Autor Wątek: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy  (Przeczytany 5578 razy)


Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #31 dnia: 14.08.2019, 12:48 »
Jak przypony z pushstopem to przydałoby się wiertełko 1,5mm.
Igłę to akurat masz razem z przyponami.

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 700
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #32 dnia: 14.08.2019, 14:40 »
Nie mam pewności ,ale przypony Browninga  w rozmiarze 10 są chyba większe niż Guru QM1 w tym samym rozmiarze. Więc jak dla mnie , mogą być delikatnie za duże dla kulek 10.  Ja dla QM1 w rozmiarze 10 daję kulkę 12 , a dla haczyka 12  kulka 10. Oczywiście różne inne kombinacje też mogą być dobre. Mi tak po prostu pasuje. Jak jesteś zdecydowany na Browninga , to weź też paczkę mniejszych dla pewności. Będzie dla kulek Drennana.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #33 dnia: 14.08.2019, 14:44 »
Poszperaj po forum, bo coś kojarzę, że przypony Browninga lubią się rozwiązywać...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #34 dnia: 14.08.2019, 14:46 »
To chyba reguły nie ma, całkiem niedawno miałem paczkę z QM1 10, w której przypony w miejscu łączenia z haczykiem rwały się w palcach, parę ładnych ryb straciłem przez to, wierząc w firmę. Zleżałe może były, czy coś. Wziąłem haczyki, powiązałem sam i było OK.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Rolzey

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złap i wypuść
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #35 dnia: 14.08.2019, 14:48 »

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 700
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #36 dnia: 14.08.2019, 15:33 »
Nie znam tych haczyków , ale powinny być ok. Tylko że osobiście bym wziął jeszcze paczkę z push stopami. Jak się okaże że będziesz kiedyś miał przynęty które nie bardzo się trzymają wkręta , to wtedy będzie jak znalazł. Ewentualnie jak się skończą wkręty , to doskonale je zastąpią. A nie ma się co oszukiwać że paczka przyponów starczy na wieki.

Offline muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 50
  • Tomek
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #37 dnia: 15.08.2019, 00:25 »
Jeśli nie kupiłeś przynęt zastanów się nad tym zestawem z giełdy

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fsplawikigrunt%2Epl%2Fforum%2Findex%2Ephp%3Ftopic%3D15647%2E0&share_tid=15647&share_fid=180595&share_type=t

Do tego pikantna Kiełbasa sonu, drennan ananas I tutti frutti, a i tak na jednej zasiadce wszystkiego nie spróbujesz.

Co przyponów to u mnie podstawa to te z gumkami, chyba najmniej kłopotu z zakładaniem przynęty. Bayonet wymaga miękkiej przynęty, a push stopy są czasami tak duże że rozwalają Pellet.

Sent from my G8341 using Tapatalk

Tomek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #38 dnia: 15.08.2019, 08:30 »
Co przyponów to u mnie podstawa to te z gumkami, chyba najmniej kłopotu z zakładaniem przynęty. Bayonet wymaga miękkiej przynęty, a push stopy są czasami tak duże że rozwalają Pellet.


Do push stopów trzeba mieć wiertło 1.5 mm, tak aby móc poszerzyć otwór, zwłaszcza w pelletach. Ogólnie to nie ma uniwersalnej rzeczy, dlatego warto mieć przypony takie i takie, zmieniać je nad wodą. Jednak push stop jest dla mnie najbardziej uniwersalny. W przypadku wielu mniejszych przynęt można zrobić tylko otwór, aby wcisnąć w środek push stopa, jak bayonet. Siedzi pewnie i zapewnia dobrą prezentację przynęty, nic nie wystaje. Tak robiłem między innymi z dumbellsami Drennana czy Lorpio.

Lucjan

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #39 dnia: 15.08.2019, 08:40 »
Niektóre gotowe przypony z pushstopami mają tak nieszczęśliwie zawiązane węzły, że wypadają na długości pushstopa, dodatkowo go poszerzając - nie wchodzi w standardowe dziury. Warto mieć wiertełko 2mm.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #40 dnia: 15.08.2019, 08:48 »
Zgadzam się, że pushstop jest najbardziej uniwersalny. Pellet, kukurydza, czerwony robak nawet. Gumki za to są dobre do mniejszych przynęt oraz do zrolowanych białych. Wniosek? Trzeba mieć obydwa rodzaje :)
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #41 dnia: 15.08.2019, 16:04 »
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/haczyki-z-przyponami-do-methody-guru/27678-przypony-guru-ready-rigs-with-bayonet-10cm-roz12.html

Wezmę te i nie bede kombinować :) do tych haczykow kulki 8/10 beda pasowaly ??
Haczyki MWG Guru, moim zdaniem jedne z najlepszych, przypony Guru też bardzo dobrze trzymają, o ile nie kupisz bardzo zleżałych w jakimś sklepie stacjonarnym. Jednak odradzam Tobie bagnety. Mają ograniczone zastosowanie tylko do średnio miękkich dumbelsów/kulek. Nie nadają się do twardych pelletów, kukurydzy, robaków itd.
Dla Ciebie to myślę, że najlepsze przypony z pushstopem 12 lub 14. np. https://sklepdrapieznik.pl/sklep/haczyki-z-przyponami-do-methody-guru/15054-przypony-guru-ready-rigs-with-speed-stops-10cm-roz12.html Możesz nakładać też kukurydzę, czerwone robaki czy kawałki rosówek i mieszać np. kulkę tonącą i pływającą.
Potrzebna będzie jednak igła do pushstopów (kolega używa igły do zrazów - pasuje ale trochę niewygodna) i wiertełka 1,5 mm (dobrze mieś również ciut wieksze - 1,7 - 2 mm).

Cytuj
Czy taki zestaw bedzie ok na start:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/oferta-ringers/17761-ringers-chocolate-orange-wafters-10mm.html

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/pellety-na-wage-skretting-aller-aqua-coppens-stalomax/21666-pellet-skretting-coarse-fish-1kg-23mm.html

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/browning/25450-przypony-browning-feeder-leader-method-push-stop-barbed-10cm-roz-10.html. (Czy 10 to za duze ?)

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/drennan-method-boilies-8-10mm-male-kulki/13838-kulki-drennan-method-boilies-810mm-tutti-frutti.html

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/zanety-sonubaits-supercrush-i-supercrumb/12162-sonubaits-supercrush-match-method-mix.html

Starczy na start ?
Pellet Skrettinga - jak najbardziej.
Przypony Browninga - 10 to trochę za duże. Masz w komplecie igłę. Mają dość krótki włos, kulka 10 mm ledwie się mieści.
Zanęta MMM, jedna z najlepszych, dostajesz też w gratisie podajnik Prestona 15 g (bez łącznika :(). Uważam za porównywalne zanęty Loprio Method Feeder. Osobiście mogę polecić Red Krill i Green Betaine and Hemp. Są pakowane po 700 g, więc na początek mniejszy wydatek niż MMM od Sonu.
Co do przynęt to są ok ale każda paczka trochę kosztuje. Ringersy, wydaje mi się, że nie są już takim killerem, jak kilka lat temu.
Polecam znowu Lorpio - małe paczuszki https://sklepdrapieznik.pl/sklep/3184-seria-przynet-lorpio-method-feeder-hook-baits
Możesz kupić kilka rodzajów za 6,90 zł i zwłaszcza polecam pellety z dołu listy po 2,50 zł za paczuszkę. Super są Krill i te zwykłe, szare. Mi taka paczuszka wystarcza spokojnie na rok łowienia.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Rolzey

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złap i wypuść
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #42 dnia: 26.08.2019, 08:35 »
Witam, delikatnie odświeżam temat bo wczoraj zbadałem dno tego stawku, tak jak mówiłem wody jest do 2 m wszędzie praktycznie równo ale mułu jest jakieś 20-30 cm więc dosyć sporo. Podajniki na metode nie będą topic się w tym mule??

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #43 dnia: 26.08.2019, 08:52 »
Weź 15 g, powinny dać radę.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #44 dnia: 26.08.2019, 08:59 »
Witam, delikatnie odświeżam temat bo wczoraj zbadalem dno tego stawku, tak jak mówiłem wody jest do 2m wszedzie praktycznie równo ale mułu jest jakieś 20-30cm więc dosyć sporo. Podajniki na metode nie będą topic się w tym mule??

Nie musisz się obawiać, czy podajnik tonie czy też nie, najlepiej się dopasować do sytuacji i samemu sprawdzać co i jak. Ryby mają bardzo dobry węch, więc potrafią ryć w mule i odnajdywać przynętę. Do tego podajnik nie musi się mocno zagłębiać w mule, może na nim osiadać.

Pomocne jest używanie mniejszych gramatur, wprowadzanie do miksu pracujących składników (np. mielonych konopi), stosowanie pop' upów lub waftersów, dipowanie przynęt. Jeżeli łowisz na dwie wędki, dobrze jest tez zrobić pewne testy. Dwa feedery, klipowane, nęcone tym samym sposobem (4-6 koszyków w punkt), łowią Metodą i zestawem z przyponem długim, około 60 cm. Możesz zauważyć wtedy dość szybko jak wygląda sprawa brań. Po kilku godzinach zamieniasz zestawy, aby łowiły w tych samych punktach. Jedna sesja i masz wiele odpowiedzi na swe pytania :) Bardzo pomoże też użycie dmuchanego ryżu na dłuższym przyponie, bo wtedy szybko zauważysz, czy przynęta nie zanurzona w mule daje więcej brań.

Ja często sprawdzam dno łowiska, aby móc znaleźć twardsze miejsca. Często są to stoki górek, na których jest mało mułu, natomiast nęcone partykuły są łatwe do odnalezienia dla ryb. Tam brań będzie znacznie więcej.
Lucjan