynęta przynajmniej 2x za duża na te ryby. I NIE bohater ostatniej akcji, tylko ostatni bohater akcji :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #2 dnia: 11.09.2015, 09:53 »
To co jest bardzo ważne to szybkość z jaką pływają leszcze... Nie są powolne - zasuwają jak przecinaki. Nie jest dziwnym, że takie stado potrafi przemieszczać się tak daleko w poszukiwaniu pożywienia! Bardzo często nasze wyobrażenia sa odmienne od rzeczywistości. Na tamtej wodzie jasna przynęta na dnie świetnie działała, gdyby jednak była mniejsza... Jestem pewien, że na żyłce i alarmie nie było niczego widać.

To zmusza do refleksji i ciągłego ulepszania naszych zestawów! :)
Lucjan

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #3 dnia: 11.09.2015, 12:12 »
Witam
Bardzo ciekawy film, można sporo podpatrzeć. Co do 1 sceny, zarzucania worka PVA trzeba było go przed zarzuceniem ponakłuwać igłą w kilku miejscach. Po styknięciu worka z wodą od razu by poszedł na dno z przynętą, a tak to zrobił się balon, taka bojka, więc PVA się rozpuściła i zanęta w środku się rozsypała. Zanim to wszystko doleciało na dno. Coś do przynęty, to by było wszystko w porządku, ale na duże karpie a nie tak jak na filmie, myślę, że ta kulka 18 + 15 pop up, do tego haczyk karpiowy nr 4 to trochę za dużo na takiego leszczyka. Dlatego leszczyk nie mógł tego zassać.
Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #4 dnia: 12.09.2015, 09:19 »
Pyza, to nie o to chodzi z tym workiem, ta kamera powoli tonie po prostu. Opada bardzo łagodnie aby nie zapaść się w dno, no i PVA nie daje rady...
A Marcin chciał zapewne łowić karpie, stąd rozmiar przynęty - a co się nagrało to się nagrało :) Ogólnie ten bałwanek ładnie się prezentował.
Lucjan

Offline Arcymisiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś na Opolszczyźnie.
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #5 dnia: 12.09.2015, 11:07 »
Lubie takie ujęcia z podwodnej kamery. Z takich filmów można wyciągnąć sporo wniosków i skorygować to i owo. :thumbup: :)

Offline Wodnik Szuwarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 54
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #6 dnia: 12.09.2015, 21:52 »
Witam. Jestem autorem filmiku. Jezioro Miłoszewskie słynie z karpi (od dwóch lat KarpMax przeniósł tam Srebrny Hak), więc przynęta była selektywna - pod karpie właśnie. Pogoda była wyjątkowo zła (deszcz, wiatr, burza...), ciśnienia skakało i niestety karpi w tym miejscu nie było. W tamten weekend zresztą praktycznie nikt nie połapał. Do zestawu z kamerą i tak mniejsze przynęty stosowaliśmy, bo na pozostałych wędkach były kulasy 20 mm. Na leszcze się nie nastawialiśmy, a jak już to na takie grubo ponad 3 kg (jest ich tam dużo), a nie te co pływały przed kamerą.
Co do worka/siatki PVA to nie kupię więcej takich co się szybko rozpuszczają. My tam nakręciliśmy 12 godzin filmu i się okazało, że nigdy to co w siatce nie lądowało w pobliżu przynęty. To daje do myślenia. Trzeba korektę zrobić i kupować taką co się wolniej rozpuszcza.
Generalnie zakup kamery traktowałem jako taką fanaberię - na zasadzie, że czasem trzeba kupić coś niepotrzebnego. Po kilku wizytach nad wodą widzę, że to kopalnia wiedzy! To, że film dałem na YT i kanał założyłem to też był sponton. :)
To był 1-szy mój film. Wnioski wyciągam i kolejne mam nadzieję będą lepsze.
Co do "bochatera" to faktycznie byka zrobiłem. Błędów raczej nie robię, ale tam się wkradł. Dałem adnotacje, że jest byk. Projekt filmu po wgraniu na kanał usunąłem, więc nie miałem jak korekty zrobić.
Kamera wolno opada, bo dałem najmniejszy ciężarek. Następnym razem dam cięższy i zobaczymy czy coś to zmieni. Kamerę trzeba też z tyłu dociążyć, bo inaczej będzie ustawiona pod kątem około 45 stopni i g***o będzie widać. Jest do niej fajny dodatek (carp kit), ale niedostępny jeszcze w sprzedaży, więc póki co trzeba kombinować.

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #7 dnia: 12.09.2015, 22:10 »
Mimo to gratki za film,oby więcej takich być może i daj Boże nie tylko z karpiami bo takich brakuje :bravo: :thumbup:
Staś
Klasyczny Feeder

Offline beret_89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Puchaczów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #8 dnia: 12.09.2015, 22:34 »
Ojej a czemuż to nie widzę tu takich komentarzy jakie to zazwyczaj się pojawiają chociażby w dyskusjach na temat echosond?.. Przecież wszelkie tego typu użądzenia pozwalają na niemal wtykanie przynęty rybom do pyska ;) w ten sposób można wyłowić wszystkie ryby z rzek i jezior :D
Poza tym uważam, że PZW powinno zostać zniszczone

Online kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #9 dnia: 12.09.2015, 23:13 »
Bo użytkownicy tego forum nie zajmują dziesiątkowaniem polskiego rybostanu i pozyskiwaniem rybiego mięsa. Większość łowi dla przyjemności, a tego typu filmy pozwalają im lepiej zrozumieć zachowanie ryb
Jožin z bažin

Offline Wodnik Szuwarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 54
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #10 dnia: 22.09.2015, 08:04 »
Od ostatniego mojego filmu zaliczyłem pięć wędkarskich wypadów z kamerą. W czterech przypadkach woda była zbyt brudna, a ostatnio woda była czyściutka, ale aktorzy przed kamerą nie dopisali. Udało mi się nawet zarejestrować karpie, ale jakość filmu nie pozwala na jego opublikowanie. Generalnie sporo pracy/nauki przede mną. Kręcenie podwodnych filmów jest dużo trudniejsze niż mi to się na wstępie wydawało. W każdym razie poniżej podaję link do kolejnego mojego filmu. Następny mam nadzieję będzie już z karpiami w roli głównej. Kolega jedzie na 3-dniową zasiadkę i wodnik szuwarek będzie tam razem z nim. Pozdrawiam. :)


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #11 dnia: 22.09.2015, 08:26 »
Świetny filmik... Naprawdę pięknie pokazane! Najlepsze były te większe płocie, obrabiały kulkę niczym piranie tapira :D To co jest tutaj dobrze widoczne, to fakt, że zainteresowanie małych ryb przynętą sprawia, że te większe podchodzą....


 :thumbup:
Lucjan

Offline Wodnik Szuwarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 54
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #12 dnia: 22.09.2015, 08:38 »
Świetny filmik... Naprawdę pięknie pokazane! Najlepsze były te większe płocie, obrabiały kulkę niczym piranie tapira :D To co jest tutaj dobrze widoczne, to fakt, że zainteresowanie małych ryb przynętą sprawia, że te większe podchodzą....


 :thumbup:

Szkoda, że karpie nie zajrzały. :)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #13 dnia: 22.09.2015, 19:38 »
To nie pierwszy film, na którym widać ile drobnicy jest w polskich wodach. Dlatego też łowienie rekordowych karpi czy linów na białe robaczki często może kończyć się niepowodzeniem. Ja zwykle zmuszony byłem stosować wielkie wysuszone na kamień kulki, żeby spełniły one swoją rolę. Masę mamy drobnicy. Pewnie niedobór drapieżników :(
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Wodnik Szuwarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 54
Odp: Kanał Wodnik Szuwarek - podwodne filmy
« Odpowiedź #14 dnia: 22.09.2015, 20:07 »
To nie pierwszy film, na którym widać ile drobnicy jest w polskich wodach. Dlatego też łowienie rekordowych karpi czy linów na białe robaczki często może kończyć się niepowodzeniem. Ja zwykle zmuszony byłem stosować wielkie wysuszone na kamień kulki, żeby spełniły one swoją rolę. Masę mamy drobnicy. Pewnie niedobór drapieżników :(

Może i tak ale akurat nie w tym jeziorze. Miłoszewskie to komercja, a właściciele to dwaj karpiarze, którzy mocno się w tą wodę zaangażowali. Zresztą nie bez kozery tam srebrny hak od dwóch lat jest rozgrywany. Drapieżnika też jest b.dużo ale siedzi głównie na sielawie. Pod względem spinna ciężki akwen. W tym roku niestety i o białoryb trudniej - taki rok specyficzny.