Autor Wątek: Namioty Anaconda Pop Up & Fox Easy+ - porównanie  (Przeczytany 5971 razy)

Offline kkza

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Będzin
    Zapraszam do krótkiej prezentacji dwóch bliźniaczych 'namiotów' mających za zadanie przechować wędkarza podczas krótkiej wyprawy lub przenocować przez jedną może dwie noce.Szukałem schronienia, które byłoby lekkie i zmieściłoby się w miejskim samochodzie. Niestety typowe namioty karpiowe dla jednego mieszkańca mają długość transportową w okolicach 150 cm, co jest dla mnie nie do przyjęcia. Wystarczy mi dłużyca w postaci pokrowca na wędki o długości 190 cm. Ponadto ich waga również nie należy do małych co w przypadku braku dojazdu nad wodę również ma znaczenie. Ostatnio poprosiłem pewien przyzwoicie zaopatrzony sklep o zważenie namiotu, który wpadł mi w oko i otrzymałem wiadomość, że zamiast katalogowych 6,6 kg waży on 11,05 kg. Ważne również było, abym mógł usiąść wyprostowany na fotelu bez dotykania namiotu głową oraz aby były moskitiery przednia i tylna, które pomagają zmniejszyć efekt piekarnika podczas słonecznej pogody. Dobra wystarczy pitolenia jedziemy z koksem.


Złożony namiot jest w kształcie koła i bez problemu można go położyć w bagażniku po klapnięciu tylnych siedzeń lub można go wsunąć za fotel kierowcy/pasażera oczywiście ze względu na średnicę (70 cm) zajmie ponad połowę szerokości samochodu. Oba pokrowce mają uszy służące do transportu, można je wykorzystać do założenia na ramię (gdzie 'siedzi' całkiem wygodnie).



Posiadacze łóżka polowego mogą go wygodnie transportować w łózku.

Zdjęcie ze strony www.foxint.com


Po wyjęciu z pokrowca widać, że Fox oszczędził na osłonie pałąków napinających, ale na otarcie łez dostajemy instrukcję.



Do każdego namiotu producenci dokładają po 11 sztuk szpilek. Jak widać Anacondy są dłuższe i są przystosowane do 'pizgnięcia' młotkiem lub kamieniem gdyby grunt stawiał opór. Niestety są też cięższe ponieważ ważą równo 1 kg, szpilki Foxa niecałe 0,8 kg. Coś za coś.







Jeżeli ktoś liczy każdy gram i wie, że na łowisku będzie mógł użyć klasycznych szpilek to może jeszcze urwać kilka gramów. Poniższy zestaw 15 sztuk waży 0,45 kg.



Rozłożenie każdego namiotu jest banalnie proste i łącznie z wbiciem szpilek zajmuje około 2-3 minuty, muszę dodać, że bez szpilek oba namioty się przewracają, więc kotwienie nas nie ominie. Producenci wyposażyli namioty w paski ułatwiające 'złapanie' prawidłowej długości przy mocowaniu szpilek. Plusem Foxa jest to, że można go rozpiąć i nie będzie przeszkadzał podczas użytkowania, dobrze jest pamiętać aby przed złożeniem go spiąć, przy następnym rozkładaniu będziemy mieli od razu złapaną długość. Anaconda ma pasek wszyty na stałe.
Fox



Tylną część w Anacondzie montuje się pięcioma szpilkami.



W namiocie Fox-a czterema, jest to niezrozumiałe cięcie kosztów zwłaszcza, że jest to moim zdaniem dość istotne miejsce.
Tylna część jest potraktowana trochę po macoszemu za to z przodu Fox montuje podwójne oczka mające za zadanie ułatwić poprawne rozbicie namiotu na pochyłym terenie. W obu konstrukcjach oczka sprawiają wrażenie solidnych.





