Autor Wątek: Sprzęty pływające: łódki, żaglówki, pontony, motorówki, jachty itd..  (Przeczytany 3627 razy)

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Witam
Panowie niektórzy z nas często do połowu ryb wspomagają się różnego rodzaju pływającymi obiektami wypożyczonymi bądź własnymi typu pontony, łódki, jachty, motorówki itd..

Jakiś czas temu sam nabyłem niedrogi, ale już nie, co wiekowy oczywiście do remontu mały jachcik o nazwie modelu BEZ-2.
Nawet gdzieś na forum chyba jego fotka wisiała.
Powiem szczerze ze na pierwszy rzut oka może nie wyglądało aż tak strasznie, ale miałem sporo pracy przy nim a mało wiedzy na temat remontu jak i samych łódek, oraz ograniczony czas – urlop, a że lubię dłubać i szybko się nie poddaje poszukałem, popytałem i coś tam się wykluło..;)

Temat nie wiem czy trafiony, ale podczas poszukiwania wiedzy często trafiałem kulą w płot. Miałem pomysł, ale zawsze jest to, ale, no właśnie jak coś zrobić, aby nie popsuć i nie tracić czasu i funduszy drugi raz na to samo. Obecnie pewnie bym zrobił kilka rzeczy nieco inaczej oraz pewnie taniej by mnie to wyszło, ale za wiedzę się płaci. Na pewno jest kilka osób na forum, co ma obycie ze sprzętem pływającym no może nie jest zaraz szkutnikami, ale posiada pewnego rodzaju doświadczenie bądź przemyślenia, a niektórym osobom to może pomóc.

Sam się obecnie głowię czy nie przerobić mocowania pantografu albo jakoś odchylić silnik może starczy, ponieważ mimo dociążenia około 15-20 kg dziobu mimo wszystko podrywa mi dziób przy każdym mocniejszym odkręceniu manetki i silnik wtedy jest za głęboko zanurzony oraz zmienia kont nachylenia przez co sporo mocy tracę :(

W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Płyte kawitacyjną masz dobrze ustawioną?
https://images.app.goo.gl/XXbyrDSsb4hmqdc78
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Wydaje mi się że tak, sam zobacz:
Silnik jest teraz w najwyższej pozycji pantografu
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Panowie, kojarzy ktoś może, czy występują w ofercie któregoś z producentów pontony poniżej 3 metrów długości, 30 kilogramów wagi (razem z podłogą) i dmuchanym kilem?

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Zerknij na MERCURY PONTON QUICKSILVER 250 AIR DECK waga 28kg  ver. 3m waży zaledwie 37kg tylko ze cena kosmiczna jak na takiego małego szkraba podłoga dmuchana niestety.
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
No dobra, aż tyle za ten kil nie zapłacę :'( ;D Jest to dla mnie mile widziana cecha, ale nie jest niezbędna.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Mateusz, zobacz ofertę Bark.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Osobiście nie brał bym nic mniejszego niż 320 dużo zależy czy pływasz sam czy z kimś, ale nawet sam + graty daje większe pole do manewru, a wcale nie ma aż takiej różnicy w wadzę. Sam dasz rade go przenieść przeciągnąć, zerknij na filmik co zamieściłem powyżej. Pontony na rzekę może cię naprowadzi  na to czego szukasz   
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Mam już wybrany ponton, właśnie z Barka, tylko rozglądam się, czy może w podobnej cenie jest inny produkt, który będzie miał coś ekstra ;)

Ogólnie celuję w wielkość 280. Mały, lekki, posłuży mi do wywózek i okazjonalnego spinningowania solo. Da radę i na wiosłach, i z silnikiem. Nie jest moim zamiarem zabieranie na pokład drugiej osoby, tu faktycznie szukałbym czegoś powyżej 3 metrów. Pontonik który wybrałem waży 25 kg calutki, czyli tyle co sama podłoga do tych większych. A że chcę go sobie wrzucać w bagażnik, a i czasem tachać samemu na plecach, jeśli będzie potrzeba, to waga i rozmiar są istotne.

Poza tym to moje pierwsze pływadełko będzie, na rozwój przyjdzie czas ;)

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Ja celuje w Bark 210-220. Byle wiadra włożyć i to wystarczy. Waga 10 kg.
 Ty jesteś wysoki, więc musisz mieć większy.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Myślałem też nad czymś tak małym. Ale to już (chyba) pływadełko wyłącznie na małe wody. A ja szukam czegoś małego, ale dość uniwersalnego jak na moje potrzeby. Wiadomo, na rzekę go nie zabiorę, albo już na jakieś większe jeziorko w dobrą pogodę...