Autor Wątek: Jaki wybrać piker do 200 zł?  (Przeczytany 2889 razy)

Offline szerwol123554

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Jaki wybrać piker do 200 zł?
« dnia: 23.03.2020, 18:56 »
Witam chciałbym kupić Piker do 200zł myślę ze 3,00m będzie dobrą długością zależy mi na pracy wędki nie chciałbym żeby była zbyt sztywna. Jeśli  chodzi o ciężar wyrzutu to chciałbym łowić na metodę nie jestem pewien czy picker do metody to dobry pomysł ale fajnie by było jakby dał rade wyrzucić zestaw z metodą.Łowię na łowisku gdzie trafiają się dosyć często fajnie liny. Mam nadzieje że pomożecie mi wybrać wędkę rozważę każdą propozycję oczywiście kupuję 2 wedki cena podana 200zł to za jedną wędkę.
Z góry dziękuję.

Offline maximgtf

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki wybrać piker do 200 zł?
« Odpowiedź #1 dnia: 23.03.2020, 19:16 »
Mam Mikado Black Draft w wersji 2.7m i 3m. Wersję krótszą traktuję awaryjnie na jakiś mały kanał, staw, łowienie do 15m od brzegu albo jak ta pierwsza się poplącze to od razu druga gotowa do łowienia.

Łowiłem nią ryby do 3kg, na jesiotrze i karpie po 3kg gnie się cudnie po sam korek :-) Żyłka 0.20, przypon 0.16 i klasyczny koszyk. Gramatura 10-15g. Metodę będę testował w tym sezonie na tym kiju (podajniki 15-20g). Pustymi podajnikami już robiłem próby i fajnie leci. Polecam każdemu, tanie szczytówki dostępne w serwisie. Płaciłem za nie ok 180 za sztukę. Kilowe karasie fajnie czuć, waleczne płoteczki po 25cm również fajnie się łowi.

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 697
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Jaki wybrać piker do 200 zł?
« Odpowiedź #2 dnia: 23.03.2020, 19:21 »
Picker i metoda absolutnie się nie gryzie. Tylko trzeba odpowiednio dobrać gramaturę podajnika do cw. kija. Myślę że kijek o wyrzucie 40g będzie odpowiedni. Co do modeli , to ja osobiście używam Mikado Black Draft. Przez  chwilę miałem Flagmana Cast Master Picker o długości 2,7 ale nie przypasowała mi długość. Ogólnie BD bardziej mi przypasował.

Offline szerwol123554

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Jaki wybrać piker do 200 zł?
« Odpowiedź #3 dnia: 23.03.2020, 19:32 »
Rozmyślam właśnie nad mikado black draft jak myślicie kupić dwie wędki 3.00m czy jedną 2,70m ułatwi mi to komfort łowienia ?

Offline maximgtf

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki wybrać piker do 200 zł?
« Odpowiedź #4 dnia: 23.03.2020, 19:39 »
Na zdjęciu masz ustawienie obu obok siebie. Sam wybieraj :-)
Z prawej jest krótsza.

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 697
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Jaki wybrać piker do 200 zł?
« Odpowiedź #5 dnia: 23.03.2020, 19:41 »
Ja zawsze łowię różnymi długościami , bo tak mi wygodniej. Ale nie znaczy to , że Tobie mogą  przypasować  różne długości. Zawsze można kombinować z podpórkami.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 959
  • Reputacja: 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jaki wybrać piker do 200 zł?
« Odpowiedź #6 dnia: 23.03.2020, 19:41 »
Ooooo,  da się łowić na pomoście bez Cuzo i feeder arm. ;D
Adam

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki wybrać piker do 200 zł?
« Odpowiedź #7 dnia: 23.03.2020, 19:45 »
Rozmyślam właśnie nad mikado black draft jak myślicie kupić dwie wędki 3.00m czy jedną 2,70m ułatwi mi to komfort łowienia ?