Dodam jeszcze, że po zakotwieniu namioty wydają się nad wyraz stabilne i szarpanie rękami nie robi na nich większego wrażenia (oczywiście Matka Natura to zweryfikuje). Mimo wszystko brakuje mi w obu konstrukcjach 3-4 odciągów mających za zadanie dodatkowo ustabilizować całość. Już poniższy patent z innego namiotu Foxa pozwoliłby spać spokojnie. Jest to jakby kieszonka, w której jest schowany odciąg.

Zdjęcie ze strony www.foxint.com

Jak widać namioty prezentują się niemal identycznie, oczywiście poza kolorem. Niestety nie zrobiłem zdjęć ale drzwi w obu konstrukcjach mają po 4 suwaki, więc nie ma problemu aby otworzyć je od góry na przykład podczas padającego deszczu i móc obserwować co się dzieje na zewnątrz. Wydaje mi się, że daszki zgrabnie wkomponowane w każdy namiot powinny to umożliwić pod warunkiem, że deszcz nie będzie zbyt mocno zacinał. Na zdjęciach widać również, że producenci nie wyposażyli swoich produktów w rzepy mocujące wędki. W oczy rzuca się różnica w wielkości przednich moskitier.



W Anacondzie ma ona około 25 cm wysokości.



Fox zlecił produkcję moskitiery wysokiej na 60 cm, jest to duży plus, ponieważ można z wnętrza obserwować, co się dzieje przed namiotem i na stanowisku podczas nalotu krwiożerczej watahy. Tylne moskitiery mają bardzo zbliżone wymiary. W obu namiotach wszystkie moskitiery po pełnym otwarciu można zwinąć i zabezpieczyć trokami, aby nie wisiały luźno. Otwiera/zamyka się je tylko z wnętrza namiotu.



Poniżej zdjęcia robione przez tylną moskitierę pozwalające zobrazować różnice w wymiarach przedniej.



Konstrukcja każdego namiotu jest usztywniona przez trzy składane na pół pałąki. Pałąk w namiocie Foxa trzeba przewlec przez wszyty 'kanał', który ma za zadanie nieco unieść dach namiotu.



Anaconda nie zastosowała takiego rozwiązania, dodatkowo środkowy pałąk mógłby być 1 cm dłuższy ponieważ czuć, że nie napina dachu tak jak powinien. Być może jest to niedoskonałość tego egzemplarza.



W obu namiotach można otworzyć połowę drzwi, zwinąć i przytroczyć otwartą cześć oraz przyszpilić na środku. Producenci reklamują to jako możliwość zwiększenia przestrzeni wewnątrz. Nawet jeśli tak jest, to może być problem z zasunięciem zamka (niestety tego nie sprawdziłem).



Oba namioty wewnątrz mają podwójną kieszonkę na drobiazgi pod tylną moskitierą.
Fox



Dwie dolne kieszenie z prawej i lewej strony drzwi.
Anaconda



Fox jest dodatkowo wyposażony w małe, wiszące kieszonki po obu stronach drzwi.



Wstawienie jednego fotela daje całkiem fajny komfort dla osoby o wzroście do 180 cm. Osoby wyższe musiałyby się przymierzyć. Dodatkowo zostaje więcej niż przyzwoita ilość miejsca na szpeje wędkarskie.



Dwa fotele (dwóch wędkarzy) to już ciasnota i pewnie można przebiedować, ale o jakimkolwiek komforcie nie może być mowy. Bagaż również trzeba by upychać po kątach.



Wymiary wewnętrzne
Długość Anacondy 'po podłodze' to 240 cm.



Foxa nieco mniej bo 237 cm, na wysokości 40 cm długość Foxa wynosi 195 cm.



Głębokość obu namiotów wynosi niecałe 160 cm, ten wymiar nie zgadza się z danymi katalogowymi, w przypadku Foksa (145 cm) to dobrze w przypadku Andzi źle (165 cm).



