Autor Wątek: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja  (Przeczytany 28061 razy)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #30 dnia: 10.10.2019, 21:43 »
Ja "chorowałem" na SLR około roku zanim go kupiłem.

Zaczynam chorować. Oficjalnie! :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #31 dnia: 11.10.2019, 05:38 »
Ja "chorowałem" na SLR około roku zanim go kupiłem.

Zaczynam chorować. Oficjalnie! :)
Maciek... Wiem że zbieractwo to ciężka choroba, ale to można leczyć

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #32 dnia: 16.10.2019, 22:29 »
Ale pała z tego Tournamenta, uzbrojona jak wędka na kuter. Acolyt'ki to wykałaczki przy niej ;)
Zdecydowanie kij na grubego zwierza ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #33 dnia: 19.10.2019, 11:38 »
Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak wygląda SLR na tle Acolyte to wrzucam parę fotek.
Wędka nie nadaję się do odławiania zarybieniówki, parę spinek było. Ogólnie s0rawia wrażenie mało finezyjnej. Za to pod takim karpikiem 60cm pracuje sympatycznie.
Rzuca się tym kapitalnie, podajnik prestona 30 gramów poleciał na prawie 60m.

BTW
Jeśli komuś szkoda 1,8k zł na kawałek węglowej rurki lub ma inne wydatki, to może spać spokojnie bo Daiwa czarów nie wyczynia ;) Póki co dla mnie Tournament SLR wart kasy jaką chce pan Akihiko Kishi nie jest ;)


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 722
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #34 dnia: 07.01.2020, 20:16 »
Witam, odświeże trochę temat.

Kolego Keleroth i jak sprawuje Slr?
Masz może porównanie do dłuższego modelu (12ft) i czy posiadasz jakieś informacje na temat kija Daiwa Tournament Pro feeder 13,6 ft ? Szukam czegoś do dystansu i bardziej chodzi mi po głowie Pro.
Bym był wdzięczny za każde info :beer:

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #35 dnia: 07.01.2020, 21:25 »
Tournamenty Pro 12'6" i 13'6" są mniej sztywne od SLR i pomyślane raczej jako feedery rzeczne niż dystansowe (w roli konsultanta/testera wystąpił rzeczny mistrz Dave Harrell, który poleca je do łowienia leszczy, kleni oraz nieokazowych brzan). Zastąpią w tym zakresie modele 12' - 13' z produkowanej do 2019 roku serii Tournament RS.

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 722
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #36 dnia: 07.01.2020, 22:07 »
Dzięki Modus za info :thumbup:
No własnie Pro jest kijem bardziej leszczowym.
Nie chciałbym tracić trochę finezji z połowu, tym bardziej ze Pro posiada też duże przelotki i wydaje mi się że dystans około 80m powinien ogarnąć. Chyba że jest typową kluchą i taka opcja niestety odpada.

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #37 dnia: 07.01.2020, 23:36 »
Hej MetiusMate!

Dzisiaj już padam na pysk, więc Ci nie odpiszę. Nie chcę po prostu czego na szybko pokręcić - ale mam pewne spostrzeżenia. Jutro po pracy na pewno coś skrobnę

Pozdrawiam.


Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #38 dnia: 08.01.2020, 12:36 »
Modus miałeś te nowe tournamnty 12,6 13,6 w ręku? RS jest bardzo mocnym modelem i bez problemu poradzi sobie z każdą brzaną  a te nowe tournamenty to chyba zwyczajnie modele na dalsze dystanse ?
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #39 dnia: 08.01.2020, 15:20 »
Bazuję na oświadczeniach producenta i konsultanta/testera. Producent podkreśla, że są to kije miększe od dystansowych Tournamentów SLR i w żadnej mierze nie mają ich zastąpić, zaś konsultant/tester poleca je do łowienia większych ryb rzecznych, choć wspomina również o możliwym zastosowaniu na wodzie stojącej (po wyposażeniu w szczytówkę 1.5 oz). Sam fakt obsadzenia Dave'a Harrella w roli konsultanta/testera wskazuje, że chodziło przede wszystkim o zaspokojenie oczekiwań klienteli rzecznej. Spróbuję mailowo wydobyć od niego porównanie (pod względem mocy/akcji) z feederami RS, które skądinąd zaprojektował.

