Autor Wątek: Nielisz: Idą święta - kłusownicy w akcji  (Przeczytany 1852 razy)

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Nielisz: Idą święta - kłusownicy w akcji
« dnia: 07.12.2019, 20:39 »
Tygodnik Zamojski (gazeta regionalna), poświęcił kila zdań na temat jednej z ostatnich akcji "nakrycia kłusowników na Zalewie w Nieliszu.

http://www.tygodnikzamojski.pl/artykul/103481/nielisz-ida-swieta---klusownicy-w-akcji.html#prettyPhoto


To szczególne okrucieństwo, mam nadzieje zostanie surowo ukarane. Serce się kroi na taki widok. Jak na razie to tylko suche fakty bo sprawa bardzo świeża, jak zdobędę więcej informacji na temat rozmiaru tego "barbarzyństwa", postaram się podzielić z Wami tymi przykrymi faktami.
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nielisz: Idą święta - kłusownicy w akcji
« Odpowiedź #1 dnia: 07.12.2019, 20:56 »
Widziałem na FB, brak słów. Tym razem udaremnili na 500 kg, ale ile było takich akcji, ilu takich skurwieli cały czas to robi.. :(
Ale restauracje i ludzie zawsze chętnie kupią tanią rybkę.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nielisz: Idą święta - kłusownicy w akcji
« Odpowiedź #2 dnia: 07.12.2019, 21:11 »
Właśnie ile takich akcji była wcześniej. Przecież to raczej nie byli amatorzy. Pół tony. Same sandacze , wielkie karasie ,bolenie i szczupaki.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 493
  • Reputacja: 1974
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nielisz: Idą święta - kłusownicy w akcji
« Odpowiedź #3 dnia: 07.12.2019, 21:58 »
Ja pierdzielę, jakie ryby... :(

Mam nadzieję, że zobaczymy karę idącą w dziesiątki tysięcy.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline FlushC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nielisz: Idą święta - kłusownicy w akcji
« Odpowiedź #4 dnia: 08.12.2019, 15:54 »
Ciekawe czy to ta sama akcja i skąd on się tu wziął z pod Radomia ?https://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/18856,klusownik-chcial-wywiezc-z-nielisza-200-ryb
Kamil

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Nielisz: Idą święta - kłusownicy w akcji
« Odpowiedź #5 dnia: 08.12.2019, 16:36 »
Nielisz to chyba taka okręgowa perełka jeżeli chodzi o zbiorniki PZW ? Okres przedświąteczny (przed Bożym Narodzeniem, Wielkanocą) to najgorętszy okres w roku jeżeli chodzi o kłusownictwo. Mała ilość osób nad wodami w dzień, brak wędkujących nocą powoduje, że zorganizowane grupy, które trudnią się kłusownictwem, mają ułatwiony dostęp do ryb. W dużych miastach od ręki mają zbyt na skłusowane ryby u właścicieli barów i restauracji. Podobno z Siemianówki sporo drapieżników wędruje, aż do warszawskich knajp, co powinno uświadomić skalę popytu.  Okres wigilijny jest jednym z nielicznych okresów w ciągu roku w którym Polacy masowo rzucają się na ryby, więc każdy kłusol wie, że będzie miał zbyt na ryby.

A proceder jest opłacalny nie przez to, że są niskie kary, bo kłusol się nie zastanawia nad tym, że może pójść siedzieć na 10 lat i więcej, gdy popełnia przestępstwo, a przez to, że wie on, że nie będzie kontroli i daje mu to asumpt to zaplanowania przestępstwa. Oczywiście wymiar nawiązek na rzecz pokrzywdzonego powinien być wysoki, bo to jest oczywista oczywistość, że najwięcej na tym traci użytkownik wody, bo co mu po karze 10 lat pozbawienia wolności, jak kasy za ryby nie odzyska. Co nie zmienia faktu, że obecny system przestępstw i wykroczeń oraz kar za ich popełnienie jest zły.

Do tego dochodzi nieudolność PZW w dochodzeniu roszczeń cywilnych już w toku postępowania karnego przeciwko kłusolowi. Wiele okręgów ma wyrąbane na to i nawet nie występuje ktoś od nich w roli oskarżyciela posiłkowego. Skoro to kasa wędkarzy, a nie własna działaczy, to po co się jest męczyć dodatkową robotą za którą i tak nikt nie zapłaci.

 

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nielisz: Idą święta - kłusownicy w akcji
« Odpowiedź #6 dnia: 08.12.2019, 17:53 »
Ciekawe czy to ta sama akcja i skąd on się tu wziął z pod Radomia ?https://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/18856,klusownik-chcial-wywiezc-z-nielisza-200-ryb
Na tę chwilę jest więcej domysłów i spekulacji, kto, ile i co... Tak jak napisałem, podzielę się wiedzą jak wszystko zostanie ustalone. Obecną mogę dodać, że za całym procederem stała grupa kłusowników z Warszawy i bez wątpienia mieli swoich miejscowych do obserwacji. Tej nocy była właśnie akcja o której wspomina artykuł. Jeżeli to prawda, że był też mieszkaniec Radomia to widać jaką dużą akcje przygotowali kłusole >:O
A Zalew w Nieliszu to rzeczywiście taka nasza lokalna "perełka", której popularność budzi negatywne działania złych ludzi...
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 438
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Nielisz: Idą święta - kłusownicy w akcji
« Odpowiedź #7 dnia: 08.12.2019, 20:38 »
Dzię akurat byłem w tamtych okolicach i....śniegu to tam nie ma, a w obu artykułach śnieg leży :'(

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nielisz: Idą święta - kłusownicy w akcji
« Odpowiedź #8 dnia: 08.12.2019, 21:23 »
Dzię akurat byłem w tamtych okolicach i....śniegu to tam nie ma, a w obu artykułach śnieg leży :'(
Nie wiem kiedy byłeś, ale dopiero dzisiejszy dzień sprawił że śnieg zniknął. Od wtorku 3-go mróz i śnieg od 4-tego dał pokaz, rano we wtorek wybrałam się na rybki a tu nie dość że śnieg, to mniejszy zbiornik (Piaskowania) w Nieliszu skuta lodem, tylko koło trzcin przebijała się tafla wody. i najprawdopodobniej takie warunki spowodowały, że ludzi nie było na zbiorniku, kłusole czuli się swobodnie, i tu dzięki straży społecznej można było wykryć ten niecny proceder.
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek