Autor Wątek: Łowienie z gruntu z oliwką  (Przeczytany 13949 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 224
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie z gruntu z oliwką
« Odpowiedź #15 dnia: 08.03.2015, 22:27 »
Maro film bardzo dobrynic dodac nic ujac
co do ksiazki tajemnice skutecznego wedkowania
pokrucce tak jak opisalem zamiast ciezarka z kretlikiem na zylce dajesz np5 szt srucin 1gr na 20 cm troku
na filmie co maro wzucil fajnie to jest pokazane
Maciek

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowienie z gruntu z oliwką
« Odpowiedź #16 dnia: 08.03.2015, 22:31 »
Zacznij od długosci 30cm. Jeśli brania będą nie kombinuj. Długi przypon ma sens gdy obawiamy się ze oliwka wpadnie głeboko w muł. Gdybyś mial taka sytuację że bez widocznego brania po wyjęciu zestawu masz pusty hak lub wyssane robaki - daj dłuższy przypon albo zmień konstrukcje zestawu , to znaczy że jednak ciężarek grzęźnie w dnie
Na mocno zamulonych wodach oliwke zapinam do długiej wygietej rurki antysplataniowej ( oliwka zamocowana w połowie rurki)
Pozdrawiam - Gienek

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowienie z gruntu z oliwką
« Odpowiedź #17 dnia: 08.03.2015, 22:37 »
Czasem też gdy na dnie jeziora są glony, mech czy opadłe liście stosuję ciężarek zwany pałeczką tyrolską - dlugość 30cm. Można kupić gotowe lub zrobić samemu
Pozdrawiam - Gienek

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowienie z gruntu z oliwką
« Odpowiedź #18 dnia: 09.03.2015, 00:45 »
Witam!
Może ten filmik coś Ci pomoże.

Pozdrawiam
Marcin

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie z gruntu z oliwką
« Odpowiedź #19 dnia: 09.03.2015, 09:54 »
Czyli jednak ten sposób nęceniia też jest skuteczny,no cóż trzeba popróbować .Chcę połapać liny i karasie tam gdzie wędkuję są ładne liny(można zobaczyć w dziale rekordy mojego najładniejszego) karasie po 1,5/ 2kg a wolałbym ograniczyć zanętę do minimum i nęcić ziarnami i pelletem aby drobnicy nie ściągać w nadmiarze w łowisko. Pikerkiem mam zamiar łowić mało i często (spodobało mi się  takie nęcenie cały czas coś robisz :) ) chcę nęcić tylko właśnie się zastanawiałem czy ma to sens przy łowieniu z gruntu bo ta technika nęcenia kojarzy mi sie raczej z łowieniem z opadu na spławik :)
Krzychu

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Łowienie z gruntu z oliwką
« Odpowiedź #20 dnia: 09.03.2015, 09:58 »
Ja łowie z ciężarkiem na agrafce z krętlikiem  zamiast koszyczka ale w bardzo specyficznych sytuacjach gdy mam bardzo płytką wodę i muszę stosować leciutki ciężarek aby nie płoszyć ryb ale wędkę ustawiam na wprost do kierunku rzutu i używam sygnalizatora, bo taki mały ciężarek nie jest w stanie nagiąć szczytówki jak w klasycznej metodzie feeder. W drugim przypadku gdy używam siatek PVA. W każdym innym przypadku nie rezygnował bym z koszyczka bo jest to dodatkowy wabik dla ryb       
Krzysztof

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie z gruntu z oliwką
« Odpowiedź #21 dnia: 09.03.2015, 10:03 »
Zastanawia mnie właśnie jak wpływa rzucanie koszyczkiem na takie ryby jak lin-karaś i chcę zobaczyć jak wyjdzie skuteczność przy nęceniu z procy małymi porcjami. Poprostu tak sobie kombinuje :P
Krzychu

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowienie z gruntu z oliwką
« Odpowiedź #22 dnia: 09.03.2015, 12:16 »
Taki sposób nęcenia na bank jest wygodny jeśli łowisz na dystansie na którym sięgniesz procą. Ciężarek z przynętą cały czas może leżeć na dnie w gotowości, nie musisz zwijać zestawu żeby nabić koszyk, tylko strzelasz od czasu do czasu. Ja mam zamiar zacząć tak łowić na komercjach, bo jednak jest to duża wygoda, że nie trzeba będzie ściągać zestawu co 10-20 min, i będę mógł się bardziej na wagglerze skupić :)
Tylko właśnie problemem jest odległość rzutu, bo procą nie da się przecież strzelić daleko, 20-30 m to chyba max przy takim luźnym nęceniu ziarnami czy pelletami.
Pozdrawiam
Marcin

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie z gruntu z oliwką
« Odpowiedź #23 dnia: 09.03.2015, 12:32 »
No tak ale na moim łowisku to wystarcza ,w zasięgu strzału z procy mogę dosięgnąć linów-karasi.
Krzychu

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Łowienie z gruntu z oliwką
« Odpowiedź #24 dnia: 09.03.2015, 12:33 »
Nie jestem przekonany aby bomb fishing, czyli łowienie z ciężarkiem dało lepsze efekty w przypadku lina. Bomb fishing to metoda zimowa, na łowiska z karpiem, czasem leszczem. Zbijają sie one w stada i stoją gdzies w jakims miejscu łowiska, trzeba je znaleźć. Lin żeruje troche inaczej, jak juz ocknie sie z letargu, to chetniej szuka pokarmu. O wiele lepiej spisze się więc koszyk, Metoda, helikopter, podajnik z białymi... Zwłaszcza ten ostatni może byc strzałem w dziesiątkę.

Nie warto wg mnie łowić cięzarkiem linów. Wersja ze śrucinami na kawałku żyłki, to znowu ledger rig - ale do stosowania na rzeki, gdzie przyneta powoli wleczona jest po dnie. Dobre zwłaszcza na klenia i okonia.

Lucjan

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie z gruntu z oliwką
« Odpowiedź #25 dnia: 09.03.2015, 12:40 »
Ehh Luk popsułeś mi całą zabawę :P Ale mimo tego i tak sprubować nie zaszkodzi. Ciekawi mnie efekt takiego nęcenia przy łowieniu z małą oliwką .Jak się ryby rozkręcą zobaczę co z tego wyjdzie ,może wyniki nas zaskoczą kto wie?? :)
Krzychu

elvis77

  • Gość
Odp: Łowienie z gruntu z oliwką
« Odpowiedź #26 dnia: 09.03.2015, 13:00 »
A jak koniecznie chcesz się w to bawić to pomyśl ewentualnie o tym.


Można taki"naparstek" zrobić sobie samemu. Jest w sieci filmik jak tego używać. Polecane szczególnie wiosną.

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowienie z gruntu z oliwką
« Odpowiedź #27 dnia: 09.03.2015, 13:08 »
No też ciekawe :)
Krzychu

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowienie z gruntu z oliwką
« Odpowiedź #28 dnia: 09.03.2015, 13:37 »
Bomb fishing to metoda zimowa, na łowiska z karpiem, czasem leszczem. Zbijają sie one w stada i stoją gdzies w jakims miejscu łowiska, trzeba je znaleźć.
Czyli generalnie nie spisze się to dobrze w pełni sezonu na karpia? Żeby zanęcić procą taki dywan i łowić z ciężarkiem?
Pozdrawiam
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Łowienie z gruntu z oliwką
« Odpowiedź #29 dnia: 09.03.2015, 13:54 »
Spisze się, czasami jest to skuteczne. Ale ogólnie Metoda lub koszyk będa dużo lepsze. Na jednym łowisku łowiłem obok gościa - ja koszyk i miks 50/50 - a on bomb fishing i kukurydza (ale bliżej brzegu). Na 8-10 moich leszczy on miał jednego. W innym przypadku na innym łowisku wędkarz łowił tez zestawem z ciężarkiem i nie miał szans przy wagglerze i przy nęceniu mało i często. Wyraźnie sie denerwował...

Dlatego bomb fishing - to taktyka na zimę i letargiczną rybę. Jeżeli jest ciepło i ta szuka pokarmu, inne techniki, zwłaszcza te z wiekszymi ilościami zanęty będą bardziej skuteczne. Zwłaszcza na lina, którego trzeba wręcz nęcić. Pellet cone to wersja bomb fishingu - po prostu do zwykłego zestawu dodaje sie małą porcję pelletów jako atraktora.
Lucjan