Głębokość górnej części dachu jest taka sama i wynosi około 90 cm



Fox zapewnia wysokość około 123 cm



Anaconda 118 cm (chyba, że mierniczy zawalił :))



Anaconda jest lżejsza i waży z pokrowcem 3,3 kg, Fox 3,8 (obie wagi zgodne z katalogiem), odejmując podane wcześniej wagi szpilek wychodzi odpowiednio 2,3 i 3,1 kg (różnica wagi pałąków napinających wynosi 30 gramów więc ją pomijam). Oczywiście jest jeszcze waga stelaża, jednak bez zniszczenia namiotu nie można jej sprawdzić więc przyjmuję, że jest podobna w obu konstrukcjach i tutaj dochodzimy do kwestii jakości materiału, która w produkcie brytyjskiej marki wydaje się wyraźnie lepsza, materiał jest grubszy i od wewnątrz powleczony czymś co powinno minimalizować ryzyko przecieku wody.



Składanie tych wynalazków również nie sprawia kłopotu, udało mi się to za pierwszym podejściem po obejrzeniu filmów reklamowych nakręconych przez producentów. Sposób przedstawiony na filmie Foksa wydał mi się łatwiejszy i z niego też korzystałem.

Zapewne są wygodniejsze konstrukcje do spędzania czasu nad wodą, jednak jeśli dla kogoś liczy się łatwość transportu i waga oraz nie spędza zbyt często nocy nad wodą, to raczej ww. nie mają konkurencji. Pomijam namioty typu 2 sec. z Decathlonu i konstrukcje bliźniacze, ponieważ ich wysokość uniemożliwia siedzenie wewnątrz na wędkarskim fotelu. Parasol to jednak co innego i nie pozwala się tak odizolować od czynników zewnętrznych. Zainteresowanym polecam przymierzyć się do niego i chwilę posiedzieć, zwłaszcza jeśli ktoś miał możliwość przebywać kiedyś w typowym karpiowym namiocie - różnica wysokości w okolicach 20 cm to baaardzo dużo a 40 cm głębokości więcej to już prawdziwa przepaść. Moim zdaniem zakup takiego namiotu mogą też rozważyć wędkarze spędzający wiele czasu nad wodą ponieważ może on służyć jako magazyn na graty typu pokrowce, zapasowe wędki, łódkę zanętową, zanęty i inne 'pachnące inaczej' wynalazki, co pozwoli z kolei zwiększyć komfort przebywania w namiocie mieszkalnym. Z drugiej strony taką funkcję równie dobrze może pełnić wspomniany kilka zdań wyżej tańszy namiot typu 2 sec.
Karol

Method feeder, odległościówka, podlodówka
Tęsknię za przepływanką.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Namioty Anaconda Pop Up & Fox Easy+ - porównanie
« Odpowiedź #1 dnia: 18.05.2020, 17:32 »
Recenzja, klasa, kawał dobrej roboty. Leci :thumbup:
Adam

Offline andrew_xc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 10
Odp: Namioty Anaconda Pop Up & Fox Easy+ - porównanie
« Odpowiedź #2 dnia: 18.05.2020, 17:39 »
:thumbup: :beer:
Super recenzja,tego potrzebowałem

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Namioty Anaconda Pop Up & Fox Easy+ - porównanie
« Odpowiedź #3 dnia: 18.05.2020, 17:42 »
Bardzo ciekawe i świetnie zrobione porównanie Szacun
Z ciekawości to duża jest różnica cenowa między nimi?

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Namioty Anaconda Pop Up & Fox Easy+ - porównanie
« Odpowiedź #4 dnia: 18.05.2020, 17:57 »
Dawno już nie było tak obszernej recenzji :thumbup: :beer:.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Namioty Anaconda Pop Up & Fox Easy+ - porównanie
« Odpowiedź #5 dnia: 18.05.2020, 21:24 »
:bravo: :thumbup: dzięki.
Maciek

Offline kkza

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Będzin
Odp: Namioty Anaconda Pop Up & Fox Easy+ - porównanie
« Odpowiedź #6 dnia: 18.05.2020, 21:30 »
...
Z ciekawości to duża jest różnica cenowa między nimi?

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Andzia 449
Fox 609
Karol

Method feeder, odległościówka, podlodówka
Tęsknię za przepływanką.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Namioty Anaconda Pop Up & Fox Easy+ - porównanie
« Odpowiedź #7 dnia: 19.05.2020, 03:57 »
...
Z ciekawości to duża jest różnica cenowa między nimi?

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Andzia 449
Fox 609
Dzieki🖒

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Namioty Anaconda Pop Up & Fox Easy+ - porównanie
« Odpowiedź #8 dnia: 22.05.2020, 14:08 »
Ciekawe namiociki i bardzo dobra recka :thumbup: Szkoda, że brakuje tego jednego mocowania w Foxie, tak to byłoby świetnie. Który sobie zostawiłeś?

Offline Medunamun

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Klub Mazowsze
  • Lokalizacja: WPR
Odp: Namioty Anaconda Pop Up & Fox Easy+ - porównanie
« Odpowiedź #9 dnia: 25.05.2020, 08:39 »
Świetna recka, sam się zastanawiam nad czymś takim i na pewno mi to pomoże :D :bravo: :beer:
Pozdrawiam :)

Konrad, Feeder Klub Mazowsze

PB: karp 9,07 kg, Łowisko Kamień

Offline ZonQ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: 60
  • Lokalizacja: Mikołów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Namioty Anaconda Pop Up & Fox Easy+ - porównanie
« Odpowiedź #10 dnia: 17.02.2021, 12:36 »
Czy ktoś posiada tego Fox Easy Plus? Powyższa recenzja jest super, ale jestem ciekaw opinii regularnych użytkowników. Będę wdzięczny za info.
Dawid

Offline Medunamun

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Klub Mazowsze
  • Lokalizacja: WPR
Odp: Namioty Anaconda Pop Up & Fox Easy+ - porównanie
« Odpowiedź #11 dnia: 07.03.2021, 22:51 »
Pytanie związane z tematem. Jakie łóżko wchodzi do takiego Foxa na długość?
Pozdrawiam :)

Konrad, Feeder Klub Mazowsze

PB: karp 9,07 kg, Łowisko Kamień

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Namioty Anaconda Pop Up & Fox Easy+ - porównanie
« Odpowiedź #12 dnia: 26.08.2021, 22:22 »
Przypadkowo w czeluściach internetów znalazłem namiot typu pop-up, a mianowicie MK Angelsport Shelter Fast Session Pop Up Bivvy. W porównaniu do w/w konkurencji, wyróżnia go obustronne wejście (front i tył namiotu), które są w potrójnej konfiguracji (moskiteira, okno pcv i pełny panel), co jest standardem w droższych namiotach. Nie jest to żadna nowość (2016 ;)), ale jeśli ktoś preferuje taką konstrukcję to być może warto się nią zainteresować, szczególnie, że kosztuje ok.100€.

https://www.mk-angelsport.de/popup-shelter-angelzelt




https://www.amazon.pl/MK-Angelsport-Pop-Bivvy-wymiary-festiwalowy/dp/B08DCZHBN5
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Namioty Anaconda Pop Up & Fox Easy+ - porównanie
« Odpowiedź #13 dnia: 04.01.2022, 16:38 »
Gdyby ktoś potrzebował tanio zrobić podłogę do wyżej opisanych pop-upów (lub jakichkolwiek innych namiotów/brolly), to można zrobić to tak:

Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Online Piotr Bogdanowicz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 257
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ruda Śląska
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Witajcie, znów szykują się jednak szybkie wypady karpiowe mam swoje dwa namioty ale zastanawiam się nad takim ... ktoś tu wrzucał kiedyś recenzję, wart jest coś taki namiot  ?
https://www.olx.pl/d/oferta/namiot-pop-up-delphin-s1-quick-CID767-IDNZppi.html
Pozdrawiam Piotr