Autor Wątek: Obostrzenia na komercjach  (Przeczytany 18357 razy)

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #150 dnia: 04.05.2018, 10:48 »
Korzystając z okazji, że Luk ostatni skomentował wrócę do pewnego tematu.
Na fotce zestaw z hakiem bez zadziora, który ponoć wypada z pyska szybciej niż światło... Jak to się stało, że kolega złowił karpia z takim hakiem :facepalm: ???
"
Kron Krzystof Jaros
2 godz. ·
A po zawodach rzutowych ... za taki oto zahaczony zestawik zawijam porannego kaperka 😕 Ktoś coś rozpoznaje? Można śmiało odebrać ołów Gemini i kawałek kulki bo hak mało ostry 😆 A ponoć bezzadzior z pyska wypada w momencie 😢 Ten po trzech dniach nadal wisiał w pysku kapra 😮"

JK

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #151 dnia: 04.05.2018, 17:23 »
Ale to jest dowód na co, bo nie wiem?
Ja już kilkakrotnie złowiłem własny przypon, który mi się odpiął od zestawu. Wolałbym szóstkę w totka, ale biorę, co los daje ;)


Ostatnio często odpinam leszcze przed podbierakiem, bo nie chce mi się rąk brudzić, właśnie podrzucając zestawem, żeby się na chwilę rybie w pysku wszystko zluzowało. W 1/3 prób rybka sama się wypina i odpływa, bo nie używam zadziorów.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 900
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #152 dnia: 04.05.2018, 18:46 »
Ostatnio często odpinam leszcze przed podbierakiem, bo nie chce mi się rąk brudzić, właśnie podrzucając zestawem, żeby się na chwilę rybie w pysku wszystko zluzowało. W 1/3 prób rybka sama się wypina i odpływa, bo nie używam zadziorów.

 ;) też tak czasem robię, małe karpie też się  z bezzadziorów czasem wypinają
;)

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #153 dnia: 05.05.2018, 11:11 »
Ostatnio często odpinam leszcze przed podbierakiem, bo nie chce mi się rąk brudzić, właśnie podrzucając zestawem, żeby się na chwilę rybie w pysku wszystko zluzowało. W 1/3 prób rybka sama się wypina i odpływa, bo nie używam zadziorów.

 ;) też tak czasem robię, małe karpie też się  z bezzadziorów czasem wypinają
Najgorzej gdy robi to jakiś okaz w momencie sięgania po podbierak >:O

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #154 dnia: 05.05.2018, 11:46 »
Ale to jest dowód na co, bo nie wiem?
Ja już kilkakrotnie złowiłem własny przypon, który mi się odpiął od zestawu. Wolałbym szóstkę w totka, ale biorę, co los daje ;)


Ostatnio często odpinam leszcze przed podbierakiem, bo nie chce mi się rąk brudzić, właśnie podrzucając zestawem, żeby się na chwilę rybie w pysku wszystko zluzowało. W 1/3 prób rybka sama się wypina i odpływa, bo nie używam zadziorów.
Nie wiesz czy udajesz? Skoro jednym z argumentów na używanie takich haków jest to, że w razie urwania żyłki ryba moment i uwalnia się od haczyka a tu mamy zupełnie co innego?
Nie skomentuję...Własnie takie zachowanie robi szkodę bo ten hak się przemieszcza, wychodzi, zapina ...
JKarp

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #155 dnia: 05.05.2018, 11:55 »
Ale to jest dowód na co, bo nie wiem?
Ja już kilkakrotnie złowiłem własny przypon, który mi się odpiął od zestawu. Wolałbym szóstkę w totka, ale biorę, co los daje ;)


Ostatnio często odpinam leszcze przed podbierakiem, bo nie chce mi się rąk brudzić, właśnie podrzucając zestawem, żeby się na chwilę rybie w pysku wszystko zluzowało. W 1/3 prób rybka sama się wypina i odpływa, bo nie używam zadziorów.
Nie wiesz czy udajesz? Skoro jednym z argumentów na używanie takich haków jest to, że w razie urwania żyłki ryba moment i uwalnia się od haczyka a tu mamy zupełnie co innego?
Nie skomentuję...Własnie takie zachowanie robi szkodę bo ten hak się przemieszcza, wychodzi, zapina ...
JKarp

Dajesz jakiś przykład, że coś się stało, jako negowanie ogólnej zależności.
Hak bez zadziora wyjdzie z rybiego pyska łatwiej, niż ten z zadziorem. I o czym Ty chcesz dalej dyskutować? A dyskutować będziesz. Tak jak wg Ciebie nie ma zestawów samozacinających i kropka.
Jesteś ciężkim człowiekiem do jakiejkolwiek dyskusji, bo nie potrafisz... nawet nie chodzi o przyznanie się do błędu, ale o zwykłe przyjęcie do wiadomości prostego faktu, jeśli nie pasuje on do Twojego światopoglądu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #156 dnia: 05.05.2018, 12:03 »
Ale to jest dowód na co, bo nie wiem?
Ja już kilkakrotnie złowiłem własny przypon, który mi się odpiął od zestawu. Wolałbym szóstkę w totka, ale biorę, co los daje ;)


Ostatnio często odpinam leszcze przed podbierakiem, bo nie chce mi się rąk brudzić, właśnie podrzucając zestawem, żeby się na chwilę rybie w pysku wszystko zluzowało. W 1/3 prób rybka sama się wypina i odpływa, bo nie używam zadziorów.
Nie wiesz czy udajesz? Skoro jednym z argumentów na używanie takich haków jest to, że w razie urwania żyłki ryba moment i uwalnia się od haczyka a tu mamy zupełnie co innego?
Nie skomentuję...Własnie takie zachowanie robi szkodę bo ten hak się przemieszcza, wychodzi, zapina ...
JKarp

Dajesz jakiś przykład, że coś się stało, jako negowanie ogólnej zależności.
Hak bez zadziora wyjdzie z rybiego pyska łatwiej, niż ten z zadziorem. I o czym Ty chcesz dalej dyskutować? A dyskutować będziesz. Tak jak wg Ciebie nie ma zestawów samozacinających i kropka.
Jesteś ciężkim człowiekiem do jakiejkolwiek dyskusji, bo nie potrafisz... nawet nie chodzi o przyznanie się do błędu, ale o zwykłe przyjecie do wiadomości prostego faktu, jeśli nie pasuje on do Twojego światopoglądu.
Argumentów w ch...
No ten jakoś nie wyszedł i co ? Ogólna zależność mówi, że wychodzą bez problemu jak uriwe się zestaw a tu jakby zaprzeczenie.  Tak, jestem ciężkim człowiekiem do dyskusji bo używam argumentów a nie odnoszę się do tego kto jaki jest. Przyjmuję wo wiadomości różne rzeczy. I te głupie również.
Zestaw sam nigdy nie zatnie. Taki zestaw nazywa się bezpiecznym. Łowienie feederem na odległości +50 m lub dużo, dużo dalej z plecionką jako linka główna czym jest ? Jak szczytówka pokazuje to ryba już jest zapięta.
JKarp

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #157 dnia: 05.05.2018, 12:14 »
Ja już "dyskusję" skończyłem. Może ktoś podchwyci, jeśli zechce dalej drążyć temat.

Ps. ryba nie może już być zapięta, bo nie ma zestawów samozacinających.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #158 dnia: 05.05.2018, 12:19 »
Twój znajomy trafił jeden HAK bo to nawet nie haczyk. Ale przecież każdy z Nas trafił po kilka zwykłych.
Przypadek który wskazałeś to tylko promil w ogólnej liczbie.
Żaden haczyk sam z siebie nie wyleci. Ale ryba ma przeogromne szanse na pozbycie się haka bezzadziorowego. Z zadziorem już się nie pozbędzie.

Nadziej się na bezzadziorową 10 a potem na 2 z zadziorem. Oboma przebij się na wylot. A potem każdy wycofaj. Następnie obejrzyj rany i zastanów się chwilę. Może tego typu doświadczenie zmieni choć odrobinę Twój pogląd na te sprawy.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #159 dnia: 05.05.2018, 12:22 »
Ps. ryba nie może już być zapięta, bo nie ma zestawów samozacinających.

Jak nie ma jak są :D





ahahhahaha

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #160 dnia: 05.05.2018, 12:30 »
Twój znajomy trafił jeden HAK bo to nawet nie haczyk. Ale przecież każdy z Nas trafił po kilka zwykłych.
Przypadek który wskazałeś to tylko promil w ogólnej liczbie.
Żaden haczyk sam z siebie nie wyleci. Ale ryba ma przeogromne szanse na pozbycie się haka bezzadziorowego. Z zadziorem już się nie pozbędzie.

Nadziej się na bezzadziorową 10 a potem na 2 z zadziorem. Oboma przebij się na wylot. A potem każdy wycofaj. Następnie obejrzyj rany i zastanów się chwilę. Może tego typu doświadczenie zmieni choć odrobinę Twój pogląd na te sprawy.
Mario ten przypadek został uwidoczniony i po troszę obala teorię, że haki same wypadają. A co z tymi rybami, które błąkają się gdzieś pod wodą a których nigdy nie zobaczymy? Dotyczy to haków również z mikrozadziorami.
Rok temu koledze wyjąłem hak z zadziorem a dużego palca nogi jak sądzę nr 4 lub 2. I jakoś leja po haczyku nie było jak usunąłem ten haczyk.
Jeśli porównywać to "dwójki" a nie dziesiątkę z dwójką.
Ja pokazuję co się zdarzyło. Interpretację pozostawiam innym.
I na miłość boską nie trząchajcie zestawami jak chcecie wyjąć haczyk bo rączki się pobrudzą. Wiaderko obok z wodą i szmatka pomaga umyć rączki :) :) :P
JKarp

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #161 dnia: 05.05.2018, 12:38 »
Haczyk sam z siebie nigdy nie wypadnie. Po prostu przy bezzadziorowych są większe szanse że ryba sie go pozbędzie w taki bądź inny sposób. To jak kolczyk bez blokady. Sam nie poleci. Ale jak się czymś zachaczy, pomacha głową to szanse już są by go zgubić.
Dlatego są bezpieczniejsze. Łatwiej się je również usuwa i powodują mniejszą ranę przy wyjęciu.

A porównuję 10 z 2 po to by pokazać różnicę w odniesieniu feederowców do karpiarzy.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #162 dnia: 07.05.2018, 07:59 »
Korzystając z okazji, że Luk ostatni skomentował wrócę do pewnego tematu.
Na fotce zestaw z hakiem bez zadziora, który ponoć wypada z pyska szybciej niż światło... Jak to się stało, że kolega złowił karpia z takim hakiem :facepalm: ???
"
Kron Krzystof Jaros
2 godz. ·
A po zawodach rzutowych ... za taki oto zahaczony zestawik zawijam porannego kaperka 😕 Ktoś coś rozpoznaje? Można śmiało odebrać ołów Gemini i kawałek kulki bo hak mało ostry 😆 A ponoć bezzadzior z pyska wypada w momencie 😢 Ten po trzech dniach nadal wisiał w pysku kapra 😮"

JK

To nie jest ta sama dyskusja Janusz :) Może się nie rozumiemy? Ja mówię o mniejszych hakach (jak np. Drennan Wide Gape) które wypadają dość łatwo. Duże haki karpiowe wypadać tak nie  muszą. Kto łowi większe ryby wie dobrze, że mięśnie pyska są bardzo mocne i hak siedzi w nich dość dobrze. Osobiście sam złowiłem kilkanaście ryb z hakami w pyskach, z czego część była bezzadziorowymi.

Spędziłem weekend na spotkaniu testerów firmy 3 Foot Twitch, gdzie było sporo karpiarzy, i dyskutowałem o tym fakcie. Wielu uważa, że haki bezzadziorowe mogą powodować obrażenia w momencie gdy karp jest w zawadzie, jednak nie słyszałem komentarzy o tym, że ogólnie szkodzą. Janusz, ja głównie obalam mit o rozcinaniu pysków przez małe haki - nie zaś o tym, że bezzadziorowce wypadają zawsze same z siebie :) O tym, że feederowcy odpowiadają za kontuzje ryb. Powtórzę, jeżeli karpiarze zalewają się w trupa tak często, dyskusja taka jest nie na miejscu, bo wiadomo kto będzie szkodził rybom :)

Chodzi o pewną konsekwencję i mity jakie krążą w Polsce. Wg mnie wielu karpiarzy uważa siebie za 'niewinnych' szukając odpowiedzialnych pośród innych grup wędkarzy.

Lucjan

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #163 dnia: 07.05.2018, 08:05 »
Jasnym jak słońce jest fakt, że hak bez zadziora wypadnie łatwiej niż ten z zadziorem. Kropka.
Zdumiewa mnie, że ktoś się zastanawia, ile to jeszcze ryb pływa z hakiem bezzadziorowym w pysku. Skoro osób stosujących haki bezzadziorowe jest mniej, niż tych stosujących haki z zadziorami, a te pierwsze wypadają z pyska łatwiej, to raczej zasadnym jest pytanie: ile ryb pływa z hakami z zadziorem.

Ta dyskusja mnie zdumiewa. Zresztą niepierwsza z udziałem Janusza, który usunął koledze z palca hak z zadziorem i jest to dowód na to, że takie haki szkodzą rybom mniej niż te bezzadziorowe. Kolega hak bezzadziorowy w ułamku sekundy usunąłby sobie sam, a po chwili zapomniał o rance.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Obostrzenia na komercjach
« Odpowiedź #164 dnia: 07.05.2018, 12:18 »
Korzystając z okazji, że Luk ostatni skomentował wrócę do pewnego tematu.
Na fotce zestaw z hakiem bez zadziora, który ponoć wypada z pyska szybciej niż światło... Jak to się stało, że kolega złowił karpia z takim hakiem :facepalm: ???
"
Kron Krzystof Jaros
2 godz. ·
A po zawodach rzutowych ... za taki oto zahaczony zestawik zawijam porannego kaperka 😕 Ktoś coś rozpoznaje? Można śmiało odebrać ołów Gemini i kawałek kulki bo hak mało ostry 😆 A ponoć bezzadzior z pyska wypada w momencie 😢 Ten po trzech dniach nadal wisiał w pysku kapra 😮"

JK

To nie jest ta sama dyskusja Janusz :) Może się nie rozumiemy? Ja mówię o mniejszych hakach (jak np. Drennan Wide Gape) które wypadają dość łatwo. Duże haki karpiowe wypadać tak nie  muszą. Kto łowi większe ryby wie dobrze, że mięśnie pyska są bardzo mocne i hak siedzi w nich dość dobrze. Osobiście sam złowiłem kilkanaście ryb z hakami w pyskach, z czego część była bezzadziorowymi.

Spędziłem weekend na spotkaniu testerów firmy 3 Foot Twitch, gdzie było sporo karpiarzy, i dyskutowałem o tym fakcie. Wielu uważa, że haki bezzadziorowe mogą powodować obrażenia w momencie gdy karp jest w zawadzie, jednak nie słyszałem komentarzy o tym, że ogólnie szkodzą. Janusz, ja głównie obalam mit o rozcinaniu pysków przez małe haki - nie zaś o tym, że bezzadziorowce wypadają zawsze same z siebie :) O tym, że feederowcy odpowiadają za kontuzje ryb. Powtórzę, jeżeli karpiarze zalewają się w trupa tak często, dyskusja taka jest nie na miejscu, bo wiadomo kto będzie szkodził rybom :)

Chodzi o pewną konsekwencję i mity jakie krążą w Polsce. Wg mnie wielu karpiarzy uważa siebie za 'niewinnych' szukając odpowiedzialnych pośród innych grup wędkarzy.

Jaki to był rozmiar?
Skoro w zawadzie szkodzą to jak nie szkodzą :facepalm:
Ty obalasz mit a ja widziałem ranę w pysku po haczyku bez zadziora - tak z 0,5 cm rozorane i haczyk.
Pytanie brzmi - skoro feederowcy nie szkodzą dlaczego na łowiskach o ile jest to możliwe powstają miejsca dla łowiących w ten sposób?
Pisałem też, że uważam iż jeśli ktoś potrafi tym feederem łowić raczej krzywdy nie zrobi. To samo dotyczy karpiarzy - naczyta się jeden z drugim o cudownych właśnościach plecionki  lub założy żyłkę na słonie a łowi na komercji małe ryby holując je "w powietrzu",  i łowi nią zacinając aż kij uderzy w ziemie z drugiej strony.
JKarp