Autor Wątek: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder  (Przeczytany 11815 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #15 dnia: 07.12.2017, 10:38 »
II Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice:
I Tura 09.06.2018 Odra Rogi.
II Tura .................... termin podam za kilka dni bo wkradł się błąd, ale Oświęcim - Kanał Dwory.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #16 dnia: 08.12.2017, 12:11 »
11.08.2018 - I Tura - Odra Kędzierzyn-Kożle (Rogi)

09.09. 2018 - II Tura - Kanał Dwory k. Oświęcimia

Grzegorz

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #17 dnia: 08.12.2017, 13:20 »
Akurat zdążycie przed MP. :o
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #18 dnia: 08.12.2017, 13:36 »
Nic nie musimy, ustalono że na MP 2018  z Okręgu jedzie drużyna składająca się z Mistrza i Wice Mistrza 2017  :)
A co do terminu Grzegorz ten termin sierpniowy ulegnie zmianie ale to zostanie potwierdzone w poniedziałek na OKS
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #19 dnia: 08.12.2017, 13:37 »
Akurat zdążycie przed MP. :o

A to nie jest tak, że eliminacje do MP odbyły się już w tym roku?
Na feederze się nie znam, nie interesuje się nim, ale widziałem, że w wielu okręgach MO w 2017 były traktowane jako eleminacje do MP w 2018.
Analogicznie, MO w roku 2018 są eliminacjami do MP w 2019?

Nic nie musimy, ustalono że na MP 2018  z Okręgu jedzie drużyna składająca się z Mistrza i Wice Mistrza 2017  :)
A co do terminu Grzegorz ten termin sierpniowy ulegnie zmianie ale to zostanie potwierdzone w poniedziałek na OKS

Janusz, a jest szansa, żeby zmienić termin Eliminacji do Drużynowych Mistrzostw Okręgu?
Koliduje to trochę z GPx Polski U15 i U20 w Elblągu. :(

Jadę tam jako trener a chciałem też startować w tych zawodach ;(

Można by to zrobić 29 albo 30 sierpnia. Wiem, że było głosowane, ale jak dzisiaj robiłem grafik to nałożyły mi się właśnie zawody ogólnopolskie.
Grzegorz

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #20 dnia: 08.12.2017, 13:39 »
Już nawet nie chodzi o problem z datami czy 2017 czy 2018 ale że każdy okręg ma inaczej. W 2019 powinno to być odgórnie wymuszone na okręgach i ujednolicone.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #21 dnia: 08.12.2017, 14:00 »
Grzesiu można ale to Ty musisz odkręcić , przeczytaj pw :) 29-30.08 .2018 to czwartek, piątek :(
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #22 dnia: 08.12.2017, 16:05 »
Chodziło o 25 lub 26 sierpnia.
Spoko dzięki.
Grzegorz

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #23 dnia: 11.12.2017, 17:40 »
Nic nie musimy, ustalono że na MP 2018  z Okręgu jedzie drużyna składająca się z Mistrza i Wice Mistrza 2017  :)
A co do terminu Grzegorz ten termin sierpniowy ulegnie zmianie ale to zostanie potwierdzone w poniedziałek na OKS

A możecie mi wytłumaczyć o co kaman. :facepalm:
Po co jest w takim razie Regulamin, jak każdy sobie robi jak mu się podoba? Nie mogę tego zrozumieć, dlaczego jedne Okręgi mają robić wszystko aby się dostosować do Regulaminu a inne (może uprzywilejowane) mają regulamin w "pompie" i robią jak im się podoba?
Janusz z całym szacunkiem do Ciebie (bo Janusz to bardzo fajny gość :) ) ale tak chyba nie powinno być. Albo wszyscy robią zgodnie z regulaminem, albo wszyscy walą w przysłowiowego...

