Autor Wątek: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby  (Przeczytany 80551 razy)

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #90 dnia: 06.04.2019, 16:56 »
To firmy powinny nam dawać powody by kupować ich "dobre" produkty a nie reklamować  się a szmelc wciskać.To ja mam naciskać :D :D :facepalm: Nie tędy droga. To samo dotyczy wszelakiego badziewia chińskiego jakiego widzimy na każdym kroku.
Piotr

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #91 dnia: 06.04.2019, 16:57 »
:)
Piotr

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #92 dnia: 06.04.2019, 17:44 »
To rynek narzuca warunki. Dopóki można dobrze zarobić produkując tanie , niskiej jakości zanęty dopóty będzie się je masowo produkować.  Rynek to kupuje. Większość wędkarzy kieruje się jednak głównie ceną i ewentualnie kolorami i napisami na opakowaniach.  Dobre jakościowo zanęty muszą zawierać drogie składniki bo bez nich nie będą dobre .  To oznacza wyższą cenę.

Jarek 11:
Zarobek i możliwość sprzedaży produktów to największy nacisk na producenta jaki można sobie wyobrazić.  Dlatego produkuje się to co najbardziej się opłaca.
Wiesiek

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #93 dnia: 06.04.2019, 19:22 »
Na rynku metody jest miejsce cały czas bo on rośnie, ale wraz z wzrostem dochodów więcej osób będzie inwestować relatywnie dużo na zachodnie zanęty/ przynęty by łowić wydajnie i relatywnie tanio (np. Sonu MMM). Widzę to po asortymencie Trotki, gdzie metoda zdominowała półki.
Zgadzam się  w większości z tym co napisałeś rynek jest tak skonstruowany że duży może więcej ale z tym ostatnim zdaniem nie bardzo.
Nie wierzę aby na polskim rynku nie było dobrego produktu za małą kasę  .
Dlaczego Polski wędkarz ma być skazany na Sonu  czy Coppensa ?
Dla czego nie ma jakiegoś nacisku na Polskie firmy aby robiły dobrze i tanio?
Może śmieszne i naiwne  mam podejście ale uważam że nic się nie zmieni jeśli będzie tak jak do tej pory tzn Polscy wędkarze zamiast naciskać na Polskie firmy, będą pompować kasiorę w rynki innych krajów.


Szczerze żadnego dobrego polskiego za tania kasę nie znam. Nawet nasze granulaty smakowe pakowane jako pellety są droższe niż coppens czy skretting. Wierzę że świadomość wędkarzy idzie w górę i producenci będą zmuszeni podnieść jakość.
Poza tym dobre mieszanki zbudowane są przy dużym udziale maczek rybnych a te są drogie i ostatnio chyba sporo podrożały. Więc nie da się tanio dobrej mieszanki zbudować czyli takiej co przy słabym zerowaniu skłoni rybę do brania.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #94 dnia: 06.04.2019, 19:31 »


Szczerze żadnego dobrego polskiego za tania kasę nie znam. Nawet nasze granulaty smakowe pakowane jako pellety są droższe niż coppens czy skretting. Wierzę że świadomość wędkarzy idzie w górę i producenci będą zmuszeni podnieść jakość.
Też mam taką nadzieję.
Ps bardziej o zanęty chodziło , W sumie to prostsze niż zrobienie pelletu.

Online pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #95 dnia: 06.04.2019, 21:38 »
Faktycznie zanęty są prostsze.
Tutaj porównałem Loprio Method Mix green betaina z DB Swim Stim i Ringers Micro Mix. Wszystkie mają domieszki odpadów cukierniczych i zauważyłem, że Loprio mocno odstawał. Za dużo piekarniczych rzeczy tam a za mało mączek i zmiksowanego pelletu zielona betaina.
Lorpio łatwiej znacznie można było przemoczyć.
Więc myślę, że nasi producenci dobrze wiedzą co trzeba dodać w większej ilości, ale za bardzo chcą mieć zysk najmniejszym nakładem i nie zwiększają udziału konkretów. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że dodając tak z połowę takich składników (wagowo w paczce) marża im spadnie do nieakceptowalnego poziomu. Nie mówię, że ma być tyle mączek co w MMM ale po zapachu można rozpoznać na czym mieszanka bazuje. Wszystkie przeze mnie wymienione w zasadzie mają wyczuwalny zapach a w naszych raczej chemia niż aromat mączki.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Dawid Moska

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 42
    • Jedziemy na ryby
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #96 dnia: 30.04.2019, 19:39 »
Zapraszam do obejrzenia najnowszego filmu

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #97 dnia: 30.04.2019, 20:48 »
Robisz świetna robote :thumbup: :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #98 dnia: 30.04.2019, 20:58 »
O! Super. Już się biorę za oglądanie.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline pawel79ozo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: łódzkie
  • Ulubione metody: feeder i spinning

Offline linus1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 188
  • Reputacja: 12
  • Lokalizacja: Błonie
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #100 dnia: 25.07.2019, 21:33 »
Dajemy RYBOM czas na ustawienie się.....

