Autor Wątek: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości  (Przeczytany 4262 razy)

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości
« Odpowiedź #15 dnia: 25.10.2018, 10:30 »
Może zróbmy jedno ogłoszenie na miesiąc/dwa per osoba?
Jeżeli ktoś będzie miał więcej rzeczy to musi umieścić to w jednym poście.
Albo w ogóle niech jedna osoba może mieć jeden wątek, który może aktualizować.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości
« Odpowiedź #16 dnia: 25.10.2018, 10:41 »
Zobaczymy jak to wyjdzie, ale chyba skończymy z limitem dziennym. Ostatnio modne robi się sprzedawanie tego co komuś zostało po sezonie, od zanęt po przynęty. Jeżeli temat taki nie wyskakiwałby w podglądarce jaką mamy nad forum, to jakoś byśmy mogli to przeżyć. Jednak czasami połowa tematów ma (S) i mnie to razi i przeszkadza w odbiorze. Póki co nie ma opcji aby podglądarka nie wyświetlała takiego tematu.

Dla mnie problemem jest ilość ogłoszeń zamieszczanych dziennie. Nie wnikam ile kto zamieszcza, ale ile tego jest w ciągu dnia. Dlatego musimy coś zrobić, zwłaszcza, ze ilość wątków sprzedażowych rośnie bardzo szybko. Do tego osoby chcące coś sprzedać, nie będące długo na forum, na silę nabijają posty, co też jest niezdrowe :) Ja nie mam nic przeciwko giełdzie, jak ktoś coś kupi, sprzeda, to super. Jednak nie może to zakłócać pracy i odbioru forum. Kolejnym minusem jest to, że im więcej wątków o sprzedaży, tym więcej zlatuje się do nas ludzi chcących tylko coś opylić. Dlatego musimy zakombinować jak wszystko ładnie opanować. Póki co jesteśmy przy liczbie 50 wpisów jako minimum. Co będzie dalej wyjdzie w praniu :)
Lucjan

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości
« Odpowiedź #17 dnia: 25.10.2018, 11:16 »
Zobaczymy jak to wyjdzie, ale chyba skończymy z limitem dziennym. Ostatnio modne robi się sprzedawanie tego co komuś zostało po sezonie, od zanęt po przynęty. Jeżeli temat taki nie wyskakiwałby w podglądarce jaką mamy nad forum, to jakoś byśmy mogli to przeżyć. Jednak czasami połowa tematów ma (S) i mnie to razi i przeszkadza w odbiorze. Póki co nie ma opcji aby podglądarka nie wyświetlała takiego tematu.

Dla mnie problemem jest ilość ogłoszeń zamieszczanych dziennie. Nie wnikam ile kto zamieszcza, ale ile tego jest w ciągu dnia. Dlatego musimy coś zrobić, zwłaszcza, ze ilość wątków sprzedażowych rośnie bardzo szybko. Do tego osoby chcące coś sprzedać, nie będące długo na forum, na silę nabijają posty, co też jest niezdrowe :) Ja nie mam nic przeciwko giełdzie, jak ktoś coś kupi, sprzeda, to super. Jednak nie może to zakłócać pracy i odbioru forum. Kolejnym minusem jest to, że im więcej wątków o sprzedaży, tym więcej zlatuje się do nas ludzi chcących tylko coś opylić. Dlatego musimy zakombinować jak wszystko ładnie opanować. Póki co jesteśmy przy liczbie 50 wpisów jako minimum. Co będzie dalej wyjdzie w praniu :)


No i super
Najważniejszym jest aby Forum pozostało Forum
Zabranie ogłoszeń z „górnej półki” ewidentnie poprawiłoby czytelność strony
Fajnym jest, ze udało się pogadać na ten temat i ze Administracja jest chętna do analizy tego co przedkładamy .
Na wtórne Al.... ani tez O.. nie wolno dopuścić i za to z góry dzięki.

