Autor Wątek: Ciekawe filmy  (Przeczytany 1371836 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #345 dnia: 18.04.2015, 10:22 »
Dla mnie BB to niesłychanie mądry gość. Wie, co mówi. Pomiędzy bardzo merytoryczne wypowiedzi wplata info o swoich produktach. Zerknijcie na kanały producentów sprzętu wędkarskiego - jest wiedza, ale jest też reklama. Nie można za to ganić.

Zauważcie, że Bogdan mówi wprost - najważniejsze jest wytypowanie miejsca. Ważniejsze niż to, co wrzucimy do wody i na jaki sprzęt będziemy łowić. Tłumaczy behawior ryb tak, że każdy może zrozumieć. Pokazuje swój sposób postrzegania przyrody.
W tym momencie zostawiam inne aspekty jego działalności. Darzę go za całokształt szacunkiem i sympatią - taki "swój chłop".
Wolę Bogdana od "Łowcy".

Ja również mam do niego szacunek mam jego wszytkie filmy tylko piszac post powyzyj mialem na uwadze aby nie kierowac sie dodatkami bo to roznie bywa i rozny jest przekaz z tym zwiazany lecz swoim nosem i przeczuciami opartymi na obserwacjach wody
Maciek

Offline MATCH 2000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo to moja pasja
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #346 dnia: 18.04.2015, 12:30 »
Zapewne porady B.B. są przydatne ale dla niewielkiej grupy wędkarzy,tj.takich,którzy mieszkają przy jeziorze,mają łódkę,ehosondę,GPS i duuużo czasu.Dla wędkarza,który jedzie na ryby raz w tygodniu na łowisko oddalone np.30km.,łowiącego z marszu takie porady na nic się nie przydają.Według B.B.najważniejsze jest miejsce,owszem ale jak do niego dotrzeć i przygotować nie mając tego co wymieniłem wyżej.A te jego atraktory można kupić w prawie każdej hurtowni zaopatrującej piekarnie i cukiernie i to po 15zł.za litr.Nie wiem czy miałby takie wyniki na śląskich łowiskach łowiąc jak większość wędkarzy z marszu.
Ten jego "smrodek"...........nic  już więcej nie dodam.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #347 dnia: 19.04.2015, 01:23 »
takze szanuje go za wiedze ale z opowiesciami i zapachami to ?..........
Wiadomo, że coś tam musi zareklamować. Ale tak naprawdę to ta reklama nie za bardzo Bogdanowi wychodzi :) Często w jednym zdaniu mówi o jakimś tam swoim atraktorze, a w kolejnym mówi, że i tak to dla ryby nie ma takiego znaczenia :)

Dla mnie BB to niesłychanie mądry gość. Wie, co mówi. Pomiędzy bardzo merytoryczne wypowiedzi wplata info o swoich produktach. Zerknijcie na kanały producentów sprzętu wędkarskiego - jest wiedza, ale jest też reklama. Nie można za to ganić.

Zauważcie, że Bogdan mówi wprost - najważniejsze jest wytypowanie miejsca. Ważniejsze niż to, co wrzucimy do wody i na jaki sprzęt będziemy łowić. Tłumaczy behawior ryb tak, że każdy może zrozumieć. Pokazuje swój sposób postrzegania przyrody.
W tym momencie zostawiam inne aspekty jego działalności. Darzę go za całokształt szacunkiem i sympatią - taki "swój chłop".
Wolę Bogdana od "Łowcy".
Podpisuję się pod tymi słowami :)
Pozdrawiam
Mateusz

grzesiek76

  • Gość
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #348 dnia: 19.04.2015, 21:39 »
Również obejrzałem. :thumbup:
Widzę że nie tylko ja nęcę ryby ziarnem, raczej pomijając sypkie zanęty :)
Kiedyś żartowaliście jak wspominałem o nęceniu leszczy nawet dwoma wiadrami pszenicy...że wykiełkuje, itp :) A widzę Bogdan, że też sypie konkretnie. Owszem, może nie dwa wiadra, ale weźcie pod uwagę ile kiedyś leszcza było w odrze... A swoją drogą to Bogdan sypie zdecydowanie grubsze ziarno...
No i dla mnie gwóźdź programu,- skiśnięty makaron o aromacie róży... A pisałem gdzieś na forum, że mój kolega przez przypadek "zrobił" sfermentowane kulki proteinowe o różanym aromacie, i była rewelacyjne :)
A że dobra miejscówka to podstawa, to całkowicie się zgadzam.

Fajny filmik, a reklama zdecydowanie mi nie przeszkadza. Bardzo możliwe, że przetestuję te aromaty Bogdana.
No i wreszcie wypróbuję łubin, bo wstyd się przyznać, ale jeszcze go nie używałem...

