Autor Wątek: Pellety do Metody - jak przygotować?  (Przeczytany 25467 razy)

Offline jacek1977

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #30 dnia: 08.10.2014, 23:24 »
Melasa truskawkowa i wiele innych mozna kupic na allegro wystarczy wpisac mondial f melasa i samo wyskoczy .
Kwiatek

Offline luksaj

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #31 dnia: 09.10.2014, 13:04 »
Testował kos z was pellety z Lorpio  ?Do metody z opisu i zdjęć  wyglądają  ciekawie i cena 11 zeta za 700g też nie najgorsza za Betainę chyba 16 zeta

Offline Arcymisiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś na Opolszczyźnie.
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #32 dnia: 09.10.2014, 16:43 »
Nie wiem czy mogę, ale wkleję ci link do 2-giej części filmu Lorenca o połowie na method feeder, na której P.Lorenc demonstruje jak przygotować jego mix pelletowy do metody.

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #33 dnia: 09.10.2014, 18:16 »
Nie wiem czy mogę, ale wkleję ci link do 2-giej części filmu Lorenca o połowie na method feeder, na której P.Lorenc demonstruje jak przygotować jego mix pelletowy do metody.
witam używałem Method Basic 2.0 i Micro Rising 1.5  plus Betaina ,pellety ładnie się formują i trzymają koszyka myślę ,że jak na polskie warunki jest to produkt warty przetestowania.
Pozdrawiam
Jacek

Offline luksaj

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #34 dnia: 09.10.2014, 18:50 »
Dzięki koledzy ,może ktoś robił porównanie na jednej wędce Pellet Lorpio a na drugiej jakiś markowy , ciekawi mnie czy będzie jakaś widoczna róznica

Offline bohdan321

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 13
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #35 dnia: 09.10.2014, 19:46 »
Ja stosuję te pellety do zanęty według przepisu Luka,zarówno do mielenia,jak i do zanęty 50/50.Na wyniki na łowisku nie mogę nażekać :D

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #36 dnia: 09.10.2014, 21:33 »
Lorpio zapewne bierze pellet z podobnego źródła jak i inne firmy, lub ma go zrobionego w podobny sposób. Jestem pewien, że jest to dobry produkt! Cena tylko taka sobie. Mógłby być tańszy...
Lucjan

Offline luksaj

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #37 dnia: 09.10.2014, 22:03 »
Jak mi się uda kupić gdzieś u mnie w sklepie  Lorpio  to zrobię porównanie w poniedziałek Lorpio kontra Dynamite lub Sonubaits i jak dobrze wypadnie to poszukam na necie w najkorzystniejszej cenie bo Angielskie marki chcą mnie z torbami puścić .W ogóle mamy w Polsce  problem żeby kupić dobry pellet w drobnej granulacji za rozsądne pieniądze .Wygląda na to że Lorpio stoi na wysokości zadania drobna granulacja, cena jakość , zobaczę w poniedziałek jak wypadnie .Chyba że macie coś godnego  polecenia jeszcze?

Offline luksaj

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #38 dnia: 09.10.2014, 22:23 »
Luk jaki zapach atraktora Goo najlepiej ci się sprawdza ?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #39 dnia: 09.10.2014, 22:29 »
Ja u siebie kupuje pellet 'no name' na łowiskach komercyjnych. Za paczke płacę 2,5 funta - Baitech jest po 3.50 a Sonubaits za 4... Też drogo...

Dlatego dziwł mnie komentarz pod jednym z moich filmów, że P.Lorenc dobrze robił mieszając pellet w kuwecie na swoim filmie. Do takiego łowienia trzeba by z 2 paczek na sesję - i tak by się tego nie dało zużyć. Kuweta wielka... Dlatego pojemniki z Drennana są takie dobre - pozwalają na oszczędne dysponowanie pelletami!

Nie wiem czy warto - ale możesz luksaj spróbowac pelletów Aqua z Allegro. Są tanie - do dzis nikt nie dał mi 'cynku' czy się nadają do Metody.
Zawsze dadzą się zmielić jakby co... ;)

Z Goo wiele działa dobrze - ja mam truskawkowe bo wierzę w ten zapach ale inne się też sprawdzają. Tweraz po owocowych pojawiły się karmelowe, czosnkowe... Nie mam mozliwosci tego wszystkiego przetestowac niestety... ;)
Lucjan

Offline luksaj

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #40 dnia: 09.10.2014, 22:44 »
Pllet Aqua miałem ale Halibut 6 mm używałem do nęcenia z procy  w okresie letnim ,hm powiem tak połowiłem ale nie używałem tej firmy pelletów do metody ,w ogóle nie widziałem drobniejszych np 2 mm .Jak  bym znalazł to bym przetestował .

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #41 dnia: 09.10.2014, 23:00 »
Masz rację... Zniknął z oferty... Z tego wynika, że mam u siebie pellety tańsze niż w Polsce. Przegięcie! >:(
Lucjan

Offline luksaj

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #42 dnia: 09.10.2014, 23:16 »
Własnie wyszperałem w necie że  w sumie nie daleko bo 40 kilometrów mam punk handlowy Aller Aqua ,zadzwonię rano zapytam i może się wybiorę na przejażdżkę i wy dotykam wy oglądam pogadam i kupie coś na testy

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #43 dnia: 09.10.2014, 23:32 »
Woreczek 25 kilo?  Chetnie kupie na spółkę... ;)
Lucjan

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Pellety do Metody - jak przygotować?
« Odpowiedź #44 dnia: 10.10.2014, 07:51 »
Rozmawialem kiedys z gosciem ze sklepu  wedkarskiego reven w Wawie na temat tego peletu i twierdzil ze to jest karma nie pelet i kompletnie sie nie nadaje do metody. Koleżka byl zapalencem metody i jest na bank uzytkownikiem wmh bo Twoj miks Luk tez testowal. Ja wczoraj testowalem ten pelet na wage co wczesniej o nim pisalem i szczerze to wydaje mi sie ze 30min moczenia to stanowczo zbyt dlugo. Po dodaniu go do zanety prawie powstala papka. Strasznie wszystko sie kleilo. Dobrze ze swiecilo slonce to troche przeschlo i dalo rade lowic. I wcale duzo wody do niego nie dodalem. Mysle ze bedzie ok jak go zaleje i odczekam max 30 ale sekund wtedy bedzie ok. Niestety kupilem go zbyt malo aby dalej testowac. Co do wynikow to jeszcze tak zle nie bylo juz dawno. Zero kontaktu i na metode i na waglera. Zaluje ze nie zabralem spina bo drapieznika ruch byl widoczny. 5h bez nawet dziubniecia ale bylem tam pierwszy raz i tak to sobie tlumacze ;)
Coraz bardziej nakrecam sie na kupienie fish findera bo o lowisku aby cos sie dowiedziec musialem chodzic i pytac a wiecie jak w pl wedkarze chetnie o tym opowiadaja.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team