Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 548491 razy)

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #720 dnia: 12.10.2018, 18:48 »
To właśnie miałem na mysli mówiąc o dziennikarzu. Zwykły czy nawet nie zwykły ;) Kowalski nie ma czasu ani środków do walki z molochem. Taki tygodnik, radio czy telewizja ma ludzi i kasę.
Jedni pytali, może inni węsząc sensację podejmą temat. Jak to mówi prezes PZW: "Nadzieja umiera ostatnia. Pożyjemy zobaczymy"

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #721 dnia: 12.10.2018, 19:27 »
Już widzę te tytuły w prasie:

Teodor Rudnik drugim polskim kosmonautą po Mirosławie Hermaszewskim
Rudnik prowadzi badania ichtiologiczne na orbicie okołoziemskiej
Prezes Rudnik bada możliwości zarybienia mórz księżycowych
Rudnik żegluje wśród kosmicznego planktonu meteorytów

"Kiedy chodziłem do szkoły, Solaris – za sprawą poznanych później faktów – powszechnie już była uznana za planetę obdarzoną życiem – tyle że posiadającą jednego tylko mieszkańca..." - Lem

Popatrz no, wiedziałem, że Lem był wizjonerem i prorokiem, ale nie wiedziałem, że pisał o Teodorze... ;)
Widać Rudnik to nie byle herbatnik.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #722 dnia: 18.10.2018, 12:04 »
Fishing Way‎ udostępnił ciekawą rzecz.

Komisja ds. mediów i promocji wędkarstwa w skład której wchodzi:

1.   Dariusz Dziemianowicz         - przewodniczący – Okręg PZW Białystok,
2.   Adam Szczygielski         - Okręg PZW Opole,
3.   Andrzej Zieliński         - redaktor naczelny WW,
4.   Grzegorz Kidawski         - Biuro ZG PZW,
5.   Marcin Mizieliński          - Rzecznik prasowy ZG PZW.

wpadła na genialny pomysł szerokiej promocji PZW. Czyni to w rolniczym programie Agropasja realizowanym na antenie Polsat News. Jednak nie ma nic za darmo, więc: 

"Uchwała nr 55/IX/2018 Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego z dnia 21 września 2018 r. w sprawie: zmiany budżetu Polskiego Związku Wędkarskiego na 2018 r.:
 
Dokonuje zmiany preliminowanych kosztów uzyskania przychodów Komisji ds. mediów  i promocji wędkarstwa ZG PZW z 50.000,00 zł na 79.520,00 zł wynikającej z potrzeby sfinansowania współpracy PZW z programem AGROPASJA, dotyczącej zrealizowania 12 felietonów w okresie wrzesień – grudzień 2018 r. i  styczeń – luty 2019 r. (2 felietony miesięcznie) prezentujących problematykę działań PZW w wybranych okręgach, m.in. w zakresie gospodarki wędkarsko-rybackiej, ochrony wód, sportu wędkarskiego, pracy z młodzieżą i dziećmi. Zwiększenie preliminowanych kosztów Komisji ds. mediów i promocji wędkarstwa  w wysokości 29.520,00 zł. nastąpi ze środków prognozowanego dodatniego wyniku finansowego ZG PZW."


80 tysięcy złotych za 14 programów o problemach PZW w programie rolniczym :bravo: Oj przydałoby im się obowiązkowe szkolenie z reklamy i promocji :facepalm:

Jednocześnie w ramach tej samej uchwały Zarząd Główny "postanawia przeznaczyć 32 000 zł brutto ze środków prognozowanego dodatniego wyniku finansowego ZG PZW na zakup urządzeń elektronicznych na potrzeby komisji problemowych ZG PZW." 8)

Laptopy też są potrzebne ;)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #723 dnia: 18.10.2018, 12:18 »
Czy ktoś z udzielających się tu działaczy PZW może coś więcej powiedzieć na temat tej uchwały:

"Uchwała nr 70/IX/2018 Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego z dnia 21 września 2018 r. w sprawie: wystąpienia z organizacji międzynarodowej EAF (European Anglers Federation)

Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego uchwala Wystąpienie z organizacji międzynarodowej EAF (European Anglers Federation) z dniem 31.12. 2018 r."


Ciekawi mnie dlaczego PZW występuje z tej europejskiej organizacji reprezentującej interesy wędkarzy http://www.euroangler.eu/index2.html

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #724 dnia: 18.10.2018, 12:26 »
Bo tam stawiają na turystykę wędkarską i sportowe podejście? Co stoi na stronie głównej?

A nam zależy na rozwoju rybactwa i braku tej turystyki, "bo się nie opłaca". W przeciwieństwie do sieciowania jezior, które się opłaca. Odpowiednim osobom?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #725 dnia: 18.10.2018, 14:06 »
Wow, ale się dzieje... Ciekawe dlaczego takie decyzje nie są konsultowane z wędkarzami. Nie rozumiem dlaczego ZG działa jak władca absolutny. Wiele decyzji powinno być konsultowanych. Chodzi mi o to wystąpienie z EAF.

