Autor Wątek: Niedozwolona działalność spamersko-reklamowa. Przykład praktyczny  (Przeczytany 4307 razy)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Marcin, świetnie opisałeś problem z reklamami :bravo:
Robert

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Wątek wydzieliłem, bo poruszona w nim kwestia wymaga jednoznacznego wyjaśnienia.

Po pierwsze, w regulaminie mamy zapis, zgodnie z którym:
Cytuj
§4.
Zabrania się reklamowania, zamieszczania ogłoszeń o charakterze reklamowym lub tego typu linków bez zgody redakcji. Wyjątkiem jest zamieszczanie ogłoszeń w dziale Giełda lub używanie linków do stron producenta, co ma na celu pomoc w prowadzeniu dyskusji. Konta sklepów, hurtowni lub innych "podmiotów" będą kasowane. W celu reklamy należy skontaktować się z redakcją.
Informacja dla użytkowników zajmujących się handlem/produkcją/promocją sprzętu wędkarskiego

Link w tym paragrafie ma dużo dość istotnych informacji. Warto także zapoznać się z Stanowisko administracji wobec reklam

Chcę też zwrócić uwagę na poniższy paragraf regulaminu:
Cytuj
§13.
Osoby zarządzające forum (administratorzy i moderatorzy) mają pełne prawo do modyfikacji, przenoszenia, dzielenia i usuwania wątków i wiadomości, jeśli ich treści naruszają zasady Regulaminu.

Wszelkie wątpliwości powinny zostać w tym momencie rozwiane. A podsumowując powyższe zapisy, możemy i będziemy pozbywać się takich spamerów i profili reklamowych, dla których promocja za pomocą forum to jedyny cel rejestracji i działalności, i nie wnoszą nic do samej społeczności. Ich zachowanie różni się diametralnie od używania przez zwyczajnego, aktywnego użytkownika odnośników w dyskusji, przy formowaniu opinii, recenzjach sklepów czy sprzętu.

Poza tymi aspektami, możecie mi uwierzyć - spamerów od Viagry czy innych blachodachówek często usuwamy, zanim w ogóle zauważycie, że się zarejestrowali. Wymaga to dużego nakładu pracy, z naszego prywatnego czasu. Poświęcamy go, aby forum było czytelne i przyjazne w odbiorze. Jeśli ktoś chce sobie klikać w takie linki reklamowe, są na pewno fora specjalnie przeznaczone takim stronom i ofertom reklamowym.

Temat wydaje mi się być dostatecznie wyjaśniony. Dobrze słyszeć głosy krytyczne wobec naszej działalności - stanowią one ważne uwagi.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
 :bravo: Nie cierpię spamu. Jak będę chciał poczytać o sałatkach i innych warzywach to zapytam dr Google.
Ale tu wchodzę poczytać o tematach związanych z wędkarstwem lub nawet niezwiązanych ale poruszanych przez kolegów z forum.
Gdyby podobny wpis został zamieszczony przez jednego ze stałych forumowiczów to miałby prawdopodobnie jakiś kontekst do tego, o czym tu się mówi.
A to była czysto spamerska wrzutka reklamowa :thumbdown:
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Niektórym może przeszkadzać to, że ktoś sobie przychodzi i korzysta z renomy forum, którą wypracowali użytkownicy i administracja. Robi to nie dając nic od siebie, ot wpada sobie na chwilę mając w dupie Ciebie, mnie i wszystkich innych innych użytkowników (chociażby przez nie przeczytanie regulaminu), zostawia reklamę, która będzie generowała obroty na jego grupie/fanpejdżu. Ja należę do tych "niektórych", którym ten proceder przeszkadza. Administracja robi swoje, bez tego bylibyśmy zasypani takimi reklamami.