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #101 dnia: 25.07.2019, 22:16 »
Szczerze to ta transformacja u Dawida nie podoba mi sie.
Wolałem filmy w stylu lekko miło i przyjemnie, z przemycona dawka jakiejs wiedzy, niż filmy instruktażowe i wykłady niczym na uczelni.

Z wieloma rzeczami też się nie zgadzam, i teksty typu "klasyczny Feeder to esencja wędkarstwa, a nie methoda" (coś w tym stylu z pierwszego odcinka patrząc na szczytowki) są dla mnie po prostu słabe. Kazać się komuś cieszyć z łowienia plotek i leszczykow, bo to prawdziwe wędkarstwo też jest dla mnie kiepskie.

I te filmy testowe wędki od sponsora, pelletu od sponsora, albo porcji ubrań czy pojemników.

Ostudzilo to mój zapał do tego kanału i raczej nie widzę niestety by stara formuła miała wrócić.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Toke

  • Tomek Wielgus - Rodbuilding
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #102 dnia: 25.07.2019, 23:00 »
Szczerze to ta transformacja u Dawida nie podoba mi sie.
Wolałem filmy w stylu lekko miło i przyjemnie, z przemycona dawka jakiejs wiedzy, niż filmy instruktażowe i wykłady niczym na uczelni.

Z wieloma rzeczami też się nie zgadzam, i teksty typu "klasyczny Feeder to esencja wędkarstwa, a nie methoda" (coś w tym stylu z pierwszego odcinka patrząc na szczytowki) są dla mnie po prostu słabe. Kazać się komuś cieszyć z łowienia plotek i leszczykow, bo to prawdziwe wędkarstwo też jest dla mnie kiepskie.

I te filmy testowe wędki od sponsora, pelletu od sponsora, albo porcji ubrań czy pojemników.

Ostudzilo to mój zapał do tego kanału i raczej nie widzę niestety by stara formuła miała wrócić.

Coś w tym jest co piszesz, aczkolwiek bardzo podoba mi się u Dawida to, że te testy czy fundowane przez sponsorów artykuły oceniane są bez "wazeliny" - Dawid mówi co myśli, a nie co mu producent sugeruje...
Co de esencji wędkarstwa, pełna zgoda, sam przerabiałem to przez dłuuugi czas, były lata fascynacji muchówką, i cała reszta nie godna była uwiązać mi muchy u przyponu...Potem spinning, ze szczególnym naciskiem na pstrągi, i każdy kto ryb w kropki nie łowił to był taki jakiś...inny :)
Od kilku lat w dupie mam te wyższościo - niższości , łowię z radością płotki na bacika, jazie czy klenie na wypuszczankę, leszcze,świnki na feedera, liny na wagglera a karpie na methodę - czasem ryby i metody się mieszają :)
Na spining łowię pstrągi i bolenie, na muchę lipienie - i ciesze się całą gamą metod i ryb , bez uprzedzeń i takich tam... :)
I chyba o to chodzi :)
Pozdrawiam.
Tomek

Offline Dawid Moska

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 42
    • Jedziemy na ryby
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #103 dnia: 11.08.2019, 22:57 »
Szczerze to ta transformacja u Dawida nie podoba mi sie.
Wolałem filmy w stylu lekko miło i przyjemnie, z przemycona dawka jakiejs wiedzy, niż filmy instruktażowe i wykłady niczym na uczelni.

Z wieloma rzeczami też się nie zgadzam, i teksty typu "klasyczny Feeder to esencja wędkarstwa, a nie methoda" (coś w tym stylu z pierwszego odcinka patrząc na szczytowki) są dla mnie po prostu słabe. Kazać się komuś cieszyć z łowienia plotek i leszczykow, bo to prawdziwe wędkarstwo też jest dla mnie kiepskie.

I te filmy testowe wędki od sponsora, pelletu od sponsora, albo porcji ubrań czy pojemników.

Ostudzilo to mój zapał do tego kanału i raczej nie widzę niestety by stara formuła miała wrócić.

Formuła jest cały czas taka sama , wykłady są w nowej serii bo ogląda mnie ogromna ilość początkujących wędkarzy i to do nich jest skierowna ta seria. Na kanale jest 145 filmów i naprawdę ciężko jest coś wymyślić orginalnego a ja nie należe do osób którę będą robić jakięs durne rzeczy aby uzyskać oglądalność. Co do reklam to takich nie mam na kanale i uwierzcie że propozycji mam naprawdę sporo. Jeśli chodzi o testy np z meus czy wędkami to jest to tylko moja opinia bez kłamstw ;D Wędki jedno ale jeśli chodzi o zanęty i tego typu rzeczy to już mogę zapewnić że na kanale nie pojawią się żadne testy zanęt itp. Pozdrawiam i zapraszam do ogladania teraz pojawi się trochę NORMALNYCH odcinków.

_luwro

  • Gość
Odp: Kanał Wędkarstwo Jedziemy Na Ryby
« Odpowiedź #104 dnia: 11.08.2019, 23:02 »
Jak dla mnie ktoś kto zaczyna „testować”  to się sprzedał. Znam te „subiektywne opinie”...