Autor Wątek: PZW Katowice - porozumienia 2016  (Przeczytany 20963 razy)

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
PZW Katowice - porozumienia 2016
« dnia: 21.12.2015, 13:25 »
Na witrynie okręgu katowickiego pojawiła się tabela porozumień na rok 2016. Jak interpretować "-" przy okręgu opolskim? Brak porozumienia ? czy może brak dodatkowych opłat (w co wątpię)?

http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/17463/%EF%BF%BD_porozumienia_2016

Offline tomq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #1 dnia: 21.12.2015, 13:35 »
Porozumienie z Opolem pewnie jest jeszcze negocjowane, co roku ciężko im się dogadać. Nie lubią tam nas ;)
Tomek

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #2 dnia: 21.12.2015, 13:37 »
Nie lubią tam nas ;)

Trudno im się dziwić...

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #3 dnia: 21.12.2015, 17:08 »
W zeszłym roku też była podobna, a jak się potem okazało, nie miała ona zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Porozumień, które rzekomo były, tak naprawdę nie było. Zawsze lepiej więc zadzwonić do kasy i się dowiedzieć.
W zeszłym roku rozmowy z Oplem też trwały dłuuugo.
Warto też dodać, że opłacenie zezwolenia na dany okręg w kasie macierzystego okręgu może wiązać się z pewnymi ograniczeniami. Niektóre wody nie są dostępne lub trzeba za nie dopłacić. Problemu tego nie ma, jeśli wykupi się to samo zezwolenie na terenie okręgu, z którym jest porozumienie.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #4 dnia: 21.12.2015, 17:37 »
Warto też dodać, że opłacenie zezwolenia na dany okręg w kasie macierzystego okręgu może wiązać się z pewnymi ograniczeniami. Niektóre wody nie są dostępne lub trzeba za nie dopłacić. Problemu tego nie ma, jeśli wykupi się to samo zezwolenie na terenie okręgu, z którym jest porozumienie.

Ale czy wtedy koszt takiego zezwolenia jest taki sam?

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #5 dnia: 21.12.2015, 18:08 »
Jak najbardziej może być taki sam. Tylko ma się dodatkowe przywileje z racji tego, że zakupiło się zezwolenie bezpośrednio na terenie danego okręgu.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #6 dnia: 15.01.2016, 12:54 »
Ktoś coś wie na temat porozumienia z Opolem? Bo trochę wody od grudnia już upłynęło i temat chyba jednak się nie rozwiązał.

Nie lubią tam nas ;)
Trudno im się dziwić...

Ja im się dziwię. W zeszłym roku zapłaciłem na Opole 100 zł z czego ryby w tym okręgu łowiłem 6 razy i nie zabrałem ani jednej sztuki. Moi znajomi podobnie.
Nie wiem odnośnie czego ten komentarz, ale jeśli chodzi o "zabieranie ryb" to robią to wędkarze z każdego okręgu. Podobnie jak w każdym okręgu są wędkarze ryb nie zabierający.
Grzegorz

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #7 dnia: 15.01.2016, 13:03 »
Nie dziwie się, bo te dodatkowe pieniądze pewnie w żadnym lub znikomym stopniu nie przekładają się na rybostan wód. A z opisów na różnych forach widać, że część (nie wszyscy oczywiście) wędkarzy ze śląska to prawdziwa dzicz. A wiadomo jak to jest, zawsze bardziej krytycznie spogląda się na "obcych", bo nieetyczni wędkarze są oczywiście wszędzie, nie tylko na śląsku.

Pozdrawiam

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #8 dnia: 15.01.2016, 13:34 »
Ja im się dziwię. W zeszłym roku zapłaciłem na Opole 100 zł z czego ryby w tym okręgu łowiłem 6 razy i nie zabrałem ani jednej sztuki. Moi znajomi podobnie.
Nie wiem odnośnie czego ten komentarz, ale jeśli chodzi o "zabieranie ryb" to robią to wędkarze z każdego okręgu. Podobnie jak w każdym okręgu są wędkarze ryb nie zabierający.