W samym dziale GIEŁDA można utworzyć trzy pod tematy: KUPIĘ , SPRZEDAM i ZAMIENIĘ
Zdecydowanie zwiększy to wyrazistość gdzie i co.
No i jeszcze jedna sprawa
Po np. dwóch tygodniach  ogłoszenie ( jakiekolwiek) zgłoszone do zamknięcia lub nie bezwzględnie winno lądować w ....kosmosie.

Dzięki za dyskusję.
Pozdrawiam

Robert

Offline MaciejK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 40
Odp: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości
« Odpowiedź #18 dnia: 25.10.2018, 16:31 »
Popieram systemy nieco ograniczające nadaktywność giełdową.
Na największym forum spinnigowo/castingowym zasady są takie:

max 4 ogłoszenia dla człowieka w czasie 2 tygodni - taki jest czas życia ogłoszeń i to łącznie K, S, Z
ogłoszenia komercyjne- dodatkowa opłata w uzgodnieniu z adminami
posty z działu giełda i cafe nie wliczają się do liczników
dany przedmiot nie może być wystawiany na portalach aukcyjnych w tym czasie

Ja jeszcze jedną rzecz moderacji bym zasugerował- odpiąć giełdę od strony głównej- zainteresowani znają drogę i sobie poradzą, poprawiłoby to kontent forum.

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości
« Odpowiedź #19 dnia: 25.10.2018, 17:12 »
Osobiście bardzo popieram taki ruch ze strony administracji. Kontent na forum powinien mieć zdecydowane pierwszeństwo. Nadmierna ilość ogłoszeń sprzedaży bardzo zakłóca czytelność i powoduje zwyczajnie spadek jakości forum.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zmiany w regulaminie działu Giełda - próg wiadomości
« Odpowiedź #20 dnia: 25.10.2018, 20:41 »
Ja może coś dodam od strony technicznej.
Ogólnie nasze spojrzenie na sprawę giełdy nie było całkiem zbieżne. Pojawiła się jednak potrzeba wypracowania jakiegoś kompromisu. Padło kilka różnych rozwiązań.
Niektóre ciekawe, ale niemożliwe do zrealizowania właśnie z uwagi na ograniczenia techniczne. Aplikacja forum posiada ograniczoną liczbę opcji konfiguracyjnych. Nie każdy efekt da się uzyskać, operując tymi opcjami. SMF i tak na tle innych skryptów cechuje się sporą konfigurowalnością.
Na przykład nie da się zdefiniować liczby wątków, które użytkownik może dodać w zadanym okresie czasu. Nie da się wykluczyć wątków danego działu z górnej tabeli Ostatnie Wątki na Forum. Może będzie to możliwe w kolejnej wersji.
Tak więc przy wprowadzaniu w życie pewnych pomysłów trzeba wziąć pod uwagę te ograniczenia.
Oczywiście, wszystko można osiągnąć poprzez modyfikację plików źródłowych skryptu. Wolę jednak tego unikać, podobnie jak instalowania wielu modyfikacji (wtyczek). Tego typu wtyczki nie są wspierane przez oficjalnych programistów skryptu; nie zawsze są dobrze napisane; mogą wchodzić w konflikty ze sobą i kodem źródłowym samego skryptu. Modyfikacje, które sam wprowadzam, jestem w stanie kontrolować.
Dlatego też podwyższenie progu wymaganych postów było najprostszym z technicznego punktu widzenia rozwiązaniem. Jeśli zajdzie potrzeba, być może trzeba będzie wprowadzić jakieś inne metody. Z pewnością niektóre z podanych tu rozwiązań będą wymagały stałego nadzoru moderatorów. Póki co wolałem oszczędzić kolegom dodatkowych prac.

Z jednej strony coraz większa aktywność w dziale Giełda może świadczyć o stale rosnącej popularności forum. Z drugiej zaś na pewno nie chcielibyśmy, żeby to miejsce stało się targowiskiem. Z tym problemem, o czym wspomnieli koledzy wyżej, zetknęli się administratorzy innych dużych forów wędkarskich i również musieli wprowadzić pewne ograniczenia.
Pozdrawiam
Mateusz