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #349 dnia: 19.04.2015, 22:10 »
Ale mówi też że w wielu miejscach ma dno porośnięte,To ta pszenica z wiadra :P
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #350 dnia: 20.04.2015, 05:49 »
Jesli chodzi o Bogdana Bartona to Lucio nie dorównuje mu w żadnym wypadku. Lucio moim zdaniem stawia na kasę robiąc to co robi
Krzysztof

grzesiek76

  • Gość
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #351 dnia: 20.04.2015, 08:12 »
Dwa lata temu dowiedziałem się że znajomy na jednym z jezior łowi mnóstwo pięknej płoci. 50-100szt za dzień łowienia. Często trafia półkilowe i większe.
Po długich prośbach zdradził nazwę jeziora. Pojechałem tam kilka razy. I słabiutko. Łowiłem od 5 do 15 płoteczek. Takie 12-25cm. Wydawało mi się że przygotowany byłem dobrze. Zanęta płociowa Sensas z białymi robakami. Łowiłem w różnych miejscach jeziora i wyniki zawsze podobne :thumbdown:

Teraz zaczynam myśleć że znajomy prawdopodobnie nęci i łowi na łubin, Coś mam takie przeczucie... Oczywiście nie powiedział na co łowi. Dobrze że w ogóle powiedział gdzie łowi :)
Inna sprawa, że raz widziałem jak łowił tam starszy miejscowy wędkarz z łodzi. Ciągnął płoć za płocią. I nęcił czymś grubszym...W około dwie godziny wytargał  ze 30-40 ryb i wrócił do domu :)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #352 dnia: 20.04.2015, 08:15 »
Jesli chodzi o Bogdana Bartona to Lucio nie dorównuje mu w żadnym wypadku. Lucio moim zdaniem stawia na kasę robiąc to co robi

Krzysiek w tym momencie przegioles jak mozesz porownywac BB do pana Lucia
BB to wedkarz profesjonalista z mojej strony duzy szacun do jego osoby a p.Lucio hm komiwojarzer hm.... operator amator hm......
no coz  kazdy z nich ma pomysl na biznes a ze wiara wedkarska wierzy w cuda to BB odniosl sukces sprzedajac swoje produkty
Maciek

grzesiek76

  • Gość
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #353 dnia: 20.04.2015, 08:31 »
"wiara wedkarska wierzy w cuda to BB odniosl sukces sprzedajac swoje produkty"
Rozumiem Maćku że mówisz o tych aromatach..
Hmm, sam przy tradycyjnym łowieniu białej ryby bardzo rzadko je stosuję.
Ale z karpiowego podwórka pamiętam, że dobry aromat to czasem główny klucz do sukcesu.
Też wiele lat temu na rynku obecny był miodowy aromat sprzedawany w takich podłużnych szklanych fiolkach. |Nie pamiętam nazwy firmy. Dodawany do puszkowej kukurydzy, lub pęczaku był znakomity,- głównie na leszcza na moich wodach (nie mówię o odrze) Bywało że nęcenie aromatyzowanym pęczakiem powodowało nawet w dzień żerowanie i brania leszcza. "nawet w dzień" bo na tych moich wodach leszcz żerował w zasadzie jedynie późno wieczorem, a najlepiej w nocy.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #354 dnia: 20.04.2015, 08:45 »
"wiara wedkarska wierzy w cuda to BB odniosl sukces sprzedajac swoje produkty"
Rozumiem Maćku że mówisz o tych aromatach..
Hmm, sam przy tradycyjnym łowieniu białej ryby bardzo rzadko je stosuję.
Ale z karpiowego podwórka pamiętam, że dobry aromat to czasem główny klucz do sukcesu.
Też wiele lat temu na rynku obecny był miodowy aromat sprzedawany w takich podłużnych szklanych fiolkach. |Nie pamiętam nazwy firmy. Dodawany do puszkowej kukurydzy, lub pęczaku był znakomity,- głównie na leszcza na moich wodach (nie mówię o odrze) Bywało że nęcenie aromatyzowanym pęczakiem powodowało nawet w dzień żerowanie i brania leszcza. "nawet w dzień" bo na tych moich wodach leszcz żerował w zasadzie jedynie późno wieczorem, a najlepiej w nocy.

tak o aromatach
wiesz ja sam stosuje dopalki roznego, rodzaju od x czasu lowie w mule i musze czysc sie przebijac
ale od paru lat uwazam ze zapachy rybne oraz scopex i miod to u mnie nr. 1
co do BB za te pieniadze mozna lepsze wydajniejsze nabyc na rynku
Maciek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #355 dnia: 20.04.2015, 09:52 »
Wolę Bogdana od "Łowcy".

Nie porównałem Maćku tych dwóch gości ze sobą tylko odniosłem sie do tego posta  :P
Krzysztof

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #356 dnia: 20.04.2015, 10:08 »
Wolę Bogdana od "Łowcy".

Nie porównałem Maćku tych dwóch gości ze sobą tylko odniosłem sie do tego posta  :P

ok rozumiem
Maciek

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #357 dnia: 20.04.2015, 21:11 »
teksty kobiet 5:50 mnie zabily! 8)
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #358 dnia: 20.04.2015, 21:22 »
ludzie jakie zdziwienie, że wypuszcza, hehe ;). Ładny karpik , ja też mam nadzieje że w tym roku złowie jakiegoś a PZW
Krzysztof

Offline Tomek95

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #359 dnia: 20.04.2015, 21:55 »
A ja podeślę filmik nieco z innej perspektywy. Jak dla mnie... świetna zapowiedź. ;) Szkoda, że nie trwa dłużej ;)

https://www.facebook.com/366605100112925/videos/631179476988818/
Pozdrawiam
Tomasz