Autor Wątek: Ciekawe filmy  (Przeczytany 1371043 razy)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #15 dnia: 01.11.2014, 20:38 »
Nareszcie rozumiem co mówią :) :) :)
Robert

Offline Arcymisiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś na Opolszczyźnie.
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #16 dnia: 01.11.2014, 21:07 »
Dzieki, ale to juz oglądane dawno, a chodzi mi o to że na youtubie jest wiele filmików o methodzie z udziałem anglików i te filmy akurat chciałbym obejrzeć z PL lektorem i myśle jak to rozwiązać :D

Oprócz kanału TeamMedix, na którym gość wrzuca stare zgrywane filmy z VHS, nic z lektorem nie widziałem.
PS. Podziel się z nami jak już coś wymyślisz. hehe  :)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #17 dnia: 01.11.2014, 21:55 »
Dzieki, ale to juz oglądane dawno, a chodzi mi o to że na youtubie jest wiele filmików o methodzie z udziałem anglików i te filmy akurat chciałbym obejrzeć z PL lektorem i myśle jak to rozwiązać :D
Będzie ciężko. Automatyczny tłumacz sobie nie poradzi. Raz, że angielski to język mało precyzyjny (duża wieloznaczność słów) i terminologia wędkarska nigdy nie zostanie dobrze przetłumaczona. Po drugie angielscy wędkarze do purystów językowych raczej nie należą ;)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #18 dnia: 01.11.2014, 22:55 »
To prawda tłumacz automatyczny sobie nie radzi :(  fakt, ale na bezrybiu to i ... ;D
Robert

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #19 dnia: 02.11.2014, 08:32 »
szkoda bo nie znam na tyle angielskiego zeby sluchac sobie Co oni tam opowiadają w filmikach a bardzo jestem ciekaw... :)
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #20 dnia: 02.11.2014, 10:21 »
Zrozumienie filmów angielskich wynaga znajomości słownictwa. Co dziwne - nie znajdzie się tego w żadnym słowniku - nawet gatunki ryb są pomijane. Aby znaleźć nazwę jazgarza (ruffe) musiałem się sporo namęczyć. Według mnie zwykły tłumacz - który nie łowi ryb i nie ma styczności z wędkarstwem - miałby bardzo ciężką robotę. Mój angielski nie jest tam jakiś wspaniały - ale udało mi się poznać 'angielski-wędkarski' i moge rozmawiać z Angolami o rybach. Bo wcześniej - za cholerenie nie  wiedziałem 'o czym do mie rozmawiali'. Co ciekawe - słyszałem tylko o jednym wyczynowcu który ma pracę doradcy finansowego czy coś w tym stylu. Reszta to kwiat klasy robotniczej. Murarze, tynkarze, operatorzy wózków widłowych... ;) W UK wędkarstwem nie zajmuje się w ogóle klasa średnia, gdzie u nas jest to sport 'ogólny' ;)
Lucjan

Offline Arcymisiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś na Opolszczyźnie.
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #21 dnia: 05.11.2014, 21:30 »
Dorzucam dwa ciekawe filmiki.
https://www.youtube.com/watch?v=nw5eVdgpqsY
Ten film demonstruje nęcenie ryb w rzece, przy użyciu  podajnika (pod lodowego) i zachowanie ryb w czasie rzeczywistym.
https://www.youtube.com/watch?v=PG9JykFDyj0
Z kolei, ten film ukazuje, jak zachowują(rozpuszczają) się pod woda zanętowe woreczki i siatki PVA (wolny i szybki nurt)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #22 dnia: 05.11.2014, 21:52 »
Kurde, ale to wszystko jest znoszone przez prąd.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Petrosbike

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łęczyca nad Bzurą
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #23 dnia: 05.11.2014, 22:57 »
Zrozumienie filmów angielskich wynaga znajomości słownictwa. Co dziwne - nie znajdzie się tego w żadnym słowniku - nawet gatunki ryb są pomijane. Aby znaleźć nazwę jazgarza (ruffe) musiałem się sporo namęczyć. Według mnie zwykły tłumacz - który nie łowi ryb i nie ma styczności z wędkarstwem - miałby bardzo ciężką robotę. Mój angielski nie jest tam jakiś wspaniały - ale udało mi się poznać 'angielski-wędkarski' i moge rozmawiać z Angolami o rybach. Bo wcześniej - za cholerenie nie  wiedziałem 'o czym do mie rozmawiali'. Co ciekawe - słyszałem tylko o jednym wyczynowcu który ma pracę doradcy finansowego czy coś w tym stylu. Reszta to kwiat klasy robotniczej. Murarze, tynkarze, operatorzy wózków widłowych... ;) W UK wędkarstwem nie zajmuje się w ogóle klasa średnia, gdzie u nas jest to sport 'ogólny' ;)

Czyli wędkarstwo to hobby dla "plebsu". Ciekawych rzeczy sie dowiaduję. Ciekawe czym zajmuje się Alan Scotthorne poza wędkarstwem.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #24 dnia: 05.11.2014, 23:26 »
Ciekawe czym zajmuje się Alan Scotthorne poza wędkarstwem.
Niczym :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Petrosbike

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łęczyca nad Bzurą
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #25 dnia: 05.11.2014, 23:28 »
No rozumiem : zawód wykonywany- wędkarz
-- zawód wyuczony- ??

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #26 dnia: 05.11.2014, 23:50 »
Nie wiem jakie ma wykształcenie, ale w wywiadzie, który kiedyś oglądałem mówi, że wędkarstwo jest jego pracą.
Wstaje o 6 rano i zaczyna: pisanie artykułów do gazet z różnych krajów, potem jakieś inne teksty dla Drennana, później testy sprzętu, potem treningi i wreszcie zawody. I tak każdego dnia.
Wspomina też, że kiedy chodził do szkoły, to wszystko obracało się wokół wędkarstwa. Myślał tylko o wędkowaniu, przychodził ze szkoły i od razu szedł na ryby.
Podejrzewam więc, że z takim nastawieniem jest mało prawdopodobne, żeby z zawodu był profesorem prawa :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #27 dnia: 06.11.2014, 01:09 »
Jeśli ktoś jest dobry w tym co robi i w dodatku nieźle z tego umie się utrzymać to jakie ma znaczenie jego wykształcenie?? Jako hobbyśći cenimy jego wiedzę i doświadczenie z którego korzystamy!! Co z tego że 30% wędkarzy to inteligencja skoro robaka poprawnie nie potrafią załozyć!!!! :-[ To tylko moje takie wariacje nie na temat ;D
Arek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #28 dnia: 06.11.2014, 01:40 »
Alan Scothorne to wielokrotny mistrz świata w spławiku. Pięciokrotny indywidualny - tak więc nie byle jaki wędkarz! Podobn pisze artykuły do 14 różnych gazet, w tym zagranicznych. Pracuje dla Drennana - jest jego 'twarzą'. Oprócz tego stratuje w wielu zawodach. Jego zawodem wykonywanym jest - wędkarz. W wielu gazetach są jego artykuły - o d opisów łowienia na komercjach po łowienie na rzekach... Jego ulubionym łowiskiem naturalnym jest Trent - dokładnie tam gdzie łowię brzany... ;) Ponadto jest on posiadaczem orderu Imperium Brytyjskiego z tego co sie nie mylę, który dostał za zasługi - podobnie jak Bob Nudd. Nie widze powodu dla którego miałby robic cos innego!

Petrosbike - może to tak wyglądać - ale wędkarstwem w UK zajmują się głównie ludzie z klasy pracującej. To fakt. Ci co łowią na muchę to inny rodzaj wędkarzy - maja swoje widzimisię i odcinają się od reszty. Często maja lepsze wykształcenie. Tak na marginesie to wielu z nich zabija szczupaka, bo te wcinają im ich pstrągi (jest to problem w UK - wielu muchowców złowione szczupaki wyrzuca w krzaki).

Myślę, że w UK około 50-60 osób wykonuje zawód wędkarza właśnie. Dlatego w Polsce przydałby sie rozwój sceny wyczynowej 'komercyjnej' - gdzie dopuszczxa sie łowienie spławikiem i z gruntu. To uruchomiłoby cały łańcuch zdarzeń. taki Jaxon lub Traper nie musiałby zrzynać w złodziejski sposób patentów takiego Drennana czy Prestona - tylko sam by inwestował w wynalazki i opłacal wielu wędkarzy... U nas niestety zawody to tylko spławik, tyczka i odległościówka, ewentualnie bacik i trzepanie uklejek. Ciekawe jak wielu polskich wyczynowców potrafi dobrze łowić z gruntu? ;) Ale zrobiłem off topa! ;)
Lucjan

Offline Petrosbike

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łęczyca nad Bzurą
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #29 dnia: 06.11.2014, 07:46 »
Nie miałem nic złego na myśli pytając o Alana- po prostu to tylko był przykłąd. Skądinąd podziwiam Alana i jego wiadomości. Myślałem że to inaczej w UK wygląda jesli tyle wynalazków i patentów powstaje i powstało. Mówi sie że UK kolebką wędkarstwa itd. No to pewnie w Polsce jest wędkarzy więcej niż w UK a taki marny poziom i takie brutalne mięsiarstwo.