Musiałbyś widzieć górników walących wszystko w łeb na potęgę i okupujących lepsze wody :o Jest ich czasami sporo, zwłaszcza na Turawie.  Opole ma dobre wody, i dzielenie się z Katowicami niema dla nich sensu, bo niby co mają Katowice do zaoferowania?  Niestety, byłby to najazd Hunów. Ty jak i Twoi znajomi to skarb, i Was chciałby i przytuliłby każdy okręg :D Ale w pewnych kwestiach skóra nie warta jest wyprawki. Samo Opole nie musi z nikim podpisywać umów, bo są i rzeki nizinne, i górskie, są zaporówki, starorzecza, dużo wyrobisk, glinianek... A ludzi stosunkowo mało.
Lucjan

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #9 dnia: 15.01.2016, 13:39 »
Nie dziwie się, bo te dodatkowe pieniądze pewnie w żadnym lub znikomym stopniu nie przekładają się na rybostan wód. A z opisów na różnych forach widać, że część (nie wszyscy oczywiście) wędkarzy ze śląska to prawdziwa dzicz. A wiadomo jak to jest, zawsze bardziej krytycznie spogląda się na "obcych", bo nieetyczni wędkarze są oczywiście wszędzie, nie tylko na śląsku.
Pozdrawiam

Nie wiem jak się przekłada, bo tutaj swoją rolę ma statystyka, matematyka i ekonomia a nie mamy danych, żeby to oceniać. Mimo to, ja w zeszłym roku na Opole wydałem 100 zł, gdzie w swoim okręgu płaciłem 112 zł. Okręgowa Opolska w 2015 kosztowała 150 zł, czyli wędkarze, którzy nabyli możliwość łowienia w Okręgu opolskim na zasadzie porozumień płacili 2/3. Teraz żeby realnie oszacować na ile wykorzystali możliwość łowienia w tym okręgu, trzeba by sięgnąć do ich rejestrów i porównać. Może się okazać, że wędkarz z Katowic, bywał nad wodą statystycznie o połowę mniej niż gospodarze okręgu opolskiego. Przyjmując, że wszyscy osiągnęli limity (Ci z opolskiego i innych ościennych) to jednak przekładać się to może korzystnie na zarybienia. Lub inaczej, taki wędkarz z okręgu ościennego, mimo że płaci mniej o 1/3 to i tak nie wyłowi tyle ryb co inni. Oczywiście wszystko to gdybanie bo nie znamy statystyk. Ja opieram się na swoim doświadczeniu i kolegów, gdzie wiem, że ta ilość wędkowań wynosiła u mnie 6 (u nich podobnie a nawet mniej), nie zabrałem ani jednej ryby (oni także) i wzbogaciłem okręg opolski kwotą 100 zł (oni także).

Musiałbyś widzieć górników walących wszystko w łeb na potęgę i okupujących lepsze wody :o Jest ich czasami sporo, zwłaszcza na Turawie.  Opole ma dobre wody, i dzielenie się z Katowicami niema dla nich sensu, bo niby co mają Katowice do zaoferowania?  Niestety, byłby to najazd Hunów. Ty jak i Twoi znajomi to skarb, i Was chciałby i przytuliłby każdy okręg :D Ale w pewnych kwestiach skóra nie warta jest wyprawki. Samo Opole nie musi z nikim podpisywać umów, bo są i rzeki nizinne, i górskie, są zaporówki, starorzecza, dużo wyrobisk, glinianek... A ludzi stosunkowo mało.

Rozumiem problem. Jeśli patrzeć w ten sposób, Opole mogło by udostępniać swoje wody innym okręgom tylko do wędkowania, bez możliwości zabierania ryb. Ja chętnie nabył bym taki "znaczek". Nie łowię wszędzie a na kilku łowiskach - głównie na kanale Gliwickim. Ryb nie zabieram. Korzyść dla okręgu jest już mocno wymierna.

W tym roku wykupię chyba tylko same kanały i będzie okej. Na pewno dużo taniej.
Grzegorz

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #10 dnia: 15.01.2016, 13:58 »

Rozumiem problem. Jeśli patrzeć w ten sposób, Opole mogło by udostępniać swoje wody innym okręgom tylko do wędkowania, bez możliwości zabierania ryb. Ja chętnie nabył bym taki "znaczek". Nie łowię wszędzie a na kilku łowiskach - głównie na kanale Gliwickim. Ryb nie zabieram. Korzyść dla okręgu jest już mocno wymierna.

