Autor Wątek: Filmy - Haldorado.hu  (Przeczytany 28387 razy)

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Filmy - Haldorado.hu
« Odpowiedź #60 dnia: 15.11.2018, 20:23 »
Nie no, nie chcę jechać na komercję. W Polsce nie jeżdżę nigdzie dalej, a też są ryby ;)

Chodzi mi ogólnie o ceny na Węgrzech - jak się mniej więcej kształtują, czy ktoś wie.

W Euro Aqua to prosiaki pływają powyżej 40 kg (m.in. rekord świata 49 kg). Tam trzeba jechać tirem z wanną kukurydzy i pelletu :P :facepalm:. Jak byłem kilka lat temu na wycieczce do Budapesztu, to ceny były podobne do naszych. A teraz, kto wie?
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Filmy - Haldorado.hu
« Odpowiedź #61 dnia: 15.11.2018, 20:34 »
Michał byłem bodajże w 2013 roku, na wczasach na Węgrzech. Wypoczywaliśmy tydzień nad południowym brzegiem Balatonu. Domek rezerwowaliśmy jeszcze w kraju, z dużym wyprzedzeniem. Nie kosztowało to drożej niż nad polskim morzem, ba nawet taniej wyszło 9 osobową grupą. Na miejscu ceny bardzo podobne do naszych. Natomiast koszt zezwolenia 3 dniowego na wędkowanie z brzegu nad tym jeziorem, po przeliczeniu około 80 złotych jakoś (dwa kije).

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Filmy - Haldorado.hu
« Odpowiedź #62 dnia: 15.11.2018, 20:51 »
Na Euro Aqua o ile się nie mylę nie można żadnych własnych zanęt stosować. Jedynie co, to własne kulki przynętowe można używać.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Filmy - Haldorado.hu
« Odpowiedź #63 dnia: 15.11.2018, 20:52 »
Dobra wiadomość, Kucuś :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Filmy - Haldorado.hu
« Odpowiedź #64 dnia: 15.11.2018, 21:00 »
Dobra wiadomość, Kucuś :)

Michał to podam Ci lepszą :) 42 stopnie w cieniu, lipiec. Woda maks głębokości 180 cm. Miałem akurat szczęście, że trafiłem na taką "głębię" przy ujściu jakiejś rzeki. Na dwa feedery z klasycznym koszykiem i tanią zanętą, brakowało mi rąk ;D Cały czas brania, ryby się zachowywały jakby niedożywione były ;) Same małe i średnie leszczyki, ładne płocie, karasie srebrzyste i mega ukleje. Naprawdę fajna zabawa. Szkoda, że do metody dorosłem jakoś rok później, można by tam było poszaleć ;)

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Filmy - Haldorado.hu
« Odpowiedź #65 dnia: 15.11.2018, 21:09 »
Chodzi mi ogólnie o ceny na Węgrzech - jak się mniej więcej kształtują, czy ktoś wie.

Ogólnie to ceny są jak w Polsce. Ani mniej, ani więcej. W Budapeszcie jest drożej, ale tylko w miejscach atrakcyjnych turystycznie. Analogicznie jak w Krakowie, Warszawie, czy czeskiej Pradze (choć tu jest chyba najdrożej).
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Filmy - Haldorado.hu
« Odpowiedź #66 dnia: 15.11.2018, 21:18 »
:thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Filmy - Haldorado.hu
« Odpowiedź #67 dnia: 15.11.2018, 21:42 »
Michał, kiedyś wynająłem przez Internet kwaterę w Tokaju z moją wtedy jeszcze nie żoną. Okazało się, że to speluna, w której ciągle odbywały się imprezy, nie mozna było spać. Obok płynęła rzeka, wszędzie pełno komarów. Poszedłem do informacji turystycznej i zapytałem, czy nie można czegoś wynająć - okazało się, że przez trzy dni wolny jest dom w winnicy w miejscowości Tarcal niedaleko Tokaju. Dom leżał na dole winnicy. To jest ten dom http://www.pallpince.hu/galeria/eletkepek.html  (ostatnie zdjęcie)  i tak słabo widać. Znajdowała się w nim sporych rozmiarów piwnica http://www.pallpince.hu/galeria/pince-es-szl.html . Mam swoje zdjęcia, ale na papierze, więc musiałbym je skanować. Jak mnie najdzie, to to zrobię. Za dom zapłaciliśmy jakieś śmieszne pieniądze - około 500 zł za 4 doby (okazało się, że możemy zostać na tyle właśnie czasu), ale tyle ile wydałem kasy na wino z tej piwnicy, po której właściciel oprowadzał nas dwukrotnie w celach degustacyjnych, to nawet nie chcę pamiętać. W każdym razie, polecam region tokajski bardziej niż Eger. Wino lepsze, klimatyczne miejsca. W Tokaju jest mnóstwo manufaktur winnych, gdzie ludzie mają piwnice z kilkoma dosłownie beczkami wina. Otwarte, zawsze można wejść, spróbować - oczywiście za degustację się płaci. Eger to już przemysł winny. Zupełnie inne klimaty. Mi się nie podobało. Zresztą, wolę wino białe, niż czerwone.

Pisząc jednak o cenach pisałem o doświadczeniach tegorocznych.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Shiemano

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Filmy - Haldorado.hu
« Odpowiedź #68 dnia: 30.04.2021, 23:28 »