Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2019  (Przeczytany 277937 razy)

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2505 dnia: 06.09.2019, 16:10 »
Nocka z 5 na 6 września 2019 Odra.
Już nic nie była tak ciepła jak poprzednie wręcz przeciwnie od godz 1 prawdziwy ziab że para szła z buzi 😀
Woda poszła do góry ok 50cm mocno puścili na południu, a to za sprawą barki która utknela w Krośnie Odrzański na środku Odry.
Tym razem postanowiłem łowić jeszcze grubiej  niż poprzednio licząc że uda się zwabic te największe sztuki Odrzańskie. Do zanęty dodałem bardzo grubego pelletu kukurydzianego i powiem szczerze że chyba byłem na dobrej drodze bo od 21 ryba fajnie się rozkręcala, co wyjeta sztuka to większa. Jednak czar nie trwał zbyt długo ok 23 30 woda zaczęła szybko opadac i brania były coraz rzadsze do tego stopnia że łowilem 1 leszcza na 1 5 godz nie licząc grubych krąpi.
W sumie zlowilem 8 leszczy z czego największy 2,300 i trochę podleszczakow i grubych krąpi.
Uważajcie jest naprawdę zimno więc ciepłe ciuszki i kombinezon muszą być.
Pozdrawiam wszystkich maniaków nocnych feederowych zasiadek życząc udanych połowów, 😀
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2506 dnia: 06.09.2019, 16:50 »
Wiem kolego, że wypuszczasz ryby ale zobacz jak one wyglądają po pobycie w siatce...Moze jednak warto wypuszczac od razu po złowieniu a nie trzymać w siatce dla paru fotek które i tak można wykonać po złowieniu.

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2507 dnia: 06.09.2019, 16:59 »
Wiem kolego, że wypuszczasz ryby ale zobacz jak one wyglądają po pobycie w siatce...Moze jednak warto wypuszczac od razu po złowieniu a nie trzymać w siatce dla paru fotek które i tak można wykonać po złowieniu.
Nic im nie jest mam dużą siatkę karpiówa 4m prostokąt a zdjęcia w nocy samemu ciężko zrobić :)
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Bubel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 16
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2508 dnia: 06.09.2019, 17:03 »
Wiem kolego, że wypuszczasz ryby ale zobacz jak one wyglądają po pobycie w siatce...Moze jednak warto wypuszczac od razu po złowieniu a nie trzymać w siatce dla paru fotek które i tak można wykonać po złowieniu.
A wiesz kolego jak one wyglądają po tarle?

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2509 dnia: 06.09.2019, 17:15 »
Wiem kolego, że wypuszczasz ryby ale zobacz jak one wyglądają po pobycie w siatce...Moze jednak warto wypuszczac od razu po złowieniu a nie trzymać w siatce dla paru fotek które i tak można wykonać po złowieniu.
Nic im nie jest mam dużą siatkę karpiówa 4m prostokąt a zdjęcia w nocy samemu ciężko zrobić :)
Ostatnio holendrzy zrobili doświadczenia/badanie naukowe w tej kwestii... krótko mówiąc siatka fishfrendly odpowiedniej wielości nie wpływa na zdrowie/kondycję ryby.
Siatka stała się znów dozwolona w Holandii nie tylko na zawodach jak i wodach ogólnodostępnych.
Osobiście przy feederze nie stosuje, ale przy zabawie z płociami na małym kanale....

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka
Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2510 dnia: 06.09.2019, 18:22 »
Wiem kolego, że wypuszczasz ryby ale zobacz jak one wyglądają po pobycie w siatce...Moze jednak warto wypuszczac od razu po złowieniu a nie trzymać w siatce dla paru fotek które i tak można wykonać po złowieniu.
A wiesz kolego jak one wyglądają po tarle?

A co ma wspólnego jedno z drugim? Według mnie jeśli ryba po pobycie w siatce posiada widoczne tego ślady to jednak coś jej się dzieje.

Offline Bubel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
  • Reputacja: 16
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2511 dnia: 06.09.2019, 20:23 »
Po pobycie w basenie z olejem nie zostaje po niej żadnego śladu.

Chub

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2512 dnia: 06.09.2019, 20:27 »
Panowie myślę, że wprowadzacie niepotrzebny zamęt w tym wątku ;)
Jak Wam aż tak siatki przeszkadzają zacznijcie walczyć z nimi na zawodach ;D
A tak to tylko pisanie na www jak na PZW :P
A pisanie o oleju to tekst kompletnie z d...

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2513 dnia: 06.09.2019, 20:50 »
Zawsze trafi się ktoś komu coś nie pasuje. A hol na bardzo cienkich zestawach przez 30minut rybie nie szkodzi? Zerwane zestawy i pływajaca ryba z zestawem w pysku nie cierpi? A siatka zawodnicza robi wielką krzywdę.    Kwaśniejąca zanęta jak wędkarze nawalą do wody zbyt wiele też rybie nie szkodzi? Trzeba to brać z dystansem bo nikt celowo nie szkodzi rybom.  Nic nie poradzimy są tacy co są w stanie wszystko krytykować.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2514 dnia: 06.09.2019, 21:00 »
Ja nie krytykuje tylko wyrażam swoje zdanie do którego mam prawo. Nie chodzi o to żeby patrzeć co ludzie robią gorszego tylko o to co sami możemy zrobić lepiej. Tyle ode mnie, nie ma sensu ciągnąć tematu i tak każdy zrobi jak będzie chciał.

Offline Pajone

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 923
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk - Bytom
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2515 dnia: 06.09.2019, 21:06 »
Sam podbierak sciąga śluz z rybki a wiemy że to bariera ochronna. Nie ma co ciągnąć tematu.. Odemnie :bravo: dla Artura, życzę dużych łopat :narybki:
Paweł

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2516 dnia: 06.09.2019, 21:58 »
Samo łowienie już szkodzi rybom. Wyciąganie ryb z 7 m na brzeg szkodzi rybom.  Z drugiej strony, to my, ludzie, jesteśmy gatunkiem dominującym. Jeśli ktoś ma problem z etycznością łowienia ryb, niech sobie zabije befsztyk na obiad, a nie żyje w ułudzie, że mięso się dzieje z marketu.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2517 dnia: 06.09.2019, 22:12 »
a nie żyje w ułudzie, że mięso się dzieje z marketu.
Myślisz, że Koziemu o to chodziło?
Nasze hobby jest idiotyczne. Szkodzi rybom, co jest oczywiste. Ale po cholerę dodatkowo je uidiotyczniać?
Siatka tylko do chłodzenia browarów!
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2518 dnia: 06.09.2019, 22:17 »
Spójrzcie na ryby wyjęte prosto z wody  (w tym przypadku leszcze) a te które są na fotkach po pobycie w siatce. Każdy wyciągnie odpowiednie dla siebie wnioski, tyle ;)

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 190
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2019
« Odpowiedź #2519 dnia: 06.09.2019, 22:22 »
Proponuje wydzielić temat i niech każdy się wypowie w tym temacie - Siatka a wypuszczanie ryb.
Marek