W tym roku wykupię chyba tylko same kanały i będzie okej. Na pewno dużo taniej.


To jest kolejny dobry pomysł!  Gdyby wędkarze mieli możliwość płacenia mniej za 'złap i wypuść' - ich składki na inne wody tez powinny być relatywnie mniejsze. Jest to korzyść dla obydwu stron, i dla okręgu i dla takiego wędkarza...
Lucjan

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #11 dnia: 15.01.2016, 14:07 »
Niestety to nasze pobożne życzenia. Może kiedyś coś się zmieni. Szczególnie uważam, że wędkarze nie zabierający ryb nie powinni być traktowani tak samo jak wędkarze ryby zabierający. Bo taki wędkarz C&R to w zasadzie sponsor zarybienia wód. Gdyby samego wędkowania nie liczyć jako korzyści to faktycznie jak ktoś ryb nie zabiera jest zwykłym darczyńcą na rzecz okręgu ale też innych wędkarzy. W PZW obowiązują różne zwolenienia i ugli jeśli chodzi o opłaty, ale dotyczą odznaczonych, osób starszych czy też działaczy. Czy taki wędkarz, dbający o rybostan, nie zabierający ryb nie jest osobą, której należy się ulga? Pójdę dalej, ja osobiście nie chcę ulgi, bo w mojej ocenie mniej środków = mniej funduszy na zarybienia, a chcę by było lepiej. Ale Ci, którzy te ryby regularnie wyławiają i przez to ograniczają rybostan niech płacą więcej. Żeby z ich i moich środków, można było nie tylko 1000kg ryb zastąpić kolejnym 1000kg ale też wpuścić dodatkowe 500 kg. Tylko w ten sposób rybostan będzie się powiększał.
Grzegorz

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #12 dnia: 15.01.2016, 14:42 »
Święte słowa!
Lucjan

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #13 dnia: 15.01.2016, 21:52 »
Rozmowy Katowic z Oplem zawsze trwały długo i z tego, co pamiętam, rzadko kiedy zaraz na początku roku było można wykupić w kasie zezwolenia.
Zobaczcie, ze wszystkimi okręgami już porozumienia ustalone, a z Oplem jeszcze nie (czerwona gwiazdka).

http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/17463/porozumienia_2015

Na uwagę zasługuje również fakt, że wielu zezwoleń jeszcze nie można kupić. Mimo że są podpisane porozumienia. Widocznie drukowanie dokumentacji tyle trwa.
Póki co można tylko wykupić na: Częstochowę, Bielsko, Nowy Sącz.

Nie wiem jak będzie w tym roku, ale wcześniej było tak, że opłacający zezwolenie w ramach porozumienia nie mogli łowić na niektórych zbiornikach (Ujazd, Kluczbork, Dębowa).
Pozdrawiam
Mateusz

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: PZW Katowice - porozumienia 2016
« Odpowiedź #14 dnia: 28.01.2016, 13:17 »
Cytuj
W sprawach różnych dyrektor biura ZO przekazał informację o odrzuceniu przez Okręg PZW z siedzibą w Opolu propozycji zmiany warunków porozumienia złożonej przez ZO PZW w Katowicach w odpowiedzi na pismo z dnia 02 listopada 2015 r. w sprawie konieczności zmiany zapisów w porozumieniu międzyokręgowym z dnia 12 lutego 2013 r.

Porozumienie międzyokręgowe zostało jednostronnie wypowiedziane przez ZO PZW z siedzibą w Opolu na swoje wody otwarte i obwody rybackie.

Zaproponowana zmiana warunków porozumienia przez Okręg PZW zs w Opolu pismem z dnia 02 listopada 2015 r. bez uwzględnienia naszych propozycji narusza równouprawnienie wędkarzy i jednocześnie spowodowałoby gorsze traktowanie wędkarzy katowickich. Na takie warunki ZO na swym posiedzeniu w dn. 17 grudnia 2015 r. nie wyraził zgody.

http://www.katowice.pzw.org.pl/wiadomosci/125317/60/posiedzenie_prezydium_zarzadu_okregu_pzw_w_katowicach_20012016

Grzegorz