Co do reklam, to nie rozumiem po co robią takie programy, przyznam szczerze. PZW powinno szukać dróg do pozyskania wędkarzy, tutaj natomiast jest jakby tłumaczenie się dlaczego jest jak jest. No chyba, że chca pokazać jak ważna jest działalność SSR itp. Taki program ma sens, jednak przy obecnej polityce związku jest to i tak ściema.
Lucjan

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #726 dnia: 18.10.2018, 19:55 »
Fishing Way‎ udostępnił ciekawą rzecz.

Komisja ds. mediów i promocji wędkarstwa w skład której wchodzi:

1.   Dariusz Dziemianowicz         - przewodniczący – Okręg PZW Białystok,

wpadła na genialny pomysł szerokiej promocji PZW. Czyni to w rolniczym programie Agropasja realizowanym na antenie Polsat News. Jednak nie ma nic za darmo, więc: 

Przy najbliższej okazji zapytam kto jest autorem wspomnianego pomysłu, tym bardziej ,że do tej pory uważałem Dariusza za inteligentnego gościa.
Adam

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #727 dnia: 18.10.2018, 23:25 »
Pewnie taki jest, bo słyszałem że to on był jednym ze współautorów niezgodnego z prawem ograniczenia czynnego prawa wyborczego dla szarych członków PZW poprzez wprowadzenie ordynacji wyborczej, którą ostatecznie prezydent Warszawy uznała za niezgodną z prawem ;)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #728 dnia: 21.10.2018, 14:29 »
Od jakiegoś czasu śledzę ten blog. Myślę, że nie będzie problemu z tego że podam adres ;)

http://hlehleblog.pl/

Autor bloga wdał się, w wydawałoby się merytoryczną, dyskusję z "męczennikiem bezrybia" czyli Panem Rzecznikiem ZG PZW K. Szymańskim.
Dyskusja dotyczyła ogólnie panującego...bezrybia ;) I tyle było z merytorycznej dyskusji :P


https://www.facebook.com/hlehleblog/photos/a.1045693142111411/2702496979764344/?type=3&theater&__tn__=-UK-R







Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #729 dnia: 21.10.2018, 14:40 »
Hlehle to spoko zawodnik z portalu jerkbait.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #730 dnia: 21.10.2018, 14:49 »
??? ???
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #731 dnia: 21.10.2018, 17:07 »
Merytoryczna dyskusja.
Parafraza (moja):

- Ile Pan złowił dużych ryb w Wiśle w tym roku?
- Spierdalaj nieuczony chamie na zmywak w Anglii!!! Mam w dupie naukę, czyli wszelką statystykę, matematykę, fizykę, logikę... Tu nie chodzi o wielkie ryby, ale, żeby pobyć nad wodą! Nad ukochaną Wisełką! Nałowiłem się węgorzy za dzieciaka...

To jest obraz rzeczowej dyskusji z władzami Związku.


Cytując klasyka, kiedyś "przyjdzie walec i wyrówna..."


Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #732 dnia: 21.10.2018, 21:02 »
Jest mi przykro czytając tego typu popisy chamstwa. Takiego rzecznika powinno się zwolnić. Aby piastować takie stanowisko należy się legitymować nie tylko wiedzą, ale cierpliwością i kulturą również. A tu słoma z buciorów Panu rzecznikowi wystaje... Jaki ZG taki rzecznik :facepalm:
Lucjan

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #733 dnia: 21.10.2018, 21:14 »
Totalny brak kultury i obycia. Taki człowiek rzecznikiem? Aż smutno się czyta :(
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #734 dnia: 21.10.2018, 22:18 »
Zastanawiam się od lat, dlaczego w Polsce tolerowane jest chamstwo i obrażanie innych. Dlaczego ten, który skompromitował się swoimi wypowiedziami, chamstwem, brakiem wiedzy, pazernością, może nadal liczyć na poparcie? Co jest w ludziach, ze to tolerują? Ci wszyscy baronowie PZW są świadomi obojętności i nijakości czarnego, polskiego luda. Mogą ludzi obrażać, robić w wała, marnotrawić ich kasę itd. A lud czarny słowem nie piśnie. Ja powiem szczerze, że bardzo szanowałem tego człowieka, znałem go z filmów i ze słyszenia. Taki dialog przekreśla faceta w moich oczach, jako człowieka, który mógłby pełnić jakąkolwiek funkcję społeczną w Związku. Zły jestem na siebie, że w tym roku opłaciłem składki członkowskie. Może warto by zacząć namawiać wędkarzy, przynajmniej z Okręgu Mazowieckiego, żeby jeden rok spróbowali przecierpieć na wodach niczyich i nie opłacili składek. Może BUNT czas rozpocząć.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.