Może bardziej obrazowo: masz dom w ruchliwej okolicy, ktoś wiesza Ci na płocie reklamę pralni dywanów. Ignorujesz to, niech sobie wiesza. Facet handlujący jajkami widzi reklamę na Twoim płocie, dokłada swoją. Widząc, że jest to dobre miejsce na reklamę i że właściciel nie ma nic przeciwko, dokładają się jeszcze handlarz antykami, szewc, studio kosmetyczne, blacharz-lakiernik, agencja towarzyska, kwiaciarka, agencja ubezpieczeń i Świadkowie Jehowy. Wkrótce stajesz się największym panelem reklamowym na całej ulicy. No ale wiesz teraz gdzie możesz sprzedać stary zegar z kukułką, gdzie tanio opłacić OC albo zrobić sobie depilację laserową. No i masz fajny mur chroniący przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów ;)
Koras częściowo masz racje .
Ale
Ja bym albo  reklamy pozrywał /zgłosił to  na Policje ,albo jeśli bym poszedł na takie coś to pobierał bym kasę :P
Ale Tu nie chodzi o to że ne wolno reklamować. Gdyby nie było wolno to oki nie widzę przeszkód.
Ale Dla czego stary użytkownik może zareklamować /polecić stronę i wtedy jest ok
Natomiast gdy to  samo zrobi "nowy" to  nie....  bo spamer ,reklamiarz .
Reklamowanie stron jest złe? nie zgadzacie sie z tym???? ok.Ban albo kasujcie linki.Ale to samo róbcie w przypadku "reklamy " przemycanej przez wszystkich "starych" też .
Sory za przykład ale oszust jest oszustem , beż względu czy jest "nasz " , "swój" czy jak go nazwiemy.
Myślałem że tylko w polityce są "swoi"  oraz są "obcy"
Tym "swoim" wolno

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Przeczytaj jeszcze raz mojego posta, a najlepiej to i cały regulamin wraz z odnośnikami. Z nich naprawdę jasno wszystko wynika.

Nie musisz się zgadzać z założeniami jakie przyjęliśmy. Ważne, że korzystając z forum każdy użytkownik akceptuje regulamin, i wyraża zgodę na jego przestrzeganie. My natomiast nadal będziemy postępować zgodnie z tymi zasadami :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Jarek, nie rozumiem o co ci chodzi, zupełnie. Pojęcia nawet nie masz jak wielu spamerów jest usuwanych, jakiej garstce tylko udaje się coś wrzucić, zanim wątek nie 'wyparuje'.

Ja przedstawię Ci to na innym przykładzie. Wyobraż sobie, że co trzeci link jest o jakiś pierdołach, reklamowanych produktach, linkach do sklepów, grup facebookwych i tak dalej. Aby przejrzeć wątki wędkarskie, trzeba ślęczeć i przerzucać strony, wiele razy się człowiek nabierałby na temat ciekawy, który okazywałby się potem reklama czegoś, zazwyczaj jakiegoś kiepskiego biznesu, bo ci co mają łeb na karku wiedzą jak się zachować i działać. Do tego spamerzy by się żarli między sobą, kultura dyskusji by słabła, może nawet zanikała. Bo tacy, co wpadaja jak do siebie i żądają, zazwyczaj mają w nosie 'zasady', liczy się tylko, aby im było dobrze.

Tego chcesz? Ja i większość nie, zdecydowanie! Chcemy forum wędkarskiego, z ciekawymi tematami, nie zaś śmietnika, gdzie każdy wrzuca sobie co chce. Do tego pomyśl o pracy moderatorów i adminów. Myślisz, że wygraliśmy czas na loterii, że 365 dni w roku jesteśmy na wakacjach i nie mamy czego robić? No właśnie, szanujmy się wzajemnie, bo ktoś tu dba o porządek aby było fajnie, i jest to pewien wysiłek. Nie po to zakładaliśmy forum, aby jeden melepeta z drugim wpadał tu jak do siebie i sobie coś reklamował. Dlatego 'fory' mają ci co tu są dłużej i się udzielają, to taka 'zasługokracja'. I tak powinno być.

A na koniec jeszcze jedno. To forum nie powstało po to aby sprzedawać rzeczy lub reklamować sklepy lub grupy na fejsie. Zapewniam, że moglibyśmy jak inne fora wprowadzić model zarobkowy, gdzie co czwarty lub piąty wpis w danym wątku automatycznie generowałby reklamę. Ale nie robimy tego, ponieważ szanujemy innych i nie jesteśmy tu po to aby zarabiać na kimś. Dlatego tym bardziej nie pozwalamy aby ktoś sobie tutaj szedł na łatwiznę i naganiał klientów :D
Lucjan

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Wątek wydzieliłem, bo poruszona w nim kwestia wymaga jednoznacznego wyjaśnienia.

Po pierwsze, w regulaminie mamy zapis, zgodnie z którym:
Cytuj
§4.
Zabrania się reklamowania, zamieszczania ogłoszeń o charakterze reklamowym lub tego typu linków bez zgody redakcji. Wyjątkiem jest zamieszczanie ogłoszeń w dziale Giełda lub używanie linków do stron producenta, co ma na celu pomoc w prowadzeniu dyskusji. Konta sklepów, hurtowni lub innych "podmiotów" będą kasowane. W celu reklamy należy skontaktować się z redakcją.
Informacja dla użytkowników zajmujących się handlem/produkcją/promocją sprzętu wędkarskiego
Koniu sory ale linki do sklepów a nawet na alllegro nie są kasowane. Właśnie o to tu chodzi że wszyscy w dyskusji dajemy linki do sklepów a nawet na Allegro ,przecież może i pewnie  się zdarza że dajemy swój lub znajomego link.
Jarek, nie rozumiem o co ci chodzi, zupełnie. Pojęcia nawet nie masz jak wielu spamerów jest usuwanych, jakiej garstce tylko udaje się coś wrzucić, zanim wątek nie 'wyparuje'.


Facet zakłada grupę o tematyce WĘDKARSKIEJ  ściśle o Aliexpress .daje link w Temacie .
Wy porównujecie to z linkami do sałatek  hmmmm coś tu nie gra Ja o jednym wy o czym innym.



Ja przedstawię Ci to na innym przykładzie. Wyobraż sobie, że co trzeci link jest o jakiś pierdołach, reklamowanych produktach, linkach do sklepów, grup facebookwych i tak dalej. Aby przejrzeć wątki wędkarskie, trzeba ślęczeć i przerzucać strony, wiele razy się człowiek nabierałby na temat ciekawy, który okazywałby się potem reklama czegoś, zazwyczaj jakiegoś kiepskiego biznesu, bo ci co mają łeb na karku wiedzą jak się zachować i działać. Do tego spamerzy by się żarli między sobą, kultura dyskusji by słabła, może nawet zanikała. Bo tacy, co wpadaja jak do siebie i żądają, zazwyczaj mają w nosie 'zasady', liczy się tylko, aby im było dobrze.

Tego chcesz?
LUK  dokładnie w wielu tematach tak to całkiem nie dawno zdarzało, nawet teraz na forum wiele tematów tak rozjeżdża że trzeba trochę tematów poprzerzucać aby wyłuskać potrzebne info.
Ja naprawdę szanuje prace moderatorów , wiem że to jest ciężka sprawa  sam byłem modem na forum .
Nie róbcie ze mnie "złego" który nie szanuje pracy innych :(
Koniu ja ciebie nie krytykuję .
Ale dobra ,skończmy temat.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Koniu sory ale linki do sklepów a nawet na alllegro nie są kasowane. Właśnie o to tu chodzi że wszyscy w dyskusji dajemy linki do sklepów a nawet na Allegro ,przecież może i pewnie  się zdarza że dajemy swój lub znajomego link.

Jarku, naprawdę, przeczytaj proszę regulamin i linki które podałem, dokładnie. Masz tam opisane co jest traktowane jako wpisy o charakterze reklamowym, co nie, co jest wyłączone. Link do sklepu czy allegro podany w dyskusji o sprzęcie, gdy ktoś szuka np. informacji o modelu to nie reklama, bo służy prowadzeniu dyskusji tu u nas na forum i wymiany wiedzy pomiędzy użytkownikami. Link prowadzący do czyjejś strony, celem nagonienia sobie wejść i nowych użytkowników już jest reklamą, bo służy partykularnym celom właściciela takiej zewnętrznej strony (który często czerpie korzyści przez tzw. linki polecające), a nie użytkownikom.

Przykład pierwszy.
użytkownik A - proszę o pomoc w znalezieniu wędki XYZ, nie mogę znaleźć jej w sklepie. Proszę też o wrażenia z użytkowania
użytkownik B - ja używam tej wędki od kilku lat, jest ok, w tej cenie można znaleźć pewnie coś lepszego, ale mi pasuje. Ja kupowałem ją tu: (link)

To co powyżej, to nie jest reklama.

Przykład drugi:
Użytkownik A - proszę o pomoc w znalezieniu wędki XYZ, nie mogę znaleźć jej w sklepie. Proszę też o wrażenia z użytkowania
Użytkownik C - witam, zapraszam do mojego sklepu, wszystkie wędki znanych marek z rabatem na start! (link) 

To jest reklama.

Przykłady typowo ogłoszeniowe, jak ten, który zaczął wątek, są jeszcze bardziej rażące. Przypominają wyskakujące okienko w przeglądarce, typowe działanie o charakterze wyłącznie reklamowym. Dlatego ich się pozbywamy.

Ciężko mi będzie powiedzieć to jeszcze klarowniej, ale jeśli potrzebujesz objaśnienia czegoś z regulaminu - pisz, postaram się wytłumaczyć.

I zapraszam do krytyki - ja się na nią nie obrażam, ja staram się z niej wyciągać wnioski dla siebie :)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Dlaczego nie chcesz zrozumieć, że forum w ten sposób broni się przed tymi wszystkimi, którzy chcą wykorzystać pracę innych? "Starzy" mogą więcej, bo i tworzą forum, i znamy się. Tak, kurna, mogą więcej, bo są gospodarzami, a nie cynicznymi cwaniakami! Jeśli "nowy" napisze: "Hej, robię spławiki, zapraszam na swoją stronę" - wyleci stąd. Gdy napisze tak ktoś, kogo działalność forumowa skłoniła do wytwarzania spławików - pomożemy mu. Skomplikowane to? Gdy wpadnie tu "serwisant" z reklamą swojej działalności - dostanie kopniaka. Czesiek serwisuje kołowrotki, ale też dużo pisze o nich, doradza, dzieli się wiedzą, więc ma wolną rękę, w każdej chwili może liczyć na naszą pomoc. Mało tego, jest swego rodzaju wizytówką forum. Widzisz tę niesubtelną różnicę? No nie widzisz... Twój problem.
Jacek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder



Koniu sory ale linki do sklepów a nawet na alllegro nie są kasowane. Właśnie o to tu chodzi że wszyscy w dyskusji dajemy linki do sklepów a nawet na Allegro ,przecież może i pewnie  się zdarza że dajemy swój lub znajomego link.

Sens w tym, że te linki dajemy bo coś jest fajne, albo w dobrej cenie. Nie dajmy ich bo kolega kolegi, który ma kolegę, który sprzedaje coś powinien zarobić. Chyba tym słowem, którego szukam jest szacunek.
Sprawa sprowadza się do prostego poszanowania wszystkich swoich znajomych i mniej znajomych na forum. Pokładam wiarę w to, że wszystkie wpisy, mają na celu odpowiedź na moje, lub innych pytania i nie są podszytę chęcią zarobku swojego, lub innych.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Jarek,
Jak prawdziwy facet próbujesz za wszelką cenę udowodnić swoją rację. :-D

Nie piszę jako moderator, czy administrator ale zwykły użytkownik forum.
Mam w d.pie regulaminy, nie czytam ich. Nic nie muszę. Jestem, bo mi się to podoba tak jak jest i albo mnie wywalą albo sam przestanę czytać, jak będzie niefajnie.
Cenię w tym forum, że każdy post jest do przeczytania przeze mnie. Z większym lub mniejszym zainteresowaniem.
Ale nie ma spamu wrzucanego na wszystkie dostępne fora przez osoby próbujące rozpropagować coś tam, nieważne co, ale ja nie chcę tu tego czytać!!!
TO JEST FORUM WĘDKARSKIE.  :narybki:
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 638
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Jest jednak różnica pomiędzy kimś kto się tutaj zarejestrował tylko po to żeby zareklamować jakaś działalność a starym użytkownikiem, który czasami coś powie co może być uznane za reklamę. Większość nie widzi w tym nic złego. Jeśli LUK w którymś miejscu powiedział (może to było na filmie - zresztą chodzi tylko o przykład), że kupił od kogoś ręcznie robione koszyki bo mają takie a nie inne zalety, to być może jest to jakaś forma reklamy, ale czy ktoś może mieć mu to za złe? Pokazał coś w pewien sposób nowego, coś co dla wielu wnosi sporo do tematu koszyków itd.
Jeśli któryś z użytkowników robi coś sam i czasami sprzedaje to czy ktoś mu tutaj robi problemy? Nie bo sobie nawzajem pomagamy.