Autor Wątek: Recenzja - Koszyk dystansowy Genlog - Master Bullet XL  (Przeczytany 2038 razy)

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Chcę polecić unikalny koszyk, którego używam do wstępnego nęcenia na dużym dystansie. Przez jakiś czas szukałem i testowałem rozwiązania różnych producentów i zdecydowanie ten koszyk wypadł najlepiej.

Co było dla mnie istotne?

Po pierwsze to rozmiar. Koszyk ma średnicę 39 mm i długość (bez obciążenia) 52 mm. Z tego co się orientuję, to poza tym modelem, nie ma na rynku koszyków o takiej konstrukcji i podobnych gabarytach. Na zdjęciu poniżej porównanie tytułowego koszyka i nowego koszyka Preston w swoim największym wydaniu.



Po drugie to przestrzeń pomiędzy koszykiem a obciążeniem. W koszykach wielu firm ta przestrzeń jest bardzo mała, przez co grubsze frakcje (Kukurydza gotowana, pellet 8 mm itp) lubią się blokować i nie wypłukują się z koszyka. Na zdjęciach poniżej widać różnicę pomiędzy koszykiem Genlog i Preston




Koszyk Genlog w wersji XL występuje z obciążeniem 50 i 70 gr.

Spomb oczywiście "bierze" więcej towaru ale przy łowieniu na dużej głębokości, nęcąc mieszanką grubych frakcji i zanęty nie wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Recenzja - Koszyk dystansowy Genlog - Master Bullet XL
« Odpowiedź #1 dnia: 04.09.2019, 16:51 »
Tego szukałem! Dzięki :thumbup: :bravo: Klasyczne koszyki do nęcenia wstępnego nie sprawdzają się zbyt dobrze na dużych dystansach, ten powinien być idealny.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Recenzja - Koszyk dystansowy Genlog - Master Bullet XL
« Odpowiedź #2 dnia: 04.09.2019, 17:12 »
Duży bullet są jeszcze Nisa Rocket. Ten Genlog to je to, czego mi brakowało :thumbup:

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 500
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Recenzja - Koszyk dystansowy Genlog - Master Bullet XL
« Odpowiedź #3 dnia: 04.09.2019, 17:34 »
Szkoda, że nie ma czegoś do lżejszych wędek. Ten 50 g z towarem to będzie pod 100 ważył. Chyba że sobie przytnę połowę obciążenia.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline FlushC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Recenzja - Koszyk dystansowy Genlog - Master Bullet XL
« Odpowiedź #4 dnia: 04.09.2019, 17:39 »
Mam te koszyczki ale w mniejszych wersjach i mi się osobiście nie sprawdziły. Może większa wersja jest lepsza, bo te małe jak dla mnie nie latały dobrze. O wiele lepiej sprawowały się koszyczki Matrixa. Oczywiście cały czas mówię o mniejszej wersji i gramaturze.
Kamil

Offline michal89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opolskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Recenzja - Koszyk dystansowy Genlog - Master Bullet XL
« Odpowiedź #5 dnia: 04.09.2019, 17:50 »
Szkoda, że nie ma czegoś do lżejszych wędek. Ten 50 g z towarem to będzie pod 100 ważył. Chyba że sobie przytnę połowę obciążenia.

Mam takie koszyki, ale w wersji Large. Wymiary to 32x47mm. Koszykiem 30g + zaneta cieżko mi się rzucało dalej jak 45m -50m feederem do 90g.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Recenzja - Koszyk dystansowy Genlog - Master Bullet XL
« Odpowiedź #6 dnia: 04.09.2019, 19:00 »
Koszyki są spoko, niestety wersja xl nie nadaje się na zawody i we wszystkich trzeba poprawiać mocowanie fluocarbonu gdyż jest bardzo często niesymetryczne i niechlujnie wykonane. Ale ogólnie są ok.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Online Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 475
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Recenzja - Koszyk dystansowy Genlog - Master Bullet XL
« Odpowiedź #7 dnia: 04.09.2019, 19:06 »
No dobrze, rozwiązanie, które Mnie interesuje, ale gdzie nabyć te lżejsze i te Genloga?
Za recenzje jest :thumbup:
Marcin

Offline michal89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opolskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Recenzja - Koszyk dystansowy Genlog - Master Bullet XL
« Odpowiedź #8 dnia: 04.09.2019, 21:24 »
No dobrze, rozwiązanie, które Mnie interesuje, ale gdzie nabyć te lżejsze i te Genloga?
Za recenzje jest :thumbup:

https://allegro.pl/uzytkownik/PilarULG/akcesoria-wedkarskie-koszyki-sprezyny-zanetowe-123483

Ja kupowałem jakiś czas temu tutaj, akurat przy okazji innych zakupów, ale widzę że chyba nie ma wyboru wielkości SMALL/MEDIUM/LARGE

https://allegro.pl/oferta/koszyk-genlog-feeder-master-bullet-40gr-32mm-lrg-7937972504

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Recenzja - Koszyk dystansowy Genlog - Master Bullet XL
« Odpowiedź #9 dnia: 05.09.2019, 11:27 »
Szkoda, że nie ma czegoś do lżejszych wędek. Ten 50 g z towarem to będzie pod 100 ważył. Chyba że sobie przytnę połowę obciążenia.

Mam takie koszyki, ale w wersji Large. Wymiary to 32x47mm. Koszykiem 30g + zaneta cieżko mi się rzucało dalej jak 45m -50m feederem do 90g.

Hmm. Ja rzucałem bez problemu koszykiem 50g + towar flagmanem legend do 100 gr i koszykiem 70 gr + towar flagmanem cast master do 120 gr. Może masz przeszacowany CW?

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Recenzja - Koszyk dystansowy Genlog - Master Bullet XL
« Odpowiedź #10 dnia: 05.09.2019, 11:28 »
No dobrze, rozwiązanie, które Mnie interesuje, ale gdzie nabyć te lżejsze i te Genloga?
Za recenzje jest :thumbup:

W sklepach stacjonarnych rzeczywiście ciężko je znaleźć ja kupiłem tu na allegro:
https://allegro.pl/uzytkownik/Eldoradosklep?bmatch=baseline-cl-dict41di-eyesa-bp-uni-1-3-0904

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Recenzja - Koszyk dystansowy Genlog - Master Bullet XL
« Odpowiedź #11 dnia: 05.09.2019, 11:35 »
Koszyki są spoko, niestety wersja xl nie nadaje się na zawody i we wszystkich trzeba poprawiać mocowanie fluocarbonu gdyż jest bardzo często niesymetryczne i niechlujnie wykonane. Ale ogólnie są ok.

Muszę przyznać, że mam kilka tych koszyków genloga i nie zmieniałem mocowania. Hmm przepisy na zawody jak to często bywa nie domagają. Mówią o maksymalnej średnicy i długości koszyka. Jak przypuszczam nie biorą jednak pod uwagę tylko przestrzeni, do której pakuje się zanętę tylko cały koszyk. Ten akurat z obciążeniem ma 9 cm

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Recenzja - Koszyk dystansowy Genlog - Master Bullet XL
« Odpowiedź #12 dnia: 05.09.2019, 11:57 »
Zapis w regulaminie o wymiarach koszykach  moim zdaniem jest " nieżyciowy" i mam nadzieje że uda go się zmienić na przyszły rok .
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline michal89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opolskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Recenzja - Koszyk dystansowy Genlog - Master Bullet XL
« Odpowiedź #13 dnia: 05.09.2019, 21:28 »
Hmm. Ja rzucałem bez problemu koszykiem 50g + towar flagmanem legend do 100 gr i koszykiem 70 gr + towar flagmanem cast master do 120 gr. Może masz przeszacowany CW?

Tymi koszami rzucałem wędką Robinson Diplomat Feeder 3,6 30-90g, koszyk Large 30g +  zanęta, jakoś tak w moim odczuciu rzuty na te 50m mało komfortowe były. Lepiej rzuca mi się koszykami mniejszymi tj. o średnicy 25mm ew. 28mm.
Ale widziałem że są dostępne na allegro te z Genloga ale w wersji medium/small.