Autor Wątek: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy  (Przeczytany 5574 razy)

Offline Rolzey

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złap i wypuść
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #45 dnia: 26.08.2019, 09:09 »
Witam, delikatnie odświeżam temat bo wczoraj zbadalem dno tego stawku, tak jak mówiłem wody jest do 2m wszedzie praktycznie równo ale mułu jest jakieś 20-30cm więc dosyć sporo. Podajniki na metode nie będą topic się w tym mule??

Nie musisz się obawiać, czy podajnik tonie czy też nie, najlepiej się dopasować do sytuacji i samemu sprawdzać co i jak. Ryby mają bardzo dobry węch, więc potrafią ryć w mule i odnajdywać przynętę. Do tego podajnik nie musi się mocno zagłębiać w mule, może na nim osiadać.

Pomocne jest używanie mniejszych gramatur, wprowadzanie do miksu pracujących składników (np. mielonych konopi), stosowanie pop' upów lub waftersów, dipowanie przynęt. Jeżeli łowisz na dwie wędki, dobrze jest tez zrobić pewne testy. Dwa feedery, klipowane, nęcone tym samym sposobem (4-6 koszyków w punkt), łowią Metodą i zestawem z przyponem długim, około 60 cm. Możesz zauważyć wtedy dość szybko jak wygląda sprawa brań. Po kilku godzinach zamieniasz zestawy, aby łowiły w tych samych punktach. Jedna sesja i masz wiele odpowiedzi na swe pytania :) Bardzo pomoże też użycie dmuchanego ryżu na dłuższym przyponie, bo wtedy szybko zauważysz, czy przynęta nie zanurzona w mule daje więcej brań.

Ja często sprawdzam dno łowiska, aby móc znaleźć twardsze miejsca. Często są to stoki górek, na których jest mało mułu, natomiast nęcone partykuły są łatwe do odnalezienia dla ryb. Tam brań będzie znacznie więcej.

Do tej pory łowilem na zwykly koszyk zanetowy taki 30g rurka anty i przypon taki ok 15-20cm na plecionce hak 6 kupiony w jakimis zwykłym sklepie gdzie jest troche gadżetów wedkarskich. Na włos 3-4 kukurydze z puszki i raz w czas udalo sie coś złowić ( ostatnio linek 42cm :)) za radą kolegów z forum przerobilem zestaw i usunąłem rurke i zrobilem skretki. Szykuje sobie miejscowke i mam w planach na przyszły sezon regularnie necic bo lowisko mam niedaleko wiec praktycznie codziennie mogę tam zajechac.

Offline Dominik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #46 dnia: 27.08.2019, 01:12 »
Witam wszystkich dotychczas łowiłem na spławik i chciałbym się dowiedzieć czy z wędka około 3m i ciężarem wyrzutu 12g jest sens zakładać koszyk ?

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 688
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #47 dnia: 27.08.2019, 07:48 »
Nie ma raczej, kije spławikowe nie są w stanie udźwignąć ciężaru koszyka, są przeznaczone do lekkich zestawów. Będziesz miał problemy z zarzuceniem, do tego cięższy zestaw może spowodować złamanie szczytówki.
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 509
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #48 dnia: 27.08.2019, 07:54 »
Pod taką wędkę jedynie zamiast koszyka mógłbyś założyć oliwkę 10g i donęcać z procy tym, co na haku. Natomiast nie wiem, co to za wędka, bo może być kiepsko z sygnalizacją brań. Jeśli spławikówka, to odpada raczej. Jeśli wklejka okoniowa, to spoko.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Rolzey

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złap i wypuść
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #49 dnia: 29.08.2019, 21:17 »
Witam, mam kolejne pytanko jak skonstruować zestaw z ciezarkiem na stałe ? Nie musi iść leadcore bo tam nie ma zsczepow itp po prostu jak to skonstruować hak-->przypon--> i co dalej? Jakie ciężarki, stopery itp ?
Pozdrawiam
Ps wyczyscilem sobie miejscowke i znalazlem kilka wyplycen z mniejszą ilością mułu od następnego tyg zaczynam necenie ;)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #50 dnia: 29.08.2019, 21:19 »
Przypon do tego krętlik w rozmiarze 8 ciężarek centryczny np fox, mikado i tyle zestaw gotowy.

Offline Rolzey

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złap i wypuść
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #51 dnia: 29.08.2019, 21:21 »
Przypon do tego krętlik w rozmiarze 8 ciężarek centryczny np fox, mikado i tyle zestaw gotowy.
Ok przez ten ciezarek idzie rurka? Wiec jak przeloze żyłkę to nie będzie przelotowo ?

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 697
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #52 dnia: 29.08.2019, 21:56 »
Krętlik wciskasz na siłę i nie jest wtedy przelotowo. Kwestia dobrania odpowiedniej wielkości.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Potrzebuję pomocy! Zestaw gruntowy
« Odpowiedź #53 dnia: 30.08.2019, 13:34 »
Idzie rurka silikonowa która wciskasz na krętlik karpiowy w rozmiarze 8.