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #24 dnia: 11.12.2017, 19:42 »
Z Wrocka też tak będzie,mistrzowie 2017,nikt na siłę nie będzie robił mistrzostw okręgu.
Za innym mało rozsądnym rozwiązaniem to chyba są zainteresowani Ci którzy już nie mają szans na ten wyjazd,w naszym okręgu wyłaniamy mistrzów w cyklu Gp w 2018 ma ich być 4
Staś
Klasyczny Feeder

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #25 dnia: 11.12.2017, 20:56 »
Panie Stanisławie.Wydaje mi się że kto jak kto ale Pan powinien namawiać do przestrzegania regulaminu.Więc jak Wrocław nie wyłoni w 2018 Mistrza Okręgu to nie powinien mieć prawa wysłania reprezentantów na Mistrzostwa Polski.
Andrzej Lisowski

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #26 dnia: 11.12.2017, 21:04 »
Paweł to nie jest tak że robimy coś niezgodnego z regulaminem, kalendarz zawodów wędkarskich jest tak ciasny że nie chcemy robić na siłę zawodów byle się odbyły i byle wyłonić Mistrza Okręgu.
Chcemy aby w 2018r., zawody feederowe odbyły się na dwóch różnych ciekawych wodach w terminach gdzie można się spodziewać fajnych wyników i wyłoniły najlepsze osoby.
A bardzo ciekawym rozwiązaniem jest właśnie cykl GP jak we Wrocławiu, gdzie jest kilka zawodów na różnych wodach ( np.rzeka, kanał, komercja, jezioro ) które moim zdaniem wyłonią najbardziej wszechstronnego zawodnika a co za tym idzie najlepszego. 
 Panie Andrzeju ale nie rozumie dlaczego mają łamać regulamin? Z zapisu wynika że "może startować mistrz i wice mistrz Okręgu na dany rok " ale z części opisowej zawodów okręgowych może jasno wynikać że np. mistrz i wice mistrz zawodów rozegranych w 2017 reprezentuję Okręg na MP w 2018r., dla mnie to jest jasne i czytelne i nie ma ciśnienia aby na siłę robić zawody gdy np. Mistrzostwa Polski są zaplanowane bardzo wcześnie  lub ogranicza wyłanianie najlepszego z cyklu GP.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #27 dnia: 11.12.2017, 21:22 »
Paweł to nie jest tak że robimy coś niezgodnego z regulaminem, kalendarz zawodów wędkarskich jest tak ciasny że nie chcemy robić na siłę zawodów byle się odbyły i byle wyłonić Mistrza Okręgu.
Chcemy aby w 2018r., zawody feederowe odbyły się na dwóch różnych ciekawych wodach w terminach gdzie można się spodziewać fajnych wyników i wyłoniły najlepsze osoby.
A bardzo ciekawym rozwiązaniem jest właśnie cykl GP jak we Wrocławiu, gdzie jest kilka zawodów na różnych wodach ( np.rzeka, kanał, komercja, jezioro ) które moim zdaniem wyłonią najbardziej wszechstronnego zawodnika a co za tym idzie najlepszego.

 Trzeba koniecznie w takim razie wnioskować o zmianę regulaminu, nie wyobrażam sobie takiej patologi że każdy robi jak mu pasuje. Z tego co pisze kolega "celebryta" z Wrocławia w tamtym okręgu także Mistrzostwa Okręgu będą rozgrywane w IV turach i zapewne nie przed terminem czerwcowych  MP.
 I tu nie chodzi o to kto ma szanse czy ich nie ma, a chodzi o to czy kwalifikacja jest zgodna z Regulaminem i czy nie ma patologi . A patologia na pewno jest to że np. Okręg X,Y, Z mają reprezentanta zgodnie z Regułami a Okręg A,B,C ma reprezentanta nie zgodnie. Póki Regulamin mówi, że za dany rok to chyba nie zawodnik, czy okręg decyduje czy wyślą za rok poprzedni czy bieżący. No chyba , że będzie zmiana że Mistrz Okregu za rok poprzedzający ma prawo startu w roku bieżącym. Może ta zmiana będzie optymalna, ale wtedy prawo startu będą miały reprezentacje Okregów które zrobiły w 2017 roku MO.
 Oby nie było tak że reprezentanci Okręgów X,Y,Z łowiły na 2 wędki podczas MP - bo tak zdecydowały . A Okręgi A,B,C zgodnie z Regulaminem na jedną wędkę. Taka właśnie powstaje Patologia :)