Jak są różne długości to wygodniej łowić na dwie wędki. Ustawiasz równo ze sobą dolniki wędek a między szczytówkami jest te 30 cm różnicy i nie nachodzą na siebie żyłki. Jest też druga szkoła - wędki tej samej długości, tylko przesunięte względem siebie tak, że masz zachowaną odległość między szczytówkami a dolniki nie są równo obok siebie. Obie mają zwolenników, ja zdecydowania wolę wędki różnej długości i dolniki równo ze sobą.
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline szerwol123554

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Jaki wybrać piker do 200 zł?
« Odpowiedź #8 dnia: 23.03.2020, 19:50 »
HMM myślę kupię dwie wędki 3,00m ponieważ jestem karpiarzem zawsze łowiłem na takie same zestawy postanowiłem zmienić karpiówki na piker z metodą z powodu braku czasu na zasiadki.Czy wędka mikado black draft ma zamienne szczytówki i czy są w zestawie ?

Offline maximgtf

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki wybrać piker do 200 zł?
« Odpowiedź #9 dnia: 23.03.2020, 19:54 »
Są 3 szczytówki w zestawie. Ja używam tylko czerwonej. Co do długości obu to wszystko zależy jak je ustawisz. Czytałem, że ludki wyciągały karpie po 10kg na te kijki ale na dzień dzisiejszy ciężko mi to sobie wyobrazić w sensowny sposób. Z pikerami będziesz mini karpiarzem bo jak nastawiasz się na sztuki 6+ to kupiłbym raczej feedera 3m lub 3.3m ok 60-75g cw.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki wybrać piker do 200 zł?
« Odpowiedź #10 dnia: 23.03.2020, 20:37 »
Jaxon Genesis Pro Method też znajdziesz w tej cenią, bardzo fajne wędki. W tym budżecie możesz z AD kupić Leeda Concept GT która też jest bardzo fajna.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki wybrać piker do 200 zł?
« Odpowiedź #11 dnia: 23.03.2020, 20:39 »
Garbolino bullet picker sklep Pescare ;)

Offline muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 50
  • Tomek
Odp: Jaki wybrać piker do 200 zł?
« Odpowiedź #12 dnia: 23.03.2020, 20:49 »
Black Draftu To chyba mój ulubiony kijek, choć teraz jak spróbowałem Trabucco z wyższej półki to odczuwam różnice.

Mam długość 2.7, prawie zawsze łowię na metodę nim, idealnie współgra z koszyczkami prestona 15gr. 15m zasięgu to nie jest problem dla tego kijka przy tej gramaturze tym bardziej że podajnik lata lepiej niż klasyczny koszyk. Długość rzecz gustu, choć 3m pewnie będzie w transportowej ciut dłuższy.

Ja bym nie brał dwóch tych samych, ale tylko dlatego że lubię sprawdzać różne sprzęty.

Co do mocy największe karpie ok 60cm na nim wjeżdżały, fakt że na nokillu i woda bez zawad,

Ogólnie polecam, tym bardziej że potem łatwo odsprzedać jak nie spasuje.

Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
Tomek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Jaki wybrać piker do 200 zł?
« Odpowiedź #13 dnia: 23.03.2020, 21:29 »
Ostatnio miałem okazję organoleptycznie "zbadać" Picker Fiume Parma, bardzo ciekawe wędzisko o C.W do 60 g w rozsądnej cenie około 170 zł :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Wojtas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Płońsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki wybrać piker do 200 zł?
« Odpowiedź #14 dnia: 23.03.2020, 21:43 »
Black drafta mam i polecam. Trochę małe przelotki , ale
przy tej długości wędki raczej nie zamierzamy sięgać ekstremalnych dystansów. Bardzo uniwersalna wędka . Bardzo czułe szczytówki , świetne pod połowy na klasyczny koszyczek . Łowiłem tym kijem metoda drennana 25 i 35g+towar i wędka daje radę.  Przy podajniku 25g naprawdę komfortowo można tym kijem rzucać