Autor Wątek: Wasze zestawy feederowe przy odległościach ponad 70 m  (Przeczytany 10182 razy)

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze zestawy feederowe przy odległościach ponad 70 m
« Odpowiedź #15 dnia: 05.10.2016, 21:46 »
Co do wędek używam Team Daiwy Heavy Feeder 390/150 oraz Beast Masterów 390/110 (o dziwo paraboliczna akcja i małe przelotki nie przeszkadzają i łowi mi się nimi lepiej niż Daiwą, którą kupiłem typowo z myślą o dalekim łowieniu). Kołowrotki Shimano Ultegra 5500 oraz Browning Force Feeder Extreme (pozytywne zaskoczenie mimo niskiej ceny). Obydwa mają nawoju ponad 100 cm. Ze skręcaniem przyponów nie mam problemu. Uważam żeby nie zakładać symetrycznie przynęty np. biały i pinka i nic się nie skręca, a dwa białe przypon po pierwszym rzucie do wymiany. Generalnie tym sprzętem mógłbym łowić spokojnie jeszcze dalej (póki co łowię na 70 m) ale narazie szlifuję technikę i dopracowuję zestawy(na następnej wyprawie mam zamiar testować ten około 10 minuta - odmiana pater nostera , na drugiej wędce http://sklepdrapieznik.pl/sklep/akcesoria-gruntowe-matrix/16555-laczniki-matrix-horizon-protector-sleeves-standard.html . Co do metody może popróbuję łowić typowo robakami. Na leszcze do metody używasz tradycyjnych zanęt z mączką rybną czy kombinujesz coś innego?

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 517
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wasze zestawy feederowe przy odległościach ponad 70 m
« Odpowiedź #16 dnia: 06.10.2016, 10:30 »
Dlaczego nawój 100 cm miałby wpływać na skręcanie przyponu?
Miałem ten problem, gdy łowiłem na klasyczny koszyk i łączyłem przypon z żyłką bez krętlika. Po założeniu krętlika problemów nie było.
Co do kołowrotka, to myślałem o produkcie podobnym do Browning Force Feeder Extreme ale z wolnym biegiem: Browning Black Magic Feeder 650BF.

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 517
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wasze zestawy feederowe przy odległościach ponad 70 m
« Odpowiedź #17 dnia: 06.10.2016, 10:36 »
Co do metody może popróbuję łowić typowo robakami. Na leszcze do metody używasz tradycyjnych zanęt z mączką rybną czy kombinujesz coś innego?

Używam tradycyjnej zanęty Traper na leszcza. Czasami dodaje dip halibut do zanęty. Gdy na haku zamieniłem białe na kuku na włosie, to  kilka razy trafił się "grubszy" przeciwnik w postaci karpia.
Próbowałem na pellet i kulki ale bez powodzenia.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze zestawy feederowe przy odległościach ponad 70 m
« Odpowiedź #18 dnia: 06.10.2016, 10:51 »
Co do metody może popróbuję łowić typowo robakami. Na leszcze do metody używasz tradycyjnych zanęt z mączką rybną czy kombinujesz coś innego?

używam tradycyjnej zanęty Trapper na leszcza. Czasami dodaje dip halibut do zanęty. Gdy na haku zamieniłem białe na kuku na włosie, to  kilka razy trafił się "grubszy" przeciwnik w postaci karpia.
Próbowałem na pellet i kulki ale bez powodzenia.
Na jakich głębokościach łowisz? Czy przy dalekich rzutach nie spada ci zanęta? Dodajesz do niej kleju bądź rozrabiasz z większą ilością wody niż normalnie? Jakiego podajnika używasz? Z góry dzięki za pomoc :)

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 517
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wasze zestawy feederowe przy odległościach ponad 70 m
« Odpowiedź #19 dnia: 06.10.2016, 12:18 »
Głębokość to około 2,5 m. Nic z podajnika mi nie spada. Ale co trzeba pamiętać o właściwej konsystencji zanęty. Co jakiś czas w zależności od warunków muszę ją dowilżać.

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Wasze zestawy feederowe przy odległościach ponad 70 m
« Odpowiedź #20 dnia: 06.10.2016, 13:47 »
Do plecionki 0,10 i koszyczka zanętowego 50/60 g, jakiej grubości żyłki używacie na strzałówkę?

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze zestawy feederowe przy odległościach ponad 70 m
« Odpowiedź #21 dnia: 06.10.2016, 20:46 »
Do plecionki 0,10 i koszyczka zanętowego 50/60 gr, jakiej grubości żyłki używacie na strzałówkę ?
Od 0,25 mm wzwyż, najczęściej 0,28.

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Wasze zestawy feederowe przy odległościach ponad 70 m
« Odpowiedź #22 dnia: 06.10.2016, 20:51 »
Dzięki. :thumbup:

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 421
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasze zestawy feederowe przy odległościach ponad 70 m
« Odpowiedź #23 dnia: 07.10.2016, 07:46 »
Co do wędek używam Team Daiwy Heavy Feeder 390/150 oraz Beast Masterów 390/110 (o dziwo paraboliczna akcja i małe przelotki nie przeszkadzają i łowi mi się nimi lepiej niż Daiwą, którą kupiłem typowo z myślą o dalekim łowieniu). Kołowrotki Shimano Ultegra 5500 oraz Browning Force Feeder Extreme (pozytywne zaskoczenie mimo niskiej ceny). Obydwa mają nawoju ponad 100 cm. Ze skręcaniem przyponów nie mam problemu. Uważam żeby nie zakładać symetrycznie przynęty np. biały i pinka i nic się nie skręca, a dwa białe przypon po pierwszym rzucie do wymiany. Generalnie tym sprzętem mógłbym łowić spokojnie jeszcze dalej (póki co łowię na 70 m) ale narazie szlifuję technikę i dopracowuję zestawy(na następnej wyprawie mam zamiar testować ten około 10 minuta - odmiana pater nostera , na drugiej wędce http://sklepdrapieznik.pl/sklep/akcesoria-gruntowe-matrix/16555-laczniki-matrix-horizon-protector-sleeves-standard.html . Co do metody może popróbuję łowić typowo robakami. Na leszcze do metody używasz tradycyjnych zanęt z mączką rybną czy kombinujesz coś innego?
Wczoraj specjalnie pojechałem wypróbować zestaw tego pana. Z tym, że ja jeszcze przed przyponem dałem krętlik z agrafką (by je zmieniać ewentualnie), co na pewno miało negatywny wpływ na wszystko i zwiększało możliwość splątań. Efekt? 2 razy się splątało na jakieś 15 rzutów. Czyli super jak dla mnie :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze zestawy feederowe przy odległościach ponad 70 m
« Odpowiedź #24 dnia: 07.10.2016, 08:22 »
To super wynik :) Ja testy planuję na sobotę i niedzielę. Rozumiem, że rzucałeś daleko ciężkimi zestawami.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 421
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasze zestawy feederowe przy odległościach ponad 70 m
« Odpowiedź #25 dnia: 07.10.2016, 08:27 »
Ja generalnie nie mam gdzie tak łowić :D Rzucałem jak dla mnie daleko i ciężko, czyli koszyczek duży 40 g+ zanęta, razem ważył z 70 g, na jakieś 50 metrów (wiem, śmieszne). W sumie tutaj odległość nie ma większego znaczenia. Jak się ma zaplątać, to się po prostu zaplącze, czy rzucisz na 30 metrów czy na 130.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wasze zestawy feederowe przy odległościach ponad 70 m
« Odpowiedź #26 dnia: 07.10.2016, 08:34 »
Też tak myślałem. Nie wiem dlaczego, ale jak wykonuję bardzo mocne siłowe rzuty na odległość ponad 70 m, zestaw który praktycznie nie plącze mi się przy 40 metrowych rzutach potrafi plątać mi się bardzo często.

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wasze zestawy feederowe przy odległościach ponad 70 m
« Odpowiedź #27 dnia: 07.10.2016, 08:37 »
Co do wędek używam Team Daiwy Heavy Feeder 390/150 oraz Beast Masterów 390/110 (o dziwo paraboliczna akcja i małe przelotki nie przeszkadzają i łowi mi się nimi lepiej niż Daiwą, którą kupiłem typowo z myślą o dalekim łowieniu). Kołowrotki Shimano Ultegra 5500 oraz Browning Force Feeder Extreme (pozytywne zaskoczenie mimo niskiej ceny). Obydwa mają nawoju ponad 100 cm. Ze skręcaniem przyponów nie mam problemu. Uważam żeby nie zakładać symetrycznie przynęty np. biały i pinka i nic się nie skręca, a dwa białe przypon po pierwszym rzucie do wymiany. Generalnie tym sprzętem mógłbym łowić spokojnie jeszcze dalej (póki co łowię na 70 m) ale narazie szlifuję technikę i dopracowuję zestawy(na następnej wyprawie mam zamiar testować ten około 10 minuta - odmiana pater nostera , na drugiej wędce http://sklepdrapieznik.pl/sklep/akcesoria-gruntowe-matrix/16555-laczniki-matrix-horizon-protector-sleeves-standard.html . Co do metody może popróbuję łowić typowo robakami. Na leszcze do metody używasz tradycyjnych zanęt z mączką rybną czy kombinujesz coś innego?
Wczoraj specjalnie pojechałem wypróbować zestaw tego pana. Z tym że ja jeszcze przed przyponem dałem krętlik z agrafką (by je zmieniać ewentualnie), co na pewno miało negatywny wpływ na wszystko i zwiększało możliwość splątań. Efekt? 2 razy się splątało na jakieś 15 rzutów. Czyli super jak dla mnie :)

 
A cóż takiego innowacyjnego jest w tym zestawie? Pytam bo z angielskim u mnie słabo :(

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasze zestawy feederowe przy odległościach ponad 70 m
« Odpowiedź #28 dnia: 07.10.2016, 08:39 »
Też tak myślałem. Nie wiem dlaczego ale jak wykonuję bardzo mocne siłowe rzuty na odległość ponad 70m zestaw który praktycznie nie plącze mi się przy 40 metrowych rzutach potrafi plątać mi się bardzo często.

Akurat w tym przypadku Mosteque się zagalopował, inna technika rzutu na większe odległości zawsze grozi częstszym splątaniem zestawu.
Bliskie odległości to płynniejszy rzut i mniejsze ryzyko "rozbujania czy kręcenia akrobacji" przez przypon.
Paweł.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 421
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wasze zestawy feederowe przy odległościach ponad 70 m
« Odpowiedź #29 dnia: 07.10.2016, 08:41 »
Piszę, co mi się wydaje, bo nigdy na duże odległości nie rzucałem. Przyjmuję więc na garba, że się mylę ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters