Autor Wątek: Zanęty READY - warte zachodu?  (Przeczytany 2947 razy)

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zanęty READY - warte zachodu?
« Odpowiedź #15 dnia: 13.05.2020, 11:39 »
Nie warte! Bo: sucha zanęta o tej samej wadze i przygotowana samemu, zwiększa swoja objętość. A juz tym bardziej gdy zawiera mączki. Natomiast te niby zanęty zawierają dodatkowo jeszcze więcej chemii. Nie wspomnę o tym, że przygotowany przez nas towar w odpowiednich proporcjach, daje nam zdecydowanie większa satysfakcję gdy dobrze połowimy ... Dla mnie zanęty ready są głównie przeznaczone dla leni oraz tych, którzy nie potrafią przygotować się na wyjazd. Ostatecznie dla tych, którzy łapią na spontanie za kij i pędzą nad wodę.
Pozdrawiam Seba

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty READY - warte zachodu?
« Odpowiedź #16 dnia: 13.05.2020, 11:41 »
Rozrabiam byle jak w domu - to jest kwestia, nie wiem... max 5 minut? Pakuję wszystko do auta. Nad wodą spryskiwaczem doprowadzam do końca i gotowe.
Teraz mam takie wyczucie, że przeważnie nawet nad wodą nic nie muszę robić.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty READY - warte zachodu?
« Odpowiedź #17 dnia: 13.05.2020, 11:53 »
Rozrabiam byle jak w domu - to jest kwestia, nie wiem... max 5 minut? Pakuję wszystko do auta. Nad wodą spryskiwaczem doprowadzam do końca i gotowe.
Teraz mam takie wyczucie, że przeważnie nawet nad wodą nic nie muszę robić.
Michał :thumbup: w punkt... mam tak samo :fishonhook:
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 830
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty READY - warte zachodu?
« Odpowiedź #18 dnia: 13.05.2020, 12:22 »
Rozrabiam byle jak w domu - to jest kwestia, nie wiem... max 5 minut? Pakuję wszystko do auta. Nad wodą spryskiwaczem doprowadzam do końca i gotowe.
Teraz mam takie wyczucie, że przeważnie nawet nad wodą nic nie muszę robić.
Do tej pory zawsze robiłem miks w domu od podstaw w zależności na co się nastawiałem. Mieszałem miks, moczyłem,przesiewałem przez sito i sruuuu nad wodę z gotowa zanęta, którą można było od razu wrzucać do wody. To było wszystko po tym jak zrobiłem większą ilość miksu na bazie zanęty lorpio, która była tak mocno korzenna że żaden inny zapach się nie mógł przebić i miks był bardzo nieskuteczny.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Zanęty READY - warte zachodu?
« Odpowiedź #19 dnia: 13.05.2020, 12:30 »
Pytanie tylko po co mieszasz sam zanęty? Zużywasz tego dziesiątki kilogramów w sezonie i chcesz obniżyć koszty? Czy robisz to z pasji i ciekawości? Bo z jednej strony robisz, swoje zanęty a z drugiej chcesz używać gotowców podłej jakości. Jak dla mnie to coś tu nie halo.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 830
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty READY - warte zachodu?
« Odpowiedź #20 dnia: 13.05.2020, 13:04 »
Mieszam zanęty żeby poprawić swoje wyniki i przez dwa lata na swoich miksach udawało się fajnie łowić. Niestety były takie łowiska ze miks okazywał się całkowicie nieskuteczny a w zeszłym roku po użyciu bazy z zanęty lorpio skuteczność było dramatycznie niska. Dlatego pytam czy mieszanie ready z jakąś gotową zanętą poprawia jej prace. Czy w ogóle temat nie wart zachodu bo ready nawet zmieszana z czymś inny nie nadaje się do łowienia.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Zanęty READY - warte zachodu?
« Odpowiedź #21 dnia: 13.05.2020, 13:11 »
Sory ale już nie kumam. Pierw piszesz że chcesz mieć gotowa zanętę do użycia prosto z paczki a teraz chcesz jednak mieszać jedna zanętę z drugą? Te gotowe zanety trapera czy jaxona to totalny syf i czego byś nie dodał to nic z tego dobrego nie wyjdzie. Kup sobie dobrej jakości gotowa zanętę do namoczenia i masz problem z głowy.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 830
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty READY - warte zachodu?
« Odpowiedź #22 dnia: 13.05.2020, 13:36 »
Sory ale już nie kumam. Pierw piszesz że chcesz mieć gotowa zanętę do użycia prosto z paczki a teraz chcesz jednak mieszać jedna zanętę z drugą? Te gotowe zanety trapera czy jaxona to totalny syf i czego byś nie dodał to nic z tego dobrego nie wyjdzie. Kup sobie dobrej jakości gotowa zanętę do namoczenia i masz problem z głowy.
A przeczytałeś coś poza tytułem postu ? Bo ja nigdzie nie napisałem ze chce używać samego ready, bo opinia są ogólnie złe. Od początku zapytuje czy wymieszanie ready z czymś innym potrafi ja "uratować". I chce to stosować do spontanicznych wypadów w 3 osoby gdzie będziemy łowić wszyscy tym wymieszanym ready.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Zanęty READY - warte zachodu?
« Odpowiedź #23 dnia: 13.05.2020, 14:05 »
To w takim razie jeśli robisz sam zanęty to nie lepiej przygotować większość ilość na kilka wyjazdów? Pakujesz w torebki i nad wodą sobie tylko rozrabiasz.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty READY - warte zachodu?
« Odpowiedź #24 dnia: 13.05.2020, 14:24 »
Z gówna bata nie ukręcisz, jak głosi stare indiańskie przysłowie.

Więcej wydasz kasy na poszukiwanie taniej dobrej zanęty, niż gdybyś się trzymał jednej podstawowej dobrej plus coppens/skretting/aller.


Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline dominik9166

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 329
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko C&R!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty READY - warte zachodu?
« Odpowiedź #25 dnia: 13.05.2020, 22:33 »
Najlepiej sobie poporcjowac zanety i pellet w woreczki strunowe.
Osobiście sobie pakuję po 250 g zanety i 250 g pelletu. Jak jadę nad wodę to wrzucam do torby 4 woreczki. Mieszam najpierw dwa jak brakuje to kolejne. Czesto coś zostaje więc szkoda wyrzucać przy obecnych cenach dobrych jakościowo zanęt więc przesypuje i wrzucam do zamrażalnika na kolejny wypad.

Wysłane z mojego STK-L21 przy użyciu Tapatalka

~Dominik