Autor Wątek: Dobra zanęta na karpia do koszyczka/sprężyny  (Przeczytany 1529 razy)

Offline Markos

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Dobra zanęta na karpia do koszyczka/sprężyny
« dnia: 29.03.2020, 13:28 »
Witam wszystkich Forumowiczów :)

Chciałbym zapytać Was jakie macie sprawdzone zanęty na karpia, ew jakie dodatki warto jeszcze do nich dodać. Wędkuje na jeziorze PZW głębokość 1.5-2.5 m.
W zbiorniku jest też sporo leszcza, karasia i płotki ale mi głównie zależy na połowu karpia :) Na hak planuje podać kukurydzę , ponieważ sporo tego idzie u nas do wody i ryby są do tego przyzwyczajone.

Mam też pytanie o gotową zanętę co warto teraz kupić. Często jadę prosto z pracy nad wodę i wtedy taka zanęta jest " jak znalazł". W zeszłym roku używałem trochę trapera ale mam słabą opinie o niej, strasznie słabo pracuje, często w sprężynie zostawała zanęta nie rozpuszczona. W mojej ocenie jest zbyt mokra i kleista.

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dobra zanęta na karpia do koszyczka/sprężyny
« Odpowiedź #1 dnia: 29.03.2020, 13:49 »
Masz łowisko idealne do metody , ja bym zrobił tak: namoczone pellety ,2 ,3 ,8 10mm lub więcej w zależności od pomysłu plus zanęta ,nie trzeba tego wiele ,następnie zrobił bym tzw,,breję" i spombował bym w punkt w jakim dobyślam się ,że mogą być karpie wędką na klipsie po zanęceniu pellet 2,3 mm osobno przygotowany do metody (poradników jak to zrobić jest mnóstwo ) koszyczki do metody i tak samo na klipsie w nęcone miejsce . Z przynętami to już musisz sam sprawdzić ,może być kuku na włos ale obawiał bym się leszczy ,ja często przerzucam zestaw ,co 5 ,10 min sprawdzone na dzikiej wodzie działa ,przyłów to liny leszcze karasie więc kombinuj z przynętami u mnie sprawdzały się kulki koloru czerwonego ,żółtego ,białego ,pellety czyli to co karpiowate lubią .
Krzychu