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 722
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #40 dnia: 08.01.2020, 16:28 »
Modus,
Gdybyś dał radę mailowo uzyskać więcej informację, będę bardzo wdzięczny :thumbup: :beer:
Pozdrawiam Mateusz

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #41 dnia: 08.01.2020, 17:53 »
Moje 3 grosze.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że z "wędkowaniem dystansowym" niewiele mam wspólnego - w tym temacie niewiele mogę podpowiedzieć.


Obecnie w  swoim arsenale posiadam :Daiwe Tournament pro 11ft - wersja z przed 3-4 lat ;  Daiwa Tournament SLR 11ft oraz od niedawna Daiwe Tournament RS 10-11ft. Jak widać wszystkie wędki w podobnej długości. Jeżeli to co pisze Modus odnośnie wersji pro 12,6ft i 13,6ft ( a zawsze ma sprawdzone info) to masz kolego niezły orzech do zgryzienia :)

Właściwości rzutowe według mnie ( przeciętne umiejętności) przedstawiają się następująco : SLR>RS>Pro . Nie ma tu nic odkrywczego, już sama waga i cw kijów może nam to powiedzieć. Wydaje mi się że przy mojej obecnej technice rzutu nie jestem w stanie w pełni "naładować" SLR - podajnik metoda Preston large 30g.

Praca pod rybą. Jako asystenci pomagały mi "sportowe karpie" w przedziale 2-3kg. Pod takimi rybami ugięcie wyglądało następująco:
Największe oczywiście Tournament pro - praktycznie 2/3 blanku wygięte, następnie RS i ugięcie w ok 1/2 długości blanku. Najsztywniejszy SLR to ugięcie w granicach 2/5 blanku. Co ciekawe ilość spinek na wszystkich kijach porównywalna. Jedno co muszę dodać - zdarza mi się zerwać przypon jednak praktycznie tylko w przypadku łowienia SLR ( Może dołączy do niego RS - jak na razie tylko 1 wypad na rybki, może uda się w najbliższą sobotę jak pogoda dopisze)

Reasumując  wersja RS to coś przejściowego pomiędzy Pro a SLR, być może to "złoty środek" ?:)

PS. Stevie Ringer uważa 12ft SLR za najlepszą wędkę na świecie, ale z drugiej strony co ma powiedzieć jak firmuje ten model swoim nazwiskiem :D

Jakbyś miał jakieś pytania to "bez krępacji" - tutaj czy na PW.

Pozdrawiam.

PS2 - Odpowiem jeszcze na pytanie coby offtopu nie było ;) SLR sprawuję się bardzo fajnie i ma stałe miejsce w moim pokrowcu - kiedy trzeba łowić na 45m+ to chętnie po niego sięgam lub jak liczę się z możliwością złowienia dużego bonusa - dwucyfrowa waga.

 

 

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #42 dnia: 08.01.2020, 19:43 »
Stevie Ringer uważa 12ft SLR za najlepszą wędkę na świecie, ale z drugiej strony co ma powiedzieć jak firmuje ten model swoim nazwiskiem :D

Stefek nie będzie więcej wychwalał Tournamentów, bo właśnie odszedł z Daiwy na pełny etat w Guru :)

https://www.facebook.com/daiwauk/posts/2768975626494108

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #43 dnia: 08.01.2020, 19:52 »
Stev nie odcina się od Daiwy jak napisał w szczególnych sytuacjach będzie używał Daiwy :)
Zresztą firmy ze soba współpracują więc nie będzie problemu
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 533
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Daiwa Tournament SLR 11 ft. Prezentacja
« Odpowiedź #44 dnia: 08.01.2020, 20:02 »
Będzie intensywnie i jawnie używał Daiwy, bo Guru nie oferuje obecnie kołowrotków ani sztyc do podbieraka. Oczywiście Aventusy i N-Gauge to też Daiwa, ale zakamuflowana :)