 Chciałem, jeszcze dodać Januszu, że to powinno być jasno napisane aby nie było nadinterpretacji. A co do cyklów to w Okręgu Bielskim także będa MO rozgrywane na różnych zbiornikach nawet jedna tura na zbiorniku specjalnym/komercyjnym kolejna tura na zbiorniku zaporowym . Czyli rózne i to w kwietniu i maju. Fajne IV tury. Lecz wiemy jak to się kończy w autopsji ( chociażby Wrocław ) gdzie na ostatniej Turze tak wielki Okreg z tradycja feeder i startuje 18 zawodników bo już i tak wszystko rozstrzygnięte :)

 W Bielskim są IV tury GP OKS w tym II Tury to MO :)

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #28 dnia: 11.12.2017, 21:40 »
Paweł to nie jest tak że robimy coś niezgodnego z regulaminem, kalendarz zawodów wędkarskich jest tak ciasny że nie chcemy robić na siłę zawodów byle się odbyły i byle wyłonić Mistrza Okręgu.
Chcemy aby w 2018r., zawody feederowe odbyły się na dwóch różnych ciekawych wodach w terminach gdzie można się spodziewać fajnych wyników i wyłoniły najlepsze osoby.
A bardzo ciekawym rozwiązaniem jest właśnie cykl GP jak we Wrocławiu, gdzie jest kilka zawodów na różnych wodach ( np.rzeka, kanał, komercja, jezioro ) które moim zdaniem wyłonią najbardziej wszechstronnego zawodnika a co za tym idzie najlepszego. 
 Panie Andrzeju ale nie rozumie dlaczego mają łamać regulamin? Z zapisu wynika że "może startować mistrz i wice mistrz Okręgu na dany rok " ale z części opisowej zawodów okręgowych może jasno wynikać że np. mistrz i wice mistrz zawodów rozegranych w 2017 reprezentuję Okręg na MP w 2018r., dla mnie to jest jasne i czytelne i nie ma ciśnienia aby na siłę robić zawody gdy np. Mistrzostwa Polski są zaplanowane bardzo wcześnie  lub ogranicza wyłanianie najlepszego z cyklu GP.
Panie Januszu.Na stronie Okręgu nie ma ani słowa że GP Okręgu na 2017 są równocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski a zwycięzca został laureatem GP Okręgu nie Mistrzem Okręgu.Można oczywiście postanowić że będzie też Mistrzem Okręgu ale dopiero z GP w 2018.Nie można stanowić prawa które działa wstecz bo to patologia.Tak dla jasności mi wszystko jedno kto pojedzie na MP ,jednak zasady powinny być jasne i ogłoszone PRZED eliminacjami które wyłonią reprezentanta na MP.
I tyle.Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Andrzej Lisowski

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #29 dnia: 11.12.2017, 21:50 »
Paweł w styczniu 2018 będzie nowy regulamin i na pewno będę zgłaszał swoje uwagi aby było to jasno i czytelnie napisane a swoją drogą w czym jest problem bo każdy Okręg przeprowadza zawody w 2 turach czy w cyklu GP i wytłumacz mi co szkodzi na przeszkodzie aby mistrz rozegranych GP w 2017 był mistrzem na 2018, tak pytam bo dla mnie to bez znaczenia.
Dla mnie za dużo w tych wszystkich przepisach gruntowych jest spławika. :)
Zgadzam się Panie Andrzeju ale jak wiemy póki co oficjalnego kalendarza imprez nie ma, GKS się ledwo co utworzył i zaraz po nowym roku będą wszystko korygować aby w następnych latach było wszystko jasne i czytelne ( mam nadzieję ) 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz