Autor Wątek: Feeder Fans na zawodach Solski Team Cup  (Przeczytany 7059 razy)

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Feeder Fans na zawodach Solski Team Cup
« dnia: 28.09.2020, 12:54 »
W sobotę mieliśmy okazję wystartować w zawodach organizowanych przez drużynę Przemka Solskiego. Zmagania odbywały się na Batorówce i wzięło w nich udział 35 osób.

Nasza ekipa do tej rywalizacji stawiła się w trzyosobowym składzie – Krzysztof, Marcin i Janusz. Po pogaduchach przy porannej kawce ze znajomymi zawodnikami przyszedł czas na pierwsze emocje, czyli losowanie stanowisk. Krzyśkowi przypadło stanowisko nr 24, Marcin trafił w ten sam brzeg ale na miejsce 30, natomiast Janusz wylosował numer 7.

Do tych zawodów przygotowaliśmy się w standardowy sposób. Podstawą był oczywiście Sonubaits Match Method Mix, do którego dodaliśmy Pro Green, natomiast pellety to mieszanka Pro Feed 2mm + Perfect Fin w tym samym rozmiarze. Pierwotnie założenie było takie, że będziemy musieli polegać głównie na łowieniu karasi. Uznaliśmy, że nagła zmiana pogody, spadek ciśnienia i temperatury spowoduje spadek żerowania karpi i będzie trzeba się skupić na mniejszej rybie.
Teoria teorią, natomiast ryby nie zawsze zachowują się logicznie (przynajmniej dla nas) i mimo wszystko karpie były chętne do współpracy. Po około godzinie można było wywnioskować, obserwując boki, że bez odławiania większych ryb nie da się wygrać, lub zająć dobrego miejsca w sektorze. Postawiliśmy więc na większe ryby. :fish:

Zdecydowanie najlepiej poszło Januszowi – wpasował się w ryby jak trzeba, utrzymał je w swoim łowisku i skutecznie łowił do końca zawodów. Ze swojego stanowiska na wysokim brzegu uzyskał wynik końcowy 57,88 kg i nie dał żadnych szans konkurentom z sektora! Jednym słowem zrobił swoją robotę tak jak należy 😉 Dzięki temu wyśmienitemu wynikowi znalazł się na II miejscu na podium w klasyfikacji końcowej 💪

U Marcina w sektorze walka trwała do samego końca. Każdy z zawodników odławiał praktycznie równe ilości ryb i nie można było jednoznacznie stwierdzić kto prowadzi w sekcji. Tutaj niektórzy z zawodników mieli kilka karpi i duże ilości karasi a u innych natomiast karpie były w przewadze, toteż wyliczenia w trakcie trwania rywalizacji były praktycznie niemożliwe 😉 Ostatecznie Marcin wpasował się swoimi ogromnymi rybami na 2 pozycję w sektorze z wynikiem 30,61 kg. W generalce skończył na 10 miejscu!

U Krzysztofa było gorzej – zupełnie to nie był jego dzień. Brakło odpowiedniego wpasowania się w rybę co poskutkowało dalekim miejscem w tabeli.

Dzień uznajemy za bardzo UDANY. Przede wszystkim miło nam było rywalizować w tak zacnym gronie, poznać kilka nowych osób i fajnie spędzić czas.
Oczywiście serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, dziękujemy za możliwość udziału i do zobaczenia w przyszłości!






































Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Solski Team Cup
« Odpowiedź #1 dnia: 28.09.2020, 13:16 »
Przemek dopiero 17 miejsce? Odpuścił czy pechowe miejsce wylosował?
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Solski Team Cup
« Odpowiedź #2 dnia: 28.09.2020, 14:02 »
Myślę, że Przemek nie należy do osób, które "odpuszczają". Miejsce miał ok, jego sektor ogólnie łowił dość równo.
Przemek łowił po swojemu, robił to skrupulatnie i widziałem, bo miałem go blisko siebie, że pilnował swoich założeń (tak myślę). Kombinował i szło mu to spoko. Może brakło trochę szczęścia.
Nie chcę się wypowiadać w jego imieniu bo nie rozmawiałem z nim akurat o jego łowieniu po zawodach. Rozmawialiśmy na różne tematy ale nie na ten :-[ Trzeba by pytać samego Przemka.

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Feeder Fans na zawodach Solski Team Cup
« Odpowiedź #3 dnia: 28.09.2020, 15:00 »
Marcin - a propos szczęścia...to to na pewno nie opuściło Dawida ;)
Amur 8+ do podbieraka...po czym ucieczka z podbieraka z rozłączeniem sztycy i odjazdem 15 metrowym. I się rybcia nie wypięła i do wagi poszła :) :thumbup: :bravo:

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Solski Team Cup
« Odpowiedź #4 dnia: 28.09.2020, 15:35 »
Widziałem 8)
Nie wiem czy zanotowałeś co robił mój amur ;D Ale lepszy od niego był karpik 8,15, ten pocisnął aż pod podium, dobrze że się staw skończył :Przejechał Przemkowi po zestawie z rybą, temu koledze po mojej lewej, był u Dawida i sprawdził też Twoje łowisko - podejrzewam, że jeszcze dojadał 8)

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Feeder Fans na zawodach Solski Team Cup
« Odpowiedź #5 dnia: 28.09.2020, 16:21 »
Całą akcję widziałem - bo co miałem innego do roboty 8)
Ale nie zauważyłem, że to Twoje "bydle" u mnie jeszcze popasa sobie :P
A z amurem to myślałem, że to już trzecia ryba była holowana :P...mają moc skubańce - zwłaszcza na tych płyciznach :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder Fans na zawodach Solski Team Cup
« Odpowiedź #6 dnia: 28.09.2020, 23:02 »
Gratuluję wyniku, ładnie Wam poszło! Konkret :bravo: :bravo: :bravo: :beer: :beer: :beer: Batorówka w formie jak widzę, sporo się łowi. Nie zabrakło też innych wyczynowców, w tym Adama Niemca, wow :) A pomosty jak łowią, dalej słabo? To ten sektor gdzie łowił Krzysiek?

Taka mała dygresja -  nie uważacie, że nazwa Solski Team Cup jest trochę niewłaściwa, bo pucharowi powinien patronować albo ktoś (tutaj Przemek Solski) lub firma, czyli Solbaits? Zamiast Solski Cup lub Solbaits Cup jest puchar teamu Solskiego. A kim jest ten team? Powinni pomyśleć nad lekką zmianą nazwy, bo dziwnie to brzmi :) I nie żebym się czepiał kogoś, niepotrzebnie tyle tu języka angielskiego, który wcale dobrze tu się nie reprezentuje. Puchar Solbaits to spoko nazwa dla zawodów.
Lucjan

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Solski Team Cup
« Odpowiedź #7 dnia: 29.09.2020, 08:10 »
...mają moc skubańce - zwłaszcza na tych płyciznach :)

One wszystkie teraz na jesieni dostają powera. Budują szybko własną masę ale równie szybko się nie poddają, bardziej uległe są latem. Bez dobrego haka nie podchodź 8)


Gratuluję wyniku, ładnie Wam poszło! Konkret :bravo: :bravo: :bravo: :beer: :beer: :beer: Batorówka w formie jak widzę, sporo się łowi. Nie zabrakło też innych wyczynowców, w tym Adama Niemca, wow :) A pomosty jak łowią, dalej słabo? To ten sektor gdzie łowił Krzysiek?

Pomost od dwóch lat daje radę. Sporo się pozmieniało, kiedyś nikt tam nie chciał losować. Nie chcę przypadkowo skłamać, ale wydaje mi się, że właśnie dwa lata temu udało mi się zrobić z pomostu jako pierwszemu ponad 50 kg i później już poszło. Trzeba było zmienić podejście do wędkowania w tym miejscu po prostu.
Krzysiek siedział w sektorze na płytkim brzegu od strony wyspy.


Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 160
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Solski Team Cup
« Odpowiedź #8 dnia: 29.09.2020, 09:27 »
:bravo: :thumbup:

Marcin ja zapytam inaczej... czy po spędzonych tylu dniach na batorówce - solo lub w zespole + kuple z info... czy ta woda stanowi dla was jaki kolwiek problem... czy za każdym razem otwierasz jak chcesz i kiedy chcesz... - mówie o relaxie.

Co innego zawody - miejsce - pogoda - pora roku... - tu są inne zależności...
Maciek

Offline majestic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 952
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • góru porycia
  • Lokalizacja: Piotrków Tryb.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Solski Team Cup
« Odpowiedź #9 dnia: 29.09.2020, 10:07 »
Myślę, że z karpiami są już na ty :P :-* ;D ;D ;D :-* :-*

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Solski Team Cup
« Odpowiedź #10 dnia: 29.09.2020, 10:24 »
Na co dzień w prywatnym wędkowaniu jest "otwarta", przyjemnie się łowi i zawsze jest super. Tłuczesz rybę za rybą. Żeby mieć na prywatnym wędkowaniu słabszy wynik to trzeba się chyba postarać ;D
Gdy przychodzą zawody to za każdym razem masz wrażenie, że jesteś gdzieś indziej. Za każdym razem ryby reagują inaczej, są w innych miejscach i zupełnie jakby się było na innym zbiorniku.

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Feeder Fans na zawodach Solski Team Cup
« Odpowiedź #11 dnia: 29.09.2020, 11:05 »
Gdy przychodzą zawody to za każdym razem masz wrażenie, że jesteś gdzieś indziej. Za każdym razem ryby reagują inaczej, są w innych miejscach

No właśnie. W piątek z 24 metra przez 6 godzin łowisz 17 karpi + inne drobne ryby :thumbup:.
W sobotę, podczas zawodów, z tego samego stanowiska i tej samej odległości przez 6 godzin łowisz jedną płotkę :o.
Ja tak diametralnej różnicy osobiście nie kumam.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 421
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Solski Team Cup
« Odpowiedź #12 dnia: 29.09.2020, 11:06 »
Łowiłem na Batorówce kilka razy. Za każdym aż ręka więdła od ryb. Przychodzą zawody - jeden karaś przez 6 godzin :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Geo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Solski Team Cup
« Odpowiedź #13 dnia: 29.09.2020, 11:36 »
Łowiłem na Batorówce kilka razy. Za każdym aż ręka więdła od ryb. Przychodzą zawody - jeden karaś przez 6 godzin :D

W minioną niedzielę brałem udział w zawodach na nowym łowisku Łowisko Jeleń i ta sama sytuacja. W normalny dzień można dosłownie obrzydzić sobie łowienie leszczy, jest amur i karp więc wyniki po 30-40 kg bez problemu. Na zawodach w niedzielę 91 zawodników łącznie złowiło chyba niecałe 100 kg, 16 osób zblankowało - pogoda zrobiła swoje, ale łowiło kilka osób, które potrafią łowić i wyniki po 2-3 kg. Podsumowując coś w tym jest, że na zawodach ryba zupełnie inaczej reaguje.
Sebastian


Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 160
  • Reputacja: 891
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans na zawodach Solski Team Cup
« Odpowiedź #14 dnia: 29.09.2020, 12:12 »
Na co dzień w prywatnym wędkowaniu jest "otwarta", przyjemnie się łowi i zawsze jest super. Tłuczesz rybę za rybą. Żeby mieć na prywatnym wędkowaniu słabszy wynik to trzeba się chyba postarać ;D
Gdy przychodzą zawody to za każdym razem masz wrażenie, że jesteś gdzieś indziej. Za każdym razem ryby reagują inaczej, są w innych miejscach i zupełnie jakby się było na innym zbiorniku.

No właśnie....

Zastanawiałem się nie raz czy rybą przeszkadza cała masa towaru który leci do wody ...
Czy sama obecność takiej ilości ludzi nad wodą.....
Maciek